ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 31 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 451
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Αυτο το μπιγκ μπισνεσσ τι ειναι τα δημοσια εργα;ολη η αγορα ειναι αναποδα οι ανθρωποι ολοι εχουμε προβλημα κανενασ δεν ειναι καλα με τα μυαλα του στη θεση του οι πολιτικοι παιρνουν μια αποφαση κ μπορουν να δυσκολεψουν τισ ζωεσ ολων σε ενα βραδυ η καποιων ομαδων ασ πουμε τουσ φτωχουσ μετα τουσ αγροτεσ μετα τουσ αλλουσ εγω κουκλα μου ειμαι αφεντικο με γνωσεισ δεν ειμαι κουτουρου αλλα θελω να μου πεισ τι ειναι το μπιγκ μπισνεσσ θελω να μαθω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Αυτο το μπιγκ μπισνεσσ τι ειναι θα μ πει κανεισ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #153
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτο το μπιγκ μπισνεσσ τι ειναι θα μ πει κανεισ;
    Το Big Business είναι όλοι οι τομείς της "ισχυρής" οικονομίας. Βιομηχανία, δημόσια έργα, εξοπλισμοί, ενεργειακές συμβάσεις κλπ. Επειδή τα συμφέροντα είναι μεγάλα - και καλό πλιάτσικο δεν γίνεται σε ευνομούμενο κράτος - γι' αυτό είμαστε στην θέση που είμαστε, όπου η πολυνομία κυριαρχεί (για να φτιάχνει ο κάθε βολευτής το παραθυράκι του) και σε ότι αφορά εφαρμογή, ελέγχους κλπ να μην γίνεται τίποτα.

    Αυτό με τη σειρά του, έχει ως απότέλεσμα οι ψυχολόγοι/ψυχοθεραπευτές να δρούν ανεξέλεγκτα και να έχουν μεταξύ τους ΚΑΙ ανήθικους ψυχολόγους/ψυχοθεραπευτές οι οποίοι εκμεταλλεύονται τα προβλήματα των θεραπευομένων. Ο λαός μας είναι σοφός όμως και λέει "κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει" και αν περιμένετε οι επαγγελματίες του κλάδου να τους καταδικάσουν όλους αυτούς, θα γεράσετε να περιμένετε. Συνεπώς:

    1. Δεν εμπιστευόμαστε στον πιθανό ψυχολόγο/ψυχοθεραπευτή στην πρώτη γνωριμία με τα σωψυχα και τα προβλήματα μας. Επίσης χρησιμοποιούμε την πρώτη γνωριμία για να δούμε "τι πάστα ανθρώπου είναι αυτός" ενώ παράλληλα ξεκαθαρίζουμε ότι την πρώτη γνωριμία δεν την πληρώνουμε, επειδή δεν πρόκειται να εργαστεί... γνωριμία είναι.

    2. Απαιτούμε στην συνεργασία την μηνιαία εκκαθάριση. Εάν τον πείσετε και για παραπάνω (διμηνιαία ή τριμηνιαία) ακόμα καλύτερα. Αυτό, για να μπορέσετε να κάνετε "λάθη" στην εκκαθάριση αν και εκείνος αρχίσει να κάνει "λάθη" στις συνεδρίες σας.

    3. Ξεκαθαρίζουμε ότι όλες τις συνεδρίες καθώς επίσης και την πρώτη γνωριμία θα τις ηχογραφούμε. Αν δεν του αρέσει αυτό ή και δεν δεχθεί να μην πάτε να τον γνωρίσετε καν. Πιθανόν να μην αξίζει το χρόνο και τον κόπο σας.

    Κατάλαβες elis ή να το πω πιο αναλυτικά;
    Last edited by M87; 18-01-2016 at 23:23.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Αμα εισαι ερευνητρια να σ πω κ κατι αλλο να το ψαξεισ οι ψυχολογοι ολοι ειναι παιδακια ουτε ενασ δεν κανει για τη δουλεια αυτο στο δινω με εγγυηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Οι γιατροι ολοι κατι πρεπει να παιρνουνε η τουσ κανει η δουλεια ετσι δεν εξηγειτε τετοια αναισθησια που εχουνε ασ πουμε οι νοσηλευτεσ κ οι αλλοι ειναι νορμαλ δειχνουν ενα ενδιαφερον αλλα οι γιατροι ολοι ειναι μια κοψια βλεπεισ τουσ αγροτεσ τουσ καταλαβαινεισ απο το σωμα ολοι εχουμε ενα κουσουρι αλλα ειμαστε δεμενοι σα σωματα βλεπεισ τουσ αθλητεσ κ εκεινοι ανομοιομορφοι οι γιατροι πωσ ειναι ολοι αναισθητοι δε μπορω να καταλαβω προσπαθησε να τρελανεισ γιατρο δε γινεται με τιποτα εγω πιστευω κατι κανουνε κ δοξα το θεο φημιζομαι οτι βλεπω μπορει σε μερικα πραγματα να μαι χαζοσ αλλα τα ματια ακομα δουλευουνε δε ξερω μπορει να κανω λαθοσ αλλα ολοι αναισθητοι δεν εξηγηται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Κ βλεπεισ κατι παιδακια απο αποψη ζορισματοσ να ειναι αναισθητοι ε οχι ρε παιδια δε γινεται να ειναι αναισθητοι δεν κολαει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Ασ πουμε οι ψυχολογοι ειναι ολοι παιδακια μια χαρα νορμαλ αλλα οι γιατροι δεν ειναι τι σκατα δουλεια ειναι αυτη που τουσ κανει ετσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Θελω να δω γιατρο απο το κατ να τον ψυχολογησω δηλαδη παει ο αλλοσ με τα ποδια στην πλατη και το κεφαλι στα ποδια κι αυτοι αταραχοι προσπαθουν να τον συναρμολογησουν ε οχι ρε παιδια δεν το δεχομαι οτι μπορει να το κανει καποιοσ αυτο καθε μερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ασ πουμε οι ψυχολογοι ειναι ολοι παιδακια μια χαρα νορμαλ αλλα οι γιατροι δεν ειναι τι σκατα δουλεια ειναι αυτη που τουσ κανει ετσι
    Μερικοί από τους ψυχολόγους/ψυχοθεραπευτές ίσως είναι τίμιοι. Εγώ δεν έχω γνωρίσει έναν ακόμα. Αλλά "κοντά στο νου και η γνώση". Δεν βλάπτει όταν βλέπεις ότι ο σύλλογος τους και το ίδιο το κράτος δεν ασκούν έλεγχο, να εξασφαλίζεις τα συμφέροντα σου και το ότι δεν θα σε εκμεταλλευτούν. Γι αυτό συνιστώ:

    1. Δεν εμπιστευόμαστε στον πιθανό ψυχολόγο/ψυχοθεραπευτή στην πρώτη γνωριμία με τα σώψυχα και τα προβλήματα μας γιατί αποτελούν λαβές για έναν ανήθικο ψυχολόγο. Επίσης χρησιμοποιούμε την πρώτη γνωριμία για να δούμε "τι πάστα ανθρώπου είναι αυτός" ενώ παράλληλα ξεκαθαρίζουμε ότι την πρώτη γνωριμία δεν την πληρώνουμε, επειδή δεν πρόκειται να εργαστεί... γνωριμία είναι.

    2. Απαιτούμε στην συνεργασία την μηνιαία εκκαθάριση. Εάν τον πείσετε και για παραπάνω (διμηνιαία ή τριμηνιαία) ακόμα καλύτερα. Αυτό, για να μπορέσετε να κάνετε "λάθη" στην εκκαθάριση αν και εκείνος αρχίσει να κάνει "λάθη" στις συνεδρίες σας.

    3. Ξεκαθαρίζουμε ότι όλες τις συνεδρίες καθώς επίσης και την πρώτη γνωριμία θα τις ηχογραφούμε. Αν δεν του αρέσει αυτό ή δεν δεχθεί να μην πάτε να τον γνωρίσετε καν. Πιθανόν να μην αξίζει το χρόνο και τον κόπο σας.

    4. Στην περίπτωση που αποφασίσετε να συνεργαστείτε μαζί του, μετά το ιστορικό του ζητάμε σχέδιο δράσης. Τι θα κάνουμε πρώτο και "γιατί", τι δεύτερο και "γιατί", που θα επικεντρωθούν οι στόχοι μας, όλες οι ενέργειες που πρέπει να γίνουν μέχρι την αποθεραπεία. Όχι "μας πήρε ιστορικό" και τώρα "δέσαμε τον γαίδαρο".
    Last edited by M87; 18-01-2016 at 23:26.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Για τουσ γιατρουσ ποια ειναι η γνωμη σου;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Για τουσ γιατρουσ ποια ειναι η γνωμη σου;
    Αυτό δεν είναι θέμα το οποίο είναι σχετικό με το νήμα. Θες να σου πω την άποψη μου ξανά για τους ψυχολόγους/ψυχοθεραπευτές ή θα την διαβάσεις πιο πάνω;

  12. #162
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θελω να δω γιατρο απο το κατ να τον ψυχολογησω δηλαδη παει ο αλλοσ με τα ποδια στην πλατη και το κεφαλι στα ποδια κι αυτοι αταραχοι προσπαθουν να τον συναρμολογησουν ε οχι ρε παιδια δεν το δεχομαι οτι μπορει να το κανει καποιοσ αυτο καθε μερα
    Μην την στείλεις στο γιατρό σου, αν και πιστεύω πως το δικό σου πρόβλημα δεν είναι ζήτημα κατάλληλου γιατρού.
    γιάννης

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Ενταξει οκ μην τα παιρνεισ συζητηση πηγα να κανω με συνειρμικο τροπο οπωσ κανω παντα ετσι μιλαω χαλασμενοσ εγκεφαλοσ τι να πεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ενταξει οκ μην τα παιρνεισ συζητηση πηγα να κανω με συνειρμικο τροπο οπωσ κανω παντα ετσι μιλαω χαλασμενοσ εγκεφαλοσ τι να πεισ
    Σε καταλαβαίνω. Καλή συνέχεια elis.

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δε μου δινεις καπιο ερεθισμα για να σε παρω στα σοβαρα αφου οπως σου πα πρωτα θεωρεις αυτονοητο οτι χρειαζεσε τους ψυχολογους κ μετα τους θαβεις αρα πως να μη τα αγνοω? εσυ το βρισκεις σοβαρο αυτο?

    εγω βρισκομαι στο πιο ουδετερο σημειο σχετικα με το θεμα αυτο μου ειναι παντελως αδιαφορο αλλα αν καπιος ηταν φιλος μου θα τον προστατευα αν δεν ηταν θα εμενα αδρανης

    αναρωτιεμαι ως ποτε θα λες το ιδιο τροπαριο μερα νυχτα δε βαρεθηκες ακομα να γραφεις το βιολι το μαθαμε απ εξω πλεον πριν καν το πεις οπιος διαφωνει μαζι σου ειναι ψυχολογος (πιο κουφο πραγμα δεν εχω ακουσει..) κλπκλπκλπ εχω μαθει απ εξω πλεον τις απαντησεις σου αλλα πλεον εχεις γινει βαρετη αν δε το εχεις καταλαβει ακομα...

    αυτα που γραφεις ειναι της φαντασιας σου κ δεν εχουν ουδεμια σχεση με εμενα....

    αν νομιζεις οτι εχω εκνευριστει τωρα φανταζομαι το ξερεις αυτο το ρητο που λεει στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα....

    ξαναπες αλλη μια το βιολι....

Page 11 of 31 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εκμετάλλευση......
    By Deleted240217a in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2015, 12:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •