Πότε θα ηρεμήσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806

    Πότε θα ηρεμήσω

    Ειναι τετοιες εποχες που με βαραει οτι ακυρο υπαρχει στο συμπαν. Δεν μου εφταναν λοιπον ολα τα άλλα,εχει εννια μηνες που χωρισα. Απο σχεση πεντεμιση-εξι χρονων που πηγαινε για γαμο, τι πηγαινε, μιλαμε για χαραγμενες βερες τυπωμενα προσκλητηρια. Ηταν και το πρωτο μου θεμα εδω στο φορουμ. Με τον καιρο εχει απαλυνει ο πονος εχω ξεχαστει καπως, συνεχιζω τη ζωη μου, εκανα ξανα καποιες λιγες και καλες παρεες, αρχισα να φροντιζω την υγεια μου, δουλευω, κανω αλλα επαγγελματικα σχεδια για το μελλον, ειμαι πολυ δυνατοτερη...ο δρομος απο τα πατωματα προς τον θυμο ηταν μακρυς, μισος χρονος περιπου. Μετα απο το θυμο περασα στην απαθεια, πιο κοντα στην αποδοχη, εκανα διαφορα πισω μπρος...μια μου ελειπε μια με επιανε λυπη, μια θυμωνα μια αδιαφορουσα πληρως, ψύχρα. Ολο αυτο το διαστημα ειμαι σκληροπυρηνικα αποφασισμενη μεσα μου πως δεν εχει πισω, δεν μου επετρεψα να τρεφω αυταπατες ουτε για λιγο, στο κατω κατω ασχετα που στην πραξη τον χωρισα εγω, στην ουσια με παρατησε αυτος. Και ασχετα που ενας θεος ξερει τι περναω μεσα μου σταθηκα κυρια μετα το τελικο χι, εξαφανιστηκα. Μπορω να πω πιστεψα για μια στιγμη πως ισως προχωρω... Αλλα παντα ερχεται εκεινη η ******* η στιγμη...εκεινη η στιγμη που ολα θα καταρρευσουν παλι πανω σου σαν ενα σωρο τουβλα. Τι το ηθελα και κοιταξα το fb...βεβαιωθηκα για την υποψια μου οτι ειναι ακομα με την αλλη. Οχι σιγουρα αλλα υπηρξε ενδειξη. Μετα βεβαιωθηκα απο φιλη οτι υπαρχουν φωτο της αλλης που δεν φαινονται σε εμενα, καθεται και βαζει φιλτρο να μη τις βλεπω εγω. Εντωμεταξυ δεν το περιμενα ουτε αυτο...ποτε δεν της μιλησα ποτε δεν ξεκατινιαστηκα ποτε δεν εδωσα δικαιωμα, ασχετα που ειχε το θρασος να μου μιλα προσωπο με προσωπο πριν βγουν ολα στη φορα, λουζεται και ξερω οτι θα λουστει άλλα δικα της προβληματα. Και καλα να ειναι στη τελικη, χεστηκα, με γεια της με χαρα της. Η φιλη μου λεει πως το θεωρει λογικο που καθεται και φιλτραρει φωτο, εξι χρονια σχεση ηταν αυτη και φοβοταν μη τα ξαναβρισκαμε. Ελεος, χαρισμα σου μωρη το μουνοπανο μεχρι να το βαρεθεις (ειναι ναρκισσιστικη προσωπικοτητα αυτη, 100% δεν υπαρχει αλλη εκβαση κι αν γινει τι να πω ηταν μοιρα, εγω κουμπαρα). Κι εγω δεν καθομαι να κοιταω τα προφιλ συνεχεια και να πεφτω τοσο χαμηλα, μια φορα την εκανα αυτη τη μαλακια να προσφατα και αντε ζητημα αλλες δυο τρεις φορες μεσα σε εννια μηνες. Μεχρι προτινος ημουν οκ ξεχαστηκα...αλλα τι το ηθελα γαμωτο. Εξοργιστηκα παλι. Δεν ηξερα τωρα να κλαψω να θυμωσω να βαλω καμια φωτια λολ...δεν ηξερα τι νιωθω ουτε τωρα ξερω. Μουδιασα δακρυσα και ενιωθα θυμο με δεν ξερω τι...σοκ; Και τωρα θυμωνω που με νοιαζει ακομα....
    Και ερχομαι στο ερωτημα μου...ποτε στο διαολο θα παψει να με νοιαζει πληρως; Δεν αντεχω. Πως διαγραφεις κατι τετοιο; Πολλοι μου λεγανε οταν προχωρησεις (στη προσωπικη μου ζωη) αλλα δεν παει ετσι. Καταρχην δεν μπορω. Δεν εχω καμια διαθεση, νιωθω σαν να μου τελειωσε, εληξα σα γυναικα δε μπορω. Οσες φορες πηγε να γινει κατι (τεσσερις) δεν μου εβγαινε. Ισως καταλαβαινα καποια πραγματα που φαινοντουσαν απο την αρχη λαθος... Αλλα την τελευταια φορα πχ ηταν ενα πολυ αξιολογο απο οτι φαινεται παιδι. Το ειχα γνωρισει το καλοκαιρι ακομα και ημασταν φιλοι και τον αγαπω σαν ανθρωπο και σαν φιλο αλλα μολις πηγε να γινει κατι παραπανω, ενω νομιζα οτι το ηθελα και επετρεψα να προχωρησει λιγο το πραγμα, μπλοκαρα. Του εκανα μια ειλικρινη κουβεντα και τελικα παραμενουμε φιλοι. Τι στο διαολο με οποιον αντρα παω να κανω κατι τον πιανω φιλο -_-
    Αυτη η δουλεια θα γινεται; Και οκ παει στα κομματια δεν με απασχολει αυτο. Μια χαρα ειμαι μονη μου μπορω να ζησω ευχαριστημενη κι ετσι, βασικα χιλιες φορες καλυτερα, δεν εχω ενεργεια ουτε ορεξη ουτε δυναμη, ουτε ερωτα μεσα μου ουτε τιποτα για να μπλεξω με αντρα. Οσες φορες πηγα να κανω κατι ενα τεραστιο κομματι μου προσποιουνταν. Δεν παλευεται. Καλυτερα μονη και μη κατσει κανεις να μου πει μα μου με το χρονο θα δεις και ειναι να βρεθει ο σωστος και τετοια. Αντε γεια, καλοι χρυσοι αντρες υπαρχουν μπραβο κλαπ κλαπ αλλα οχι για εμενα. Δε θελω τιποτα.

    Το προβλημα ειναι το εξης: Πως παυει να με νοιαζει το μουνοπανο ο πρωην μου χωρις να προχωρησω σε επομενο. Και δεν ειναι οτι τον θελω, ουτε οτι ειμαι οκ να τον βλεπω με αλλη..απο αυτα τα δυο προτιμω να τον καψω ζωντανο λολ. Ωραια πραγματα πασχαλιατικα...βασικα δεν με νοιαζει καν αυτος ουτε θα του ευχομουν κατι κακο. Το προβλημα μου δεν ειναι αυτος ειλικρινα. Το προβλημα μου και αυτο που δεν μπορω να ξεπερασω το ΓΕΓΟΝΟΣ. Την εμπειρια, το βιωμα μου, τη πουστια, πως το λενε. Δεν μπορω απλα. Πως το ξεχναω...; Εννεα μηνες δεν φτανουν. Υποθετω ουτε χρονος...μετα; Ποσο καιρο πια; Τι αλλο να κανω; Καθε φορα θα τα θυμαμαι και παντα θα καταστρεφεται η διαθεση μου και θα συγχιζομαι και θα στενοχωριεμαι; Δεν αρκει να τα ξεχασω...παντα θα γινεται κατι που θα μου τα θυμιζει. Πρεπει να αδιαφορησω. Πως θα αδιαφορησω; Βοηθεια.

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα Ναταλία!
    Καταλαβαίνω ότι πονάς μέσα σου πολύ!
    Θα σου πρότεινα,ότι και εσύ σε εμένα:
    Μια επίσκεψη σε ψυχολόγο αν θες φυσικά.
    Εύχομαι πάντως ολόψυχα να βρεις την άκρη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Καλησπέρα Ναταλία!
    Καταλαβαίνω ότι πονάς μέσα σου πολύ!
    Θα σου πρότεινα,ότι και εσύ σε εμένα:
    Μια επίσκεψη σε ψυχολόγο αν θες φυσικά.
    Εύχομαι πάντως ολόψυχα να βρεις την άκρη.
    Σε ευχαριστω why. Εχω παει στο παρελθον και εχω ζητησει και τωρα ραντεβου σε κψυ εδω και κανα διμηνο λογω οικονομικης δυσκολιας. Επισης επειδη εχει μεγαλη ζητηση παει ανα βαρυτητα λογου που το θες η προτεραιοτητα και μαλλον θα αργησω πολυ, το χωρισα δεν ειναι σοβαρος λογος, υπαρχει κοσμος με μεγαλυτερα προβληματα. Ωστοσο περιμενω. Thanks κ παλι ευχομαι κι εσυ να βρεις την ακρη στα δικα σου θεματα.

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Σε ευχαριστω why. Εχω παει στο παρελθον και εχω ζητησει και τωρα ραντεβου σε κψυ εδω και κανα διμηνο λογω οικονομικης δυσκολιας. Επισης επειδη εχει μεγαλη ζητηση παει ανα βαρυτητα λογου που το θες η προτεραιοτητα και μαλλον θα αργησω πολυ, το χωρισα δεν ειναι σοβαρος λογος, υπαρχει κοσμος με μεγαλυτερα προβληματα. Ωστοσο περιμενω. Thanks κ παλι ευχομαι κι εσυ να βρεις την ακρη στα δικα σου θεματα.
    Μακάρι να βρω την άκρη στο θέμα μου,και να είναι αυτό που θέλω!
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο,αν δεν γίνομαι αδιάκριτος:Είναι το άτομο που μου έλεγες στα πμ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μακάρι να βρω την άκρη στο θέμα μου,και να είναι αυτό που θέλω!
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο,αν δεν γίνομαι αδιάκριτος:Είναι το άτομο που μου έλεγες στα πμ?
    Ναι το ιδιο ειναι.

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ναι το ιδιο ειναι.
    Ωχ,κατάλαβα,σε σημάδεψε σε μεγάλο βαθμό στην ζωή σου...
    Τι σε κέντρισε σε αυτόν και ήσαστε τόσα χρόνια?
    Συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτος!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ωχ,κατάλαβα,σε σημάδεψε σε μεγάλο βαθμό στην ζωή σου...
    Τι σε κέντρισε σε αυτόν και ήσαστε τόσα χρόνια?
    Συγγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτος!
    Συγνωμη why αλλα μην μου χαλας το θεμα με τα δικα σου. Στα εχω πει ολα απειρες φορες και παντα επιλεγεις να τα αγνοεις. Θα εκτιμησω πολυ αν το αφησεις εδω δεν ειναι καταλληλη στιγμη ουτε το καταλληλο θεμα. Σε ευχαριστω για την κατανοηση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    natalia
    6 χρόνια δεν σβήνονται σε 9 -10-20 μήνες εχω περάσει παρόμοια φάση και ίσως ακόμα περνάω....
    καταρχάς διέγραψε και μην ασχολείσαι με το φ/β του και της....σε χαλάει...
    βρες έναν άνθρωπο να μπορέσεις να εμπιστευτείς και να σε κάνει να νιώσεις γυναικά έστω και με το ζόρι.....
    σίγουρα αξίζεις κάτι καλύτερο απ αυτόν που είχες μην αφήνεις το μυαλό σου να στο ελέγχει.....
    βγες διασκέδασε και περνά καλά με ανθρώπους που είναι γύρο σου και σ αγαπάνε.....
    μη δειλιαζεις να ξεκινήσεις μια καινούργια σχέση έστω κι εφήμερη να ξανά νιώσεις ποθητή....

    ο καλύτερος είναι ο επόμενος που θα σε κάνει να ξεχάσεις...... βγες και βρες τον....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Συγνωμη why αλλα μην μου χαλας το θεμα με τα δικα σου. Στα εχω πει ολα απειρες φορες και παντα επιλεγεις να τα αγνοεις. Θα εκτιμησω πολυ αν το αφησεις εδω δεν ειναι καταλληλη στιγμη ουτε το καταλληλο θεμα. Σε ευχαριστω για την κατανοηση.
    Δεκτόν και ζητώ συγγνώμη!
    Αν θες,στείλε μου πμ καλύτερα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by giang View Post
    natalia
    6 χρόνια δεν σβήνονται σε 9 -10-20 μήνες εχω περάσει παρόμοια φάση και ίσως ακόμα περνάω....
    καταρχάς διέγραψε και μην ασχολείσαι με το φ/β του και της....σε χαλάει...
    βρες έναν άνθρωπο να μπορέσεις να εμπιστευτείς και να σε κάνει να νιώσεις γυναικά έστω και με το ζόρι.....
    σίγουρα αξίζεις κάτι καλύτερο απ αυτόν που είχες μην αφήνεις το μυαλό σου να στο ελέγχει.....
    βγες διασκέδασε και περνά καλά με ανθρώπους που είναι γύρο σου και σ αγαπάνε.....
    μη δειλιαζεις να ξεκινήσεις μια καινούργια σχέση έστω κι εφήμερη να ξανά νιώσεις ποθητή....

    ο καλύτερος είναι ο επόμενος που θα σε κάνει να ξεχάσεις...... βγες και βρες τον....
    Σε ευχαριστω για την ανταποκριση αλλα δεν ειναι η λυση το οποιοδηποτε αλλο ατομο, δεν μου παει...Προσπαθησα και ουτε μπορω ουτε θελω...πρωτον ξενερωνω, δεν μου βγαινει και δευτερον δεν θελω να αισθανομαι πως εκμεταλλευομαι καποιον, εχω νιωσει πως ειναι και δεν νιωθω ωραια να το προκαλω. Να το θεσω αλλιως, πες πως ζω σε βουνο και δεν γνωριζω κοσμο, η ειμαι σαν την αδικη καταρα και δεν μου καθεται κάτι αλλο ποτέ. Τι να κανουμε τωρα δηλαδη, δε θα το ξεπερασουμε αλλιως; Πρεπει να υπαρχει αλλος τροπος υποθετω...

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Ναταλία,δεν θα συμπληρώσω κάτι άλλο,απλά θα πω αυτό που είπε ο giang

    ο καλύτερος είναι ο επόμενος που θα σε κάνει να ξεχάσεις...... βγες και βρες τον....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ναταλία εγώ την έχω διαβάσει την ιστορία σου να σου πω την αλήθεια... Είναι αρκετά πεντέμιση χρόνια σχέση η οποία ήταν στο τσακ πριν τον γάμο και δεν μπορείς να ζητάς από μόνη σου να το ξεπεράσεις μέσα σε 9 μήνες. Δεν είναι λογικό... Όσο μουνόπανο και να είναι ο άλλος σκέψου πως παραλίγο θα γινόταν άντρας σου, ίσως και να γινόταν ο πατέρας των παιδιών σου.... Είναι λίγο το χρονικό διάστημα των 9 μηνών, θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Άλλωστε ήδη έχεις κάνει μία επιλογή να μείνεις μόνη σου, ξέρεις δεν έκανες κάτι λάθος και δεν αξίζει ούτε να τον σκέφτεσαι, ούτε να στεναχωριέσαι με αυτόν....

    Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για το τι πραγματικά θέλεις στη ζωή σου, αλλά ειλικρινά τώρα το "Δεν θέλω τίποτα" πραγματικά το πιστεύεις και εκφράζεται από μέσα σου; Είναι πραγματική σου επιθυμία; Ένας ουδέτερος παρατηρητής αν διαβάσει το κείμενο σου, θα πει όχι, εσύ όμως τι πιστεύεις;

    Και ναι για εμένα είναι μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος που θα σε ξεκλειδώσει θα σε κάνει να αναιρέσεις το "Δεν θέλω τίποτα" Κάποιος θα ενδιαφερθεί αφάνταστα για εσένα και θα το κάνει... Δείχνεις πολυ καλή κοπέλα και δεν νομίζω να μην τον βρεις... Εν τω μεταξύ θέλω να σου πω και κάτι που νιώθω... Δεν πιστεύω στην φιλία άνδρα γυναίκα... Είναι ρε παιδί μου ένα είδος επικοινωνίας, αλλά ο άντρας δεν μπορεί να γίνει η φιλενάδα μιας γυναίκας... Δεν την πιστεύω αυτή τη φιλία.... Εσύ μπορεί να τους βάζεις σε friend zone αλλά είναι πλασματικό και σου εξήγησα το γιατί.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Ναταλια καλησπερα, σε εναν χωρισμο που ειχα μετα απο μακροχρονια σχεση αυτο που με βοηθησε ηταν οταν ξεκοψα τελειως απο αυτο το ατομο. Ουτε facebook, ουτε τηλεφωνα, ουτε τιποτα. Μαλιστα ενας φιλος μου τοτε μου ειχε πει πως αυτο το ατομο σαν να με ειχε 'στοιχειωσει΄και εννοουσε οτι δεν μπορουσα να τον ξεχασω. Και ηταν αληθεια και ας μην το παραδεχομουν. Αλλα το μυαλο ξερεις παιζει ατιμα παιχνιδια, δεν μπορεις να το ελεγξεις το ατιμο και ολο στα παλια γυρναει. Εμενα παντως μου πηρε πανω απο χρονο να το ξεπερασω.

    Α και κατι που βοηθαει πραγματικα ειναι να ξεσπας. Θες να κλαψεις? Κλαψε. Θες να φωναξεις? Φωναξε. Αλλα μην τα κλεινεις μεσα σου γιατι ειναι σαν κακοφορμισμενη πληγη. Αλλα ο καθενας θελει τον χρονο του και δεν υπαρχουν καποια στανταρ σε αυτο.

    Ελπιζω να βοηθησα :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Σε ευχαριστω για την ανταποκριση αλλα δεν ειναι η λυση το οποιοδηποτε αλλο ατομο, δεν μου παει...Προσπαθησα και ουτε μπορω ουτε θελω...πρωτον ξενερωνω, δεν μου βγαινει και δευτερον δεν θελω να αισθανομαι πως εκμεταλλευομαι καποιον, εχω νιωσει πως ειναι και δεν νιωθω ωραια να το προκαλω. Να το θεσω αλλιως, πες πως ζω σε βουνο και δεν γνωριζω κοσμο, η ειμαι σαν την αδικη καταρα και δεν μου καθεται κάτι αλλο ποτέ. Τι να κανουμε τωρα δηλαδη, δε θα το ξεπερασουμε αλλιως; Πρεπει να υπαρχει αλλος τροπος υποθετω...
    αν ζούσες στο μπεβερι χιλ και είχες κάθε μέρα 10 άντρες να στην πέφτουν.... ΑΝ
    άσε τα αν και πέρνα στα θέλω.....
    δεν θα εκμεταλλευτής κανέναν αν κάνεις κουβέντα και εξηγηθείς απ την αρχή.....
    ναι θα είμαστε μαζί κάποιες ώρες κι αν περνάμε καλά και μας αρέσει συνεχίζουμε....αλλιώς το σταματάμε....
    μη σταματάς την ζωή σου επειδή σκόνταψες στο τελευταίο σκαλί της εκκλησιάς....
    κάθε στραβό για καλό λένε αλώστε....
    η ζωή είναι μικρή μην τι χαραμίζεις σε σκέψεις και σενάρια.....
    γράψε το δικό σου σενάριο και καν το έργο ....και διεκδίκησε το όσκαρ.....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναταλία εγώ την έχω διαβάσει την ιστορία σου να σου πω την αλήθεια... Είναι αρκετά πεντέμιση χρόνια σχέση η οποία ήταν στο τσακ πριν τον γάμο και δεν μπορείς να ζητάς από μόνη σου να το ξεπεράσεις μέσα σε 9 μήνες. Δεν είναι λογικό... Όσο μουνόπανο και να είναι ο άλλος σκέψου πως παραλίγο θα γινόταν άντρας σου, ίσως και να γινόταν ο πατέρας των παιδιών σου.... Είναι λίγο το χρονικό διάστημα των 9 μηνών, θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Άλλωστε ήδη έχεις κάνει μία επιλογή να μείνεις μόνη σου, ξέρεις δεν έκανες κάτι λάθος και δεν αξίζει ούτε να τον σκέφτεσαι, ούτε να στεναχωριέσαι με αυτόν....

    Δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για το τι πραγματικά θέλεις στη ζωή σου, αλλά ειλικρινά τώρα το "Δεν θέλω τίποτα" πραγματικά το πιστεύεις και εκφράζεται από μέσα σου; Είναι πραγματική σου επιθυμία; Ένας ουδέτερος παρατηρητής αν διαβάσει το κείμενο σου, θα πει όχι, εσύ όμως τι πιστεύεις;

    Και ναι για εμένα είναι μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος που θα σε ξεκλειδώσει θα σε κάνει να αναιρέσεις το "Δεν θέλω τίποτα" Κάποιος θα ενδιαφερθεί αφάνταστα για εσένα και θα το κάνει... Δείχνεις πολυ καλή κοπέλα και δεν νομίζω να μην τον βρεις... Εν τω μεταξύ θέλω να σου πω και κάτι που νιώθω... Δεν πιστεύω στην φιλία άνδρα γυναίκα... Είναι ρε παιδί μου ένα είδος επικοινωνίας, αλλά ο άντρας δεν μπορεί να γίνει η φιλενάδα μιας γυναίκας... Δεν την πιστεύω αυτή τη φιλία.... Εσύ μπορεί να τους βάζεις σε friend zone αλλά είναι πλασματικό και σου εξήγησα το γιατί.
    Κοιτα δεν ειναι αληθεια το οτι δεν εκανα λαθη, εκανα κι εγω. Με μικροτερη βαρυτητα αλλα εκανα, ολα συνεισφερουν απο λιγο στη τελικη καταστροφη. Και αυτα τα λαθη φυσικα και αξιζει να τα σκεφτομαι και να προσεχω να μην τα ξανακανω. Ισως αυτο με εσωσε απο αχρηστες καταστασεις στα ατομα που γνωρισα ως τωρα επειδη αντιλαμβανομουν τι δεν παει καλα απο την αρχη.
    Οσο για αυτο το "δεν θελω τιποτα" θα σου πω στα ισα χωρις βλακειες μιας και δειχνεις να καταλαβαινεις και να μη μιλας με κλισε. Δεν σου κρυβω φυσικα και θα ηταν ωραιο ενα "κατι" και μου λειπει σα συναισθημα, αλλα το "κατι" οπως το ξερω και το εχω βιωσει εχει διαψευσθει και πεθανει και δεν μπορω να το φανταστω αλλιως, ουτε να το ξαναβιωσω. Οτιδηποτε διαφορετικο μου φαινεται φτηνη απιμιμηση γιατι ακομα και αν ηταν μαλακια απο μεριας του απο τη δικια μου μερια ειχε ως συστατικο το 100% της αθωοτητας μου, αυτο ηταν δηλαδη ατοφιο, και παει. Τωρα αν παει να γινει κατι νιωθω σαν να κοιταω τον εαυτο μου σαν τριτο προσωπο, εξω απο το σωμα μου και απορω τι κανω εκει, αποστασιοποιουμαι εντελως. Επισης αυτο το κατι που ηξερα ηταν εν μερει βασισμενο και χτισμενο σε λαθη μου που δεν προκειται να κανω ξανα, αρα δεν μου βγαινει απλα και οτιδηποτε αλλο ειναι μια βλακεια που το βλεπω οτι ειναι βλακεια και με απογοητευει. Ξενερωνω απλα με τα παντα πως το λενε. Επισης βλεπω ποσος κοπος και πονος και μπουρδες ειναι το κομματι των σχεσεων οχι μονο απο εμενα αλλα και απο αλλους και θεωρω πως δεν αξιζει οτι και να μου πεις. Εχω την ψυχικη ενεργεια για οτι θες εκτος απο αυτο. Οποτε ναι το πιστευω. Δεν θελω τιποτα.
    Και με αυτο το να με "ξεκλειδωσει" που λες μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο. Ηδη φανταζομαι να ζω ξανα το προηγουμενο χαλι. Και βασικα δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω ξανα οτι ειχα δωσει σε εκεινον, που να δυσει ο ηλιος στην ανατολη. Η θα συνηθισω καποτε να ειμαι με καποιον που δε νιωθω κ πολλα και δεν θα νιωθω αλλο εκμεταλλευτρια η δεν θα κανω τιποτα. Για την ωρα δεν ειμαι οκ με το πρωτο προτιμω να ειμαι μονη.
    Για τους φιλους τωρα, θα σου πω, με τον εναν μονο εμεινα καλη φιλη και τον αλλον "φιλη" (γνωστη δλδ πιο πολυ)...συμφωνω μαζι σου μεχρι το σημειο ομως που δεν εχει εξερευνηθει η πιθανοτητα να γινει κατι. Δηλαδη να στο πω απλα εγω πιστευω πως δεν υπαρχει καθαρη φιλια αντρα-γυναικας μεχρι να μπαλαμουτιαστουν και να βγει απο το συστημα τους και το ενδεχομενο να ταιριαζουν απο τη μεση λολ. Αν δουν οτι ταιριαζουν καλως, αν δουν πως δεν παει το πραγμα και επιλεξουν να ειναι εμπρακτα φιλοι παρολα αυτα τοτε ειναι οντως φιλοι. Ο ενας ειναι και καλα "φιλος" λεμε ενα γεια μια φορα στα χιλια χρονια στα σοσιαλ. Ο αλλος ειναι πραγματικος φιλος και τον εκτιμω πολυ. Ξερει την ιστορια μου και του ειχα μιλησει ανοιχτα γιατι κολαω και ειπε οτι το περιμενε και το καταλαβαινει και εδειξε οντως να καταλαβαινει. Εχει ενσυναισθηση. Μετα περιμενα να εξαφανιστει αλλα εμεινε φιλος. Αυτα...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ MΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 94
    Last Post: 30-12-2019, 23:01
  2. δεν μπορω να ηρεμησω σε μια αγκαλια
    By adriana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 19-03-2013, 11:22
  3. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΗΡΕΜΉΣΩ?
    By vval in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2012, 02:19
  4. θα ηρεμησω ποτε τελειως?
    By mina31 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 27-04-2009, 02:35
  5. πως θα ηρεμήσω;
    By ilianna_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 28-10-2006, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •