Κουραστηκα, να μην αισθανομαι καλα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587

    Κουραστηκα, να μην αισθανομαι καλα...

    Απλα αυτο. Καλη χρονια σε ολους μας. Μακαρι η νεα χρονια που σε λιγο ερχεται να τ' αλλαξει ολα προς το καλυτερο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Και εγώ το ίδιο. Αν και είχα σημειώσει κάποια πρόοδο με την φαρμακευτική αγωγή και τη ψυχανάλυση σε σχέση με το ερείπιο που ήμουν τον Γενάρη, αρκεί ένα άτομο ο πατέρας μου να με πηγαίνει πίσω όταν έχει τα νεύρα του. Κουράστηκα ναμην είμαι καλά, κουράστηκα όταν με ρωτούν "τι κάνεις;" και τους λέω πως δεν είμαι και τόσο καλά να ακούω το "πάλι". Σου εύχομαι ό,τικαλύτερο με το νέο έτος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Ας μπω και εγώ στο κλάμπ,
    και εγώ κουράστηκα να με ρωτάνε όλοι "τι έχεις" και να τους λέω ΤΙΠΟΤΑ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κι εγώ πια αυτό κάνω.. Εξάλλου η ερώτησή τους είναι καθαρά τυπική, αφού στα δύσκολα ούτε κουράγιο δεν μου ευχήθηκαν...Το μόνο καλό με τη κατάθλιψη και τη ψυχανάλυση είναι πως έμαθα να έχω στη ζωή μου ό,τι μου αξίζει και να μην συμβιβάζομαι με κάτι λιγότερο όπως παλιά. Καλύτερα μόνη, παρά με τους υποκριτές.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Ακριβώς έτσι είναι...
    Μαθαίνεις ποιοι είναι δίπλα σου (κανείς) και μαθαίνεις να βασίζεσαι όσο μπορείς στα πόδια σου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by novia35 View Post
    Απλα αυτο. Καλη χρονια σε ολους μας. Μακαρι η νεα χρονια που σε λιγο ερχεται να τ' αλλαξει ολα προς το καλυτερο.



    novia , δεν σου εχω απευθυνθει , Αγγελο με λενε , σου ευχομαι Καλη Χρονια , και θελω να σου μεταφερω το μηνυμα οτι η κτθλψη νικιεται . Μετα απο 8 χρονια πληρους απομονωσης ., φετος , εδω και 4-5 μηνες , παω απο το καλο στο καλυτερο , βγαινω , κανω πραματακια , με προσωπικη προσπαθεια και βοηθεια απο ενα ατομο ( γυναικα ) , ουτε φαρμακα , ουτε ψυχοτετοιοι . Ποτε ομως δεν εχασα το κουραγιο μου , εκτος μεμονομενων περιπτωσεων . Μην χανεις την αισιοδοξια σου , μπορει να εχεις χασει αρκετες μαχες , οπως εγω , αλλα οχι τον πολεμο . Γινε μαχητρια , αν δεν εισαι ηδη .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Και εγώ σε αυτό ελπίζω, πως κάποτε θα ξεφύγω από τη κατάθλιψη.. Αλλά νιώθω πως ο χρόνος με βιάζει... Ήδη πέρασε ένας χρόνος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Και εγώ κουράστηκα κουράστηκα κουράστηκα.
    Κουράστηκα να έχω μόνο ταμπελάκια και θεραπεία μηδέν κουράστηκα να μη βρίσκω λύση πουθενά και σε τίποτα και κουράστηκα να είμαι συνεχώς κουρασμένος και να μη μπορώ να κάνω τίποτα.

    Οι ψυχίατροι μόνο ταμπελάκια ξέρουν να βάζουν κατάθλιψη, γενικευμένη αγχώδης, κρίσεις πανικού, διπολικότητα, δεπ-υ, χρόνια κόπωση και ούτε ξέρω τι άλλο...

    Βασικά ομως όλα απο την κατάθλιψη ξεκινούν....ή μήπως καταλήγουν;;;

    Κουράστηκα να μην ζω, να θέλω να ζήσω αλλά να μη μπορώ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Εγώ κουράστηκα να πρέπει να προσποιούμαι στους άλλους πως είμαι καλά. Επειδή μέσα βαθιά η ψυχή μου έχει θέληση, αυτό βγαίνει αυθόρμητα π.χ. με το χαμόγελο και όλοι νομίζουν πως είμαι καλά. Τα μάτια γιατί δεν τα βλέπουν; Ίσως και δεν θέλουν να τα δούν. Ελάχιστοι είναι οι άνθρωποι στους οποίους θα ανοιχτούμε χωρίς να μας ξεχάσουν κάποια στιγμή στο μέλλον. Γιατί εγώ στεναχωριέμαι πιο πολύ για αυτούς που τους εκμυστηρεύτηκα κάτι ελάχιστο από το πρόβλημά μου και με ξέχασαν παρά με αυτούς που δεν με ρώτησαν καν. Δεν μπορώ την απόρριψη σε σημείο που να φοβάμαι να προχωρήσω σκεπτόμενη μόνο αυτή. Ηρεμία, αγάπη και υγεία θέλω. Να ξυνήσω και να κοιμηθώ μία μέρα με την αναζωογονητική ευτυχία.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    324
    Κι εγώ κουράστηκα... novia35 σου εύχομαι καλή ανάρρωση.. Μακάρι η νεα χρονια να ειναι καλύτερη.

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29
  2. Αισθάνομαι καλά..
    By Ζωίτσα in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 25-08-2011, 18:39
  3. τιποτα δεν με κανει να αισθανομαι καλα
    By marianthi567 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 08-08-2011, 21:35
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια
    By Nora in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 15-12-2008, 10:57
  5. αισθάνομαι..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •