θελετε να ξεκινησουμε διαιτα ατκινς? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    σοφια μου καλως ηρθες,
    σου ευχομαι καθε επιτυχια στην νεα αρχη σου,
    αρχισες δυναμικα, αλλα και τα παραστρατηματα μεσα στο προγραμμα ειναι.
    καθε μερα ομως ειναι διαφορετικη και πρεπει να ξαναγεννιομαστε απο τα λαθη μας
    καλη συνεχεια και θελουμε να μας ενημερωνεις.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    131
    Να ειστε ολες καλα....σας ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη

    Νυφιτσα μου, καταρχην καθε πρωι πινω μολις σηκωθω ενα ποτηρι χλιαρο νερο με χυμο απο μισο λεμονι.Λενε καιει λιπη αλλα και βοηθα στην τυχον δυσκοιλιοτητα.Εμενα οντως με βοηθησε τουλαχιστον στο δευτερο!

    Απο κει και περα τρωω 1 η 2 γευματα (αναλογα αν θα ειμαι σπιτι η θα παω στο μαγαζι)
    π.χ η ψητο κοτοπουλο με λιγο μαρουλι, η μπριζολα με λαχανο σαλατα, η τονο σε νερο με λαχανο η μαρουλι,η σουβλακια (1 η 2 τεμαχια αναλογα)τα οποια ψηνω εγω με την αναλογη σαλατα, η μια ομελετα με 1 αυγο ολοκληρο και 2 ασπραδια με την αναλογη σαλατα( την επομενη φορα θα βαλω και λιγα μανιταρια στην ομελετα).Απο σημερα ξεκιναω τα ψαρια.
    π.χ τσιπουρα ψητη με λιγα αντιδια σαλατα, σολομο με λιγο βραστο μπροκολο κλπ κλπ...

    ενδιαμεσα δεν τρωω σχεδον τπτ(δε νοιωθω πεινα)....μονο μια η δυο φορες εφαγα απο μια φετα βραστη γαλοπουλα.


    και μη ξεχασω το πιο σημαντικο....
    πινω 3 λιτρα νερο μη σου πω και παραπανω...μονιμη κατοικος της τουαλετας εχω γινει πια!!

    Θα εκανα και διαδρομο(αποφασισα να αγορασω) σε συνδιασμο με καποιες ευκολες για αρχη ασκησεις αεροβικης που ξετρυπωσα απ το ιντερνετ(YouTube) ομως,περιπου την τριτη η τεταρτη μερα μου ηρθε περιοδος και το αφησα.
    Απο δευτερα θα κανω μια ευρευνα αγορας για τους ηλεκτρονικους διαδρομους και θα ξεκινησω δυναμικα!!


    φιλακια πολλα!!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    athens
    Posts
    61
    μπραβο στην δυναμικη αρχη σου.εχεις βαλει τους στοχους σου και εισαι ψυχολογικα πλεον ετοιμη να τους πετυχεις.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    131
    Ευχαριστω funny.smile

    Να σαι παντα καλα...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    512
    Σοφάκι καλησπέρα κι από μένα.. και καλωσόρισες στην παρέα μας! Καλό ξεκίνημα στην προσπάθειά σου και να θυμάσαι πως όλοι μας λίγο πολύ περνάμε τα ίδια λούκια, έχουμε τις ίδιες ανσφάλειες και φοβίες και κάνουμε τα ίδια σοβαρά ή γελοία λάθη! Με λίγα λόγια λοιπόν.. καταλαβαινόμαστε! Μη διστάζεις να μιλάς για ό,τι σε απασχολεί και σε βασανίζει, είναι μεγάλη ανακούφιση να μοιράζεσαι το πρόβλημά σου με ομοιοπαθούντες. Σου εύχομαι καλή συνέχεια, ανώδυνα να περάσεις σε μια πιο συνειδητοποιημένη φάση ζωής, απαλλαγμένη από σωματικά και πνευματικά δεκανίκια! Να είσαι ήρεμη και να αγαπάς τον εαυτό σου πάνω απ'όλα.. αυτή είναι η αρχή όλων των καλών!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    131
    Σ ευχαριστω πολυ pennyV μου!

    Τα λογια σου, οπως και των αλλων παιδιων, μου δινουν μεγαλο κουραγιο γιατι περα απο τα κιλα παλευω και με αλλα...τελος παντων...

    Να στε ολοι καλα....μαζι σας δε φοβαμαι τπτ!!!!

    Να εχετε μια υπεροχη Κυριακη...
    Φιλακια πολλα!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Καλη επιτυχια και καλη δυναμη και σε σενα Σοφια μου

    και εγω πατο επιασα αλλα τωρα δεν πιανομαι

    με θεληση,τρελλα υπομονη και μακροχρονους στοχους μπορουμε να αγγιξουμε τα ονειρα μας

    φιλακια απο μενα και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.....

    ΥΓ:κοριτσια και εγω σας ευχαριστω που ΥΠΑΡΧΕΤΕ και ειστε ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΧΧΧΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    ειμαι ενθουσιασμενη που ειμαστε τοσο δυναμικες!!! Μπραβο μας!! Ολες για μια και μια για ολες ! Να σας πω και τα ευχαριστα μολις αποχαιρετησα 3,5 κιλα!! Ειμαι ενθουσιασμενη κι εγω με την ατκινς γιατι δε πειναω καθολου!! Φιλακια κοριτσια!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    ΣΟΦΙΑ? Μα καλα, που χαθήκατε όλες?? Πώς τα πάτε? Θέλω τα νέα σας.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    131
    petallouditsaa μου να σαι καλα...σε ευχαριστω για την υποστηριξη


    Εδω ειμαι nifitsa μου Μια χαρα ολα...συνεχιζω ακαθεκτη!! Σημερα ξεκινησα και λιγες απλες ασκησεις αεροβικης κι ολα καλα, ολα ανθηρα!

    Θα συνεχισω και τριτη εβδομαδα την πρωτη φαση αφου αλλωστε εχω να χασω πολλα κιλα αλλα και γιατι δεν με ενοχλει καθολου να παραμεινουν χαμηλοι οι υδατανθρακες.
    Καμμια επιθυμια για αλκοολ η για υδατανθρακα τυπου ζυμαρικων η καποιου γλυκου η αναφυκτικου κλπ κλπ!
    Οποτε....

    ειμαι καλα και συνεχιζω!!!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    121
    Τέλεια Σοφάκι μπράβο σου!! Εγω προσπαθώ ειμαι στην 11η μερα σήμερα αλλα δεν υπάρχει καμία βελτίωση και μου φαίνεται ότι τσίμπησα και μισο κιλάκι αν και έχω καθυστέρηση και μπορεί να έχω πρήξιμο. Θα φανεί όταν αδιαθετήσω.
    Επίσης σήμερα αγόρασα και κάποια προιόντα ατκινς. Ψιλοκοροιδια μου φαίνονται αλλά ήθελα να φάω κάτι διαφορετικό από κρεάς. Πάντως το μιλκ σεικ είναι χάλια μην το δοκιμάσετε. Αυτό πίνω τώρα και είναι σα φάρμακο με σοκολάτα. Για κάτι μπάρες και τέτοια θα σας πω όταν τα δοκιμάσω. ΑΑΑ και όσο για τις τιμές φαρμακείο.
    Αυτά προς το παρόν πολλά φιλάκια και αγωνιστικούς χαιρετησμους!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Nifitsa μου μη το βάζεις κάτω ? έτσι!
    Είμαστε μαζί σου!
    Όλοι θα τα καταφέρουμε!!!

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1
    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες σας. Κοριτσια ειμαι καινουρια και θελω να σας πω τα....χαλια μου. Εδω και ενα χρονο ειχα ορμονικες διαταραχες και οι γιατροι με πλακωσανε στα χαπια. Οχι οτι ειδα καμια προκοπη εκτος απο 15 κιλα που φορτωθηκα. Μολις ειπα δεν ξαναπινω χαπι οι ορμονες μου μια χαρα( εχουν φιλοτιμο ε τα κιλα ομως εμειναν. Λεω να ξεκινησω την Ατκινς ομως δεν μπορω να βρω ημερησια δειγματα μενου και φοβαμαι τουλαχιστον στην αρχη να ξεκινησω μονο με τα τροφιμα της λιστας. Μηπως μπορειτε να βοηθησετε; εχει καμια σας ενα προγραμμα ωστε να βγαλω μια ακρη;;;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Originally posted by letrina
    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολες σας. Κοριτσια ειμαι καινουρια και θελω να σας πω τα....χαλια μου. Εδω και ενα χρονο ειχα ορμονικες διαταραχες και οι γιατροι με πλακωσανε στα χαπια. Οχι οτι ειδα καμια προκοπη εκτος απο 15 κιλα που φορτωθηκα. Μολις ειπα δεν ξαναπινω χαπι οι ορμονες μου μια χαρα( εχουν φιλοτιμο ε τα κιλα ομως εμειναν. Λεω να ξεκινησω την Ατκινς ομως δεν μπορω να βρω ημερησια δειγματα μενου και φοβαμαι τουλαχιστον στην αρχη να ξεκινησω μονο με τα τροφιμα της λιστας. Μηπως μπορειτε να βοηθησετε; εχει καμια σας ενα προγραμμα ωστε να βγαλω μια ακρη;;;
    Καλώς ήρθες letrina, σου εύχομαι καλή επιτυχία.
    δες το παρακάτω λίνκ και εκεί θα βρείς τα πάντα για τη δίαιτα που σε ενδιαφέρει.
    http://www.lowcarblife.org/

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •