ΖΗΤΩ ΓΝΩΜΕΣ!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9

    Exclamation ΖΗΤΩ ΓΝΩΜΕΣ!!

    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΙΜΑΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ,31 ΕΤΩΝ.ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΗΜΟΥΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΑ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΦΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ϞΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΣ,ΑΞΕΣΤΟΣ,ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΡΕΛΟΣ.ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΑΓΑ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΑΓΡΙΕΥΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ.ΗΜΟΥΝ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΑ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ.ΣΤΑ 16 ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΑ ΤΗ ΣΟΦΙΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΗΜΟΥΝ ''ΚΑΚΟ'' ΠΑΙΔΙ,ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΓΩ ΛΑΘΑΝΣΜΕΝΩΝ ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΑΡΧΩΝ ΑΝΤΙΛΗΨΕΩΝ ΚΑΙ ΠΕΠΗΘΗΣΕΩΝ.ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΤΕ ΑΥΤΗ ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ.ΕΠΕΣΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ.ΑΠΟ ΤΑ 18 ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20 ΕΠΙΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟΤΑΤΑ ΣΚΑΝΚ, ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΡΙΠΑΚΙ,ΕΞΤΑΣΙ,ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ϞΟΚΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ϞΟΠΕΙ Η ΛΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΕΣΜΕΝΟΣ,ΒΑΡΙΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.(ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 18 ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΑΦΩ ΜΕ ϞΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΣΩΣΤΡΕΦΗΣ).. ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ 2006 (ΣΤΑ 21 ΜΟΥ) ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ϞΟΚΑΣ,ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΚΟΟΛ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΣΚΑΝΚ ΟΣΠΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ...ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ ΠΑΡΑΝΟ'Ι'ΚΕΣ,ΨΥΧΩΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΣΥΛΗΠΤΕΣ.ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΑΙΝΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ''ΘΕΜΑ'' ΠΟΥ ΕΠΛΑΘΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.ΜΙΛΑΓΑ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ.ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ.ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΝΟΜΑΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΥΠΕΡΘΕΡΜΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΦΥΤΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΙΕΓΝΩΣΘΕΙ Η ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.ΠΕΡΑΣΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΑ ΑΦΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ..ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ϞΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΟΤΑΝ ΕΠΙΝΑ ΧΑΣΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΓΑΜΠΑ ΠΟΥΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΣΙΜΠΟΥΣΕ ΔΥΝΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΟΧΗ Η ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ..ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΟΨΑ.ΟΤΑΝ ΕΚΟΨΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΠΑΘΑ ΜΑΝΙΑΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΑΘΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ...ΑΛΛΟ.ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΔΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΒΕΙΝ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΡΜΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ..ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ... ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ( ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ). ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ..ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΛΑ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΕΜενα παντως αυτο περι λανθασμενων προτυπων μου ακουγετε σαν δικαιολογια για να κανεις οτι χειροτερο μπορουσες λες ολα αυτα κλπ δε βλεπω ομως να προσπαθησες για κατι να το βελτιωσεις εστω κ με αυτα τα δεδομενα.δηλαδη λανθασμενα προτυπα απο τη μια κ απο την αλλη εγινες συ ακομα ενα λανθασμενο προτυπο δηλαδη αποφασισες οτι σου εκανε ο πατερας σου να τα κανεις εσυ στη σοφια δηλαδη σταματα ο ενας κ αρχιζει ο αλλος?
    εμενα παντως δε μου μιαζεις καθολου ευαισθητος αν εισουν ευαισθητος οπως γραφεις θα εβρισκες μια κοπελα κ θα τη προστατευες αντι να τη κανεις αντικειμενο εκτονωσης.
    οσο για τα υπολυπα τι να σχολιασω...ελεισε κυριε τα τεκνα σου...

  3. #3
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ΕΜενα παντως αυτο περι λανθασμενων προτυπων μου ακουγετε σαν δικαιολογια για να κανεις οτι χειροτερο μπορουσες λες ολα αυτα κλπ δε βλεπω ομως να προσπαθησες για κατι να το βελτιωσεις εστω κ με αυτα τα δεδομενα.δηλαδη λανθασμενα προτυπα απο τη μια κ απο την αλλη εγινες συ ακομα ενα λανθασμενο προτυπο δηλαδη αποφασισες οτι σου εκανε ο πατερας σου να τα κανεις εσυ στη σοφια δηλαδη σταματα ο ενας κ αρχιζει ο αλλος?
    εμενα παντως δε μου μιαζεις καθολου ευαισθητος αν εισουν ευαισθητος οπως γραφεις θα εβρισκες μια κοπελα κ θα τη προστατευες αντι να τη κανεις αντικειμενο εκτονωσης.
    οσο για τα υπολυπα τι να σχολιασω...ελεισε κυριε τα τεκνα σου...
    Δεν είναι δικαιολογίες αυτό που αναφέρει περί λανθασμένη προτύπων, είναι πραγματικότητα. Και συνήθως αναπαράγουμε αυτό που βιώνουμε στην βρεφική και παιδική μας ηλικία. Είναι πολύ δύσκολο να σβήσουμε τα βιώματα μιάς περιόδου της ζωής μας που λειτουργεί κατεξοχήν το συναίσθημα, αφού το τμήμα του εγκεφάλου της λογικής, ο προμετωπιαίος λοβός, που ελέγχει τις παρορμήσεις και την κρίση μας δεν έχει ακόμη αναπτυχθεί. Έτσι, δυστυχώς, ό,τι αποτυπώνεται στην αμυγδαλή του εγκεφάλου μας (το σημείο που εδράζονται τα συναισθήματά και ο φόβος μας κυρίως) μας κατατρέχει και το "κουβαλάμε" σε όλη μας τη ζωή. Θέλει πολλή δουλειά με τον εαυτό μας για να μπορέσουμε να ξεφύγουμε συναισθηματικά από μια τραυματική παιδική ηλικία. Και τις πιο πολλές φορές δεν μας βοηθάει και το μυαλό μας, η νοημοσύνη μας. (και για μένα το λέω αυτό).
    Last edited by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ; 31-05-2015 at 11:26.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΠΗΝΕΙΟΣΠΟΤΑΜΟΣ View Post
    .ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΑΠΟ ΤΑ 16 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΑ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ..ΕΠΕΣΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ.ΑΠΟ ΤΑ 18 ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20 ΕΠΙΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟΤΑΤΑ ΣΚΑΝΚ, ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΕ ΤΡΙΠΑΚΙ,ΕΞΤΑΣΙ,ΒΕΝΖΙΝΑ ΚΑΙ ϞΟΚΑ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ϞΟΠΕΙ Η ΛΑΛΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ϞΟΚΑΣ,ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΚΟΟΛ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΣΚΑΝΚ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ.ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΦΥTO..ΕΚΑΝΑ ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛΟΤΑΝ ΕΠΙΝΑ ΧΑΣΙΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΓΑΜΠΑ ΠΟΥΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΝΑΓΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΣΙΜΠΟΥΣΕ ΔΥΝΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ .


    Εισαι τυχερος που εισαι ζωντανος ............πολυ τυχερος .
    Δεν σε κατηγορω , δεν ειναι δουλεια μου να σε κρινω , ουτε αλλουνου . Δεν εχω κατι να προτεινω , αλλα για να σε δεχθει κοπελα , η αγαπη που λες οτι θες , πρωτα βρες τα με τον εαυτο σου .
    Ασε το παρελθον πισω σου . Οτι εγινε , εγινε . Κοιτα μονο μπροστα .
    Καλη τυχη Δημητρη .

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω τουλαχιστον θα εξηγισω τι ενοω οταν λεω οτι αυτο που λες με το πατερα σου το βλεπω ως δικαιολογια... καταρχην δε νομιζω οτι ειχε καπια σχεση ο πατερας σου κ εξαιτιας αυτου κατεβασες ολες αυτες τις ουσιες που εγραφες στο θρεντ οτι κατεβασες αλλα τις κατεβασες γιατι απλα εκανες λαθος επιλογες..
    κ ξερεις οταν κανει κανεις λαθος επιλογες λεγοντας α ο πατερας μου εκανε το ενα εκανε το αλλο εκανε εκεινο ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟς ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
    και οταν τα πραγματα γινονται χειροτερα ο μονος που θα βρεθει σε δυσκολη θεση θα εισαι ΕΣΥ αν δε το εχεις καταλαβει ως τωρα ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ δε θα εκδηκιθεις το πατερα σου με το να κατεβαζεις τοσες ουσιες μαζεμενες αλλα θα φερεις απλα τον εαυτο σου ΣΕ ΑΚΟΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ.
    ΑΡΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΓΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ το οτι λες μα ο πατερας μου ηταν ετσι κλπ τοτε πως λεγετε?
    για παραδειγμα εχω μιλησω εδω σε ατομα που η ζωη τους τα εφερε ολα οσο πιο κοντρα μπορουσε κ αυτοι εκαναν οτι μπορουσαν για να βελτιωσουν τη θεση τους σε σημειο που με εκαναν να λεω ΜΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΟΣΟ ΜΠΡΟΣΤΑ? αυτοι ξερεις ποσες δικαιολογιες θα ειχαν να πουν οτι λογο του παρελθοντος μου εχω ΚΑΘΕ ΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΤΣΙ κ να μη κανω τιποτα? ΟΜΩς ΔΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ αλλα εκαναν οτι μπορουσαν για ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ κ ΟΧΙ να τη φερουν σε ακομα ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 01-06-2015 at 06:07.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9
    ενω αυτος δεν εκανε απολυτως τιποτα με τη δικαιολογια οτι ετσι μεγαλωσε.
    αυτο ενοω.κολησε σε αυτο το αρνητικο προτυπο κ εγινε απλα ενα ακομα αρνητικο προτυπο.
    ΤΟ ΟΤΙ ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΝΑΡΚΟΤΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΑΙΔΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΦΗΒΟΣ.ΣΤΗΝ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΗΛΙΚΙΑ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΣ.ΟΤΑΝ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΤΑ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΡΟΦΗ 180 ΜΟΙΡΕΣ.ΑΛΛΙΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ.ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΗ...ΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΣ...ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΚΑΧΥΠΟΨΙΕΣ...ΕΤΣΙ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΥΑΛΟ.ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΩ..ΜΕ ΠΕΡΙΕΘΑΛΨΑΝ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ..ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΣ?ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΒΑΡΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΡΑΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΥΨΕΙΣ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΕ ΣΗΜΑΔΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕ ΧΛΕΥΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ Η ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΑ Η ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ...

    Εισαι τυχερος που εισαι ζωντανος ............πολυ τυχερος .
    Δεν σε κατηγορω , δεν ειναι δουλεια μου να σε κρινω , ουτε αλλουνου . Δεν εχω κατι να προτεινω , αλλα για να σε δεχθει κοπελα , η αγαπη που λες οτι θες , πρωτα βρες τα με τον εαυτο σου .
    Ασε το παρελθον πισω σου . Οτι εγινε , εγινε . Κοιτα μονο μπροστα .
    Καλη τυχη Δημητρη .
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ..ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ..ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9
    aν δε βοηθαει το μυαλο μας τοτε αστα.... δεν υπαρχει καμια ελπιδα..κυριε ελεισον αληλουια ενοω οτι το βλεπει σα δικαιολογια για να κανει οτι χειροτερο μπορουσε αλλοι πχ παραδειγματιστηκαν κ εγιναν το αντιθετο απο τους γωνεις τους ακομα κ αν κουβαλαγαν στη ζωη τους ολα αυτα.ετσι γινεσε διπροσωπος σχεδον αναποφεκτα κουβαλωντας το παρελθον κ φτιαχνοντας κ ενα δικο σου εαυτο...αλλα στο τελος καταληγεις περισσοτερο στο δικο σου εαυτο παρα στο παρελθον..
    ενω αυτος δεν εκανε απολυτως τιποτα με τη δικαιολογια οτι ετσι μεγαλωσε.
    αυτο ενοω.κολησε σε αυτο το αρνητικο προτυπο κ εγινε απλα ενα ακομα αρνητικο προτυπο.
    ΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ...ΔΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΠΟΥ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙ ΚΑΝΕΙ...ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ... ΔΕΣ ΤΟ.. ΚΙ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ...ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΖΩΗ ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ.ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΓΑΠΗΣ???Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΠΕΡΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΥΣ..ΦΤΩΧΙΑ..ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ...ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΝΤΑΙ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΦΙΛΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ...ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟΘΕ'Ι'ΣΜΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΛΕΞΗ ϞΥΡΙΟΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ϞΟΠΠΑ..ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΡΗΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΩΝ 27 ΑΡΙΘΜΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ. ΤΟΝ ϞΥΡΙΟ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΜΗΝ.ΔΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΕΦ3,14 ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ.ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΗΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΙΑΣΑΛΕΥΣΣΙΝ ΛΟΓΙΚΟΥ.ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΠΛΑΤΩΝ.ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ϞΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ.

  8. #8
    Πηνειέ, εγώ πιστεύω οτι το πρόβλημά σου ξεκινάει από τους γονείς και εφόσον το αναφέρεις, αυτό σημαίνει πώς έχεις ήδη κάνει το πρώτο βήμα προς τη λύση του προβλήματός σου. Πολλοί άνθρωποι επειδή πληγώνονται να δεχθούν οτι οι γονείς τους δεν είναι τέλειοι, δεν μπορούν να δουν το όλο πρόβλημα και αν δεν το δεις σε όλη του την έκταση πώς θα βρεις στρατηγικές να το λύσεις;
    Εγώ βοηθήθηκα στην κατάθλιψη διαβάζοντας θέματα που έχουν να κάνουν με τη συναισθηματική νοημοσύνη, την ενσυναίσθηση και το πώς λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος όσον αφορά τα συναισθήματά μας, την κρίση μας, τον έλεγχο των παρορμήσεων και το πώς αναπτύσσεται από την βρεφική ηλικία ως την ενηλικίωση. Τα περισσότερα τα διάβασα από το Ίντερνετ, αλλά υπάρχουν και βιβλία, όπως
    του Daniel Goleman "Η συναισθηματική νοημοσύνη". Προσωπικά πιστεύω πώς μόνο η γνώση μπορεί να μας βοηθήσει (εκτός της φαρμακευτικής αγωγής) να βγούμε από τον χάος της κατάθλιψης. Εντάξει, και η θέληση, αλλά η γνώση είναι πιο σημαντική γιατί θα μάθεις σε ποιά σημεία πρέπει να προσπαθήσεις και με ποιόν τρόπο. Γιατί πολλές φορές όταν προσπαθούμε να ξεφύγουμε από τις εξαρτήσεις πιέζοντας τον εαυτό μας απλώς και κουραζόμαστε και επανερχόμαστε στα ίδια. Διάβασε πολύ και θα εκπλαγείς από αυτά που μπορείς να μάθεις για τον εαυτό σου και σκέψου. Η επιστήμη τα τελευταία χρόνια έχει βρει πολλά πράγματα για τον ανθρώπινο εγκέφαλο και τα ψυχολογικά προβλήματα. Αυτή είναι η δική μου πρόταση.
    Και όσον αφορά το θέμα της αγάπης, πιστεύω ότι πρέπει να καταφέρεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου για να μπορέσεις να προσφέρεις αγάπη και να μπορέσεις να δεχθείς την αγάπη και τα θετικά συναισθήματα των άλλων. Αλλιώς, όταν οι άλλοι θα σου προσφέρουν αγάπη εσύ θα την εκλαμβάνεις ως κάτι άλλο, ή δεν θα την αντιλαμβάνεσαι διόλου.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα οτι διαφημισεις κ να μου διξει καπιος αν δε του πω εγω τι σκεφτομαι ο ιδιος δε θα το βρει ακομα κ αν λιωνει το μυαλο του ωρες αφου καπιες φορες ουτε κ ο ιδιος δε ξερω τι θελω σε αυτο το θεμα..
    ϞΥΡΙΟΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ϞΟΠΠΑ..
    δυστηχως δεν ειμαι κ τοσο καλος στην αναγνωση αγνωστων προς τα ελληνικα γραματων
    ϞΥΡΙΟΣ
    εγω δε καταλαβα γρι τι ενοεις...
    ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟΘΕ'Ι'ΣΜΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ
    ναι αμε τωρα αυτη τη στιγμη λειβανιζω το χωρο κ λεω το κυριε ελεισον
    σχετικα με το υποσινιδητο απλα εκει μενουν οι επιθυμιες σου κ οτι θα ηθελες να κανεις στη ζωη σου πχ...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9
    εμενα οτι διαφημισεις κ να μου διξει καπιος αν δε του πω εγω τι σκεφτομαι ο ιδιος δε θα το βρει ακομα κ αν λιωνει το μυαλο του ωρες αφου καπιες φορες ουτε κ ο ιδιος δε ξερω τι θελω σε αυτο το θεμα..
    ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ Η ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΔΕΕΣ...

    δυστηχως δεν ειμαι κ τοσο καλος στην αναγνωση αγνωστων προς τα ελληνικα γραματων
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΓΝΩΣΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ...(ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΑΝΤΗΣΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΥΑΛΑ, ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ, ΑΡΝΗΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

    ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ...Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιι
    Last edited by αλεξανδρος_77; 31-05-2015 at 19:01.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9
    Είναι πολύ δύσκολο να σβήσουμε τα βιώματα μιάς περιόδου της ζωής μας που λειτουργεί κατεξοχήν το συναίσθημα
    ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ..ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΦΤΑΣΑΝ ΩΣ ΕΔΩ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ 2006 ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ...Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΣΩΣΤΡΕΦΕΙΑΣ...ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΠΗΝΕΙΟΣΠΟΤΑΜΟΣ View Post
    ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ..ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΦΤΑΣΑΝ ΩΣ ΕΔΩ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ 2006 ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ...Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΣΩΣΤΡΕΦΕΙΑΣ...ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.
    Συμφωνώ ότι θα μπορούσε να βγει και σε ασθένεια σωματική γιατί μέσα σου στην πραγματικότητα είχες και έχεις πολύ θυμό και πολύ πόνο συσσωρευμένο (από τις καταστάσεις που βίωνες ). Και είναι μεγάλος ο αγώνας για να κόψεις τις καταστροφικές συνήθειες που υπήρξαν η αντίδραση, η παρηγοριά και η φυγή σου από την πραγματικότητα.
    ΌΜΩΣ, επειδή είναι σημαντικό στην προσπάθειά σου, να υπάρχει κίνητρο (και απ´ ότι κατάλαβα κίνητρο θεωρείς την ανθρώπινη σχέση)
    θα πρότεινα να δώσεις ιδιαίτερη σημασία στη φιλία και κάποια στιγμή θα έρθει και η ερωτική σχέση. Προσπάθησε δηλαδή να είσαι με ανθρώπους που έχεις συναισθηματική στήριξη και χτίσε επαφές και φιλίες ή φρόντισε να καλλιεργήσεις αυτές που ήδη έχεις.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    9
    έχεις πολύ θυμό
    EIΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΥΜΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΩΣΗΜΕΙΩΤΟ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΒΙΑΙΟΤΗΤΕΣ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΕΧΘΡΟΠΡΑΞΙΕΣ.ΙΣΩΣ ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΛΕΓΕΙΝ, ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΞΩΣΤΡΕΦΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ''ΓΑΝΤΙ'' ΣΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΟΥ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙ,ΤΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΩ ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΜΟΥ.ΠΡΟΣΤΟΠΑΡΟΝ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΝ ΗΡΕΜΟ.

    θα πρότεινα να δώσεις ιδιαίτερη σημασία στη φιλία και κάποια στιγμή θα έρθει και η ερωτική σχέση.
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡ ΤΗ ΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ''ΜΑΛΑΚΙΕΣ'' ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ.ϞΟΛΑΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Η ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΕΞΩΣΤΡΕΦΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΘΕΣΕΩΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΤΑ ΕΣΩΨΥΧΑΜΟΥ.ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,786
    Εγώ λέω να μην τα έχεις με τον πατέρα σου γιατί εσύ έκανες πολύ χειρότερα πράγματα από αυτόν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. γνώμες για seroquel
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 10-02-2015, 11:07
  2. 1η φορα. Γνωμες
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 15-03-2014, 02:46
  3. προβληματισμενος!!!Γνωμες??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2013, 17:45
  4. bowtech - γνώμες ?
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2013, 17:22
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •