Αισθάνομαι μόνη μου!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1

    Unhappy Αισθάνομαι μόνη μου!!!

    Δεν αισθάνομαι καλά, αισθάνομαι πολύ μόνη μου και έχω ψυχώσεις και ανασφάλειες και δε μπορω να εκφράσω τα συναισθήματα μου εύκολα στο φίλο μου λόγω της κοινωνικής φοβίας και αισθάνομαι πολλά πράγματα, έχω απαγκιστρωθεί πανω του γιατί τον ερωτεύτηκα και θέλω να είναι συνέχεια μαζί του όμως οποτε είμαστε μαζί τις περισσότερες φορές φεύγω κλαμμένη...Με στενοχωρει συνέχεια και νομιζω οτι δε νοιάζεται για εμένα,μια φορά ξέρετε τι μου είπε? Οτι δε μπορούμε να είμαστε συνέχεια μαζί λόγω κρίσης κλπ.Δεν το αντεχω αυτό γιατί δε με καταλαβαίνει είναι ψυχρός και στον κοσμο του...Μονο αυτον έχω ρε παιδιά... Εγώ ξέρω οτι δυο ερωτευμένοι θέλουν να είναι συνέχεια μαζί εκείνος τι θέλει απο μένα???? Γράφω εδώ μήπως βρω παρηγοριά κάπου να νιώσω καλυτερα γιατί νιώθω οτι Χάνομαι, έχω πρόβλημα στο να εκφραστω αλλά εδώ βρήκα ένα τρόπο να μιλάω...το πως νιώθω δε ξέρω αν θα καταλάβει κάποιος, μπορεί κάποιοι να με θεωρουν τρελή και δε ξέρω κ εγώ τι αλλά όχι δεν είμαι έτσι!! Είμαι ενα βασανισμένο πλάσμα που απο μικρο παιδάκι έχω ζησει πολλά άσχημα και έφτασα εδώ που εφτασα τώρα!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,858
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΙΖΕΣΤΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΓΑΠΑΤΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Τα μηνυματα που μου στέλνουν. Πως θα τα βλέπω???

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Γεια σου Βασουλα,το καλυτερο που εχεις να κανεις κατε εμε ειναι να εκφραστεις για ολα οσα νιωθεις,ειναι σημαντικο να υπαρχει επικοινωνια κ να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας,κ προπαντων να μην καταπιεζουμε τα συναισθηματα μας,Αν δεν εχεις το θαρρος να τα πεις καταματα να στειλεις ενα γραμμα ενα ιμειλ κ να ανοιξεις την ψυχη σου.
    Αν εχει πραγματικα αισθηματα για σενα θα καταλαβει κ θα ειναι κοντα σου,αν παλι οχι τοτε σκεψου τι ζητας απο εκεινον???
    Και αν αξιζει να εισαι με καποιον λογω της ανασφαλειας σου.
    Και αν εχεις πολλες ανασφαλειες εντοπισε τι σε κανει να νιωθεις ασχημα τι δεν σαρεσει πανω σου στον χαρακτηρα σου κ προσπαθησε να τα διορθωσεις.Φτιαξε λιγο το εσω σου!!!
    Αν νιωθεις εσυ μειονεκτικα για τον εαυτο σου αυτο το μεταδισεις κ στον φιλο σου.
    Πες μας αν θες τι ειδους ψυχωσεις εχει κ ποιες ειναι οι ανασφαλειες που λες.Φιλους παρεες εχεις?Δουλευεις?Μιλησε μας για σενα λιγο αν θες.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Μην παρασυρεσαι απο τις ταινιες ρομαντζα που μαλλον εχεις δει, μπορει ο τυπάς να έχει θεματα αυτον τον καιρο και να θελει να μεινει μονος του, σου μιλησε για κριση και δεν ειναι και ασημαντος λογος, μπορει ακομη και να φοβαται οτι θα τον παρατησεις αν συμβει η στραβη απο αποψη οικονομικων, εγω σου λεω να ηρεμησεις, δεν ειναι καλό να μεγαλοποιουμε τις καταστασεις...Εεε και αμα εσυ τον θελεις ολην την ωρα 24/7 πανω το κεφαλι σου ο τυπος τι να κανει, θελει και αυτος λιγο προσωπικο χρονο να σκεφτει μονος του, δεν γινονται αυτα που λες και νομιζω ειναι αντι-σεξουαλικο να απαγκιστρωνεται καποιος απο πανω σου ανεξαρτητως φυλου, παιξτο και εσυ λιγο ανεξαρτητη, αφησε τον δυο τρεις μερες μονο του να τα οργανωσει λιγο στο μυαλο του ο τυπος, μην κολλας συνεχεια πανω του

  6. #6
    Βασικά ειμαι μονη μου δεν έχω κανέναν μονο το φιλο μου.Είμαι 17-18 δε δουλεύω. Εχω ανασφάλειες σχετικα με τον εαυτό μου και με το φιλο μου και φταίει εκείνος γιατί γκομενιζε με αλλες και μου είχε πει οτι είχε παει με ομορφότερες εμφανισιακά απο εμένα και μου έχει κανει πολλά βασικά... Έχω πάθει ψύχωση μαζί του και νομιζω οτι κάτι πονηρό κανει οτάν δεν είμαστε μαζί και άστα να πάνε έχω τρελαθεί αυτός με κατάντησε έτσι... Είχε στείλει και το στήθος μου σε εναν στο φβ και έλεγε οτι έχει κι αλλες μαζί με μένα και έχουμε τσακωθεί για αυτά του Λεώ με ξεφτυλισες γιατί μου τα έκανες αυτά και λέει μ@λ@κιζομουν στο φβ...τι να πω καταλαβαίνετε τι μου έχει κανει??? Δε ξέρω αν ενδιαφέρεται πραγματικά για εμενα.Εξαιτιας του έχω πρόβλημα και με τον ύπνο μου...

  7. #7
    Περαστικε εχεις δίκιο σε αυτά π μ λες...δε ξέρω τι έπαθα με αυτό τον ανθρωπο μα όσο κι αν ποναω θα τον αφησω μονο του απλα... Γιατί δεν έχω τη δύναμη να τον αφήσω ειλικρινά θα υποφέρω το έχω προσπαθήσει

  8. #8
    Θα κάνω λίγο πέτρα την καρδουλα μου.Απλα τον αγάπησα τόσο πολύ είναι όλος μου ο κόσμος κσι θέλω να ζω αυτό τον ερωτα θέλω πολλά... Θέλω να είμαστε συνέχεια μαζί και να κάνουμε όμορφα πράγματα. Αχχχ...πονάει ο έρωτας παιδιά...

  9. #9
    Απλα αισθάνομαι μόνη μου...δε μπορείτε να φανταστείτε πως αισθάνομαι

  10. #10
    Αισθάνομαι άσχημη χοντρή ηλίθια άχρηστη και τρελή και οτι πρέπει να πεθάνω όμως δεν είναι τίποτα απο όλα αυτά έχω ψυχώσεις και ιδεο ψυχαναγκαστική διαταραχή. μάλλον γιαυτό κόλλησα μαζί του ξέρω κ εγώ;;α

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Βασουλα View Post
    Περαστικε εχεις δίκιο σε αυτά π μ λες...δε ξέρω τι έπαθα με αυτό τον ανθρωπο μα όσο κι αν ποναω θα τον αφησω μονο του απλα... Γιατί δεν έχω τη δύναμη να τον αφήσω ειλικρινά θα υποφέρω το έχω προσπαθήσει
    Συμφωνω κ με τον Περαστικο! δεν επαμε να τον χωρησεις,ομως,τι εννοεις σε ποναει?ουτε να του το πεις οτι σε αφηνω λιγο μονο σου,απλα βρες χρονο για σενα,βγες με την παρεα σου,κ μιληστε στο τηελφ,μην τον γραψεις κιολας και χαθεις τελειως..Τι ηλικια εχεις Βασουλα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Βασουλα View Post
    Αισθάνομαι άσχημη χοντρή ηλίθια άχρηστη και τρελή και οτι πρέπει να πεθάνω όμως δεν είναι τίποτα απο όλα αυτά έχω ψυχώσεις και ιδεο ψυχαναγκαστική διαταραχή. μάλλον γιαυτό κόλλησα μαζί του ξέρω κ εγώ;;α
    Προφανως σε παρακολουθει καποιος γιατρος..ο φιλος σου το γνωριζει αυτο?

  13. #13
    Ναι με βλέπει ψυχίατρος θα δω την ψυχολόγο μου και θα πάω και σε ινστιτούτο ψυχοθεραπείας για εφήβους με κοινωνική φοβία! Ειμαι στα 18.Είμαι ερωτευμένη με τον φιλο μου φοβάμαι οτι είναι ενα ονειρακι και θα ξυπνησω φοβάμαι

  14. #14
    Τα ξέρει ολά ο φίλος μ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Βασουλα View Post
    Τα ξέρει ολά ο φίλος μ.
    Τα ξερει,σου συμπεριφερεται με αυτον τον τροπο κ εσυ αναρωτιεσαι οτι ισως κ να ενδιαφερεται?
    Τι να σου πω ρε ματια μου,εγω που ειμαι απεξω μονο κακο βλεπω οτι σου κανει,εχεις ηδη τις ανασφαλειες σου κ αυτος στις κανει αλλες τοσες.
    Σου αξιζει αραγε τετοια συμπεριφορα?Μην πεφτεις στην παγιδα της μοναξιας..εισαι τοσο μικρουλα,το οτι θα πας για ψυχοθεραπεια ειναι πολυ καλη αποφαση,μπραβο σου κ να το κανεις!!
    Πιστευω θα σε βοηθησει να τα βρεις με τον εαυτο σου πανω απο ολα!!!
    Μην το αμελησεις ομως?
    Θα περιμενω να μας πεις νεοτερα οταν πας..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αισθάνομαι μόνη
    By inspiration in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2014, 09:53
  2. Η μονη που ειμαι μονη???
    By Dream collector in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 04-03-2012, 22:51
  3. Αισθάνομαι μόνη και χαμένη.
    By μη.με.λησμονει in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 03-02-2011, 16:02
  4. αισθάνομαι..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 21:29
  5. αισθανομαι συνεχεια οτι
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 31-08-2008, 19:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •