σκεφτομαι την αυτοκτονια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Και η μητέρα μου έχει ΧΑΠ και είναι σαραντακάτι κάνει τις εισπνοές της και κομπλέ.Και έκανε και ένα χειρουργείο πρόσφατα που είναι πολύ επιβαρυντικό σε άτομα με ΧΑΠ αλλά όλα ok
    εγω εκανα 4 χειρουργεια το καλοκαιρι και ουτε καν το ηξερα οτι τοχα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,858
    Τέσσερα χειρουργια ο ρομποκοπ είσαι;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    κουκλα δεν πεθαινεις μην αγχωνεσαι/....ολα οκ θα ειναι
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.Η αλήθεια είναι ότι τα χειρουργεία είναι λίγο επικίνδυνα έχω ακούσει αν έχεις ΧΑΠ λόγω αναισθησίας αλλά αν περάσει λίγος καιρός μετά είσαι μια χαρά.Και στη μητέρα μου είπαν ότι εμφάνισε αρκετά νωρίς την αρρώστια από 40 χρονών και συνήθως εμφανίζεται στα εξήντα.Μια χαρά είναι μπορεί να χρειαστεί λίγες παραπάνω εισπνοές μερικές φορές και είναι και παχύσαρκη.Εγώ ξέρω ότι είναι μία δυνητικά επικίνδυνη αρρώστια γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει και άλλα προβλήματα αν δεν προσέξεις.Γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω αν παίρνεις τις εισπνοές σου ,δεν καπνίζεις και προσέχεις θα είσαι μία χαρά.Πήγαινε και ζήτα και καμία γνώμη από κάπου αλλού.Οι γιατροί μία τάση να καταστροφολογούν την έχουν.Έτσι και αλλιώς ποιος είναι σίγουρος ότι θα ζει σε δέκα χρόνια....

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Mary93 View Post
    Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.Η αλήθεια είναι ότι τα χειρουργεία είναι λίγο επικίνδυνα έχω ακούσει αν έχεις ΧΑΠ λόγω αναισθησίας αλλά αν περάσει λίγος καιρός μετά είσαι μια χαρά.Και στη μητέρα μου είπαν ότι εμφάνισε αρκετά νωρίς την αρρώστια από 40 χρονών και συνήθως εμφανίζεται στα εξήντα.Μια χαρά είναι μπορεί να χρειαστεί λίγες παραπάνω εισπνοές μερικές φορές και είναι και παχύσαρκη.Εγώ ξέρω ότι είναι μία δυνητικά επικίνδυνη αρρώστια γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει και άλλα προβλήματα αν δεν προσέξεις.Γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω αν παίρνεις τις εισπνοές σου ,δεν καπνίζεις και προσέχεις θα είσαι μία χαρά.Πήγαινε και ζήτα και καμία γνώμη από κάπου αλλού.Οι γιατροί μία τάση να καταστροφολογούν την έχουν.Έτσι και αλλιώς ποιος είναι σίγουρος ότι θα ζει σε δέκα χρόνια....
    εχω περασει ολη τη βδομαδα σκεφτομενη πως να αυτοκτονησω. δυσκολευομαι να δεχτω τη διαγνωση. δυσκολευομαι να σκεφτω οτι δεν θαζησω οσο ηθελα και δεν θα κανω οσα ηθελα. και λυπαμαι πολυ για τους γονεις μου που θα με δουν να υποφερω

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Καταλαβαίνω ότι έχεις στεναχωρηθεί επειδή σου κάνανε μία διάγνωση η οποία ίσως σου δημιουργήσει κάποια θέματα αν και δεν νομίζω να είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.Παρόλα αυτά όμως είναι κατανοητό ότι σε κάνει να σκέφτεσαι αρνητικά και θα χρειάζεται να προσέχεις είναι η αλήθεια.Ηρέμησε λίγο, πήγαινε καμία βόλτα και σκέψου λίγο πιο θετικά.Πήγαινε και σε κανέναν άλλον γιατρό μπορεί να σου δώσει κάποια καλύτερη διάγνωση.Στο λέω αυτό γιατί έχω περάσει πολλές φρίκες από γιατρούς αλλά ευτυχώς μάλλον είμαι πολύ ξεροκέφαλη και τους διέψευσα χαχα.Σήμερα αυτά τα προβλήματα αντιμετωπίζονται, θα δεις.Και θα μπορέσεις να κάνεις αυτά που θέλεις, στο εγγυώμαι.Θα προσπαθείς για το καλύτερο,όλοι γι'αυτό προσπαθούμε.Και βγάλε τις αυτοκτονίες από το μυαλό σου αυτό είναι αρρώστια από μόνο του.

  7. #37
    Στείλε τις εξετάσεις σου στην Ελλάδσ. Μην τους λαμβάνεις καθόλου υπόψιν σου αυτούς τους γιατρούς.
    Πώς έβγαλαν το συμπέρασμα οτι είναι γενετική η πάθησή σου; Ο μόνος αποδεδειγμένα γενετικός παράγοντας κινδύνου για τη ΧΑΠ είναι η κληρονομική έλλειψη της πρωτεϊνης α1 – αντιθρυψίνη. Αν δεν κάνω λάθος, για να διαγνώσουν κάτι τέτοιο θα πρέπει να κάνεις πολύ ειδικές αιματολογικές εξετάσεις στο dna σου. Αυτό δεν μπορεί να φαίνεται σε μια αξονική. Οπότε μπούρδες σου λένε οι άνθρωποι.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,858
    Άμα ακούγαμε τους γιατρούς δε θα ζούσαμε τώρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Βασικά αν είχαν δίκιο οι γιατροί σε ότι λένε εγώ σήμερα ή θα είχα πεθάνει σε χειρουργείο σπονδυλικής στήλης ή θα ήμουν 150 κιλά ,παράλυτη και με οξυγόνο μονίμως και ήταν και σίγουροι όταν μου τα λέγανε αυτά.Έχουν περάσει χρόνια και τίποτα από αυτά δεν έγινε,μια χαρά είμαι.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by teras View Post
    εγω εκανα 4 χειρουργεια το καλοκαιρι και ουτε καν το ηξερα οτι τοχα
    Ο κολλητος μου εχει ΧΑΠ , απο τα 45 του , τωρα ειναι 59 , δυσαρεστο πραμα , εχεις δικιο , αλλα ο ανθρωπος ζει μια κανονικη ζωη , περπαταει 4-5 χλμ . οποτε μπορει , εχει το σπρει παντα μαζι του , αλλα λογος για να παρεις την ζωη σου , δεν ειναι , δεν ξερω επακριβως την περιπτωση σου φυσικα , απλα εκθετω την περιπτωση του κολλητου μου , δες το πιο ψυχραιμα ... και οι γιατροι παντα υπεερβαλλουν , εχω και προσωπικη πειρα , και περασε καρκινο ( σοβαροτατο ) ο κολλητος , τον ειχαν καταδικασει , μια χαρα ειναι τωρα .....ουδεποτε ομως σκεφτηκε την αυτοκτονια .... δεν μπορω να προσθεσω κατι αλλο ....

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο κολλητος μου εχει ΧΑΠ , απο τα 45 του , τωρα ειναι 59 , δυσαρεστο πραμα , εχεις δικιο , αλλα ο ανθρωπος ζει μια κανονικη ζωη , περπαταει 4-5 χλμ . οποτε μπορει , εχει το σπρει παντα μαζι του , αλλα λογος για να παρεις την ζωη σου , δεν ειναι , δεν ξερω επακριβως την περιπτωση σου φυσικα , απλα εκθετω την περιπτωση του κολλητου μου , δες το πιο ψυχραιμα ... και οι γιατροι παντα υπεερβαλλουν , εχω και προσωπικη πειρα , και περασε καρκινο ( σοβαροτατο ) ο κολλητος , τον ειχαν καταδικασει , μια χαρα ειναι τωρα .....ουδεποτε ομως σκεφτηκε την αυτοκτονια .... δεν μπορω να προσθεσω κατι αλλο ....
    μονο που εγω ειμαι πολυ μικροτερη του. αυτο με σταματαει απο τα παντα για το μελλον μου. αλλο να περνεις μια τετοια διαγνωση στα 50 και αλλο πριν τα 30.
    τεσπα, την πηρα την αποφαση μου.
    σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας. το εκτιμω.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by teras View Post
    μονο που εγω ειμαι πολυ μικροτερη του. αυτο με σταματαει απο τα παντα για το μελλον μου. αλλο να περνεις μια τετοια διαγνωση στα 50 και αλλο πριν τα 30.
    τεσπα, την πηρα την αποφαση μου.
    σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας. το εκτιμω.
    πες μας και εμας την αποφαση σου
    Σε κάποιον τοίχο έγραψα με κόκκινο μελάνι, πως η καρδιά μου δεν χτυπά αφού εσένα χάνει.

  13. #43
    Quote Originally Posted by teras View Post
    μονο που εγω ειμαι πολυ μικροτερη του. αυτο με σταματαει απο τα παντα για το μελλον μου. αλλο να περνεις μια τετοια διαγνωση στα 50 και αλλο πριν τα 30.
    τεσπα, την πηρα την αποφαση μου.
    σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας. το εκτιμω.
    Δεν σου είπα οτι η μητέρα μου το είχε πριν από τα 20 και πέθανε στα 64 από άλλο λόγο;
    Γιατί να σε καταβάλλει το συναίσθημα και να μην το δεις λογικά και ψύχραιμα και να το ξαναψάξεις; Εσύ ούτε έχεις καν συμπτώματα!
    Και επιμένω, μην τους ακούς τους γιατρούς απόλυτα. Θα σου πω και μια άλλη ιστορία με την μητέρα μου: Στα 35 της, 30 χρόνια πριν πεθάνει, διαγνώστηκε με καρκίνο της μήτρας. Πήγε σε έναν χειρούργο και του είπε οτι θέλει να την εγχειρήσει και να γίνει καλά. Αυτός μόλις είδε τις εξετάσεις της, της είπε: "κοπέλα μου, ξέρεις τί σημαίνει καρκίνος; Μάλλον δεν ξέρεις!".
    Και η μητέρα μου του λέει:" Μα έχω ακούσει για περιπτώσεις που γίνονται καλά..."
    Και η απάντηση του γιατρού: "ΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΚΙΣΩ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ!"
    Η μητέρα μου σηκώθηκε αμέσως και έφυγε και σε όλο τον δρόμο έκλαιγε. Είχε πίσω της τρία μικρ παιδιά, το μικρότερο 3 ετών! Μετά από μία εβδομάδα εγχειρίστηκε από άλλον γιατρό και πήγε καλά. Έζησε άλλα 30 χρόνια και "έφυγε" από καρκίνο αλλά άλλης μορφής που δεν είχε σχέση με την προηγούμενη περίπτωση.
    Έπρεπε όμως να τον βάλουμε τότε αυτόν τον κερατά να το σκίσει το πτυχίο του και να το φάει! Δεν μπορείς να κουρελιάζεις ψυχολογικά τους ανθρώπους επειδή είσαι γιατρός και νιώθεις οτι έχεις εξουσία στον ανθρώπινο πόνο! Αυτό είναι διαστροφή!

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Δεν σου είπα οτι η μητέρα μου το είχε πριν από τα 20 και πέθανε στα 64 από άλλο λόγο;
    Γιατί να σε καταβάλλει το συναίσθημα και να μην το δεις λογικά και ψύχραιμα και να το ξαναψάξεις; Εσύ ούτε έχεις καν συμπτώματα!
    Και επιμένω, μην τους ακούς τους γιατρούς απόλυτα. Θα σου πω και μια άλλη ιστορία με την μητέρα μου: Στα 35 της, 30 χρόνια πριν πεθάνει, διαγνώστηκε με καρκίνο της μήτρας. Πήγε σε έναν χειρούργο και του είπε οτι θέλει να την εγχειρήσει και να γίνει καλά. Αυτός μόλις είδε τις εξετάσεις της, της είπε: "κοπέλα μου, ξέρεις τί σημαίνει καρκίνος; Μάλλον δεν ξέρεις!".
    Και η μητέρα μου του λέει:" Μα έχω ακούσει για περιπτώσεις που γίνονται καλά..."
    Και η απάντηση του γιατρού: "ΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΣΚΙΣΩ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΥ!"
    Η μητέρα μου σηκώθηκε αμέσως και έφυγε και σε όλο τον δρόμο έκλαιγε. Είχε πίσω της τρία μικρ παιδιά, το μικρότερο 3 ετών! Μετά από μία εβδομάδα εγχειρίστηκε από άλλον γιατρό και πήγε καλά. Έζησε άλλα 30 χρόνια και "έφυγε" από καρκίνο αλλά άλλης μορφής που δεν είχε σχέση με την προηγούμενη περίπτωση.
    Έπρεπε όμως να τον βάλουμε τότε αυτόν τον κερατά να το σκίσει το πτυχίο του και να το φάει! Δεν μπορείς να κουρελιάζεις ψυχολογικά τους ανθρώπους επειδή είσαι γιατρός και νιώθεις οτι έχεις εξουσία στον ανθρώπινο πόνο! Αυτό είναι διαστροφή!
    υπαρχουν πολλα καθικια εκει εξωπου παιζουν με τις ανθρωπινες ζωες

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Στο ταξίδι προσδιορισμού μου..
    Posts
    1,930
    Τέραααςς! Τώρα είδα το θέμα σου και είπα να σε σώσωωω!!!!!! Φύγε μακρυά από το σύστημα Υγείας της Αγγλίας μακρυάαα!!!!!!! Μια πρώην φίλη μου κόντεψαν να την πεθάνουν, είχε πρόβλημα με τη μέση της και της δώσανε χάπια και παραλίγο να χάσει το συκώτι της ενώ δεν ήταν τόσο σοβαρό με τη μέση της, το σύστημα εκεί είναι χάλια χάλια! Α, και το στομάχι της έπαθε πρόβλημα από τα χάπια αυτά για τη μέση, θα πας να αυτοκτονήσεις για ένα ψέμα που σου είπαν;;; Δεν σου κάνω πλάκα, μου τα λεγαν και δεν τα πίστευα, νόμιζα πως η Αγγλία υπερτερούσε σε σχέση με μας στο σύστημα Υγείας!!!!!! Μην ακούς κανέναν!!!! Έλα Ελλάδα όπως σου λένε

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. NA TO ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Η' OXI?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-2016, 00:37
  2. Σκέφτομαι...
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1735
    Last Post: 21-02-2016, 21:42
  3. Σκέφτομαι την αυτοκτονία
    By Prof. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 02-03-2014, 22:15
  4. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΙΛΟΣ....
    By k33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 23-11-2013, 01:27
  5. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ
    By ΜΑΡΙΛΟΥ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 06-12-2010, 01:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •