σημαντικα συμπερασματα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    σημαντικα συμπερασματα....

    ηθελα να μοιραστω μαζι σας αυτα που νιωθω...καποιοι ξερετε την πορεια μου εδω, τις λαχταρες κ τους πονους μου..
    κ αυτες τις μερες μετα απο 8 μηνες αγωνα πραγματικου μετα το τελευταιο αγχωτικο κ καταθλιπτικο μου επεισοδιο...
    μπορω να πω..οτι πηρα ενα μεγαλο μαθημα.
    θελω να το μοιραστω μαζι σας γιατι πραγματικα πιστευω οτι ολα αυτα που παθαινουμε στην ζωη μας , συμβαινουν γιατι θελουν να μας διδαξουν.
    απο την επιθυμια μου να κανω ενα παιδι, αρχισα να πεφτω ψυχολογικα...αρχισα να χανω ..εμενα..
    επαθα παλι καταθλιψη κ αγχος..πηρα αντικαταθλιπτικο κ συνηλθα.
    ολον αυτον τον καιρο σκεφτομαι..δεν επαναπαυτηκα καθολου για το τι θελω, τι χρειαζεται να κανω , γιατι το κανω κλπ κλπ..
    με αποτελεσμα να κοιτω το δεντρο κ να χανω το δασος..
    μετα απο ολο αυτο που επαθα κ το βουνο που ανεβηκα διαπιστωσα οτι τελικα το μονο που εχει αξια ειναι εμεις οι ιδιοι κ αυτοι που αγαπουμε..
    διαπιστωσα οτι εχω εναν αντρα που λατρευω κ οτι εχω μια οικογενεια μαζι του κ χωρις να εχω παιδια..
    εχω ενα σπιτι, μια ηρεμη ζωη με χαρα κ χαμογελα, με φιλους, με αδερφια, με υγεια κ αλλα πολλα..
    δεν κοιταζα γυρω μου..κοιταζα μονο ενα πραγμα..να κανω παιδι.
    λαθος..με αποτελεσμα να χανω στιγμες..
    κ τωρα ηρθε η στιγμη να πω οτι νιωθω πολυ χαρουμενη που εχω τον ανθρωπο μου, τον οποιο λατρευω κ οτι αυτος κ εγω ειμαστε πολυ πιο σημαντικοι απο την αποκτηση ενος παιδιου..γιατι με αυτον ζω..αυτον αγαπω..με αυτον εχω χτισει ολα αυτα που εχω χτισει.
    αν δεν εχω εκεινον τιποτα δεν αξιζει..εκεινος ειναι πιο σημαντικος για μενα,απο ενα μωρο.
    τον παραμελησα, σκεφτομουν πιο πολυ το πιθανο μωρο κ οχι εκεινον..
    κ ομως εχασα πολλα ελπιζοντας κ περιμενοντας.
    κ ηρθε η στιγμη να βαλω τερμα! τερμα σε ολο αυτο.
    υποσχεθηκα σημερα στον εαυτο μου να χαιρομαι τις στιγμες με τον ανθρωπο μου, την ζωη κ την χαρα που παιρνω απο ολα οσα εχω..ειμαι ευγνωμων.
    δεν χρειαζομαι κατι αλλο για να ειμαι ευτυχισμενη...
    τα εχω ολα..κ αν θελουν να ρθουν κ αλλα οκ..με το καλο..αν θελουν ας ερθουν αν δεν θελουν δεν πειραζει γιατι εγω θα ειμαι ευτυχισμενη που εχω αυτα που εχω κ αυτο μου αρκει κ περισσευει.αυτο ειναι πραγματικη ευτυχια.
    να αγαπας αυτα που εχεις κ οχι να ζητας παραπανω...αχ ειμαι τοσο ερωτευμενη μαζι του...

  2. #2
    σε αγαπω πολυ φιλεναδα μου.....
    ειμαι περιφανη και χαρουμενη για ολα οσα εχεις καταφερει!!!!!!

  3. #3
    Α γεια σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by ερη View Post
    σε αγαπω πολυ φιλεναδα μου.....
    ειμαι περιφανη και χαρουμενη για ολα οσα εχεις καταφερει!!!!!!
    καλη μου@@!!! να σαι καλα!!!! κ συ θα καταφερεις πολλα θα δεις...η σειρα σου ερχεται...χεχε ΣΕ ΦΙΛΩΩΩΩΩΩ

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και να δεις που όταν έρχονται τόσο σημαντικές διαπιστώσεις και ηρεμία μέχρι και μωρακια έρχονται :-)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Και να δεις που όταν έρχονται τόσο σημαντικές διαπιστώσεις και ηρεμία μέχρι και μωρακια έρχονται :-)
    χαχχα! ειλικρινα δεν με ενδιαφερει πια..νιωθω απελευθερωμενη απο αυτο.
    ισως επειδη το σκεφτομουν πολλα χρονια αν κ δνε το προπασθησαμε χρονια παρα μονο 8 μηνες ...αλλα ρε παιδι μου καποια στιγμη περνας στην αντιπερα οχθη..κ κει που νιωθεις οτι εισαι εγκλωβισμενος τελικα βλεπεις οτι κ η αλλη πλευρα εχει τοσα ωραια πραγματα..
    σκεφτομαι οτι κ να μην κανω παιδι θα ναι τοσο καλα που θα κοιμαμαι οσο εγω γουσταρω, θα χω χρονο για μενα κ για τον αντρουλη μου, θα πηγαινω οπου θελω κ οποτε το θελω...
    κ δεν θα χω κ βασανα...κ οκ..ρε παιδι μου..η ευτυχια δεν ειναι μονο να κανεις οικογενεια, αλλα τοσα πολλα αλλα.
    προχτες στολισαμε το σπιτι κ ειμασταν τοσο χαζοχαρουμενοι κ οι δυο που βγαζαμε φωτογραφιες κ γελαγαμε κ ενιωσα τοσο μα τοσο τυχερη που τον εχω διπλα μου, που εχω το σπιτακι μου κ την υγεια μου κ καποιοι αλλοι δεν εχουν να φανε..
    κ ειπα απο μεσα μου "αει στο διαολο πια! ολα καλα ειναι..δεν αντεχω αλλο την μιζερια μου! ας μην ειμαι αχαριστη"..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    oλο αυτο λεγεται ευγνωμοσυνη που περιγραφεις

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    χαχχα! ειλικρινα δεν με ενδιαφερει πια..νιωθω απελευθερωμενη απο αυτο.
    ισως επειδη το σκεφτομουν πολλα χρονια αν κ δνε το προπασθησαμε χρονια παρα μονο 8 μηνες ...αλλα ρε παιδι μου καποια στιγμη περνας στην αντιπερα οχθη..κ κει που νιωθεις οτι εισαι εγκλωβισμενος τελικα βλεπεις οτι κ η αλλη πλευρα εχει τοσα ωραια πραγματα..
    σκεφτομαι οτι κ να μην κανω παιδι θα ναι τοσο καλα που θα κοιμαμαι οσο εγω γουσταρω, θα χω χρονο για μενα κ για τον αντρουλη μου, θα πηγαινω οπου θελω κ οποτε το θελω...
    κ δεν θα χω κ βασανα...κ οκ..ρε παιδι μου..η ευτυχια δεν ειναι μονο να κανεις οικογενεια, αλλα τοσα πολλα αλλα.
    προχτες στολισαμε το σπιτι κ ειμασταν τοσο χαζοχαρουμενοι κ οι δυο που βγαζαμε φωτογραφιες κ γελαγαμε κ ενιωσα τοσο μα τοσο τυχερη που τον εχω διπλα μου, που εχω το σπιτακι μου κ την υγεια μου κ καποιοι αλλοι δεν εχουν να φανε..
    κ ειπα απο μεσα μου "αει στο διαολο πια! ολα καλα ειναι..δεν αντεχω αλλο την μιζερια μου! ας μην ειμαι αχαριστη"..
    Επιτέλους το συνειδητοποίησες!
    Η ζωή είναι ωραία κ χωρίς παιδιά, αν κ στην περίπτωσή σου έχω την υποψία πως αυτά θα σκάσουν μύτη εκεί που δεν το περιμένεις!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Βoom αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι συνηθως οταν δεν κυνηγαμε κατι πολυ , ερχεται!!Εννοειται πως η ζωη ειναι ομορφη και χωρις παιδι!Χαιρομαι ειλικρινα που βρηκες τον εαυτο σου πανω σε αυτο το κομματι!

  10. #10
    Μπουμ χαίρομαι πολύ για σένα. Χαίρομαι που επιτέλους κατάφερες να εκτιμήσεις αυτά που έχεις γύρω σου, γιατί δεν είναι και λίγα. Είναι όλα όσα έχεις καταφέρει με την αξία σου και γι αυτό σου αξίζει να μπορείς να τα χαρείς. Πολύ όμορφο πράγμα το να είσαι ευρωτευμένος Μπουμ. Καλές γιορτές να έχεις βουτηγμένες στον έρωτα και την αγάπη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Χαιρομαι κι εγω με τη σειρα μου γτ διαβασα τις προσλλες τα δικα σου. Αληθεια μπραβο!! Συνεχισε ετσι!! Καλες γιορτες γεματες χαρα κ ευτυχια μονο!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να στε καλα γλυκα μου παιδακια! ειστε η συντροφια μου σε αυτο το ταξιδι εδω κ καιρο..κ οχι μονο η συντροφια μου αλλα οι συμπολεμιστες μου.
    ευχομαι για ολους μας καλες γιορτες με υγεια πανω απο ολα κ χαμογελα..πολλα χαμογελα!! κ ο.τι μας βασανιζει να περναει κ να μην ξαναρχεται!!
    γιατι πραγματα το αξιζουμε..εχουμε πονεσει πολυ, δεν νομιζετε?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αα! επισης ξεχασα να σας πω οτι εχω κ 2 μωρακια ...2 φανταστικα μωρακια!!! ειναι τα παιδακια μου..αυτα μου εδωσε ο θεος κ χαιρομαι πραγματικα...
    εχω 2 πολυ γλυκα γλυκα σκυλακια τα οποια τα λατρευω κ αυτα!
    μου δινουν τοση αγαπη, τοσες αγκαλιες κ φιλακια στην μουρη..!! ειναι πραγματικα τα πιο ομορφα κ ευλογημενα πλασματακια στον κοσμο!

Similar Threads

  1. εγω κ η διαταραχη πανικου ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ μου
    By αλεξανδρος_77 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2014, 15:49
  2. η σχεση η αμφιφιλοφιλη και τα συμπερασματα που εβγαλα
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 17-03-2013, 20:29
  3. Βεβιασμένα συμπεράσματα
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-10-2011, 01:07
  4. Μικρα συμπερασματα
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2009, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •