Μήπως είμαι τρελός που ακόμα ασχολούμαι; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 130
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Α ναι τι σοβαροί λόγοι ότι η γυναίκα ενδιαφερόταν για σένα και το έδειχνε!!!!! Πολύ άσχημη συμπεριφορά να κοιτάξει το κινητό σου, έγκλημα έκανε!!!!! Όχι εσύ που της το 'κρυβες γιατί είχες ίσως κάτι να κρύψεις! Όχι εσύ που αντί να τη ζηλεύεις κι εσύ μιας και ήσασταν ζευγάρι δεν την ήθελες λες αρκετά! Γιατί έκανες τότε σχέση μαζί της για να την πληγώσεις;; Σόρυ που στα λέω έτσι αλλά πάνε σε όλους αυτά που κάνουν κάτι παρόμοιο όχι μόνο σε σένα.........
    Βλέπω μια επιθετικότητα εκ μέρους σου και δε μπορώ να καταλάβω το λόγο... Σχέση μαζί της έκανα διότι την ήθελα. Απλώς είπα ότι δε τρελαινόμουν μαζί της.. Όπως εξάλλου και αυτή και μου το είπε.. Όσο καιρό ήμασταν μαζί δεν της έκανα κάποιο κακό... Ήμουν άψογος απέναντι της, και το έχει πει και η ίδια.. Το μόνο παράπονο που μου έλεγε είναι ότι δε την έδινα τόση σημασία, πράγμα που δεν ισχύει. Απλώς κουραζόμουν πολύ, και αυτή με πίεζε επιπρόσθετα..
    Το άσχημο που έκανα, και το παραδέχομαι είναι πως μετά το χωρισμό, επικοινώνησα 4 φορές μαζί της(αυτή ουδέποτε επιδίωξε επαφή), και την τάραζα, διότι στο τέλος ποτέ δε τα βρίσκαμε... Γενικά τη συνειδηση μου ήσυχη την έχω απέναντι της... Δε μπορώ να καταλάβω την τόση επιθετικότητα σου προς εμένα... Και όχι δε θεωρώ φυσιολογικό το να ψάχνει το κινητό μου η κοπέλα μου, ενώ δε έχω δώσει ποτέ δικαιώματα, ούτε να με βρίζει, ούτε να σηκώνεται και να φεύγει από το μαγαζί που καθόμαστε...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Κοίταξε. Θα σου δώσω δύο παραδείγματα, έχεις δύο άτομα που ενδιαφέρονται υποτίθεται ο ένας για τον άλλον, ο ένας (δεν μας ενδιαφέρει ποιός από τους δύο το αγόρι ή το κορίτσι) ζηλεύει, θυμώνει, βρίζει επειδή αγαπάει τον/την σύντροφό του και τρέφει συναισθήματα. Και έχουμε και τον άλλον από τους δύο, που θυμώνει και χωρίζει επειδή δεν έχει συναισθήματα, μπες αν θες στη θέση της, ότι εσύ είσαι το πρώτο άτομο και αυτή το δεύτερο, ποιός έκανε τα πιο πολλά; Ποιός πλήγωσε ποιόν; Μη μου λες ότι δεν έχει συναισθήματα όταν κάνει τέτοια σκηνικά! Εσύ δεν την ήθελες πολύ αυτή είναι η αλήθεια. Και το λέω για κάθε ένα που κάνει τα ίδια στην κοπέλα του, ακόμα και σε κοπέλες που κάνουν το ίδιο στο αγόρι τους, για μένα δεν υπάρχει θέλω αλλά λίγο, ή αγαπάς, ή δεν αγαπάς. Και σου είπα σόρυ αλλά με πειράζουν τέτοιες καταστάσεις.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    118
    Quote Originally Posted by Jorge View Post
    Καλησπέρα σας,
    Και έρχομαι και ρωτάω τώρα εγώ: Για ποιο λόγο κάθισα και έφαγα 1 ολόκληρο χρόνο από τη ζωή μου, ασχολούμενος με μια κοπέλα που ποτέ δεν ήμουν τρελαμένος μαζί της, που δε μου φέρθηκε και με το καλύτερο τρόπο, και που ήδη πλέον έχει βρει άλλον;
    Το καρατε κιd το εχεις δει? Ε το ιδιο σκεφτονταν και το πιτσιρικι οταν εβαφε τον φραχτη ... Εμπειρια φιλε μου και γνωση .Ολοι ετσι μαθαμε .Αλλοι πιο ευκολα αλλοι πιο δυσκολα.Μαθημα ζωης...ανεκτιμητο

    Quote Originally Posted by archangel View Post
    θα την ξεχασεις και θα γελας που ξόδεψες εστω και μια μερα με αυτην. ....
    Μα αφου ηταν επιλογη του να ειναι μαζι .Την ηθελε. Αν πιστευει οτι σε λιγο καιρο θα γελαει σαν να ηταν γκαφα , τοτε ΑΥΤΟΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ. Γκαφες κανουμε οταν δεν προσεχουμε ,οταν παταμε την μπανανοφλουδα.Ποτε δεν θελαμε να την πατησουμε , απλα ημασταν απροσεκτοι και φαγαμε τα μουτρα μας . Ετσι ηταν και με την κοπελα σου ?
    Οι παλιες αγαπες ειναι ...οι παλιες αγαπες :kardoula: Ta κακα ξεθωριαζουν και τα καλα γινοται κεντρικες αναμνησεις. Παντα θα εχουν μια μικρη θεση στη καρδια μας , ετσι ειναι ...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    φίλε μου είμαστε στην ίδια ηλικία... κοίταξε τρελός δεν είσαι... την αγαπούσες και auto λέει πολλά.. σε όλες τις σχέσεις υπάρχουνε τσακωμοί αλλα κάποια στιγμή τα πράγματα έχουνε ένα τέλος.. δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι αν αυτή δεν θέλει... αν την αγαπάς αστή να είναι ευτυχισμένη... προχώρησε την ζωή σου παρακάτω... τα ίδια έχω περάσει και εγώ αλλα με διαφορα να χάσω 2χρονια από την ζωή μου... μετά από τόσο πόνο κατάλαβα ότι δεν αξίζει να καταστρεφόμαστε ψυχικά για ένα άτομο που αγαπήσαμε πραγματικά...

    σου εύχομαι να βρείς κάτι καλύτερο στην ζωή σου που θα σε κάνει να δεις την ζωή διαφορετικά και να νιώσεις ξανά χαρούμενος...

    μην προσπαθείς να την κερδίσεις ξανά... το σίγουρο είναι ότι θα σε καταστρέψει ξανά αργότερα...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Συγγνώμη τι συμβουλές του δίνετε; Γιατί έφταιγε η κοπέλα μπορείτε να μου πείτε; Επειδή ήταν προσκολλημένη πάνω του; Μια χαρά ήταν η κοπέλα ο θεματοθέτης και οι υπόλοιποι έχετε πρόβλημα. Γενικά η κοινωνία μας μπάζει από παντού αντί να του λέτε γιατί τη χώρισε του λέτε να βρει άλλη μέχρι και ***** του είπατε να βρει τι να πω.

    Δεν τον αφηνε να μιλησει με την αδερφη του καν γτ ηταν τσουλα λεει επειδη φορουσε κολαν. Δεν τον αφηνε να βλεπει τηλεοραση γτ υπηρχαν γυναικες. Δεν τον αφηνε να κανει τιποτα αλλα αυτη εκανε οτι ηθελε, μιλουσε με οποιον ηθελε, και αν αυτός ελεγε κατι του εκανε φασαρια. Ψαξε να βρεις το παλιο του θεμα και θα καταλαβεις.
    Αυτο για σενα ειναι μια χαρα;
    Πορνη του ειπα να βρει σε περιπτωση που δεν βρει κατι για να ξεκολλησει.
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Α ναι τι σοβαροί λόγοι ότι η γυναίκα ενδιαφερόταν για σένα και το έδειχνε!!!!! Πολύ άσχημη συμπεριφορά να κοιτάξει το κινητό σου, έγκλημα έκανε!!!!! Όχι εσύ που της το 'κρυβες γιατί είχες ίσως κάτι να κρύψεις! Όχι εσύ που αντί να τη ζηλεύεις κι εσύ μιας και ήσασταν ζευγάρι δεν την ήθελες λες αρκετά! Γιατί έκανες τότε σχέση μαζί της για να την πληγώσεις;; Σόρυ που στα λέω έτσι αλλά πάνε σε όλους αυτά που κάνουν κάτι παρόμοιο όχι μόνο σε σένα.........

    always sad σε μια σχεση πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη. Η κοπελα οχι απλως δεν τον εμπιστευόταν αλλα τον ειχε φυλακισμενο. Βρες το θεμα του και θα καταλαβεις. Κρινεις εναν ανθρωπο επειδη καποιος αλλος εκανε κατι χειρότερο; Θυματοποιης μια υστερικια γυναικα που ηθελε την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο γιατι μια αλλη ηταν θυμα; Αυτο που λες δεν ειναι σωστο. Και μην λες μια τετοια κοπελα μια χαρα γτ προσβάλεις τις κοπελες που ειναι μια χαρα
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Κοίταξε. Θα σου δώσω δύο παραδείγματα, έχεις δύο άτομα που ενδιαφέρονται υποτίθεται ο ένας για τον άλλον, ο ένας (δεν μας ενδιαφέρει ποιός από τους δύο το αγόρι ή το κορίτσι) ζηλεύει, θυμώνει, βρίζει επειδή αγαπάει τον/την σύντροφό του και τρέφει συναισθήματα. Και έχουμε και τον άλλον από τους δύο, που θυμώνει και χωρίζει επειδή δεν έχει συναισθήματα, μπες αν θες στη θέση της, ότι εσύ είσαι το πρώτο άτομο και αυτή το δεύτερο, ποιός έκανε τα πιο πολλά; Ποιός πλήγωσε ποιόν; Μη μου λες ότι δεν έχει συναισθήματα όταν κάνει τέτοια σκηνικά! Εσύ δεν την ήθελες πολύ αυτή είναι η αλήθεια. Και το λέω για κάθε ένα που κάνει τα ίδια στην κοπέλα του, ακόμα και σε κοπέλες που κάνουν το ίδιο στο αγόρι τους, για μένα δεν υπάρχει θέλω αλλά λίγο, ή αγαπάς, ή δεν αγαπάς. Και σου είπα σόρυ αλλά με πειράζουν τέτοιες καταστάσεις.

    Και κατι ακομα. Αυτη παντα του ελεγε πως ο πρωην της ηταν καλυτερος (ή κατι τετοιο δεν θυμαμαι). Always sad χωρίς να θελω να σε προσβαλω θα σου πω κατι. Δεν ξερω την ιστόρια σου, και ποιος σε πληγωσε τόσο ωστε να βγαζεις τετοια επιθετικότητα στο πραγματικο θυμα. Αν εσενα το ταιρι σου δεν σε αφηνε να δεις ουτε τηλεόραση, δεν σε αφηνε να δεις την οικογενεια σου, δεν σε αφηνε, συγνωμη για την εκφραση, ουτε να κλασεις, θα σου αρεσε; Γτ αυτο που εκανε αυτη δεν ηταν ζηλια..... αρρωστια ηταν! Την πληγωσε ο πρωην και την πληρωσε ο νυν. Δεν τον αγαπουσε. Αυτο δεν ειναι αγαπη!!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by nightcrawler View Post
    Μα αφου ηταν επιλογη του να ειναι μαζι .Την ηθελε. Αν πιστευει οτι σε λιγο καιρο θα γελαει σαν να ηταν γκαφα , τοτε ΑΥΤΟΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ. Γκαφες κανουμε οταν δεν προσεχουμε ,οταν παταμε την μπανανοφλουδα.Ποτε δεν θελαμε να την πατησουμε , απλα ημασταν απροσεκτοι και φαγαμε τα μουτρα μας . Ετσι ηταν και με την κοπελα σου ?
    Οι παλιες αγαπες ειναι ...οι παλιες αγαπες :kardoula: Ta κακα ξεθωριαζουν και τα καλα γινοται κεντρικες αναμνησεις. Παντα θα εχουν μια μικρη θεση στη καρδια μας , ετσι ειναι ...

    Θα γελαει που εχασε τόσο καιρο ενω ηταν ειχαν χωρίσει να γινει κατι. Που τωρα ποναει!!!
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Καλά πάτε καλά;;; Με τόση απιστία που υπάρχει γύρω μας εσείς μιλάτε για εμπιστοσύνη; Εμπιστοσύνη πουθενά!!!!! Πολύ καλά έκανε η κοπέλα και ναι ήταν θύμα γιατί όταν κάποιος θέλει κάποιον πολύ λογικό είναι να τον ζηλεύει πολύ. Ζήλεια ίσον ενδιαφέρον, όσο πιο πολύ ζηλεύεις σημαίνει ότι τόσο πιο πολύ ενδιαφέρεσαι! Τώρα αν κάποιοι την ξεπεράσατε μια και καλή τη ζήλεια να μου πείτε να το κάνω κι εγώ γιατί εγώ δεν μπορώ να την ξεπεράσω. Ξέρω βέβαια ότι έτσι όπως είναι η κοινωνία μας κανένας δεν αξίζει τόσο ενδιαφέρον αλλά τόσο αγαπάω εγώ. Πολύ. Γι'αυτό και την δικαιολογώ την κοπέλα. Αντίθετα ο θεματοθέτης την είχε γραμμένη από ότι φαίνεται γι'αυτό και την χώρισε και ζητάει και τα ρέστα.
    Last edited by Deleted240217a; 14-12-2016 at 19:04.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    φιλε jode εδώ μέσα με αυτά που θα διαβάζεις θα φρικάρεις... ο καθένας λέει ότι να ναι... ένα topic άνοιξα εγώ για κοπέλα και μου κάνανε ολόκληρη ανάκριση.. δεν είσαι υποχρεωμένος φυσικά να απαντάς σε χαζές ερώτησης του καθενός.. :P

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Και κατι ακομα. Αυτη παντα του ελεγε πως ο πρωην της ηταν καλυτερος (ή κατι τετοιο δεν θυμαμαι). Always sad χωρίς να θελω να σε προσβαλω θα σου πω κατι. Δεν ξερω την ιστόρια σου, και ποιος σε πληγωσε τόσο ωστε να βγαζεις τετοια επιθετικότητα στο πραγματικο θυμα. Αν εσενα το ταιρι σου δεν σε αφηνε να δεις ουτε τηλεόραση, δεν σε αφηνε να δεις την οικογενεια σου, δεν σε αφηνε, συγνωμη για την εκφραση, ουτε να κλασεις, θα σου αρεσε; Γτ αυτο που εκανε αυτη δεν ηταν ζηλια..... αρρωστια ηταν! Την πληγωσε ο πρωην και την πληρωσε ο νυν. Δεν τον αγαπουσε. Αυτο δεν ειναι αγαπη!!!!
    Σιγά τα αυγά, δεν θα με άφηνε να δω τηλεόραση θα έβλεπα αυτόν και θα ασχολιόμουν μαζί του.
    Ποιό θύμα μωρέ τι έπαθε; Ήταν κάτι σοβαρό; Επέζησε;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Καλά πάτε καλά εδώ μέσα;;; Με τόση απιστία που υπάρχει γύρω μας εσείς μιλάτε για εμπιστοσύνη; Εμπιστοσύνη ούτε στον ...... σου που λένε!!!!!!!! Έχουν απόλυτο δίκιο όσοι το λένε αυτό και πολύ καλά έκανε η κοπέλα και ναι ήταν θύμα γιατί όταν κάποιος θέλει κάποιον πολύ λογικό είναι να τον ζηλεύει και πολύ. Ζήλεια ίσον ενδιαφέρον, όσο πιο πολύ ζηλεύεις σημαίνει ότι τόσο πιο πολύ ενδιαφέρεσαι, τώρα αν κάποιοι την ξεπεράσατε μια και καλή τη ζήλεια να μου πείτε να το κάνω κι εγώ γιατί εγώ δεν μπορώ να την ξεπεράσω. Ξέρω βέβαια ότι έτσι όπως είναι η κοινωνία μας κανένας δεν αξίζει τόσο ενδιαφέρον αλλά τόσο αγαπάω εγώ. Πολύ. Γι'αυτό και την δικαιολογώ. Αντίθετα ο θεματοθέτης την είχε γραμμένη από ότι φαίνεται γι'αυτό και την χώρισε και ζητάει και τα ρέστα.
    Η υπέρμετρη ζήλεια δεν είναι ενδιαφέρον και αγάπη, ανασφάλεια είναι. Όταν αγαπάς κάποιον, τον θέλεις ευτυχισμένο, όχι φυλακισμένο.

    Είναι ξεφτίλα να θεωρείς ότι πρέπει να αστυνομεύεις το ταίρι σου για να μη σε κερατώσει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Χόρχε, κόλλησες γιατί ήταν η πρώτη σου σχέση. Αν κόψεις 100% επαφές, ούτε fb ούτε τηλέφωνα, τπτ, θα δεις πως γρήγορα θα προχωρήσεις παρακάτω.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Η υπέρμετρη ζήλεια δεν είναι ενδιαφέρον και αγάπη, ανασφάλεια είναι. Όταν αγαπάς κάποιον, τον θέλεις ευτυχισμένο, όχι φυλακισμένο.

    Είναι ξεφτίλα να θεωρείς ότι πρέπει να αστυνομεύεις το ταίρι σου για να μη σε κερατώσει.
    Είναι ανασφάλεια του τύπου "φοβάμαι μην σε χάσω", αν αυτό δεν είναι ενδιαφέρον τι είναι;
    Ξεφτίλα είναι να σε κερατώσει όχι να το προλάβεις..πολλά πράγματα τα βλέπουμε λάθος σε αυτή την κοινωνία, θέλουμε πολλή δουλειά ακόμη να εξελιχθούμε από νεάντερταλ σε σύγχρονο άνθρωπο......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Quote Originally Posted by always sad View Post
    Είναι ανασφάλεια του τύπου "φοβάμαι μην σε χάσω", αν αυτό δεν είναι ενδιαφέρον τι είναι;
    Ξεφτίλα είναι να σε κερατώσει όχι να το προλάβεις..πολλά πράγματα τα βλέπουμε λάθος σε αυτή την κοινωνία, θέλουμε πολλή δουλειά ακόμη να εξελιχθούμε από νεάντερταλ σε σύγχρονο άνθρωπο......
    Όχι always sad, η ξεφτίλα δεν είναι το κέρατο αλλά το να είσαι με έναν άνθρωπο που θεωρείς πως χρειάζεται αστυνόμευση για να παραμείνει πιστός.

    Όσο για την ανασφάλεια και τη ζήλια, υπάρχει στον έρωτα, συμφωνώ, αλλά όταν ξεπερνάει τα όρια όπως εδώ (ψάχνει κινητό, δεν τον αφήνει να δει την αδερφή του) δείχνει πως η κοπέλα έχει σοβαρό πρόβλημα αυτοεκτίμησης. Νομίζει πως χωρίς βούρδουλα δεν μπορεί να κρατήσει άντρα δίπλα της.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νομίζω πως είμαι Τρελός!!!!!
    By IPPOKRATIS1991 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 09-02-2017, 02:28
  2. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  3. νομιζω οτι ειμαι τρελος! helpppppppppppppppppppppppppppppppppppp
    By souzero7 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-12-2011, 03:47
  4. Πόσο τρελός είμαι τελικά?
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 187
    Last Post: 12-08-2011, 17:16
  5. Ειμαι ακομα παρθενος
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 30-11-2009, 20:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •