Πρωτο ραντεβού :) ( αντρες τη γνωμη σας !!) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 153
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ο αντρας αμα ενδιαφερεται θα σε πάρει ο ίδιος με δικη του πρωτοβουλία, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε πάρει τηλέφωνο. Απ εκει και περα θα καταλάβεις αν σε θελει για σχεση ή για καβάντζα.
    συμφωνουμε

  2. #32
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ακου κοριτσι μου και καποιον μεγαλο ...........μεαρκετη εμπειρια σε σχεσεις , μια κι ειμαι 55 , και δεν εχω παντρευτει ποτε ..............σε καμμια περιπτωση δεν θα σηκωσεις εσυ το τηλεφωνο να τον παρεις .......ανησυχητικο δεν ειναι ακομη , αν εισαι αρκετα ελκυστικη ( εισαι νομιζεις ? ) , οι αντρες της ηλικιας αυτης , θεωρουν οτιδεν πρεπει να φανουν διαθεσιμοι απο τυν πρωτη μερα , οποτε περιμενεις .........αν δεν παρει και μεχρι τελος της βδομαδας , ναι , ειναι ανησυχητικο ........αλλα μην προκαταβαλλουμε καταστασεις ......
    Μακγαιβερ μακαρι να μην ειναι ανησυχητικο αλλα αρχιζω να ξενερωνω.....οσο για το θεμα εξωτερικη εμφανιση θελω να πω δυο λογια γ αυτο....αντικειμενικα κ χωρις ψωνιστικη διαθεση πιστευω πως εμφανισιακα ειμαι ελκυστικη ναι...ομως παρατηρω πως την ομορφια ως παραγοντα την εχουμε εξιδανικευσει....

    Και θελω να τονισω αυτο γιατι εχει γινει κατα καιρους συζητηση για το θεμα της εξωτερικης εμφανισης και οτι οσοι ειναι αρκετα εμφανισιμοι τα εχουν ολα...

    Αυτο ειναι λαθος...η εμφανιση δεν ειναι τοσο ψηλα οσο την εχουμε βαλει ουτε για οσους την εχουν ειναι ολα ροδινα κ ευκολα....δν λεω οτι δεν θα σε φλερταρουν ..ομως τλκ ποιοι θα σε φλερταρουν? Θα αξιζει το κοπο αυτοι π θα σε πλησιασουν....? Θα σου κανουν εσενα ?

    Αυτοι που μ ειναι εντελως αδιαφοροι κ δν με ελκυουν οποτε δν θα ηθελα να κανω κατι μαζι τους μου την πεφτουν....αντιθετως αυτοι που με ελκυουν κ με ενδιαφερουν με απογοητευουν...ειτε γτ με πλησιαζουν με τον πιο ηλιθιο τροπο ειτε γτ αποδεικνυονται ανωριμοι..ειτε γτ θελουν μονο σεξ ή ειτε γτ ειναι στον κοσμο τους....

    Δεν τα βαφω μαυρα ουτε εχω καμια απελπισια...ισα ισα παρολαυτα ειμαι χαλαρη κ δν πιεζω κανεναν κ τπτ..οταν ειναι ν ρθει ας ερθει αν δν ειναι δν πρζ... απλα βγαζω ενα συμπερασμα

    Γ αυτο δν μπορω να βασιστω στο παραγοντα εμφανιση γτ αν εκρινα μονο με αυτο θα ελεγα " ενταξει παιδια μαλλον θα μου ξαναστειλει"...ομως δν ειναι ετσι..μπορει να μην ειμαι το στυλ του....κ αυτοι που μου τραβηξαν το ενδιαφερον τους εχω δει τελικα σε σχεση με εμφανισιακα μετριες κοπελες ...γτ τελικα θεωρητικα μπορει να λετε οι αντρες οτι θελετε μια ωραια κ εντυπωσιακη διπλα σας αλλα στη πραξη φαινεται πως αλλα πραγματα κοιτατε......

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Οπως ειπατε πολλοι παραπανω εγω δεν προκειται να κανω καμια κινηση γ επικοινωνια...θα το αφησω πανω του....αλλα δεν ειναι αρνητικο το γεγονος οτι απο το σαββατο το απογευμα μεχρι σημερα δεν εχει στειλει τπτ....??? Κανενα σημειο ζωης??? xD
    αν και δεν αργησε τοσο πολυ να τηλ κανεις δε μπορει να σου πει αν ειναι αρνητικο η οχι ισως ειναι τακτικη ισως δεν πολυθελει θα το μαθεις συντομα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    γτ τελικα θεωρητικα μπορει να λετε οι αντρες οτι θελετε μια ωραια κ εντυπωσιακη διπλα σας αλλα στη πραξη φαινεται πως αλλα πραγματα κοιτατε......
    εμφανιση κοιτανε και μονο, να εισαι σιγουρη! και εμφανιση οχι οπως εμεις θα κοιταξουμε μια κοπελα και θα την πουμε ομορφη, αλλα με αλλο τροπο βασει προσοντων και σεξουαλικοτητας που εκπεμπει.
    τωρα αν ο αλλος θελει σχεση-συμβιωση, θα κοιταξει να βρει και χαρακτηριστικα μαμας γιατι ολοι οι αντρες ειναι παιδια που δεν μεγαλωνουν ποτε. Δηλαδη μια γυναικα που να τον φροντιζει, να κραταει σπιτι, να εχει μισθο για να ζει φυσικα, κλπ.

    Τωρα στο θεμα εμφανιση, και να εισαι Η κουκλαρα, αν εισαι τσαμπουκαλεμενη και φαινεσαι υπερβολικα ανεξαρτητη, σου ειπε κατι και εσυ εφερες αντιλογο ή τον τσιτωσες, θα κανει πισω...γιατι απλουστατα φοβαται!!! οι περισσοτεροι θελουν ναι μεν την κουκλαρα αλλα να επιβεβαιωνει τον ανδρισμο τους...δεν θελουν γυναικα-ανταγωνιστη. Αρα στα παραδειγματα που λες, προφανως οι αντρες αυτοι κατεληξαν με γυναικες μετριες εμφανισιακα γιατι επιβεβαιωνονταν απο αυτες, ενιωθαν πιοοοοοο αντρες, κυριαρχοι, δυνατοι και φυσικα βρηκαν ενα υποκαταστατο της μαμας-μητρικης φροντιδας.

    Η γνωμη μου στο θεμα σου ειναι αν εχεις μειλ, φβ ή τηλεφωνο του να τον ρωτησεις κατι σχετικο με τη δουλεια του. Αν δεν εχεις κατι προχειρο, φαντασου κατι, στησε σκηνικο, ισα ισα για να παρεις πρεφα τι γινεται....Ή αν ξερεις που συχναζει, κανε μια βολτα με μια φιλη σου, και ωωωω ηταν τυχαιο. Απο βδομαδα και μετα ειναι μια χαρα.
    Τωρα αν δεν ανταποκριθει, δεν σημαινει οτι δεν σε γουσταρει. Μπορει να φοβαται, να ντρεπεται, να μην ειναι σε φαση να κανει κατι, να ειναι μπερδεμενος, να εχει αλλα προβληματα, ή απλα να νιωθει οτι δεν κουμπωνετε....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #35
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εμφανιση κοιτανε και μονο, να εισαι σιγουρη! και εμφανιση οχι οπως εμεις θα κοιταξουμε μια κοπελα και θα την πουμε ομορφη, αλλα με αλλο τροπο βασει προσοντων και σεξουαλικοτητας που εκπεμπει.
    τωρα αν ο αλλος θελει σχεση-συμβιωση, θα κοιταξει να βρει και χαρακτηριστικα μαμας γιατι ολοι οι αντρες ειναι παιδια που δεν μεγαλωνουν ποτε. Δηλαδη μια γυναικα που να τον φροντιζει, να κραταει σπιτι, να εχει μισθο για να ζει φυσικα, κλπ.

    Τωρα στο θεμα εμφανιση, και να εισαι Η κουκλαρα, αν εισαι τσαμπουκαλεμενη και φαινεσαι υπερβολικα ανεξαρτητη, σου ειπε κατι και εσυ εφερες αντιλογο ή τον τσιτωσες, θα κανει πισω...γιατι απλουστατα φοβαται!!! οι περισσοτεροι θελουν ναι μεν την κουκλαρα αλλα να επιβεβαιωνει τον ανδρισμο τους...δεν θελουν γυναικα-ανταγωνιστη. Αρα στα παραδειγματα που λες, προφανως οι αντρες αυτοι κατεληξαν με γυναικες μετριες εμφανισιακα γιατι επιβεβαιωνονταν απο αυτες, ενιωθαν πιοοοοοο αντρες, κυριαρχοι, δυνατοι και φυσικα βρηκαν ενα υποκαταστατο της μαμας-μητρικης φροντιδας.

    Η γνωμη μου στο θεμα σου ειναι αν εχεις μειλ, φβ ή τηλεφωνο του να τον ρωτησεις κατι σχετικο με τη δουλεια του. Αν δεν εχεις κατι προχειρο, φαντασου κατι, στησε σκηνικο, ισα ισα για να παρεις πρεφα τι γινεται....Ή αν ξερεις που συχναζει, κανε μια βολτα με μια φιλη σου, και ωωωω ηταν τυχαιο. Απο βδομαδα και μετα ειναι μια χαρα.
    Τωρα αν δεν ανταποκριθει, δεν σημαινει οτι δεν σε γουσταρει. Μπορει να φοβαται, να ντρεπεται, να μην ειναι σε φαση να κανει κατι, να ειναι μπερδεμενος, να εχει αλλα προβληματα, ή απλα να νιωθει οτι δεν κουμπωνετε....
    Μαρα κατα την αποψη μου καλο ειναι νμζ να μην κανω τπτ.. εγω θα παραμεινω κουλ χαλαρη κ ανετη ...το στυλ που εχω υιοθετησει ( αν θες ελα ειμαι ανοιχτη αν δεν θες δεν χαθηκε ο κοσμος....) οποτε θα προτιμησω να τον αφησω ν κανει εκεινος κινηση αν θελει

    Τσαμπουκαλου δεν με λες...οχι...δν ειναι αυτο π περναω προς τα εξω πιστευω ...τεινω προς το γλυκια κ ευγενικη....ισως μερικες φορες το οτι με βλεπουν καλη να το συνδυαζουν λανθασμενα κ με αβουλια οσοι δν με γνωριζουν καλα.....(δν μου το εχει πει βεβαια κανενενας ομως γενικως ευκολα με φωναζουν γλυκουλα)ομως στα δικα μου θεματα και αμα με γνωρισεις καλυτερα και φωνη θα βγαλω αμα χρειαστει και την αποψη μου θα υποστηριξω κ θ προωθησω κ σε κοντρα θ ερθω...εννοειται...τεσπα πολυ περιαυτολογω

  6. #36
    Αν είσαι κουκλάρα θα σου γλείφει και τα πόδια ακόμα κι αν είσαι ******* στη ψυχή και στρίγκλα. Αυτό κάνει ο μέσος όρος άντρας και θα ζει έπειτα με τη ψευδαισθηση οτι θα σε αλλάξει.
    γιάννης

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν είσαι κουκλάρα θα σου γλείφει και τα πόδια ακόμα κι αν είσαι ******* στη ψυχή και στρίγκλα. Αυτό κάνει ο μέσος όρος άντρας και θα ζει έπειτα με τη ψευδαισθηση οτι θα σε αλλάξει.
    χαχα σωστοοοοοοοος!!!
    οσο αντεξει ομως.....ολοι εχουν αντοχες που εξαντλουνται καποια στιγμη....
    η πειρα λεει 3-4-5 χρονια μαξιμουμ....και μετα θα ψαξει να βρει μια <<μαμα>> για στοργη και προδερμ :)
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #38
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν είσαι κουκλάρα θα σου γλείφει και τα πόδια ακόμα κι αν είσαι ******* στη ψυχή και στρίγκλα. Αυτό κάνει ο μέσος όρος άντρας και θα ζει έπειτα με τη ψευδαισθηση οτι θα σε αλλάξει.
    Αυτο ειναι τλκ που σκεφτεσαι....μηπως μυριζω καλη κοπελιτσα και τους αρεσουν οι σκυλες....??

    Και αυτοεκτιμηση προσπαθω ν εχω κ οταν δν τα καταφερω τουλαχιστον προσπαθω η συμπεριφορα να δειχνει ατομο ανεξαρτητο και κουλ ακομα κ αν μεσα μου σιγοβραζω ή νιωθω ευαλωτη και οτι δενομαι.....και τα ορια μου θελω να βαζω και να μην γινομαι χαλι να με πατησουν....και γενικα να καμουφλαρω οσα θεωρω αδυναμιες μου πισω απο μια χαλαρη σταση....ομως σκυλα δεν θελω να γινω...ολα κ ολα το σκυλε στριγκλε ποτε δεν μ αρεσε...προτιμω τις γατες παρα τις σκυλες χαχαχα xD

    Τωρα αν στους αντρες αρεσουν οι σκυλες δεν θα κατσω να αλλαξω γ να αρεσω ..οποιος θελει ας ακολουθησει...οποιος δεν θελει ωρα του καλη

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αυτο ειναι τλκ που σκεφτεσαι....μηπως μυριζω καλη κοπελιτσα και τους αρεσουν οι σκυλες....??

    Και αυτοεκτιμηση προσπαθω ν εχω κ οταν δν τα καταφερω τουλαχιστον προσπαθω η συμπεριφορα να δειχνει ατομο ανεξαρτητο και κουλ ακομα κ αν μεσα μου σιγοβραζω ή νιωθω ευαλωτη και οτι δενομαι.....και τα ορια μου θελω να βαζω και να μην γινομαι χαλι να με πατησουν....και γενικα να καμουφλαρω οσα θεωρω αδυναμιες μου πισω απο μια χαλαρη σταση....ομως σκυλα δεν θελω να γινω...ολα κ ολα το σκυλε στριγκλε ποτε δεν μ αρεσε...προτιμω τις γατες παρα τις σκυλες χαχαχα xD

    Τωρα αν στους αντρες αρεσουν οι σκυλες δεν θα κατσω να αλλαξω γ να αρεσω ..οποιος θελει ας ακολουθησει...οποιος δεν θελει ωρα του καλη
    Και οι "καλες κοπελιτσες" αρεσουν σε παρα πολλους.
    ΟΛΕΣ αρεσουν βασικα, αν καλυπτουν και καποια στανταρ εμφανισης κλπ.

    οποτε το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να δειχνεις κατι αλλο απο αυτο που εισαι, γιατι θα ερθουν γι αυτο που δειχνεις, κι οταν καταλαβουν οτι το "παιζεις" θα φυγουν.
    να εισαι αυτη που εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και θα βρεθει αυτος που θα σε θελησει και θα τον θελεις κι εσυ, θα το δεις. ;)

  10. #40
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Και οι "καλες κοπελιτσες" αρεσουν σε παρα πολλους.
    ΟΛΕΣ αρεσουν βασικα, αν καλυπτουν και καποια στανταρ εμφανισης κλπ.

    οποτε το χειροτερο που μπορεις να κανεις ειναι να δειχνεις κατι αλλο απο αυτο που εισαι, γιατι θα ερθουν γι αυτο που δειχνεις, κι οταν καταλαβουν οτι το "παιζεις" θα φυγουν.
    να εισαι αυτη που εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και θα βρεθει αυτος που θα σε θελησει και θα τον θελεις κι εσυ, θα το δεις. ;)
    μωρε το ξερω και αλιμονο..παραπονο δν εχω με φλερταρουν... αλλα παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο ...συν του οτι ειμαι κ επιλεκτικη συν του οτι θελω ο αλλος να με προσεγγισει με ωραιο τροπο συν του οτι ισως ειμαι πιο εγκεφαλικη συν οτι θελω κτ πιο ουσιαστικο ....θεμα χρονου ειναι

  11. #41
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Χμ, μακάρι να φτάσω κάποτε και εγώ σε αυτό το στάδιο, εκείνο του ραντεβού! Δεν ξέρω πολλά για σχέσεις, δεν είχα ποτέ και οι επαφές με το αντίθετο φύλο ήταν μέσα σε πλαίσια μίσους και πάθους. Επειδή όμως έχω την τάση να παρατηρώ τον κόσμο, σίγουρα θα έκανα το αντίθετο από ότι κάνει η πλειοψηφία. Οι άντρες, στην πλειοψηφία πάντα, κοιτάνε πότε θα συνευρεθούν, χάνοντας έτσι όλη την "μαγεία" του πρώτου ραντεβού, ειδικά και αν είναι στην ηλικία μου. Εάν λοιπόν είχα πρώτο ραντεβού με μία κοπέλα, διαφορετική από την πλειοψηφία, τότε θα "κατάστρωνα" όπως αναφέρεις περίτεχνα, ένα σχέδιο. Προσωπικά μου αρέσει το φλέρτ, το θεωρώ ότι είναι "παιχνίδι" για έξυπνους λύτες, λίγοι το ακουμπούν και όχι με μεγάλη επιτυχία. Εμένα μου αρέσει να "παίζω" το αντίθετο φύλο, με έξυπνο τρόπο, όχι χυδαίο, όπως γίνεται συνήθως. Ούτε με χαζές εκφράσεις του τύπου ότι "έπεσε ένας άγγελος από τον ουρανό" και άλλα τέτοια χαζά κατ' εμέ. Έτσι λοιπόν αφού θα γινόταν ένα πρώτο ραντεβού με ωραίο και έξυπνο τρόπο, συνδυάζοντάς το με ένα περίτεχνο φλέρτ, δηλάδη να έχει ένα "τάκτ" και επίσης αν έβλεπα ότι υπάρχει και η ανάλογη χημεία, τότε θα κατάστρωνα ένα σχέδιο όπως ανέφερες. Σημασία για μένα έχει αρχικά ο τρόπος, ως πρώτο ραντεβού μπορεί να είναι και ένας καφές (που είναι κάπως ρηχό αυτό, αλλά για να γίνει μία πρώτη προσέγγιση). Ως δεύτερο ραντεβού, θα έπερνα την πρωτοβουλία να κλείσω ένα τραπέζι, σε ένα πολύ καλό εστιατόριο, ώστε να υπάρχει και η ανάλογη ατμόσφαιρα. Είμαι γενικότερα άνθρωπος, που του αρέσει τα καλά και ευπρεπή εστιατόρια. Το πότε θα την έπερνα τηλέφωνο όπως ειπώθηκε, νομίζω ότι δεν θα αργούσα, καλό είναι το παιχνίδι, αλλά μέχρι ενός ορίου. Ως τρίτο ραντεβού, και αφού θα έχω μάθει τα ενδιαφέροντά της, σίγουρα θα γινόταν κάτι που θα το αγαπά και εκείνη. Αν για παράδειγμα της αρέσουν οι βόλτες στην φύση, θα γινόταν μία εκδρομή, αν της αρέσει η ιππασία, όπως την λατρεύω και εγώ, επειδή κάνω ιππασία από 7 χρονών, τότε θα κάναμε ιππασία κλπ. Νομίζω ότι με αυτό το σκεπτικό, θα πήγαινα σε ένα πρώτο, δεύτερο και τρίτο ραντεβού με την προϋπόθεση, να υπάρχει και η ανάλογη χημεία. Πάντα με το ωραίο φλέρτ, που για εμένα είναι τέχνη και επίσης το μυαλό του άντρα να μην είναι το πως θα συνευρεθεί με την κοπέλα, νομίζω ότι έτσι θα χαθεί έτσι όλη η διαδικασία. Άρα συνοψίζοντας, για εμένα θα πρέπει να υπάρχει ευπρέπεια, σεβασμός, κατανόηση, φλέρτ με διακριτικότητα και ισάξια συμπεριφορά ως προς την προσωπικότητα της γυναίκας. Όλα αυτά τα έχω στο μυαλό μου, που με μία πρώτη ματιά φαντάζουν πολύ ευφάνταστα, το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει η κοπέλα, αλλά από ιδέες άλλο τίποτα.
    Πωπω εσυ εκανες ολοκληρη υπερπαραγωγη χΔ

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εμφανιση κοιτανε και μονο, να εισαι σιγουρη! και εμφανιση οχι οπως εμεις θα κοιταξουμε μια κοπελα και θα την πουμε ομορφη, αλλα με αλλο τροπο βασει προσοντων και σεξουαλικοτητας που εκπεμπει.
    τωρα αν ο αλλος θελει σχεση-συμβιωση, θα κοιταξει να βρει και χαρακτηριστικα μαμας γιατι ολοι οι αντρες ειναι παιδια που δεν μεγαλωνουν ποτε. Δηλαδη μια γυναικα που να τον φροντιζει, να κραταει σπιτι, να εχει μισθο για να ζει φυσικα, κλπ.

    Τωρα στο θεμα εμφανιση, και να εισαι Η κουκλαρα, αν εισαι τσαμπουκαλεμενη και φαινεσαι υπερβολικα ανεξαρτητη, σου ειπε κατι και εσυ εφερες αντιλογο ή τον τσιτωσες, θα κανει πισω...γιατι απλουστατα φοβαται!!! οι περισσοτεροι θελουν ναι μεν την κουκλαρα αλλα να επιβεβαιωνει τον ανδρισμο τους...δεν θελουν γυναικα-ανταγωνιστη. Αρα στα παραδειγματα που λες, προφανως οι αντρες αυτοι κατεληξαν με γυναικες μετριες εμφανισιακα γιατι επιβεβαιωνονταν απο αυτες, ενιωθαν πιοοοοοο αντρες, κυριαρχοι, δυνατοι και φυσικα βρηκαν ενα υποκαταστατο της μαμας-μητρικης φροντιδας.

    Η γνωμη μου στο θεμα σου ειναι αν εχεις μειλ, φβ ή τηλεφωνο του να τον ρωτησεις κατι σχετικο με τη δουλεια του. Αν δεν εχεις κατι προχειρο, φαντασου κατι, στησε σκηνικο, ισα ισα για να παρεις πρεφα τι γινεται....Ή αν ξερεις που συχναζει, κανε μια βολτα με μια φιλη σου, και ωωωω ηταν τυχαιο. Απο βδομαδα και μετα ειναι μια χαρα.
    Τωρα αν δεν ανταποκριθει, δεν σημαινει οτι δεν σε γουσταρει. Μπορει να φοβαται, να ντρεπεται, να μην ειναι σε φαση να κανει κατι, να ειναι μπερδεμενος, να εχει αλλα προβληματα, ή απλα να νιωθει οτι δεν κουμπωνετε....
    γιατι εγω αντετιθεμαι καθετα σε αυτο....? Δηλαδη οποια ειναι εμφανισημη κοπελα ειναι οπωσδηποτε και τσαμπουκαλου? Ενω αντιθετα οι πιο μετριες κοπελες ειναι και νοικοκυρες? απλα κοιταξε εγω πως το βλεπω....
    Οταν μια κοπελα εχει απηχησει στον ανδρικο πληθυσμο, επειδη ειναι πολυ ομορφη, και οποτε θα την προσεγγιζουν περισσοτεροι ανδρες, εχει ως αποτελεσμα αυτην να απαναπαυεται στο οτι καποιος θα βρεθει που θα ενδιαφερθει, οποτε εν τελη ειναι πιο ψυχρη και ριχνει πιο πολλα ακυρα...και ετσι μπορει να δυσκολευεται περισσοτερο στο να συναψει μια σχεση, γιατι καποιοι ενδιαφερονται και μονο μαζι της σεξουαλικα...
    Αντιθετα οι πιο μετριες κοπελες, απλα δεν το σκεφτονται και τοσο...Δινουν ευκαιριες, και δημιουργουν σχεσεις πιο ευκολα...!!! Εξαλλου το ζητουμενο στο συγκεκριμενο θεμα, δεν ειναι τι κοιτουν οι αντρες πριν παντρευτουν, αλλα τι κοιτουν σε μια σχεση...!!! Και εγω δηλωνω απο τωρα οτι η γυναικα που θα παντρευτω, δεν θελω να μου ειναι ολη μερα μονο για κρεββατι, μανικιουρ και πεντικιουρ, αλλα να φτιαχνει και κατι, καμια νοικοκυροσυνη....!! Τοτε αν δεν μου συμμαζευει το σπιτι μου, ποιος ο λογος που την πηρα να ερθει να μεινει σε εμενα? Θα την αφηνα να ηταν στην μανα της.....χαχαχα!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    γιατι εγω αντετιθεμαι καθετα σε αυτο....? Δηλαδη οποια ειναι εμφανισημη κοπελα ειναι οπωσδηποτε και τσαμπουκαλου? Ενω αντιθετα οι πιο μετριες κοπελες ειναι και νοικοκυρες? απλα κοιταξε εγω πως το βλεπω....
    Οταν μια κοπελα εχει απηχησει στον ανδρικο πληθυσμο, επειδη ειναι πολυ ομορφη, και οποτε θα την προσεγγιζουν περισσοτεροι ανδρες, εχει ως αποτελεσμα αυτην να απαναπαυεται στο οτι καποιος θα βρεθει που θα ενδιαφερθει, οποτε εν τελη ειναι πιο ψυχρη και ριχνει πιο πολλα ακυρα...και ετσι μπορει να δυσκολευεται περισσοτερο στο να συναψει μια σχεση, γιατι καποιοι ενδιαφερονται και μονο μαζι της σεξουαλικα...
    Αντιθετα οι πιο μετριες κοπελες, απλα δεν το σκεφτονται και τοσο...Δινουν ευκαιριες, και δημιουργουν σχεσεις πιο ευκολα...!!! Εξαλλου το ζητουμενο στο συγκεκριμενο θεμα, δεν ειναι τι κοιτουν οι αντρες πριν παντρευτουν, αλλα τι κοιτουν σε μια σχεση...!!! Και εγω δηλωνω απο τωρα οτι η γυναικα που θα παντρευτω, δεν θελω να μου ειναι ολη μερα μονο για κρεββατι, μανικιουρ και πεντικιουρ, αλλα να φτιαχνει και κατι, καμια νοικοκυροσυνη....!! Τοτε αν δεν μου συμμαζευει το σπιτι μου, ποιος ο λογος που την πηρα να ερθει να μεινει σε εμενα? Θα την αφηνα να ηταν στην μανα της.....χαχαχα!!
    παρε καθαριστρια , τοτε, πιο φθηνα θα σου βγει. πληρωνονται με την ωρα και μετα εχεις και την ησυχια σου

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Αυτο παλι το να βγαινει ο κοσμος ραντεβου και να σκαλωνει για το επομενο ποτε δεν το καταλαβα. Το εχω διαβασει και εδω πολλες φορες. Βγαινεις με καποιο ατομο που παει να πει οτι υπαρχει και η σχετικη οικειοτητα, τοσο δυσκολο ειναι οταν τελειωσει το ραντεβου να κανει ο αλλος επι τοπου μια ερωτηση του τυπου: Ποτε τα ξαναλεμε; Ακομη και να σκαλωσει εκεινη την στιγμη μπορει να τον παρει τηλεφωνο σε ευλογο χρονικο διαστημα το οποιο δεν ειναι στανταρ. Αναλογα το ατομο και την ζωη του. Αν ξερεις οτι ο αλλος δουλευει π.χ πολλες ωρες δεν του λες να πατε καπακι για ξενυχτι αλλα οποτε εσυ κρινεις οτι θα ειναι λιγο πιο χαλαρος και αν δεν ξερεις τον ρωτας

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Δηλαδη τοσο κακο ειναι που ο αλλος θελει απο μια μεσοαστη να κανει το αυτονοητο και τον ειρωνευεσαι; Καλα λεει, αν δεν κανει η αλλη ουτε ενα φαγητο θα την εχει να καθεται για να την βγαζει εξω μονο; Στην τελικη ας παει αυτη να πληρωσει ζιγκολο να την κανονιζει και θα εχει και αυτη το κεφαλι της ησυχο μετα. Γυναικειες εξυπναδες.

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το πρώτο βήμα έγινε.. έκλεισα ραντεβού στον Ψυχολόγο !!!
    By maria eleni in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 14-06-2016, 15:23
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  3. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 19:19
  4. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 10:27
  5. Πρώτο ραντεβού
    By nikiii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-08-2012, 13:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •