Τον αγαπαω αλλα τι γινεται τωρα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Τον αγαπαω αλλα τι γινεται τωρα?

    Καλησπερα σας κ παλι!μπαινω στο φορουμ επειτα απο πολυ καιρο μεγαλα τα γεγονοτα στην ζωη μου αυτο το διαστημα,Οπως ελεγα παλαιοτερα χωρισα απο μια σχεση 6 ετων κ περασα πολυ ασκημα,Αυτο το διαστημα παρουσιαστηκε στην ζωη μου ενας αντρας πολυ μεγαλυτερος μου ο οποιος ενδιαφερεται πολυ για εμενα κ εχουν συμβει κ αρκετα αναμεσα μας ομως υπαρχουν σοβαρα εμποδια κ πραγματικα ειμαι σε σε πολυ μεγαλο αδιεξοδο,Ειναι σαν προσωπικοτητα αυτο που θελω κ μου συμπεριφεται πολυ καλα,Ομως το προβλημα ειναι οτι αυτος ειναι 49 ετων κ εγω 30 κ οτι οικονομικα δεν τα βγαζει περα παρολο που θελει να εχει μια οικογενεια δισταζει να το προτεινει,Τον αγαπαω παρα πολυ κ νιωθω καλα μονο μαζι του,Τον βλεπω κρυφα ειναι κ σε αλλη πολη κ η οικογενεια μου δεν γνωριζει κατι,παραλληλα θελουν να μου κανουν συνοικεσιο με ενα αντρα στα μετρα μου απο αποψη ηλικιας κ με λεφτα,Ομως εγω αγαπαω τον αλλον κ το ονειρο μου ειναι μια οικογενεια κ ενα παιδι,τι στο καλο να κανω ειμαι σε απογνωση.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    49... και ομως δουλεια γιοκ?
    πως τα καταφερε έτσι??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    49... και ομως δουλεια γιοκ?
    πως τα καταφερε έτσι??
    Κοπελα μου εχει δουλεια περιστασιακα κ τον μισο χρονο εργαζεται κ του δινουν πενταροδεκαρες κ τον αλλον μισο ειναι ταπι τον αγαπαω παρα πολυ θελω να ειμαι διπλα του μια οικογενεια ενα παιδι τι στο καλο να κανω τωρα?Κ αυτος θελει ομως δισταζει να μου το προτεινει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ειμαι σε τρομερο αδιεξοδο τωρα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Μυσπ καταλαβαίνω ότι νιώθεις μεγάλο ενθουσιασμό για αυτόν τον άνθρωπο, ίσως και αγάπη. Εγώ δεν θα στεκόμουν στο ότι είναι μεγαλύτερος σου αλλά στο θέμα της δουλειάς. Προφανώς και δεν μπορεί να υπάρξει μια οικογένεια χωρίς εισόδημα. Τα παιδιά θέλουν και φαγητό πέρα από την αγάπη. Προφανώς οι καιροί είναι δύσκολοι και άξιοι άνθρωποι χάνουν τη δουλειά τους. Το θέμα επομένως είναι να αξιολογήσεις την κατάσταση. Πόσο καιρό είναι άνεργος; Πριν δούλευε κανονικά και έχασε τη δουλειά του λόγω κρίσης. Είναι άλλο να μιλάμε για έναν άνθρωπο που είχε μια ζωή μια σταθερή δουλειά και την έχασε και άλλο για έναν άνθρωπο που δεν στεριώνει σε δουλειές. Επίσης πώς γνωριστήκατε; Τέλος, έχεις σκεφτεί πώς μπορεί να συντηρηθεί μια οικογένεια αν προχωρήσεις με αυτόν τον άνθρωπο;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Εγω θα σου ελεγα μιας και ειστε μικρο διαστημα μονο μαζι να μην βιαστεις να παρεις δραστικες αποφασεις, αστο λιγο να δεις πως θα παει η σχεση σας. Τωρα για τα προξενια που σου κανουν ε ΟΚ δεν ειναι και κατι το δραματικο να γνωρισεις ενα ατομο εστω κι ετσι, στο χερι σου ειναι εξαλλου πως θα το χειριστεις αν δεν θες συνεχεια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Μυσπ καταλαβαίνω ότι νιώθεις μεγάλο ενθουσιασμό για αυτόν τον άνθρωπο, ίσως και αγάπη. Εγώ δεν θα στεκόμουν στο ότι είναι μεγαλύτερος σου αλλά στο θέμα της δουλειάς. Προφανώς και δεν μπορεί να υπάρξει μια οικογένεια χωρίς εισόδημα. Τα παιδιά θέλουν και φαγητό πέρα από την αγάπη. Προφανώς οι καιροί είναι δύσκολοι και άξιοι άνθρωποι χάνουν τη δουλειά τους. Το θέμα επομένως είναι να αξιολογήσεις την κατάσταση. Πόσο καιρό είναι άνεργος; Πριν δούλευε κανονικά και έχασε τη δουλειά του λόγω κρίσης. Είναι άλλο να μιλάμε για έναν άνθρωπο που είχε μια ζωή μια σταθερή δουλειά και την έχασε και άλλο για έναν άνθρωπο που δεν στεριώνει σε δουλειές. Επίσης πώς γνωριστήκατε; Τέλος, έχεις σκεφτεί πώς μπορεί να συντηρηθεί μια οικογένεια αν προχωρήσεις με αυτόν τον άνθρωπο;
    Καλησπερα κ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον επειδη γνωριζω κ η ιδια οτι η οικογενεια θελει λεφτα ειμαι σε αδιεξοδο τωρα, τον αγαπαω παρα πολυ,ο ανθρωπος αυτος δεν ειναι αστατος η δουλεια του ειναι αστατη ετσι μεσα στο ετος βρισκεται ποτε με λιγα λεφτα ποτε με καθολου λεφτα απο την φυση της δουλειας του θα καταλαβεις εργαζεται στο θεατρο ηθοποιος ειναι, απο πλευρας μου διαθετω ενα εισοδημα γυρω στα 700 ευρω το μηνα ομως δεν γνωριζω εαν ειναι αρκετα για παιδι κ οικογενεια οσον αφορα πως γνωριστηκαμε γνωριστηκαμε μεσα απο μια κοινη φιλη μαζι του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by electribe View Post
    Εγω θα σου ελεγα μιας και ειστε μικρο διαστημα μονο μαζι να μην βιαστεις να παρεις δραστικες αποφασεις, αστο λιγο να δεις πως θα παει η σχεση σας. Τωρα για τα προξενια που σου κανουν ε ΟΚ δεν ειναι και κατι το δραματικο να γνωρισεις ενα ατομο εστω κι ετσι, στο χερι σου ειναι εξαλλου πως θα το χειριστεις αν δεν θες συνεχεια.
    Καλησπερα φιλη μου σκεφτομαι διαρκως τον ανθρωπο αυτον κ δεν μου ειναι ευκολο να κανω κατι με αλλον τον επομενο μηνα θελουμε να συναντιομαστε κρυφα παλι

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    μυσπ εγώ λέω ότι 30 χρονών κοπέλα δεν χρειάζεσαι την συγκατάθεση των γονιών σου για να κάνεις αυτό που θέλεις.κάνε αυτό που θέλει η καρδιά σου και άσε τους γονείς σου να λένε ότι θέλουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    gia αρχη μην σ νοιάζει τι λενε οι γονεις σου...
    και 2ον εχεται 20 χρονια διαφορα ηλικιας....ειναι παρα πολλα το εχεις σκεφτει?
    οταν θα εισαι 40 εσυ αυτος θα ειναι γερος.........
    εισαι σιγουρη οτι θελεις τετοια ζωη?
    αμα θες να εισαι μαζι του ,θα το δεχτουν και οι γονεις σ,βεβαια μπορει να μην τους πολυαρεσει στην αρχη...αλλα τι να κανεις....
    αλλα σκεψου ολα τα πραγματα...πρεπει να σκεφτεις την διαφορα ηλικιας πριν κανεις κατι σοβαρο μαζι τ

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    59 χρονών άνθρωπο δεν τον λες και γέρο.Αλλά ναι στα 69 θα αρχίσει να είναι γέρος και η μυσπ μεσήλικας οπότε προσωπικά δεν το θεωρώ τόσο τραγικό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    εγω προσωπικα το θεωρω τραγικο και οτι η μυσπ θα κανει ενα μεγαλο λαθος π θα το μετανιώνει μετα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    μυσπ εγώ λέω ότι 30 χρονών κοπέλα δεν χρειάζεσαι την συγκατάθεση των γονιών σου για να κάνεις αυτό που θέλεις.κάνε αυτό που θέλει η καρδιά σου και άσε τους γονείς σου να λένε ότι θέλουν
    Αγαπητο μελος ετσι ειναι λογικα οπως τα λες ομως με το οικονομικο τι γινεται?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    gia αρχη μην σ νοιάζει τι λενε οι γονεις σου...
    και 2ον εχεται 20 χρονια διαφορα ηλικιας....ειναι παρα πολλα το εχεις σκεφτει?
    οταν θα εισαι 40 εσυ αυτος θα ειναι γερος.........
    εισαι σιγουρη οτι θελεις τετοια ζωη?
    αμα θες να εισαι μαζι του ,θα το δεχτουν και οι γονεις σ,βεβαια μπορει να μην τους πολυαρεσει στην αρχη...αλλα τι να κανεις....
    αλλα σκεψου ολα τα πραγματα...πρεπει να σκεφτεις την διαφορα ηλικιας πριν κανεις κατι σοβαρο μαζι τ
    Ολα τα σκεφτομαι γιαυτο κοντευω να τρελαθω τωρα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    59 χρονών άνθρωπο δεν τον λες και γέρο.Αλλά ναι στα 69 θα αρχίσει να είναι γέρος και η μυσπ μεσήλικας οπότε προσωπικά δεν το θεωρώ τόσο τραγικό.
    Απο καποιο σημειο κ μετα δεν θα πολυφαινεται η διαφορα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 18
    Last Post: 21-08-2011, 22:47
  3. Επεστρεψε και τώρα τι γινεται ?
    By Laura in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 31-07-2006, 16:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •