Χάπια και Εγκυμοσύνη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    Χάπια και Εγκυμοσύνη

    πόσο καιρό πριν πρέπει να κόψεις τα χάπια όταν σχεδιάζεις να μείνεις έγκυος? ? Πόσο καιρό χρειάζεται για να αποβληθουν από τον οργανισμό αν επηρεάζουν το έμβρυο? ? Γνωρίζει κανείς? Ψυχιατρος και γυναικολόγος μου λένε δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά θέλω να ρωτήσω και τη γνώμη σας!!! ( Δε σκοπεύω άμεσα να μείνω αλλά να ξέρουμε! !!!)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Έστρωσες βλέπω βάλε κανένα εξάμηνο για σιγουριά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Φλερακι παει αναλογα τη δοσολογια, το ειδος και την φαση της εγκυμοσυνης, πρωτο τριμηνο κτλ. Επισης παιζει σημαντικο ρολο οταν θα ταιζεις το μωρο μητρικο γαλα. Κατσε βρε φλερακι να βρεις τα ισσια σου και μετα βαζεις μπρος και για παιδι.
    2 μηνες εχεις με αγωγη ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Παω για τρεις. ..αχχχχ αγχώνομαι! ! Βλέπω τα χρόνια να περνάνε, ο άλλοι να προχωρούν καθ αγχώνομαι! Αλλ ναι πρέπει να περιμένω. ..

  5. #5
    Φλερ Καλημερα, αν κανεις σωστη αγωγη ενα εξαμηνο, μαθεις να ελεγχεις την παρορμηση σου για αλκοολ και νιωσεις ετοιμη δυνατη και με καλη συνενοηση με την φλερ πανω απο ολα, χωρις σκεψεις θανατου τοτε θα μιλησεις ακομα πιο σοβαρα με γιατρο και ψυχολογο.
    Ειμαι καπως σκληρη πανω σε αυτο το θεμα και θα σου εξηγησω γιατι. Καταρχας 9 μηνες θα βιωνεις αλλαγες ορμονικες, σωματικες, κτλ κτλ κτλ. κατοπιν θα εισαι εφορου ζωης υπευθηνη για αυτο το πλασματακι και οοολες τις αναγκες του.

    Μπηκες στο φορουμ, πανω στον κακο χαμο της προσαρμογης στο χωριο και την νεα ζωη, αν βιαστεις να κανεις κι αλλη αλλαγη θα μπορεσεις να την διαχειριστεις ?

    Υποσημειωση, με τα συγχρονα μεσα, μια γυναικα με κανενα γυναικολογικο θεμα, μη καπνιστρια, μη ποτισσα, γενικως υγιης
    μπορει να κανει παιδακι και σε ηλικεια ανω των 38-40.

    Μη μου βιαστεις φλερακι, ειπαμε τωρα μαθαινεις την φλερ, δωσε σου λιγο χρονο να πατησεις γερα στα ποδια σου.
    Σε ενα παιδακι 2 ετων πχ δεν μπορεις να εξηγησεις - οτι μπορει να νιωθεις τυψεις - εκεινο το μονο που θελει ειναι αγκαλια, προσοχη, αγαπη, χατηρια, περιποιηση, κτλ.

    Εκτος και αν σκεφτεσαι πως θα το μεγαλωσουν τα πεθερικα σου.
    Εγω ως CC. σου κρουω το καμπανακι και σου λεω, συζητησε το με την φλερ, την ψυχολογα, τον συζυγο και μη σε πιανει πανικος βιασυνης.

    Ελπιζω και ευχομαι να καταλαβαινεις πως προστατευτικα στα γραφω αυτα και οχι σαν "μαλωμα".
    ΟΚ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Κάθε άλλο παρά σαν μάλωμά δεν το εκλαμβάνω cc μου...βάζοντας τη λογική να δουλέψει συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .απλά υπάρχουν μέρες που αισθάνομαι καλύτερα ..ακούΩ για εγκυμοσύνες..συν το ότι από μικρή ήθελα να γίνω μανούλα καθ μου αφήνεται απίστευτο πως το έχω καθυστερήσει τόσο. ..άλλες μέρες όμως αισθανομαι κενή και ότι δε μπορώ ούτε τον ευατο μου να φροντίσω και αναρωτιέμαι αν θα περάσει ποτέ και αν θα καταφέρω να να προχωρήσω. .Ναι δίνω στον ευατο μου χρόνο. ..31 είμαι ακόμα. ..για κάθε γυναίκα πρέπει να είναι πολυυυυ συνειδητή απόφαση να φέρει μια Ζωούλα στο κοσμο..

  7. #7
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Κάθε άλλο παρά σαν μάλωμά δεν το εκλαμβάνω cc μου...βάζοντας τη λογική να δουλέψει συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .απλά υπάρχουν μέρες που αισθάνομαι καλύτερα ..ακούΩ για εγκυμοσύνες..συν το ότι από μικρή ήθελα να γίνω μανούλα καθ μου αφήνεται απίστευτο πως το έχω καθυστερήσει τόσο. ..άλλες μέρες όμως αισθανομαι κενή και ότι δε μπορώ ούτε τον ευατο μου να φροντίσω και αναρωτιέμαι αν θα περάσει ποτέ και αν θα καταφέρω να να προχωρήσω. .Ναι δίνω στον ευατο μου χρόνο. ..31 είμαι ακόμα. ..για κάθε γυναίκα πρέπει να είναι πολυυυυ συνειδητή απόφαση να φέρει μια Ζωούλα στο κοσμο..
    Ειναι τοσο προσωπικο και σημαντικο ζητημα που θεωρω οτι καλο ειναι προοδευοντας στην ψυχοθεραπεια να το κουβεντιαζεις εκει. Απο τη μια θελεις να δωσεις τα παντα αλλά απο την αλλη βλεπεις οτι υπαρχουν και καποια θεματα.
    Υπομονη, συζητηση, αυτο πειθαρχια και ελπιδα...
    Οκ, φλερακι μου ?
    Καλη Ανασταση να εχεις, με Υγεια !!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Επίσης cc μου!!! Καλή ανάσταση! !! <3

Similar Threads

  1. seroxat και εγκυμοσύνη
    By lita in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 66
    Last Post: 28-10-2015, 21:59
  2. εγκυμοσυνη-χαπια
    By kath in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-06-2011, 19:56
  3. Φοβία για εγκυμοσύνη..
    By elena6 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 28-04-2011, 15:20
  4. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ
    By La_ViTa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 27-11-2007, 22:50
  5. χάπια και εγκυμοσύνη
    By lizettta in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-07-2007, 15:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •