Άγχος; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 63 of 63

Thread: Άγχος;

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by nikos04 View Post
    treasure_octopus καλά είμαι σε ευχαριστώ. Μόνο που με τα τελευταία γεγονότα πότε-πότε αισθάνομαι ότι έχω ένα πλάκωμα στην αριστερή μεριά του στήθους. Δεν μπορώ όμως ακριβώς να το προσδιορίσω. Άλλοτε το αισθάνομαι και άλλοτε όχι. Δεν μπήκα στο Internet να αναζητήσω πιθανή εξήγηση (πρόοδος Άλλωστε επισκέφτηκα καρδιολόγο όταν είχα ταχυκαρδίες πριν 2 μήνες και μου έκανε καρδιογράφημο, υπέρηχο κλπ. Με διαβεβαίωσε ότι δεν τρέχει κάτι. "Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι σκέφτομαι. Έχω την πιστοποίηση του γιατρού." Μπορεί όμως να είναι από το άγχος; Ή από κακή στάση πχ. στον ύπνο; Ή από πιθανό κρυολόγημα;
    αμα εχεις την πιστοποιησει του γιατρου μην ψαχνεις τπτ εισαι οκ.και γω νιωθω καποιες φορες ενοχλησεις ακει που ειπες ,δεν ειναι τιποτα

  2. #62
    Quote Originally Posted by nikos04 View Post
    treasure_octopus καλά είμαι σε ευχαριστώ. Μόνο που με τα τελευταία γεγονότα πότε-πότε αισθάνομαι ότι έχω ένα πλάκωμα στην αριστερή μεριά του στήθους. Δεν μπορώ όμως ακριβώς να το προσδιορίσω. Άλλοτε το αισθάνομαι και άλλοτε όχι. Δεν μπήκα στο Internet να αναζητήσω πιθανή εξήγηση (πρόοδος Άλλωστε επισκέφτηκα καρδιολόγο όταν είχα ταχυκαρδίες πριν 2 μήνες και μου έκανε καρδιογράφημο, υπέρηχο κλπ. Με διαβεβαίωσε ότι δεν τρέχει κάτι. "Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι σκέφτομαι. Έχω την πιστοποίηση του γιατρού." Μπορεί όμως να είναι από το άγχος; Ή από κακή στάση πχ. στον ύπνο; Ή από πιθανό κρυολόγημα;
    Nίκο μου όλα αυτά είναι στο κεφαλάκι σου, το μυαλό σου ψάχνει να βρει πράγματα να πιαστεί και να βασανιστεί γιατί προφανώς δεν έχεις πράγματα που να σου αρέσουν να κάνεις και βρίσκεσαι και κάτω από μεγάλη πίεση (πανελλήνιες) οπότε κάπου πρέπει να ξεσπάσει.
    Τίποτα δεν έχεις και θα το δεις όταν θα περάσουν και οι πανελλαδικές. Απλά τότε να μην αφήσεις τον εαυτό σου άπραχτο. Να βρεις πράγματα να κάνεις, πλέον όμως διασκεδαστικά και όμορφα. Οι γιατροί ξέρουν τι λένε και πίστεψέ με δε θα λέγαν τίποτα εαν όντως δεν ήταν τίποτα. Προσπάθησε να μη σκέφτεσαι τόοσο τις ασθένειες. Σκέψου λίγο το μετά, το καλοκαίρι ή γενικά οτιδήποτε θα σου άρεσε. Αλήθεια θα μπορούσες να πας σε κάποιον ειδικό μετά τις πανελλήνιες έστω? Ίσως είναι καιρός να το προσπαθήσεις αφού βασανίζεσαι τόσο.

  3. #63
    Γεια σας και συγγνώμη που για ακόμη μία φορά σας ενοχλώ με τα προβλήματά μου. Σήμερα το πρωί μου συνέβη το εξής: αισθάνομαι πως το στήθος μου είναι ζεστό και νομίζω ότι το αριστερό μου χέρι πονάει. Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι! Επισκέφτηκα καρδιολόγο πριν από δύο μήνες κσι μου είπε πως όλα είναι φυσιολογικά. Μπορεί να είναι από το άγχος; Δεν ξέρω τι να κάνω και ανησυχώ πολύ... Κάποιος να με καθησυχάσει;

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  2. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •