ψυχολογικος εκβιασμος! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    μου ειχε πει στο παρελθον μην αλλαζω μπροστα στο σκυλο μου που ειναι αρσενικο
    Βασικά δεν ήθελα να απαντήσω στο θέμα.Γενικά για όλα λες για tattoo και τους ορους που βάζει.Γιατί θα τον χαρακτηρίσω.Πάντως αυτό με τον σκύλο με έκανε να λιώσω στο γέλιο.Να 'σαι καλά!
    real eyes realise real lies

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    συνεχως αποφευγω ο,τι τον ενοχλει αλλα κ παλι κατι βρίσκει να τον ενοχλησει καποιες φορες νομιζω πως ψαχνει να βρει λογους ναμε ειρωνευτεί η να με κανει να νιωσω ασχημα.. ανέφερα αυτο με το σκυλο γτ ειναι απο τα πιο τραβηγμένα που εχω ακουσει.. δε θελει να βγαινουμε με τους φιλους μου κ γενικα δε θελει να βγαινουμε εδω στη περιοχη πολυ για να μη με εκθέτει λεει.. πως να διαχειριστώ τωρα αυτο με το χρονικο περιθώριο που θετει ως το καλοκαιρι? μου εχει βαλει το μαχαιρι στο λαιμο.. αλλα δε προλαβαινω αυτο ειναι το σιγουρο.. ωρες ωρες νομιζω θα κανω μπαμ.. κατι που γινεται ακομα ειναι πως θυμωνει οταν μπορει να πω κατι σαν 'δε το πηρα πρεφα' πχ. δε μιλω ασχημα κ δε βριζω αλλα κ κατι τετοιο τοον ενοχλει ο ιδιιος ομως μιλα ασχημα ευκολα κ στη μητερα του μπροστα μου αν κανει κατι εκεινη που τον ενοχλει φυσικα κ κατι πολυ απλο θα τις μιλησει ασχημα κ δε μου αρεσει αυτο του το εχω πει πολλες φορες κ ειδικα οταν ειμαι μπροστα. ειναι πολλα πραγματα φφφ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Κοπελιτσα , ο φιλος σου ειναι κτητικος, ζηλιαρης και δεν σε σεβεται. Οτι και να κανεις παντα θα βρισκει καποιο λογο για να σε κατηγορει .
    Αν συνεχισεις να εισαι μαζι του , το πιθανο ειναι να σε κλεισει μεσα σε ενα σπιτι και να σε αποκοψει εντελως απο τον περιγυρο σου.
    Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να φυγεις απο αυτη την σχεση.


    Quote Originally Posted by white View Post
    Βασικά δεν ήθελα να απαντήσω στο θέμα.Γενικά για όλα λες για tattoo και τους ορους που βάζει.Γιατί θα τον χαρακτηρίσω.Πάντως αυτό με τον σκύλο με έκανε να λιώσω στο γέλιο.Να 'σαι καλά!
    Βασικα , μονο για γελια δεν ειναι το θεμα.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    οι φιλοι μου αυτο λενε δεν ειναι πως δε το βλεπω τωρα πια.. αλλα εχω αυτο το 'μηπως και' μεσα μου.. η αληθεια ειναι πως δε θελω να φυγω αλλα απο την αλλη θα ηθελα νσ ειχα τη δυναμη να μπορουσα ευκολα να φυγω κ να μπορουσα να σκεφτω πρωτα εμενα..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    αλλα εχω αυτο το 'μηπως και' μεσα μου..
    Μηπως και τι ?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    μηπως κ μπορουν ν αλλαξουν λιγο τα πραγματα κ καταλαβει ποσο καταπιεστικος γινεται..ειμαι σε σημειονα φοβαμαι να μιλησω κ να εκφραστω ελευθερα μηπως θυμωσει.. πηγαινα για μαθημα μουσικης κ δε του αρεσε που ηταν 8 το απογευμα επρεπε να κυκλοφορω πριν τη δυση κ ζουμε στην επαρχία... ψαχνει το κινητο μου χωρις να με ρωτα, δε θελει ουτε αντρας μαστορας να μπαινει σπιτι. εγω προσπαθω να ειμι οσο πιο διακριτικη μπορω κ να του δειχνω εμπιστοσυνη, δε μου δινει αφορμες αλλα ουτε κ εγω...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    μηπως κ μπορουν ν αλλαξουν λιγο τα πραγματα κ καταλαβει ποσο καταπιεστικος γινεται..ειμαι σε σημειονα φοβαμαι να μιλησω κ να εκφραστω ελευθερα μηπως θυμωσει.. πηγαινα για μαθημα μουσικης κ δε του αρεσε που ηταν 8 το απογευμα επρεπε να κυκλοφορω πριν τη δυση κ ζουμε στην επαρχία... ψαχνει το κινητο μου χωρις να με ρωτα, δε θελει ουτε αντρας μαστορας να μπαινει σπιτι. εγω προσπαθω να ειμι οσο πιο διακριτικη μπορω κ να του δειχνω εμπιστοσυνη, δε μου δινει αφορμες αλλα ουτε κ εγω...
    Δεν θα αλλαζουν τα πραγματα, νομιζω πως αυτο το καταλαβαινεις και απο μονη σου.
    Εγω πιστευω πως μεσα σου θελεις να φυγεις , αλλα φοβασαι. Και προσπαθεις να διωξεις τον φοβο σου λεγοντας στον εαυτο σου πως ισως αλλαξει.

    Πιστευω πως το καλυτερο θα ηταν να χωρισεις συντομα. Ισως να μην ξερεις πως να το κανεις σωστα και πως να διαχειριστεις την αντιδραση του αλλα υπαρχουν τροποι.

    http://www.antiviolence-net.eu/Odigo...web/index.html

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω αναρωτιεμαι πως τα πιστευεις αυτα που σου λεει.. το πιστευεις οτι του φταινε τα τατουαζ? εγω πιστευω οτι λεει ψεματα κ ολο αυτο ειναι μια καλη δικαιολογια για να χειριζεται τους αλλους λογο μειονεξιας.
    μετα τα τατουαζ κατι αλλο θα βρει αργα η γρηγορα που θα του φταιει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Συμφωνώ με την betelgeuse, δεν πρόκειται να αλλάξει. Κοίτα και χωρίς τα γελοία που αναφέρεις όπως το να αλλάζεις μπροστά στο σκύλο σου η κατάσταση είναι τραβηγμένη. Λες πως δεν σου αρέσει όπως μιλάει στη μητέρα του, λοιπόν guess what έτσι θα σου μιλάει κι εσένα αν προχωρήσετε αν δεν το κάνει ήδη. Βρες τη δύναμη και φύγε γιατί δεν σε βλέπω ακόμα να έχεις πάρει αυτή την απόφαση. Και από αυτά που λες είναι η λιγότερο δύσκολη. Ο τύπος πιστεύω δεν θα σε αφήσει έτσι εύκολα και έχεις να φας μεγάλη ψυχολογική πίεση όταν τον αφήσεις. Ένας άνθρωπος που σου επιβάλλει τι θα κάνεις στο σώμα σου, όπως το να αφαιρέσεις τα τατουάζ σου, σε θεωρεί κτήμα του και δεν θα δεχτεί εύκολα ότι θες να φύγεις από αυτόν. Και δούλεψε στο γιατί επέτρεψες να γίνουν όλα αυτά. Δούλεψε την χαμηλή αυτοεκτίμηση. Μόνο τότε θα βρεις έναν άντρα που πραγματικά θα αξίζει.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι οτι αν του τεριαζουν τα χαρακτηριστκα αυτα αμφιβαλω αν το ενδιαφερει αυτο οτι θα φυγεις θα σκεφτεται εγω ειμαι ετσι κ οπου βγαλει ο δρομος κ οσο κρατησει το εργο μετα παμε στο επομενο.

    το θεμα ειναι οτι αν βρει κανεις κατι που αξιζει αρχικα ειναι φυσιολογικο να μην ειναι κ τοσο ευκολο να τον πλησιασει κανεις γιατι κανενας που σκεφτεται σοβαρα (κ οχι για να κανει τη πλακα του πχ) δε θα ηταν προσιτος στους παντες κ τα παντα

    ολα τα ατομα που αξιζουν ετσι λειτουργουν.

    αν δε μπορεις να περπατησεις στο σκοταδι δε θα εισαι εκει για να δεις το φως της ημερας οταν ξημερωσει

    κ για ολα αυτα χρειαζεται πολυ δυναμη κ προσπαθεια...

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    1
    kopelitsa, σου εχει δωσει απειρες αφορμες απλα εθελοτυφλεις... δεν σε κατηγορω, το ιδιο εκανα και εγω, γιαυτο κατεληξα χωρις δουλεια, χωρις φιλους, χωρις προσωπικοτητα, εφτασα σε σημειο να μην ξερω τι μου αρεσει αν δεν επαιρνα αδεια! και δεν απεχεις, γλυκο μου κοριτσι, πολυ απ ολα αυτα. Πιστευω οτι περισσοτερο φοβο νιωθεις παρα αγαπη, κ ας μην το καταλαβαινεις. αυτο το "μηπως και" που λες οτι νιωθεις να το αντικαταστησεις με το "σιγουρα ναι". Σιγουρα ναι, θα καταργησει ολα σου τα δικαιωματα ακομα και απο τα πιο απλα πραγματα!! Σιγουρα ναι, αν απο τωρα φοβασαι να εκφραστεις κ να μιλησεις ελευθερα, σε λιγο καιρο θα εισαι τοσο ρακος ψυχολογικα που δεν θα μπορεις καν να σκεφτεις πιο ειναι το σωστο και πιο το λαθος. Φυγε! δεν ειναι αγαπη αυτο. δεν ειναι ζωη αυτο! τα τατουαζ τα εκανες πριν απο εκεινον! τα επελεξες ΕΣΥ! τους φιλους σου τους επελεξες πριν απο εκεινον, ΕΣΥ! σκεψου τωρα, ποσες επιλογες μπορεις να κανεις που ευχαριστουν εσενα χωρις την αδεια του? συγγνωμη αν ειμαι αποτομη...τα εζησα πολυ προσφατα....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλημερα σου. Στειλε τον ο τυπος ειναι απλα γραφικος και παρτακιας στην καλυτερη. Ετσι και δεσει τον γαιδαρο του λιγο ακομη θα δεις και αλλα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    Καλημερα! ειμαι καινουργια στο σαιτ, καποιες φορες διαβαζα συζητησεις, σημερα ομως ενιωσα την αναγκη να γραψω το προβλημα μου.. θα μπω κατευθειαν στο θεμα. νιωθω μπερδεμενη πολυ εδω κ 1,5 χρονο εχω σχεση ειμαι 26 κειναι 31. ειναι ναυτικος κ λειπει 3-4 μηνες καθε φορα.. η σχεση μας ξεκινησε με το που γνωριστήκαμε κ απο τοτε δεν υπηρξε μερα κ ωρα που να μην εχουμε επικοινωνια με καθε δυνατο τροπο θα ελεγα πως μαλλον εγινε σχεση εξαρτησης απο το πρωτο κιολας καιρο.. ολο αυτο το διαστημα η σχεση ηταν στα ακρα ειτε με καλο ειτε με ασχημο τροπο. εγω ειμαι αρκετα ηρεμος ανθρωπος κ δεν εχω πολλες απαιτησεις ή καλυτερα τρελές. αυτος θυμωνει με το παραμικρο για παραδειγμα γτ ειπα οτι θα κανω 10 λεπτα βολτα το σκυλο κ εκανα 15' χωρις υπερβολη πολλοι λογοι ειναι ετσι. οταν θυμωνει κρατα μουτρα πολλες ωρες 'κ παντα φταιω για ολα εγω'. ξερω οτι μ αγαπα κ τον αγαπω δεν εχω νιωσει ποτε πριν ετσι κ ο ιδιος οταν ειμαστε καλα μου δινει απεριοριστα συναισθηματα , κ πολυ ομορφες στιγμες, ειναι ειλικρινης εχει πολλα καλα στοιχεία ομως με ζηλευει με κατακρινει σε ολα για παραδειγμα παιζω ντραμς εχω φιλους κ αγορια εχω σκυλο εχω τατουαζ ολα τα ηξερε στην αρχη αλλα τωρα μου τα χτυπα σαν αρνητικα με τη πρωτη ευκαιρια αυτα ειναι καποια απο ολα.. δε ξερω που εχει παει ο εγωισμος μου κ η αυτοεκτιμηση μου.. οταν ημουν μικρη εχασα τ μητερα μου κ με το πατερα μου δεν εχω καλες σχεσεις πιστευω πως αυτο με εχει επηρεάσει στο σημερα κ φοβαμαι τη μοναξια.. αυτο που με βασανιζει τωρα πολυ ειναιπως μου εχει θεσει ορο κ χρονοδιαγραμμσ πως μεχρι το καλοκαιρι θελει να εχω αφαιρεση τα 2 μου τατουαζ.. καλος ή κακος ξεκινησα τον Οκτώβρη με ενα δερματολογο το λειζερ ομως με καθηστερει πολυ ενω αλλα ειχαμε κανονίσει στην αρχη με το γιατρο με αποτελεσμα σιγουρα να μην τα εχω αφιρεσει ολα ως το καλοκαιρι.. τωρα με απειλεί οτι θα χωρίσουμε γτ δεν αντεχει να με βλεπει αλλο με αυτα.. δε ξερω πως να το διαχειριστώ.. θεωρει πως δε δινω στη σχεση μας ο.τι αυτος..αλλα κατι τετοιο δεν ειναι αληθεια.. ειμαι αφοσιωμενη κ οταν λειπει με το μονο που ασχολουμαι ειναι αυτος αφηνω τους φιλους μου για να ειμαστε μαζι οταν ειναι εδω συνεχως τον εχω αποδεκτει οπως ειναι ενω αυτος οχι.. με εχει γεμισει ενοχες μα νομιζω δε το αξιζω..
    ΚΑΛΑ το ειδα κ τα πηρα κραναρα!! ειναι δυνατον να αφαιρεσεις τα τατουαζ σου επειδη αυτος το απαιτει?
    γιατι?εσυ θελεις ?? αυτη εισαι! ετσι σε γνωρισε!! ρε ειναι πολυ ασχημο αυτο που κανει..
    δεν σε θελει γι αυτο που εισαι..αλλα γι αυτο που θα θελε να εισαι..προσεχε πολυ..
    αυτος ο ανθρωπος βγαζει κτητικοτητα κ δεν σε σεβεται..ναι κακοποιεισαι ψυχολογικα κ αυτο συμβαινει γιατι εσυ το επιτρεπεις!
    σορυ κιολας αλλα τα πηρα κρανατα κανονικα.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    εχετε δικιο σε ο,τι λετε το ξερω κι εγω... σιγουρα εχω κ φοβο μεσα μου. σκεφτομαι στα αληθεια να παω σε ψυχολογο ξανα να συζητησω καποια πραγματα οπως αυτος ο φοβος της μοναξιας κ που νιωθω τοσο ευάλωτη ωρες ωρες.. μονη δεν ειμαι εχω καλους φιλους κοντα μου στη πραγματικοτητα ασχετα αν τους εχω παραμελήσει τοσο τον τελευταιο καρο.. ομως καποιες φορες νομιζω πως δε μπορω να πατησω στα ποδια μου αν κ αυτο κανω αρκετα χρονια.. δε θελω να εξαρτάμε συναισθηματα απο κανεναν αν δεν αξιζει αυτο θελω πολυ να καταφερω...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    εχετε δικιο σε ο,τι λετε το ξερω κι εγω... σιγουρα εχω κ φοβο μεσα μου. σκεφτομαι στα αληθεια να παω σε ψυχολογο ξανα να συζητησω καποια πραγματα οπως αυτος ο φοβος της μοναξιας κ που νιωθω τοσο ευάλωτη ωρες ωρες.. μονη δεν ειμαι εχω καλους φιλους κοντα μου στη πραγματικοτητα ασχετα αν τους εχω παραμελήσει τοσο τον τελευταιο καρο.. ομως καποιες φορες νομιζω πως δε μπορω να πατησω στα ποδια μου αν κ αυτο κανω αρκετα χρονια.. δε θελω να εξαρτάμε συναισθηματα απο κανεναν αν δεν αξιζει αυτο θελω πολυ να καταφερω...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχολογικός εκβιασμός
    By missy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 29-03-2013, 18:47
  2. Replies: 5
    Last Post: 19-12-2012, 21:42
  3. Ψυχολογικός φάρος!!!
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2011, 14:46
  4. Ψυχολογικός εκβιασμός "παιδιών" (μετά την ενηλικίωση) από γονείς
    By akritziab in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2008, 14:19
  5. ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟς
    By mariza in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-06-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •