διακοπές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1

    διακοπές

    καλησπέρα. χωριστές διακοπές ναι ή όχι; τι θα λέγατε αν ο/η σύντροφος σας ήθελε να παει με την παρέα του/της διακοπές χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως δεν πήγατε ή δεν θα πάτε κ μαζί.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Η λογικη λεει πως δεν υπαρχει προβλημα. Το ενστικτο μου λεει πως υπαρχει προβλημα και θα με πειραζε και θα με ετρωγε μεσα μου πολυ. Θα τα εξεφραζα ολα αυτα ανοιχτα, θα εδινα το οκ απο πλευρας μου χωρις να υποκριθω την ανετη ουτε και να του το βγαλω ξινο ομως και θα εβραζα με την ησυχια μου στο ζουμι μου μετα της αποχωρησεως του. Λολ :P Αυτα εν ολιγοις.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Η λογικη λεει πως δεν υπαρχει προβλημα. Το ενστικτο μου λεει πως υπαρχει προβλημα και θα με πειραζε και θα με ετρωγε μεσα μου πολυ. Θα τα εξεφραζα ολα αυτα ανοιχτα, θα εδινα το οκ απο πλευρας μου χωρις να υποκριθω την ανετη ουτε και να του το βγαλω ξινο ομως και θα εβραζα με την ησυχια μου στο ζουμι μου μετα της αποχωρησεως του. Λολ :P Αυτα εν ολιγοις.
    περιέγραψές ακριβώς αυτό που νιώθω κ εγώ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Κοιτα...σε αντροπαρεα σε διακοπες οτι θα παιξει καυλάντα θα πεσει 10000000% δεν γινεται να μπανιζουν η να φλερταρουν οι φιλοι του γκομενες και αυτος να αποστασιοποιειται σα την Αγια Παρθενα, θα του κανουν και καζουρα αλλιως που λεει ο λογος.
    Σιγουρα και το ματι του θα παιξει, και φλερτ μπορει να κανει για να αποδειξει στα φιλαρακια του οτι δεν ειναι λιγοτερο "αντρας" η κανας "παντοφλας"...τωρα αν θα μεινει στο χαζεμα και στα λογια/σχολια το πραγμα η αν θα σε απατησει ειναι αλλη ιστορια...ξερω 'γω, μπορει να μην σε απατησει. Η λογικη αυτο λεει. Βεβαια η λογικη λεει και οτι θα παιξει με τη φωτια και αμα παιζεις με τη φωτια εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να καεις απο το αν δεν παιζεις. Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι θα καει/θα σε καψει. Μπορει να ειναι επιδεξιος παικτης με επιγνωση του κινδυνου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ας μας πουν στα ισα οι αντρες του φορουμ πως το βλεπουν...εχω πολλη περιεργεια να δω πως το βλεπει ενας αντρας. Αντε καρφωθειτε χαχα...η εστω σχολιαστε τα οσα γραφω...

  6. #6
    όχι πως έχεις άδικο σε αυτό αλλά τι να σου πω δεν ξέρω. δεν μου έχει ξανατύχει. θα μου πεις είναι η δεύτερη σχέση που κάνω κ μάλιστα η προηγούμενη ήταν κ 6 χρόνια...θα δείξει. απλά επειδή πληγώθηκα πολύ από την προηγούμενη σχέση μου είμαι πιο ευάλωτη αυτή τη στιγμή. κ εγώ θα ήθελα να ακούσω τους άντρες του φόρουμ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by αννα_παπ View Post
    όχι πως έχεις άδικο σε αυτό αλλά τι να σου πω δεν ξέρω. δεν μου έχει ξανατύχει. θα μου πεις είναι η δεύτερη σχέση που κάνω κ μάλιστα η προηγούμενη ήταν κ 6 χρόνια...θα δείξει. απλά επειδή πληγώθηκα πολύ από την προηγούμενη σχέση μου είμαι πιο ευάλωτη αυτή τη στιγμή. κ εγώ θα ήθελα να ακούσω τους άντρες του φόρουμ.
    Α στο διατανο! Κι εγω μια σχεση εχω κανει και ηταν 6 χρονια και ηταν σκατα κι εμενα το πορισμα χαχα...σε νιωθω παρα πολυ...και που βρηκες το κουραγιο να κανεις δευτερη καλα τα πας. Αντε ντε...κοιτα κοιτα πως κρυφτηκαν ολοι :P

  8. #8
    το κουράγιο το βρήκα 1 χρόνο μετά κ αφού με πολύ δουλειά κ με άπειρες ώρες ψυχοθεραπείας κατάφερα κ στάθηκα όρθια μόνη μου.εκτός βέβαια από όλα αυτά ήταν κ ο τρόπος που με προσέγγισε κ το τι έχει κάνει για μένα μέσα σε 3 μήνες που ο άλλος δεν έκανε ούτε το 1/10 σε 6 χρόνια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δε ξερω ρε συ κι εγω ενα χρονο εχει που τελειωσε το πραγμα αλλα δε παιζει να ασχοληθω ξανα συντομα οπως με κοβω...Λες να χρειαζομαι κι εγω ψυχοθεραπεια; :P
    Συγνωμη που ξεφευγω απο το θεμα αλλα αν θες πες μου πως σε βοηθησε...αν δε θες να χαλας το νημα στειλε μου σε πμ. Αν δε βαριεσαι αλλιως δε πειραζει.

    Κατα τα αλλα τι να σου πω...εκτος κι αν πια βρηκες τον τοσο σουπερ ουαου χρυσο ανθρωπο, μακαρι...αν βλεπεις πραξεις και οχι μονο λογια ειναι υποθετω καλο. Αλλα κι αυτες τις διακοπες τι τις θελει...; Για να μας γαμησει τη ψυχολογια; λολ...ξερω γω;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aυτο σημαινει οτι σεχει δεδομενη , δεν ανησυχει διολου για σενα , πρεπει να του αλλαξεις αυτην την εντυπωση , αλλιως δεν σε βλεπω καλα ......... πηγαινε κι εσυ μονη σου καπου , κανε οτι ναναι προκειμενου να του δωσεις την εντυπωση οτι χεστηκες γιαυτον , με ευγενεια παντα , η καλυτερη τακτικη , αμα αρχισεις τα μα μου , τοχασες το παιχνιδι ..............οταν καποιος θελει να παει διακοπες μονος , ειναι σημαδι φουλ αλαρμ , αντεδρασε οπως λεω , ξερω ..........πολλα !!!
    Last edited by Macgyver; 04-07-2016 at 08:49.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by αννα_παπ View Post
    καλησπέρα. χωριστές διακοπές ναι ή όχι; τι θα λέγατε αν ο/η σύντροφος σας ήθελε να παει με την παρέα του/της διακοπές χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως δεν πήγατε ή δεν θα πάτε κ μαζί.
    Ποτέ των Ποτών,η προσωπική μου απάντηση!Από την στιγμή που υπάρχει σχέση ούτε ο Άντρας αλλά ούτε η Γυναίκα θα ήθελα να πάνε μόνοι τους διακοπές.
    Εμένα ποτέ δεν μου έχει τύχει αυτό.Ούτε οι άλλες το συζητούσαν καν,αλλά ούτε κι εγώ.
    Αν όμως τα έχετε βρει μεταξύ σας,οκ!Αν δηλαδή υπάρχει αμοιβαία επιθυμία για χωριστές διακοπές και αλληλοκατανόηση παράλληλα!

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    οταν καποιος θελει να παει διακοπες μονος , ειναι σημαδι φουλ αλαρμ...
    Προσυπογράφω 100% το σχόλιο σου Macgyver!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ωχ ωχ αμαν φουλ αλαρμ βλεπω 2-0...και μετα μας βγαζουν τρελες καταλαβες; :P

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    εγω δεν βλεπω κανενα πρόβλημα σε ένα ζευγαρι που δεν εχει παιδια ή τα παιδια είναι πλεον μεγαλα να κανουν διακοπες ξεχωριστα

    αυτή η κτητικοτητα παντα με νευριαζε... εισαι με καποιον γιατι θες να εισαι.. και οι διακοπες δεν προκειτε να το αλλαξουν αυτό.

    όλα τα αλλα είναι ηλιθιοι εγωισμοι.. και ανασφαλειες

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    εγω δεν βλεπω κανενα πρόβλημα σε ένα ζευγαρι που δεν εχει παιδια ή τα παιδια είναι πλεον μεγαλα να κανουν διακοπες ξεχωριστα

    αυτή η κτητικοτητα παντα με νευριαζε... εισαι με καποιον γιατι θες να εισαι.. και οι διακοπες δεν προκειτε να το αλλαξουν αυτό.

    όλα τα αλλα είναι ηλιθιοι εγωισμοι.. και ανασφαλειες
    Ναι η λογικη αυτο λεει noumac...κατα τα αλλα δεν ειναι θεμα κτητικοτητας...εξισου λογικα δεν ειναι και δεν ισχυουν οσα γραφω παραπανω; Δηλαδη τι θα κανει μια αντροπαρεα στις διακοπες; Μη το αρνεισαι οτι ετσι γινεται και οτι αν γινεται ετσι οι πιθανοτητες για βλακειες ειναι πιο πολλες...(οχι οτι γινεται κατι αλλα οι πιθανοτητες ειναι πιο πολλες ε μη με τρελαινεις, ειναι) συν το οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.
    Και οοοοοοσο ασφαλης και ανετος κι αν εισαι δεν σημαινει πως αυτη η ανεση σου εγγυαται κατι για το αποτελεσμα...απλα αγνοεις τον καπνο του παραπανω παραδειγματος και τα ενστικτα σου. Το επιχειρημα περι ανασφαλειας ειναι το χειροτερο επιχειρημα των χειροτερων αντρων αννα (θα ελεγα και γυναικων αλλα δεν εχω πετυχει γυναικα να πει σε αντρα εισαι ανασφαλης)... Δεν ειναι κακο να εισαι ψιλιασμενη και μη νιωθεις οτι ειναι κακο, ακου τα ενστικτα σου λεω εγω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Να έχεις τώρα σχέση με καμιά Natalia_sups & να σκέφτεσαι τι έχει να επακολουθήσει άμα πας μόνος σου διακοπές!
    Η τιμωρία της θα είναι ''Λεκτικά Σεντόνια'' πρωί βράδυ χωρίς παύση ούτε για νερό!
    Και άμα θες εσύ μετά...πήγαινε μόνος σου διακοπές!Και να το κάνεις μία φορά,δεν το επιχειρείς ξανά!!!:)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!
    By anxious4ever in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2014, 12:34
  2. διακοπες μετ εμτοδιων
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 17-08-2012, 00:40
  3. ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-2008, 01:34
  4. Διακοπές
    By afrula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-2008, 13:51
  5. Που θα πάτε διακοπές;
    By alexisams in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 28-04-2006, 14:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •