διαιτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: διαιτα

  1. #1

    διαιτα

    Καλησπερα σε ολους.Ειμαι καινουρια στο φορουμ..
    Ξεκινησα εδω και μια εβδομαδα διαιτα απο καποια φιλη με τη οποια ειμαστε περιπου ιδια κιλα κ υψος.Εχω 1.60 και 73 κιλα
    Η φιλη μου αυτη παιρνει τη διαιτα απο διαιτολογο και επειδη εγω δεν ειμαι καλα οικονομικα αυτο το καιρο μου την εδωσε.Την κανω απο την Δευτερα...δεν εχω ζυγιστει ακομα βεβαια(αυριο λεω να το κανω)
    Τι λετε κανω λαθος που κανω μια διαιτα που δεν ειναι φτιαγμενη για τον οργανισμο μου?Να πω οτι εχει απο ολες τις τροφες βεβαια
    Απλα θα ηθελα ξκαι τη δικη σςας γνωμη

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    11
    Γεια σου britnyfox!

    Αφου ειναι απο διατολογο, θα ειναι τουλαχιστον ισορροπημενη...
    Κι αφου δεν εχεις τη δυνατοτητα η ιδια για διαιτολογο αυτη τη στιγμη,
    απ?το να κανεις καποια διαιτα πεινας, χημικη η και τιποτα... go for it!!

    Καλη επιτυχια!!

  3. #3
    Σε ευχαριστω πολυ!!Ευτυχως δεν εχω νιωσει πεινα υποερβολικη...και ελπιζω να δω αποτελεσμα!
    Θελω να φτασω στα 55 κιλα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    σου ευχομαι να καταφερεις το στοχο σου!!!
    μα πανω απ ολα σου ευχομαι να διατηρηθεις εκει με ισορροπημενη διατροφη!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    καλως ηρθες!! μην ανυσηχεις ολοι τα ιδια δινουν!! η διαφορα ειναι στο τι φαγητα σου αρεσουν περισσοτερο! το χω τεσταρει απειρες!!! εχω παει σε 16 διαιτολογους!!! ναι οπως το ακους!! 16!

    και εχω παει πολλες φορες στον ιδιο διαιτολογο μαζι με φιλες μου και ανεξαρτητως που ειμασταν διαφορετηκα κιλα τα ιδια ακριβως μας εδιναν! το πολυ πολυ την μια μερα που ειχα εγω κρεασ η φιλη μου ειχε φασολακια πχ! τιποτα μην ακους το μονο που ουσιαστικα κανουν ολοι οι διαιτολογοι ειναι εχουν τισ διαιτες σε ενα pc και αναγογος διαλεγουν τροφες! η στις δινουν ετοιμες εκει που θα πας η μεσε στο pc εχει τροφες σε ομαδες και σου λεει να βαλω φακες? και σου βαζει 1,5 φλιτζανι και 30γρ φετα και ενα φλ. σαλατα. με ενα μικρο παξιμαδι 30γρ και το βραδυ κανενα τοστ κτλ κτλ κτλ!!

    απλα εχεις καποιον να σε ελενχει και αυτο ειναι που πληρωνεις!!
    σιγουρα θα χασεις! αν την κανεις καταγραμμα θα χανεις περιπου ενα κιλο την εβδομαδα!!
    καλη σου επιτυχια και συντομα σου ευχομαι ολα τα κιλα που επιθυμεις!

  6. #6
    Χαρα μου σε ευχαριστω πολυ!!Ναι συνηθως εχει καποιο φαγητο και σαλατα και τυρι οχι παντα ομως τυρι...
    Δε με χαλαει καθολου που πρεπει να τα μετραω και δεν ειναι και εξαντλητικη διαιτα.Αυριο θα ζυγιστω να δω τι εκανα!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    britnyfox,καλώς μας ήρθες και καλή δύναμη στην προσπάθεια σου!
    Θα συμφωνήσω με τη Χαρά.Όταν δε μιλάμε για δίαιτα στερητική,αλλά για ισορροπημένη διατροφή,
    πάνω κάτω οι επιλογές είναι κοινές για όλους μας με την εξείρεση βέβαια προσωπικών προτιμήσεων.
    Το ζήτημα είναι να συντονιστούμε σε καλύτερες διατροφικά επιλογές,μικρότερες ποσότητες,
    να μην παραλείπουμε γεύματα κι όσο μπορούμε να εντάξουμε την άσκηση στην καθημερινότητα μας.
    Από κει και πέρα,καλή ψυχολογία,συνειδητοποίηση των λόγων,που φορές χρησιμοποιούμε το φαγητό
    και μικρές σταδιακές αλλαγές στη συμπεριφορά μας,χωρίς χρονικές πιέσεις,δε μπορεί παρά ν'αποδώσει καρπούς!
    Μη φοβάσαι τίποτα λοιπόν!Κι εδώ είμαστε εμείς για ό,τι τυχόν στην πορεία χρειαστείς.
    Από χωροφύλακα το βάρος σου ν'αναφέρεις εβδομαδιαία μέχρι παρεούλα χαλαρή...
    Κι όλα αυτά τζάμπα,υπόψιν!Είμαστε κελεπούρια!Δεν μπορείς να πεις!Ε;
    Αύριο ραντεβού εδώ για το πρώτο σου ζύγισμα!Καλό βράδυ!Φιλάκια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    Καλώς ήρθες κ ι από εμένα. Να θυμάσαι ότι είναι σημαντικό να ασκήσε. χαλαρά και ότι σου αρέσει, αλλά να το κάνεις. βοηθάει πολύ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    καλώς ήρθες και καλή επιτυχία!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΟΡΟΠΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ
    ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ...
    ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΟΥΛΑ ΛΙΓΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

  11. #11
    εχασα 1200 gr!!!!!!!!!!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324
    Originally posted by britnyfox
    εχασα 1200 gr!!!!!!!!!!!!
    μπραβοοοοοοοο σου!!!!!!!καλως ηρθες στην παρεα μας και καλη συνεχεια !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •