αντιψυχοτικα και αλκοολ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200

    Cool αντιψυχοτικα και αλκοολ

    Καλησπεραα! ηθελα να μαθω πως βιωνεται την επηρεια του αλκοολ,,εγω οταν πινω πολυ (που εχει καιρο να το κανω) και ημουν σε μεγαλη δοση ρισπερνταλ 6 μγ ή 4.5μγ εκανα εμετο μολις αρχιζα να κανω λιγο κεφαλι...δλδ δεν το φχαριστιομουν με τπτ,,,υπαρχει καποιος που να μπορει να μεθυσει παιρνωντας αντιψυχωτικα ?εμπειριες με ρισπερνταλ εχετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    ξεχνα το αλκοολ με τα φαρμακα η το ενα η το αλλο κ τα δυο σκατα ειναι παραδεισοσ δεν υπαρχει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Ειχαμε όλα τα αλλά τα μεθύσια μας μαραναν.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Ειχαμε όλα τα αλλά τα μεθύσια μας μαραναν.
    χαχαχα ναι ζω το δικο μου δραμα...απλα θελω να δω αν ειναι ο δικος μου οργανισμος ετσι η αν γενικα δεν σε πιανει το ποτο με αυτα τα φαρμακα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,508
    εγω το περιορισα το αλκοολ φτανει η ψυχωση... δε θελω μεθυσια...... χαλανε και τα συκωτια..... αρκετα μου φτανουν τα φαρμακα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Γενικά απο οτι ξέρω σε πιάνει πιο εύκολα + μειώνεται η δραστικότητα των φαρμάκων.
    Ίσως ήσουν σε Τσακίρ κεφι.Παιζει ρολο κ η ψυχολογία κ η παρέα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Να πιεις δύο τρία ποτά γίνεται να πιεις δέκα ξέχνα το μάλλον ήπιες πολλά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω εκανα κοκτεηλ μερικα ζαναξ , την εποχη που επινα , με κρασι , απλως κοιμομουν παραπανω .και βαρια .....το αλκοολ, ενισχυει την δραση του αντιψυχωτικου και του ηρεμιστικου ........και αμα πινεις αλκοολ, με καποιο αντικταθλιπτικο , δεν αναιρεις την δραση του , αλλα , επειδη εχω παιδικο φιλο γιατρο , φτιαχνει ο οργανισμος σου ενα εντελως καινουριο φαρμακο με αγνωστες ιδιοτητες .......παντως τοκανα επι χρονια το κοκτεηλ , το 05-2010 , ε , δεν επαθα και τιποτα , εχω αριστη μνημη , στα 55 χρονια μου , αλλα δεν επινα 40αρια ποτα , μονο κρασι ...........οτι αναιρει την δραση του αντιψυχωτικου η του αντικαταθλπτικου , ειναι μυθος , εκτος αν τα παρεις μαζι , αλλα το αλκοολ , οντας καταθλιπτικο ( ναι , εντεινει την κτθλψη ) , απο την μια παιρνεις αντικαταθλιπτικο , κασι απο την αλλη παιρνεις καταθλιπτικο , δλδ μηδεν εις το πηλικον ......
    επιβαρυνεις ομως παραπανω το σηκωτι ........αυτο ειναι αληθεια , βεβαια δεν ξερω τι ποσοτητες πινεις , εγω δεν ξεπερναγα τα 0.7-0.8 του λιτρου κρασι ............συνηθως .....επαιρνα ομως μπολικα ζαναξ , 7-8 nmg .......

    δεν θα το συνιστουσα .......γιατι οτι γραφω για φαρμακα , τρωω ποιντς ........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    απο τοτε που ξεκινησα τα φαρμακα δε μπορω να πιω πολυ.ανακατευομαι.δε ξερω αν γι αυτο φταινε τα φαρμακα.αυτο που με πειραζει λιγοτερο ειναι το κρασακι.με τη μπυρα πλεον φουσκωνω και μου ερχεται δυσφορια.εχω χρονια να πιω ουζο ή ουισκι.παλιοτερα πριν τα φαρμακα επινα τα κερατα μου μεθουσα συχνα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγω , αμα πιω δυνατο ποτο , ανω των 12% αλκοολ , που ειναι το κρασι , με πιανει δυσφορια ......με την μπυρα κι εγω φουσκωνω , και επινα καποτε μπυρα , ξερω καλες μαρκες , αλλα δεν μπορω πια ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by boo View Post
    απο τοτε που ξεκινησα τα φαρμακα δε μπορω να πιω πολυ.ανακατευομαι.δε ξερω αν γι αυτο φταινε τα φαρμακα.αυτο που με πειραζει λιγοτερο ειναι το κρασακι.με τη μπυρα πλεον φουσκωνω και μου ερχεται δυσφορια.εχω χρονια να πιω ουζο ή ουισκι.παλιοτερα πριν τα φαρμακα επινα τα κερατα μου μεθουσα συχνα
    Α, εγώ πάλι μπορώ...ναυτία θα νιώσω μόνο αν το παρακάνω αλλά το έχω υπό έλεγχο για πολλούς λόγους κυρίως γιατί δεν μου αρέσει καθόλου το αίσθημα της ναυτίας και τα επακόλουθα της...τελευταία φορά που μέθυσα ήταν πριν πολλά χρόνια κι αυτό γιατί ήταν πολλές ώρες άδειο το στομάχι μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μου θυμισες τον αλλον τον μακαριτη ηθοποιο του μπατμαν που συνδιασε κοκτειλ με αντικαταθλιπτικα και πεθανε..

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω εκανα κοκτεηλ μερικα ζαναξ , την εποχη που επινα , με κρασι , απλως κοιμομουν παραπανω .και βαρια .....το αλκοολ, ενισχυει την δραση του αντιψυχωτικου και του ηρεμιστικου ........και αμα πινεις αλκοολ, με καποιο αντικταθλιπτικο , δεν αναιρεις την δραση του , αλλα , επειδη εχω παιδικο φιλο γιατρο , φτιαχνει ο οργανισμος σου ενα εντελως καινουριο φαρμακο με αγνωστες ιδιοτητες .......παντως τοκανα επι χρονια το κοκτεηλ , το 05-2010 , ε , δεν επαθα και τιποτα , εχω αριστη μνημη , στα 55 χρονια μου , αλλα δεν επινα 40αρια ποτα , μονο κρασι ...........οτι αναιρει την δραση του αντιψυχωτικου η του αντικαταθλπτικου , ειναι μυθος , εκτος αν τα παρεις μαζι , αλλα το αλκοολ , οντας καταθλιπτικο ( ναι , εντεινει την κτθλψη ) , απο την μια παιρνεις αντικαταθλιπτικο , κασι απο την αλλη παιρνεις καταθλιπτικο , δλδ μηδεν εις το πηλικον ......
    επιβαρυνεις ομως παραπανω το σηκωτι ........αυτο ειναι αληθεια , βεβαια δεν ξερω τι ποσοτητες πινεις , εγω δεν ξεπερναγα τα 0.7-0.8 του λιτρου κρασι ............συνηθως .....επαιρνα ομως μπολικα ζαναξ , 7-8 nmg .......

    δεν θα το συνιστουσα .......γιατι οτι γραφω για φαρμακα , τρωω ποιντς ........
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by maus View Post
    μου θυμισες τον αλλον τον μακαριτη ηθοποιο του μπατμαν που συνδιασε κοκτειλ με αντικαταθλιπτικα και πεθανε..
    Δεν θαπινε μονο κρασι .......εγω μονο κρασι πινω , σπανιο αυτο , ολοι καταληγουν σε 40αρια ποτα ......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Δεν πινω αλκοολ απλα....οχι γιαυι θα με χαλασει με το αντιψυχωτικο σιγα τα ωα....δεν πινω γτ δεν μπορω να διαχειριστω καμια ουσια που αλλαζει την ψυχικη διαθεση

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    για ενα διαστημα ειχα 1-2 μερες τη βδομαδα που ξεσκιζομουν στις μπυρες αλλα τη προηγουμενη βδομαδα εκανα τοσο ασχημο μεθυσι και εβγαλα τοση επιθετικοτητα κι εκανα οτι να ναι που δε θελω να ξαναπιω αλκοολ οσο περνω φαρμακα

Similar Threads

  1. Ερωτηση για το αλκοολ
    By Anakin in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 18
    Last Post: 31-05-2015, 20:54
  2. αλκοολ
    By super in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 12
    Last Post: 30-09-2011, 19:27
  3. αλκοολ
    By maria90 in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 10
    Last Post: 05-06-2011, 20:39
  4. Αλκοόλ
    By aliento in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 12-11-2010, 02:09
  5. αλκοολ
    By filipk in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-07-2010, 12:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •