μηπως τρελενομαι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 179
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οκ δεν θα τρελλαθουμε οκ..αρχιζουμε κ το πσιτευουμε..ομως κ αυτο που νιωθουμε ειναι αβασταχτο!! αντε να περασει ρε παιδια!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by white View Post
    Αυτού του είδους τα αντικαταθλιπτικά είναι νευροδιαβιβαστές.Δεν έχουν σεροτονίνη,αλίμονο!Πάντως ένας χρόνος είναι μεγάλο διάστημα.Βγαίνουν συνεχεια νέες therapies,πιο αποτελεσματικές.Απλά συνήθως όταν ένα χάπι δουλεύει καλά για τον ασθενή δεν το αλλάζεις.Ανεβάζεις τα mg.

    Πέραν της φαρμακευτικής αγωγής,τις ψυχοθεραπείας,πρέπει να βοηθήσεις τον εαυτό σου με την ψυχολογία σου.Αμα ταυτίζεσαι με τους ψυχωτικούς και άμα όλη μέρα σκέφτεσαι ακούω φωνές/βλέπω οράματα,θα κατάληξεις σε ψυχιατρείο.Αν πας σε ένα εφημερεύων νοσοκομείο και αρχίσεις να τους λες περίεργα πράγματα,ενώ έχεις απλό άγχος θα σε περάσουν για σχιζοφρενή.Μην πιέζετε τον εαυτό σας...Μην προσθέτετε προβλήματα στην ζωή σας.
    οχι ρε συ..δεν ακουω φωνες κ ουτε νομιζω οτι ακουω..απλα αυτο το τοσο πολυ εντονο στρες παντα σε κανει να αναρωτιεσαι "τι δεν παει καλα με μενα?μηπως θα τρελλαθω στο μελλον?" αυτο ελειπε να ακουω κ παραξενα πραγματα..οχι οχι..δεν τρεχει κατι τετοιο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    σε αυτο δεν διαφωνουμε!ειναι πολυ πολυ δυσκολο!εχεις καθε δικιο! θα γινεις καλα ομως κοριτσι! θα το δεις..υπομονη κΑι κουραγιοοο! εσυ αποπρ δεν εχεις ΒΟΟΜ ;μονο αποπραγμ;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μονο αποπραγματοποιηση..δεν νιωθω το περιβαλλον οικειο..εχω ομως κ αναλαμπες μεσα στην μερα κ νιωθω κανονικα..εκει σταματαει το στρες.
    αλλα ειδικα το πρωι ειναι φουλ η αποπραγματοποιηση.φουλ!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    ειχα την εντυπωση οτι ειχες βιωσει και αποπρ! κουραγιο,υπομονη και ολα θα λυθουν να το ξερεις!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    οχι ρε συ..δεν ακουω φωνες κ ουτε νομιζω οτι ακουω..απλα αυτο το τοσο πολυ εντονο στρες παντα σε κανει να αναρωτιεσαι "τι δεν παει καλα με μενα?μηπως θα τρελλαθω στο μελλον?" αυτο ελειπε να ακουω κ παραξενα πραγματα..οχι οχι..δεν τρεχει κατι τετοιο.
    Οχι δεν το είπα για σένα ΒΟΟΜ για την apofasismeni το είπα,που τσεκάρει αμα ακούει μονο αυτή φωνές και βλέπει πράγματα.Κανείς δεν τρελάθηκε απο διαταραχές πανικού.Αμα κάνεις την θεραπεία σου,θα γίνεις καλύτερη απο πριν.
    real eyes realise real lies

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τωρα ας πουμε...παλι νιωθω τρεμουλα εσωτερικη..κριση αγχους...

  8. #38
    Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Attiki
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    οι ψυχωσικοι δεν αναρωτιουνται, η δεν ξερουν οτι εχουν ψυχωση η το ξερουν επισης για να χει καποιος ψυχωση κρινεται απαραιτητο να χει καποιο απο τα θετικα συμπτωματα ψευδαισθησεις η παραληρημα
    Ακριβώς. Δεν το αναρωτιούνται. Το ζούνε και το αισθάνονται. Το να αναρωτιέσαι είναι συνήθως γνώρισμα των αγχωτικών και καταθλιπτικών ατόμων.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΠΕΘΑΙΝΩ...

  10. #40
    Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Attiki
    Posts
    38
    Όπως καταλαβαίνεις δεν είσαι μόνη :-) Είμαστε πολλοί με τα ίδια συμπτώματα.
    Κι εγώ είμαι 32 χρονών και έχω ξαναπάθει στο παρελθόν κρίσεις π.χ. στα 26-27. Και κανένας που δεν είναι έτσι αγχώδης δεν το καταλαβαίνει. Μπορεί να νιώθω εσωτερικά άγχος συνέχεια (σαν μόνιμο τρέμουλο) για 3-4 συνεχόμενες μέρες, μετά να φεύγει, να ξανάρχεται...Έχω πάρει φάρμακα, με βοήθησαν, μετά από 5-6 χρόνια ξανάπαθα κρίσεις...Αυτό που έχω καταλάβει κι εγώ είναι ότι πρέπει να μάθεις να ζεις με το άγχος, π.χ. να μην πανικοβάλλεσαι και να αποδεχτείς ότι είσαι αγχώδης άνθρωπος - τελεία.
    Αυτό με τα ατυχήματα και τις αρρώστιες...μήπως είχε συμβεί και κάτι όταν ήσουν μικρή π.χ. που σου το θυμίζει; Είχε αρρωστήσει κάποιος δικός σου ή είχε χτυπήσει;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    ξεκολλα ΒΟΟΜ ! τι παιθαινεις; γελα μαζι του και πες θα περασεις ρε και τελος! να σε ρωτησω κατι ειλικρινα; θα προτιμουσες μια ασθενεια που θα σου στοιχιζε τη ζωη;καρκινο η κατι τετοιο; πες μου!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μακαρι να μου κραταγε 2-3 μερες..εγω οταν εχω υποτροπη κραταει συνεχομενα κανα μηνα....πφφφ! ναι ειμαστε πολλοι..αναρωτιεμαι ποσα αποθεματα εχει ο οργανισμος μας κ αντεχει ολο αυτο?αυτη την μονιμη τσιτα?
    κ οταν λες οτι παθαινεις κρισεις πανικου?ερχονται κ φευγουν?κ οταν σταματουν εισαι κανονικα?εγω μακαρι να παθαινα κρισαρες πανικου κ μετα να μουν καλα..
    εγω εχω μονιμη τσιτα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    τι μονιμη; μονιμη ειναι για ενα μηνα;;

  14. #44
    Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Attiki
    Posts
    38
    BOOM, 2-3 μέρες κρατάει με αγωγή. Πριν αρχίσω αγωγή κρατούσε μήνες! Και είχα και σωματικά συμπτώματα πολλά...Ναυτίες, διάρροιες κλπ.
    Και ικανοποιητική απάντηση για το πως και τι δεν έχω πάρει...Κατά τ'άλλα μια χαρά άνθρωπος είμαι. Φίλους έχω πολλούς, τους γονείς μου τους αγαπάω και μ'αγαπούν...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    230
    εσυ panda περα απο κρισεις πανικου δεν εχεις αλλα συμπτωματα;

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  2. Τρελενομαι??
    By nick_electro in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 23-11-2013, 17:46
  3. Μήπως έχω ADHD?
    By jimmaster in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 19-03-2013, 00:17
  4. Μήπως πάσχω από ΙΔΨ;;;
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 30-09-2010, 14:33
  5. μηπως???? Ε ΟΧΙ....
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 11-03-2009, 22:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •