θελω να γινω καλα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    Originally posted by mady
    εγω σε αγαπαω γιατι μου το κανεις αυτο
    :(

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    MADY ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???
    Εισαι καλα?Πως τα περνας?Και πως παει ο αγωνας?
    Γραψε τα νεα σου .Μην χανεσαι .Εδω με λιγη καλη θεληση και λιγο χρονο μπορουμε ο ενας στον αλλον να δωσουμε πολυ κουραγιο και δυναμη!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1

    h apogoiteush

    hey eimai kainuria kai 8a xriastw poly t voh8eia sas..prin 2 xronia katafera kai exasa 12 kila me evalan sto nosokomeio me endixh oti eimai sta prwta stadia nevrikhs anorexias..me fortosan me 5 kila epipleon kai xwris yixologikh upostiri3h..exw perasei sto stadio ts vulimias kai nio8w pws den 8 3eble3w pote ap auth th katastash.prepei na ta xasw auta t kila giati uparxei kai h piesh tou proponith mu sto na adinatisw kai na adape3el8w stis proponiseis..yuxologika exw ftasei pato paidia

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    εχω κουραστει τα πηγαινα καλα και πριν 2 εβδομαδες καθε μερα εφιαλτης δεν ξερω τι επαθα γιατι δεν μου πηγαινε τιποτα στρβα ουτε στεναχωρηθηκα για κατι, και ομως ξανααρχισαν οι εμετοι.τωρα μια εβδομαδα το εχω κοψει αλλα δεν μπορω αλλο να ειμαι σε αυτην την κατασταση, απο τη μια να φοβαμαι μην παχυνω και απο την αλλη να φοβαμαι να μην υποκυψω και κανω εμετο.οσο τρεφομαι υγειινα το ελεχω μολισ φαω κατι παχυντικο αρρωσταινω δεν αντεχω.αυταπαταμαι δεν υπαρχει σωτηρια ακομα και το παιδι μου που το κοιτω στα ματια δεν με εχει κανει να βαλω φρενο στον εαυτο μου.τελικα μια ζωη θα τυρανιεμαι δεν θα το ξεπερασω ποτε δεν ειμαι αρκετα δυνατη

  5. #20
    gourounitsa
    Guest
    mady ποσα κιλα εισαι αν επιτρεπετε?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    53 κιλα με υψος 1.53.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    καλημερα.
    δηλαδη αμα φας κατι που παχαινει, μετα λες οτι δεν το αντεχεις? τι να κανουμε ρε γαμωτο, οτιδηποτε νοστιμο σε αυτο τον κοσμο παχαινει. γιαυτο υπαρχει το μετρο, η σωστη διατροφη και η καθημερινη ασκηση(ακομα και μιση ωρα περιπατος ειναι σουπερ).
    εμμονες ειναι αυτες! εσυ η ιδια κανεις κακο στον εαυτο σου. το θετικο της υποθεσης ειναι οτι ειναι στο χερι σου να το αλλαξεις αυτο. και αν θες και κινητρο, για να μην πω οικογενειες και φιλους, το παιδακι σου! θα το ξεπερασεις και θα ζησεις φυσιολογικα. τα χρονια περνανε και μετα ισως να αναπολεις τον χαμενο χρονο. ξυπνα mady!

  8. #23
    gourounitsa
    Guest
    εγω παντος δεν ειμαι βουλιμικια κ χερομαι γιατ με αυτα π ακουω τρομαξα.απλα νομιζα πως οι βουλιμικιες ηταν γεματουλες γιαυτο ρωτησα.δλδ ειναι κατι σαν νευρικη ανορεξια?αλλα κ υπο8ετα βρε γμτ??αουτς!!καλο κουραγιο κουκλες....και κατι αλλο αφου ειστε αδυνατες μην τρελενεστε.αν παρετε 2-3 κιλα μπορειτε να τα χασετε με λιγια διαιτα εξαλου δεν 8α φενοντε τοσο.τι να πουμε εμεις οι γεματουλες?που εχω να χασω αλλα 15 κιλα περιπου??ε??

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    να σου παραθεσω ενα αρθρο για να σε βοηθησω μαρια.

    "Η βουλιμία, ή αλλιώς νευρική βουλιμία είναι μία διατροφική διαταραχή η οποία χαρακτηρίζεται από επεισόδια υπερβολικής κατανάλωσης φαγητού που ακολουθούνται από μη φυσιολογικά μέτρα ελέγχου της πρόσληψης των θερμίδων από τον οργανισμός όπως είναι η χρήση διουρητικών, η πρόκληση εμετών, η αποχή από το φαγητό για συγκεκριμένες χρονικές περιόδους, υπερβολική άσκηση ή υπερβολική χρήση καθαρτικών. Το υπερβολικό άγχος για το βάρος και το σώμα είναι επίσης χαρακτηριστικό της βουλιμίας.

    Το βουλιμικό άτομο κατά τη διάρκεια του επεισοδίου υπερβολικής κατανάλωσης φαγητού χάνει τον έλεγχο και οι ποσότητες ξεπερνούν κατά πολύ εκείνες που θα κατανάλωνε κάποιος άλλος. Η αιτία του επεισοδίου δεν είναι η βιολογική πείνα αλλά συνήθως μία απάντηση στην κατάθλιψη, το στρες ή της μειωμένης αυτοπεποίθησης του ατόμου."

  10. #25
    gourounitsa
    Guest
    καλημερα γλικε μου.κοιτα εγω μπορει να μην κανω εμετους κλπ αλλα μ χει γινει εμονη ιδεα κ μολις φαω παραπανω κανω πολυ ωρα γυμναστικη κλπ/παλιοτερα εκανα διαιτες και ξαφνικα ορμαγα στην κουζινα κ ετρωγα τεραστιες ποσοτητες κ μετα ενιο8α φοβερες τυψεις αλλα δεν εκανα εμετο(δεν εχω κανει ποτε αλλωστε φοβαμε) και ουτε αυτα τα φαρμακα πιρα.αρα δεν ειμαι βουλιμικια ε??αντε φιλακια φευγω.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    39
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ MADY,ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΗ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ "ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!".ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΩΣ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΟΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΑΣ Δ-Ε-Ν ΕΙΝΑΙ "ΠΑΙΞΕ-ΓΕΛΑΣΕ".ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΜΕ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ Σ-Ι-Γ-Ο-Υ-Ρ-Α ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ Ν-Α-Ι!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΟΥΝ Α-Φ-Η-Σ-Ε ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ Α-Γ-Κ-Α-Λ-Ι-Α-Σ-Ο-Υ-Ν.ΨΑΞΕ,ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ,ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΟΥ.ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    23
    σημερα αποφασισα να προσπαθησω να ειμαι δυνατη και να κανω μικρα καθημερινα βηματα για να ξεπερασω τη βουλιμια θα σας ενημερωνω πως τα πηγαινω χρειαζομαι τη βοηθεια σας.θελω να αγαπησω το σωμα μου

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    357
    αυτη εισαι! ειναι να μην χαιρομαστε τωρα!!! αξιζεις πολλα μπραβο!!!

  14. #29
    γιουυυυυπιιιι..........

  15. #30
    gourounitsa
    Guest
    μπραβο σου μαντι.αξιζει να αγαπας το σωμα σου.κ να καταλαβεις οτι εισαι 53 κιλα κ οχι 83.53=αδυνατη

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •