συγκατοίκηση με μικρότερη αδερφή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13

    συγκατοίκηση με μικρότερη αδερφή

    Καλησπέρα σας!τα τελευταία δυο χρόνια συγκατοικώ αναγκαστικά με την αδερφή μου.Είμαστε από επαρχία και εγώ ήρθα στην αθήνα να σπουδάσω...μετά από μερικά χρόνια ακολούθησε και εκείνη.Έχουμε 5 χρόνια διαφορά και το κύριο πρόβλημα είναι ότι η αδερφή μου δεν έχεις σεξουαλικές επαφές(είναι 20 χρονών)και έτσι έχω μεγάλο πρόβλημα όταν έρχεται το αγόρι μου σπίτι.Αν και η καθεμία έχει το δικό της δωμάτιο όλα την ενοχλούν,λέει ότι κάνουμε φασαρία ενώ προσπαθούμε να είμαστε όσο πιο διακριτικοί γίνεται,ενώ την ενοχλεί ακόμα και αν καθόμαστε απλά και βλέπουμε τηλεόραση και μιλάμε.Νιώθω ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα μέσα σ αυτό το σπίτι...περιμένω να φύγει για λίγες ώρες για να καλέσω το αγόρι μου...θεωρώ πως δεν είναι φυσιολογική αυτή η κατάσταση και δε ξέρω τι να κάνω...δε μπορώ να έχω προσωπική ζωή.Θεωρείτε πως είμαι τόσο παράλογη?πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Δηλαδή το βρίσκεις ωραίο το να σας ακούει η μικρή να κάνετε έρωτα ?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13
    όπως έγραψα την ενοχλεί και το ότι μπορεί απλά να μιλάμε ή να τρώμε γιατί λέει κάνουμε φασαρία.Θεωρώ πως είναι κάτι φυσιολογικό...δεν είναι και ανήλικη,το λογικό θα ήταν να κάνει κάτι αντίστοιχο...να έχει μια ολοκληρωμένη σχέση με κάποιον.Δηλαδή αν το δούμε και απ την άλλη είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να έχω μια "κανονική" σχέση?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δηλ πιστευεις οτι αν ειχε σχεση δε θα σου εκανε παραπονα? Οτι κομπλεξαρεται εννοεις τωρα?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απλως ζηλευει οταν λες οτι ολα την ενοχλουν σημαινει οτι την ενοχλει κ ο εαυτος της αρα απο καπιον που εμφανως εχει πολες μειονεξιες δε γινεται να περιμενεις να σταθει στο υψων της περιστασης αλλα να διχνει με καθε τροπο κ με καθε αφορμη οτι μειονεκτει.
    οταν δε προσπαθει καπιος να βελτιωσει τον εαυτο του αλλα τον πειραζει οτιδηποτε κ αν εχουν οι αλλοι επιδη δε το εχει αυτος ετσι ειναι απολυτως βεβαιο οτι θα αποτυχει στο τελος αφου δεν ακολουθει καμια απολυτως φιλοσοφια ζωης... οτι κ να βλεπει στους αλλους το θελει δικο του κ επειδη δεν εχει απολυτως τιποτα δε μπορει να βλεπει κ κανεναν που ειναι παραπανω απο αυτον για αυτο ακριβως επειδη δε μπορει να βλεπει την ολη κατασταση δε ξερει πως να την εξαφανισει.

    αρα τι να κανεις? απολυτως τιποτα.. ετσι κ αλλιως με αυτη τη σταση ζωης που εχει παρει θα καταληξει σε φιασκο αφου οτι θα βλεπει στους αλλους θα το θελει δικο της κ αυτη θα μεινει με αδεια χερια...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δηλ πιστευεις οτι αν ειχε σχεση δε θα σου εκανε παραπονα? Οτι κομπλεξαρεται εννοεις τωρα?
    πιστεύω πως αν είχε σχέση θα ασχολιόταν με τη σχέση της και όχι με τη δική μου...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απλως ζηλευει οταν λες οτι ολα την ενοχλουν σημαινει οτι την ενοχλει κ ο εαυτος της αρα απο καπιον που εμφανως εχει πολες μειονεξιες δε γινεται να περιμενεις να σταθει στο υψων της περιστασης αλλα να διχνει με καθε τροπο κ με καθε αφορμη οτι μειονεκτει.
    οταν δε προσπαθει καπιος να βελτιωσει τον εαυτο του αλλα τον πειραζει οτιδηποτε κ αν εχουν οι αλλοι επιδη δε το εχει αυτος ετσι ειναι απολυτως βεβαιο οτι θα αποτυχει στο τελος αφου δεν ακολουθει καμια απολυτως φιλοσοφια ζωης... οτι κ να βλεπει στους αλλους το θελει δικο του κ επειδη δεν εχει απολυτως τιποτα δε μπορει να βλεπει κ κανεναν που ειναι παραπανω απο αυτον για αυτο ακριβως επειδη δε μπορει να βλεπει την ολη κατασταση δε ξερει πως να την εξαφανισει.

    αρα τι να κανεις? απολυτως τιποτα.. ετσι κ αλλιως με αυτη τη σταση ζωης που εχει παρει θα καταληξει σε φιασκο αφου οτι θα βλεπει στους αλλους θα το θελει δικο της κ αυτη θα μεινει με αδεια χερια...
    καλώς ή κακώς πρέπει να βρω έναν αρμονικό τρόπο συνύπαρξης γιατί με έχει κουράσει πάρα πολύ όλο αυτό...κάθε φορά σκέφτομαι να μην κάνω το οτιδήποτε για να μην την ακούω μετά :(

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Γιατι δεν πηγαινεις στο σπιτι του φιλου σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Σχέση ασφαλως και μπορείς να έχεις.Η συγκατοίκηση με κάποιο άτομο,ποσο μάλιστα με την αδερφή/ο δεν είναι ποτε εύκολη.Κάπου όμως τα έχεις παρεξηγήσει.Η συμβίωση σημαίνει αμοιβαίο σεβασμό στα ωράρια κοινής ησυχίας,στην καθαριότητα των κοινών χωρων και στο γεγονός ότι δεν μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε χωρίς συνεννόηση.Όταν διαβάζει η μετά τις 11,δεν μπορείς να φέρνεις κόσμο.Και αυτό θα ίσχυε με οποιον και αν συγκατοικούσες.Εκτος και αν είχατε συμφωνήσει πριν.Όσο για αυτό που λες ότι είναι φυσιολογικό να σε ακούει να κανεις ερωτα...Δεν ξέρω αν ήρθες από την σουηδία η το μέρος από το οποιο έρχεσαι έχει αλλα ήθη,αλλα εδώ το θεωρούμε ντροπή να μας ακούνε οι δικοί μας να βογκάμε λες και παίζουμε σε τσόντα.Και δεν παίζει ρολο αν έχει η όχι ολοκληρωμένες σχέσεις η αδερφή σου.Πάτε σε ένα ξενοδοχείο και βγάλτε τα ματια σας,αφού δεν μπορείς να κρατηθείς.Η αδερφή σου ήρθε για να σπουδάσει και το σπίτι είναι ο χώρος που πρέπει να διαβάζει,να ηρεμεί,να απομονώνεται.Πρέπει να το χωνέψεις ότι δεν μένεις μονη σου και εφόσον οι γονείς σου δεν μπορούν να σου νοικιάσουν άλλο σπίτι να ζεις τον ερωτα σου και να κανεις τις συναντήσεις σου,θα πρέπει να συμβιβαστείς και να σεβαστείς την συγκάτοικο σου.Ποσο μάλιστα όταν είναι η αδερφή σου.
    real eyes realise real lies

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γιατι δεν πηγαινεις στο σπιτι του φιλου σου?
    τώρα θα σου πει οτι δεν πανε γιατί μένει με την αδερφή του και δεν θέλει να δίνει δικαιώματα...
    real eyes realise real lies

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by sissy1 View Post
    καλώς ή κακώς πρέπει να βρω έναν αρμονικό τρόπο συνύπαρξης γιατί με έχει κουράσει πάρα πολύ όλο αυτό...κάθε φορά σκέφτομαι να μην κάνω το οτιδήποτε για να μην την ακούω μετά :(
    λαθος δε θα βρεις το λες κ μονη σου εδω δε μπορω να κανω τιποτα... αυτο ειναι το χαρακτηριστικο των απολυτα χειριστικων ανθρωπων προσπαθουν να χειριστουν σε τετιο σημειο τους αλλους που στο τελος τους παρατανε οι παντες κ τελικα μενουν μονοι

    ο μονος τροπος να πας καλα μαζι της ειναι να μη κανεις τιποτα να μη λες τιποτα να μην εισαι τιποτα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13
    αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι ότι δε με ακούει να βογκάω ενώ κάνω έρωτα...μπορεί να κάνω έρωτα και να μην ακούγεται το παραμικρό αλλά να μου λέει ότι την ενοχλώ...μπορεί απλά να τρώμε και να λέει ότι κάνουμε φασαρία...δε νομίζω οτι είναι και τόσο φυσιολογική η συμπεριφορά της λοιπον...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    λαθος δε θα βρεις το λες κ μονη σου εδω δε μπορω να κανω τιποτα... αυτο ειναι το χαρακτηριστικο των απολυτα χειριστικων ανθρωπων προσπαθουν να χειριστουν σε τετιο σημειο τους αλλους που στο τελος τους παρατανε οι παντες κ τελικα μενουν μονοι

    ο μονος τροπος να πας καλα μαζι της ειναι να μη κανεις τιποτα να μη λες τιποτα να μην εισαι τιποτα.
    το χειρότερο είναι ότι εγώ δε της απαγόρευσα ποτέ τίποτα...εξαρχής που ήρθε να μείνουμε μαζί της είπα ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει να καλεί όποιον θέλει χωρίς να έχω το παραμικρό προβλημα.Είμαι πολύ ανοιχτός σαν άνθρωπος και θεωρώ πως το να συγκατοικείς με κάποιον δε σημαίνει ότι πρέπει να καταπιέζεσαι,όμως δε μπορώ όταν αντιμετωπίζω αυτή τη συμπεριφορά...όπως καταλαβαίνω κάποιοι με θεωρούν παράλογη αλλά εγώ θεωρώ πως η κατασταση που ζω δεν είναι φυσιολογικη..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Καταλαβαίνω πως νοιώθεις,είχα και εγώ συγκάτοικο που είχε ακριβώς το ίδιο θέμα με την αδερφή σου.Σε σημείο να σκέφτομαι το να πάω στην τουαλέτα.Αυτά είναι τα προβλήματα τις συγκατοίκησης.Εφόσον η συγκάτοικος σου δεν θέλει επισκέπτες,δεν μπορείς να κανεις κάτι.Όπως καταλαβαίνεις μιας και είναι αδερφή σου,δεν θα ήταν και η πιο ευχάριστη έκπληξη για τους γονείς σας ένα παραπονο του style "η sissy φέρνει τον δικό της και δεν μπορώ να διαβάσω/κοιμηθώ".Αν ήρθε μετά λίγα χρονια και είστε ήδη δυο μαζί,λογικά παίρνεις πτυχίο.Αν έχεις μείνει πίσω στα μαθήματα,αυτό θα είναι αυτομάτως και η εξήγηση στο μυαλό των δικών σου για τον λόγο που δεν τελειώνεις.
    real eyes realise real lies

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by sissy1 View Post
    το χειρότερο είναι ότι εγώ δε της απαγόρευσα ποτέ τίποτα...εξαρχής που ήρθε να μείνουμε μαζί της είπα ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει να καλεί όποιον θέλει χωρίς να έχω το παραμικρό προβλημα.Είμαι πολύ ανοιχτός σαν άνθρωπος και θεωρώ πως το να συγκατοικείς με κάποιον δε σημαίνει ότι πρέπει να καταπιέζεσαι,όμως δε μπορώ όταν αντιμετωπίζω αυτή τη συμπεριφορά...όπως καταλαβαίνω κάποιοι με θεωρούν παράλογη αλλά εγώ θεωρώ πως η κατασταση που ζω δεν είναι φυσιολογικη..
    κ ακριβως ετσι οπως το πες ειναι τοσο κουραστικοι που στο τελος ολοι τους βλεπουν κ αλαζουν δρομο κ ακριβως επειδη ξερει οτι θα τη φαει η μοναξια για αυτο κ κανει ετσι σα τη γιαγια μου μια ζωη ο σκοπος υπαρξης της ειναι να βρισκει τροπους να πεδευει τους αλλους μια ζωη την ακουγα να λεει δοσμου αυτο δοσμου το αλλο δοσμου εκεινο κ δε χορτενε με τιποτα κ στο τελος δε μπορεσε να την αντεξει κανενας την πασαρει ο ενας στον αλλο για να γλιτωσει. αν συνεχισει ετσι να χειριζεται τους αλλους στο τελος κανεις δε θα τη θελει θα ειναι ανεπυθιμιτη απο παντου...
    εγω πιστευω οτι θα εχει κοιμηθει με αντρες για μια βραδια απλα σχεση δε θα χει κανει σεξ μπορει να χει κανει...
    (εχω μεθει το σεναριο πλεον...)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Συγκατοίκηση με γονείς VS Συγκατοίκηση με συνομηλίκους
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2012, 20:59
  2. Συγκατοίκηση...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 09-01-2012, 21:53
  3. Συγκατοίκηση...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2011, 11:53
  4. Συγκατοικηση
    By nebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2009, 15:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •