Τι έφαγα σήμερα,Τι θα φάω αύριο,Τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε,Τι δεν έφαγα σήμερα...ΤΡΩΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 180
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens, Plaka
    Posts
    50
    Συγγνώμη κι όλας ρε παιδιά, που κολλάνε αυτά που λέτε (Bad+changes)....; Τί δεν καταλάβατε απ'αυτά που έγραψε η Ναντίν; Για ποια αλλαγή μιλάτε; Απ' ό,τι έχω καταλάβει η Ναντίν τέτοιες αλλαγές τις έχει πραγματοποιήσει ξανά και ξανά, κι όχι 10-20 κιλά που λες changes, αλλά πολλά περισσότερα. Αυτό που καταλάβατε είναι ότι η Ναντιν ψάχνει την αλλαγή που τελείως αλαζονικά και φιλόδοξα επιδιώκουμε όλοι μας; Του τέλειου κορμιού που συνεπάγεται την δημιουργία της τέλειας γκόμενας που συνεπάγεται την τέλεια ζωή; Αν είναι δυνατόν λόγια, λόγια, λόγια είμαστε εμείς, που όλο δίαιτα κάνουμε κι όλο δε μπορούμε κι όλο δεν πέφτει η ζυγαριά κι όλο μεμψιμοιρούμε και βρισκόμαστε σε κατάσταση πανικού, σ'αυτό το ατέρμον κυνήγι της πολυπόθητης <<αλλαγής>> για την οποία κάνεις λόγο... Τουλάχιστον η Ναντίν είναι ξεκάθαρη. Μετά απ'όσα έχει περάσει έχει το θάρρος να πει τρώω ό,τι θέλω και για το μόνο που νοιάζομαι είναι η υγεία μου κι ό,τι θα κάνω από δω και στο εξής θα 'ναι για την υγεία μου. Από τον τόσο συνειδητοποιημένο και οξύ λόγο της καταλάβατε ότι είναι ένα άτομο που κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του και μας πασάρει φιλοσοφίες και πομφόλιγες για να εξαγνίσει τις δικές της τύψεις; Μην τρελαθούμε τώρα.... Έλεος δηλαδή, ας σκεφτόμαστε και λίγο πριν κράξουμε τον άλλον...

    Είχα να μπω κανένα 6μηνο στο φόρουμ... Προσωπικά το φόρουμ με είχε βοηθήσει πάρα πολύ όταν είχα χάσει αρκετά κιλά... Πήρα κάποια ξανά, μπήκα στη διαδικασία της δίαιτας και ξαναμπήκα στο φόρουμ... Ε λοιπόν, μόλις είδα θέμα: Τι θα φάω αύριο, τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε σε στυλ δηλαδή: τί έφαγε η διπλανή μου και κολάστηκα, τί θα φάω την Κ.Δευτέρα κ.λπ πέθανα στα γέλια... Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... Και να σας πω κάτι... δε δέχομαι ότι σας βοηθάει να γράφετε στο τί έφαγα σήμερα και δεν έπρεπε.... τί ακριβώς σας βοηθάει; το να αυτομαστιγώνεστε, να αυτοτιμωρείστε ή το να δείτε ότι υπάρχει κι άλλος ένας αδύναμος κρίκος που συμπάσχει; Μου φαίνεται παράλογο όλο αυτό.... Καταναλώνετε φαιά ουσία, νεύρα και ηλεκτρικό ρεύμα για κάτι που δεν έχει νόημα...
    Εγώ ξέρω πως οι περισσότεροι είμαστε χαμένοι. ʼμα μπεις στο τρυπάκι των περιττών κιλών, αν γεννηθείς μ'αυτό, αν ζήσεις κ μεγαλώσεις μ'αυτό την έχεις χαμένη. Είναι φαύλος κύκλος. Το φαγητό πάντα θα είναι σαν ζωντανός οργανισμός: φίλος, εχθρός, σημασία δεν έχει, πάντως πάντα θα αισθανόμαστε ενοχικά απέναντί του... Γιατί πλέον έχει γίνει έξη. Δυστυχώς, θέλει πολύ χρόνο, θέληση και υπομονή για να αλλάξεις τελείως διατροφικές συνήθειες και σκεπτικό....
    Εγώ που λέτε bad+changes δεν ήμουν λόγια.... πέρασα στην αλλαγή...έχασα 22 κιλά... Και έγινα αυτό που ήθελα. Ελεύθερη!!!!!!..... ΜΑΛΑΚΙΕΣ.....! Γιατί να 'μαι πάλι εδώ.... Γιατί ασυνείδητα το σώμα μου ήταν 22 κιλά ελαφρύτερο αλλά το μυαλό μου και οι συνήθειες μου είχαν μείνει 22 κιλά βαρύτερες...
    Ναντίν να 'σαι καλά. Συμφωνώ σε κάθε λέξη.. Μακάρι να μπορούσα και να είχα την υπομονή να γράψω κι εγώ έτσι όμορφα και αληθινά...

    Και θα ποστάρω πάλι το τραγούδι που νομίζω ότι τα λέει όλα (αν και σε ξεχωριστό θέμα που άνοιξα δε μου 'δωσε κανείς σημασία, αλλά οκ....χεχεχε :-Ρ)

    http://www.youtube.com/watch?v=tn98ApDi0bQ
    http://

    Μεγάλωσα... σύνδεση otenet, γλυκά απ'το pallet, μετά στα shilluete, σκεπάζουμε τους πόνους με φαϊ... Τα όνειρα σε σύνθλιψη αργότερα η κατάθλιψη... Φρικιό του εγώ με τσαμπουκά ναυαγό... ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ...
    Βαλ'το στα πόδια, πονάει πολύ... Σε φτύνω-σε φιλώ δεν σε πάω μα σ'αγαπώ... Παράνοια-διάνοια-επιφάνεια-επιφάνεια-επιφάνεια-επιφάνεια.... Στεριά.... πιάσαμε στεριά....

    Μεγάλωσα σημαίνει
    Να ζεις με αυτό που σ' αρρωσταίνει
    Να χτίζεις κι άλλα κεραμίδια
    Να βγάζεις τόνους στα σκουπίδια
    Να ρίχνεις σ' άλλους τα άδικα
    Να βλέπεις πρωινάδικα
    Να ακούς πιστά τις αναλύσεις
    Να αιμοδιψάς για ειδήσεις
    Να λες και yes να λες και no
    Να συνηθίσεις τα πορνό
    Να πολεμάς στον καναπέ
    Να μη μπορείς χωρίς φραπέ

    Μεγαλώνω θα πεί να 'ρχεται η ανατροπή
    Οι καιροί να στη φέρνουν
    Τα μυαλά να σου γδέρνουν
    Να ζητάς να κουρνιάσεις
    Και να βρίσκεις οάσεις Στις ψυχώσεις των άλλων
    Που έχουν για περιβάλλον Ίδιες φάτσες με σένα
    Γόνατα λυγισμένα Όνειρα ξεχασμένα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    γεια σας. Τελευταια δεν γραφω συχνα αλλα σας διαβαζω/ Εμενα προσωπικα με βοηθησε πολυ το φορουμ αν και στην αρχη οντως μονο εγραφα και απο δουλεια τιποτα... θα συμφωνησω σε αυτο το σημειο εμ την changes οτι πρεπει αν να κανουμε πραξη τα λεγομενα μας και το αντιθετο απο την αλλη εδω κανεις δεν εχει διδακτικο ρολο. Ολοι εχουν συμβουλευτικο και εμεισ κρινουμε τι κραταμε και τι πεταμε/ Τα θεματα χωριζοντε σε διαταραχες και συμφωνω σε αυτο γιατι ουτε εγω ξερω μπορω να συμβουλευσω διατροφικα καποιον που τον απασχολει η παχυσαρκια (δεν ξερω τι περναει, τι αντιμετωπιζει κτλ.) αλλα μπορω να πω ενα καλο λογο ενα μπραβο, μια αποψη... Τωρα ολοι εχουμε ενα κοινο , τον πολεμο με το φαγητο.
    Επειδη εφυγα λιγο απο θεμα θα προσθεσω οτι εμενα με βοηθαει αρκετα να κραταω ενα διατροφικο ημερολογιο-οπου καταγραφω και τη γυμναστικη αλλα και την πορια της δυσκοιλιοτητασ μου/ ετσι οταν κατι παει στραβα γυρναω και βλεπω τι ετρωγα τοτε που ολα δουλευαν ρολοι. Επισης και η διαιτολογοι δινουν ενα διατροφικο προγραμμα και πιστευω πως πρεπει αν κανονιζουμε απο πριν το τι θα φαμε γιατι τελευταια στιγμη δεν μπορεισ να ξερεις τι εχει βιταμινη B.C κτλ. απο που θα παρεισ το σιδιρο, απο που θα παρεισ οσοι ζαχαρη και πρωτεινη χρειαζεσαι κτλ. Βεβαια φταιει κ το οτι εγω ποτε δεν εχω πολλα πραγματα στο σπιτι και ψωνιζω μονο οτι θα μαγειρεψω/
    Αυτα καλη δυναμη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    179
    δεν εχω χασει πολλα κιλα και δε ξερω αν εχω το διακαιωμα να εχω γνωμη...αλλα πιστευω οτι εχετε λιγο βαλτωσει και αυτο ηθελε να πει και η nadine...παλιοτερα αυτο το φορουμ ηταν ποιο ενδιαφερον...γνωμη μου παντα...αυτο φυσικα δε σημαινει οτι δεν ειναι χρησιμο...η γνωμη μου ειναι οτι δε σας κανουν κακο τα εν λογω θεματα αλλα η ελειψη και αλλων θεματων που θα ξεκολλησει λιγακι το μυαλο

    φιλακια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Εγώ δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει η Ναντίν, σίγουρα το είπε και η ίδια ότι σε αυτό το φόρουμ είμαστε, τέτοια θέματα θα έχουμε. Από κει και πέρα δεν κατάλαβα τι είπε. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να υπάρχουν τέτοια θέματα, ακριβώς γιατί είμαστε σε αυτό το φόρουμ, και έχουμε δικαίωμα να έχουμε κορμάρα και να προσπαθούμε και να ξεφεύγουμε.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by tota72
    Είναι η δεύτερη φορά που γράφω.Δεν είμαι παχύσαρκη,δεν είμαι ανορεξική,δεν κάνω υπερφαγικά επεισόδια,δεν είμαι βουλιμική.Όμως το φαγητό με καθορίζει.Το σκέφτομαι συνέχεια.Τι θα φάω,πως θα το φάω,πότε θα το φάω.Ψάχνοντας εμμονικά για δίαιτες και φαγητά έπεσα πάνω στο φόρουμ τον Αύγουστο.
    Σας παρακολουθούσα από την κλειδαρότρυπα τόσο καιρό και ένοιωθα καλά.Η υποστηρικτική σας διάθεση,η ενασχόλησή σας με την λατρεία μου,οι φιλικές κουβέντες με έκαναν να νοιώθω καλά.Κάθε πρόβλημά σας γινόταν και δικό μου, η πορεία σας, η απουσία σας με αναστάτωνε.
    Η αναφορά στην καθημερινότητά σας που μπορούσε να γεμίζει με τόσα πράγματα πέρα από το φαγητό,οι ζωές σας,το πνεύμα σας μου δινε ελπίδα πως κι αυτή η εμμονή μου κάποτε θα φύγει και τα όνειρά μου που χα σπρώξει σε μια γωνιά του μυαλού μου για να γεμίσω το υπόλοιπο
    με φαγητό θα με ταξίδευαν πάλι και ποιός ξέρει,μπορεί να γίνονταν και πραγματικότητα.
    Δεν έχω την καλύτερη ψυχική υγεία.Από 20 χρονών αγκαλιά με τον ψυχίατρό μου και έφτασα αισίως τα 37.Παράτησα τη σχολή μου που τόσο πάλεψα για να περάσω εξαιτίας των εμμονών μου ,των φοβίων μου.Τώρα έχω αντικαταστήσει άλλες εμμονές με την διαρκή ενασχόλησή μου με το φαγητό.
    Όμως το τελευταίο καιρό σαν να με πνιξαν τόσα κείμενα γύρω από το φαγητό .Τόση αυτοτιμωρία,τόσος έλεγχος,τόση πίεση με τρομοκράτησε.Το φαγητό γινόταν ξαφνικά ο διώκτης μου.Νοιώθω πως πέφτετε στην ίδια λούμπα με μένα και θέλω να σας βάλω τις φωνές ,να σας συγκρατήσω.
    Γιατί είστε η ελπίδα μου πως όλο αυτό θα σταματήσει κάποτε.Φοβάμαι πως θα μου πείτε πως δεν δικαιούμαι να μιλάω αφού δεν συμμετέχω.
    Φοβάμαι πως θα μου πείτε πως με ποιό δικαίωμα το δεύτερό μου ποστ γίνεται καταγγελτικό.
    Αλλά να,πριν λίγες μέρες μια χρήστρια έγραψε ένα μύνημα απόγνωσης.Μπήκα στο τσατ να ειδοποιήσω τα κορίτσια που ταν μέσα εκείνη
    την στιγμή.Μιλούσαν για δίαιτες.Καμιά τους δεν έγραψε εκείνο το βράδυ μια κουβέντα συμπαράστασης στη χρήστρια.
    Όμως εμένα αυτό με μάγεψε όταν πρωτοδιάβασα το φόρουμ.Που η διάθεση ήταν να σηκώσουμε τον άλλο στην δύσκολη ψυχολογικά
    στιγμή και η δίαιτα ήταν κάτι δευτερεύων.
    Καλό βράδυ και συμπαθάτε με αλλά με άγγιξε το κείμενο της Ναντίν.
    Καλό βράδυ.
    Γειά σου Τότα, αυτό για το να τον σηκώσουμε τον άλλον όταν το έχει ανάγκη πες το ψέμματα. Εγώ έμπαινα το καλοκαίρι στο τσατ και τους έλεγα ότι δεν χάνω ενώ κάνω δίαιτα και μου λέγανε ότι το τσατ δεν είναι για να λέει ο καθένας τα προβλήματά του, αλλά να μιλάμε και για άλλα. Ναι, έτσι μου είπαν. Επίσης μία μου είπε κι εγώ τρώω 4 πίτσες στην καθησιά μου και φταίει η κοινωνία γιατί δεν χάνω, μιλάμε τρελές ειρωνείες. Να΄σαι καλά που τα λες κι εσύ, γιατί ειλικρινά σπάνια να βρεις καλούς ανθρώπους εδώ μέσα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by changes
    εγω παλι δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος υπαρξης αυτου του θεματος ναντιν...
    ξαναγραψες ακομη μια φορα οσα εχεις σουπεραναλυσει και χιλιοπει και στον εαυτο σου στον καθρεφτη και εδω μεσα απειρες φορες.
    καλα τα λες βρε ναντιν,αλλα φτανουν τα λογια.
    ασε την αναλυση και τη λογοτεχνικη συγγραφη κειμενων και κανε καμια πραξη!χασε τα πρωτα 10-20 σου κιλα και μετα κατσε και γραψε κειμενο.θα δικαιουσαι να δασκλεψεις τοτε...δεν ξερω αν με εννοεις...
    τωρα απλως για ακομη μια φορα λογια λογια λογια.parole parole parole...φτανει πια.μη λες.κανε απο δω κι εμπρος.
    κι εσυ κ ολοι μας.
    εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω εσένα , γιατί να αντιδρας έτσι όταν ένας άνθρωπος εκθέτει τις σκέψεις του και τις απόψεις του, με τόσο σωστό τρόπο.!!!

    Και αν είναι να μιλήσουμε για δασκάλους (και καλά) στρέψε τη ματιά σου τριγύρω και δες πόσους έχουμε αποκτήσει απο το πουθενά εδω μέσα, που κρίνουν , κατακρίνουν , συμβουλεύουν , πολλές φορες και λανθασμένα, τι έφαγες , πότε το έφαγες τι ώρα το έφαγες,γιατί το έφαγες, τι έκανα το πρωί και ένα σωρό άλλα αντριχιαστικά,......

    Δάσκαλοι αυτόκλητοι χωρίς κανείς να ζητήσει τη γνώμη τους που απλά το παίζουν έτσι, και ανοίγουν το ένα τόπικ μετά το άλλο για ίδια και παρόμοια θέματα.....
    Και σου φταίει της κοπελιάς το πόστ που είναι 100% αληθινό?

    Δεν είναι καιρός να αφήσουμε την υποκρισία εδω μέσα λέω εγώ?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by impossible
    Συγγνώμη κι όλας ρε παιδιά, που κολλάνε αυτά που λέτε (Bad+changes)....; Τί δεν καταλάβατε απ'αυτά που έγραψε η Ναντίν; Για ποια αλλαγή μιλάτε; Απ' ό,τι έχω καταλάβει η Ναντίν τέτοιες αλλαγές τις έχει πραγματοποιήσει ξανά και ξανά, κι όχι 10-20 κιλά που λες changes, αλλά πολλά περισσότερα. Αυτό που καταλάβατε είναι ότι η Ναντιν ψάχνει την αλλαγή που τελείως αλαζονικά και φιλόδοξα επιδιώκουμε όλοι μας; Του τέλειου κορμιού που συνεπάγεται την δημιουργία της τέλειας γκόμενας που συνεπάγεται την τέλεια ζωή; Αν είναι δυνατόν λόγια, λόγια, λόγια είμαστε εμείς, που όλο δίαιτα κάνουμε κι όλο δε μπορούμε κι όλο δεν πέφτει η ζυγαριά κι όλο μεμψιμοιρούμε και βρισκόμαστε σε κατάσταση πανικού, σ'αυτό το ατέρμον κυνήγι της πολυπόθητης <<αλλαγής>> για την οποία κάνεις λόγο... Τουλάχιστον η Ναντίν είναι ξεκάθαρη. Μετά απ'όσα έχει περάσει έχει το θάρρος να πει τρώω ό,τι θέλω και για το μόνο που νοιάζομαι είναι η υγεία μου κι ό,τι θα κάνω από δω και στο εξής θα 'ναι για την υγεία μου. Από τον τόσο συνειδητοποιημένο και οξύ λόγο της καταλάβατε ότι είναι ένα άτομο που κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του και μας πασάρει φιλοσοφίες και πομφόλιγες για να εξαγνίσει τις δικές της τύψεις; Μην τρελαθούμε τώρα.... Έλεος δηλαδή, ας σκεφτόμαστε και λίγο πριν κράξουμε τον άλλον...

    Είχα να μπω κανένα 6μηνο στο φόρουμ... Προσωπικά το φόρουμ με είχε βοηθήσει πάρα πολύ όταν είχα χάσει αρκετά κιλά... Πήρα κάποια ξανά, μπήκα στη διαδικασία της δίαιτας και ξαναμπήκα στο φόρουμ... Ε λοιπόν, μόλις είδα θέμα: Τι θα φάω αύριο, τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε σε στυλ δηλαδή: τί έφαγε η διπλανή μου και κολάστηκα, τί θα φάω την Κ.Δευτέρα κ.λπ πέθανα στα γέλια... Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... Και να σας πω κάτι... δε δέχομαι ότι σας βοηθάει να γράφετε στο τί έφαγα σήμερα και δεν έπρεπε.... τί ακριβώς σας βοηθάει; το να αυτομαστιγώνεστε, να αυτοτιμωρείστε ή το να δείτε ότι υπάρχει κι άλλος ένας αδύναμος κρίκος που συμπάσχει; Μου φαίνεται παράλογο όλο αυτό.... Καταναλώνετε φαιά ουσία, νεύρα και ηλεκτρικό ρεύμα για κάτι που δεν έχει νόημα...
    Εγώ ξέρω πως οι περισσότεροι είμαστε χαμένοι. ʼμα μπεις στο τρυπάκι των περιττών κιλών, αν γεννηθείς μ'αυτό, αν ζήσεις κ μεγαλώσεις μ'αυτό την έχεις χαμένη. Είναι φαύλος κύκλος. Το φαγητό πάντα θα είναι σαν ζωντανός οργανισμός: φίλος, εχθρός, σημασία δεν έχει, πάντως πάντα θα αισθανόμαστε ενοχικά απέναντί του... Γιατί πλέον έχει γίνει έξη. Δυστυχώς, θέλει πολύ χρόνο, θέληση και υπομονή για να αλλάξεις τελείως διατροφικές συνήθειες και σκεπτικό....
    Εγώ που λέτε bad+changes δεν ήμουν λόγια.... πέρασα στην αλλαγή...έχασα 22 κιλά... Και έγινα αυτό που ήθελα. Ελεύθερη!!!!!!..... ΜΑΛΑΚΙΕΣ.....! Γιατί να 'μαι πάλι εδώ.... Γιατί ασυνείδητα το σώμα μου ήταν 22 κιλά ελαφρύτερο αλλά το μυαλό μου και οι συνήθειες μου είχαν μείνει 22 κιλά βαρύτερες...
    Ναντίν να 'σαι καλά. Συμφωνώ σε κάθε λέξη.. Μακάρι να μπορούσα και να είχα την υπομονή να γράψω κι εγώ έτσι όμορφα και αληθινά...

    Και θα ποστάρω πάλι το τραγούδι που νομίζω ότι τα λέει όλα (αν και σε ξεχωριστό θέμα που άνοιξα δε μου 'δωσε κανείς σημασία, αλλά οκ....χεχεχε :-Ρ)

    http://www.youtube.com/watch?v=tn98ApDi0bQ
    http://

    Μεγάλωσα... σύνδεση otenet, γλυκά απ'το pallet, μετά στα shilluete, σκεπάζουμε τους πόνους με φαϊ... Τα όνειρα σε σύνθλιψη αργότερα η κατάθλιψη... Φρικιό του εγώ με τσαμπουκά ναυαγό... ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ...
    Βαλ'το στα πόδια, πονάει πολύ... Σε φτύνω-σε φιλώ δεν σε πάω μα σ'αγαπώ... Παράνοια-διάνοια-επιφάνεια-επιφάνεια-επιφάνεια-επιφάνεια.... Στεριά.... πιάσαμε στεριά....

    Μεγάλωσα σημαίνει
    Να ζεις με αυτό που σ' αρρωσταίνει
    Να χτίζεις κι άλλα κεραμίδια
    Να βγάζεις τόνους στα σκουπίδια
    Να ρίχνεις σ' άλλους τα άδικα
    Να βλέπεις πρωινάδικα
    Να ακούς πιστά τις αναλύσεις
    Να αιμοδιψάς για ειδήσεις
    Να λες και yes να λες και no
    Να συνηθίσεις τα πορνό
    Να πολεμάς στον καναπέ
    Να μη μπορείς χωρίς φραπέ

    Μεγαλώνω θα πεί να 'ρχεται η ανατροπή
    Οι καιροί να στη φέρνουν
    Τα μυαλά να σου γδέρνουν
    Να ζητάς να κουρνιάσεις
    Και να βρίσκεις οάσεις Στις ψυχώσεις των άλλων
    Που έχουν για περιβάλλον Ίδιες φάτσες με σένα
    Γόνατα λυγισμένα Όνειρα ξεχασμένα...
    ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!! Απίστευτα πράγματα διαβάζουμε εδω μέσα!
    Μέχρι και "αποχαιρετισμούς" γιατί κάποιοι αποφάσισαν να κάνουν τη δίαιτα που αυτοί θέλουν, πέφτοντας σε "λακούβες" του φόρουμ!!!!

    Έλεος πια!! με το θέατρο λέω....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Εγώ πάλι πιστεύω ότι είναι δικαίωμα του καθένα να γράφει, να ανοίγει θέματα και ότι άλλο...εκτός από το να σχολιάζει τους γύρω του! Η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου... Δεν είναι ωραίο πάλι να μην δίνουμε ελπίδες σε αυτούς που θέλουν να αδυνατίσουν.. Και τελευταίο, σε αυτό το site μπαίνουμε για να παίρνουμε βοήθεια, το λέει και το site, όταν η τροφή γίνεται εχθρός αναζητείστε ένα φίλο όχι για να κάνουμε εχθρούς. Έλεος πια μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι εδώ μέσα με σκατοχαρακτήρα που σχολιάζει τους πάντες και κάνει τον έξυπνο

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by MKEH78
    Originally posted by NADINE
    υποκαθιστώντας με το φαγητό
    όσες ανάγκες μας στερούμε και καταπνίγουμε!!
    αυτή είναι η καθημερινότητα μου
    δεν μπορώ να ξεφύγω
    δεν μπορώ να πραγματοποιήσω τα θέλω μου
    δεν τα ψιθυρίζω ούτε στα όνειρα μου πια.
    <<όταν περνάς την πόρτα της εκκλησίας ανοίγει μια ταφόπλακα
    και όλα σου τα όνειρα θάβονται εκεί>> όταν μου το είχαν πει
    αυτό, δεν το πίστεψα, μα δεν απέχει πολύ από αυτό που ζω τώρα
    είμαι μια ευτυχισμένη μάνα και σύζυγος.
    Και δεν θα ξαναγίνω ποτέ μια ευτυχισμένη κοπέλα 21 χρόνων
    Μου έχω λείψει πολύ.
    Την αποζητάμε όμως την "ταφόπλακα" για να βάλουμε το φωτοστέφανο της παντρεμένης, και φυσικά από μέσα μας μας αρέσει που είμαστε ενταγμένες στις παντρεμένες και όχι στις μοναχικές...... αλλά ναι δεν είμαστε ελέυθερα κοριτσάκια..

    Μα θέλει κότσια για να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις εσύ και όχι οι άλλοι, ο κόσμος ,οι νόμοι, η κοινωνία κ.λ.π.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    Originally posted by BettyG
    Originally posted by MKEH78
    Originally posted by NADINE
    υποκαθιστώντας με το φαγητό
    όσες ανάγκες μας στερούμε και καταπνίγουμε!!
    αυτή είναι η καθημερινότητα μου
    δεν μπορώ να ξεφύγω
    δεν μπορώ να πραγματοποιήσω τα θέλω μου
    δεν τα ψιθυρίζω ούτε στα όνειρα μου πια.
    <<όταν περνάς την πόρτα της εκκλησίας ανοίγει μια ταφόπλακα
    και όλα σου τα όνειρα θάβονται εκεί>> όταν μου το είχαν πει
    αυτό, δεν το πίστεψα, μα δεν απέχει πολύ από αυτό που ζω τώρα
    είμαι μια ευτυχισμένη μάνα και σύζυγος.
    Και δεν θα ξαναγίνω ποτέ μια ευτυχισμένη κοπέλα 21 χρόνων
    Μου έχω λείψει πολύ.
    Την αποζητάμε όμως την "ταφόπλακα" για να βάλουμε το φωτοστέφανο της παντρεμένης, και φυσικά από μέσα μας μας αρέσει που είμαστε ενταγμένες στις παντρεμένες και όχι στις μοναχικές...... αλλά ναι δεν είμαστε ελέυθερα κοριτσάκια..

    Μα θέλει κότσια για να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις εσύ και όχι οι άλλοι, ο κόσμος ,οι νόμοι, η κοινωνία κ.λ.π.


    εγω δεν θα ελεγα οτι το αντιθετο του παντρεμενη ειναι η μοναχικη και ουτε οτι ο γαμος ειναι αυτοσκοπος.

    αλλα οπως και να χει, ειτε παντρευτεις ειτε οχι, ποτε δεν θα εισαι ξανα 21 ετων και ουτε θα εχεις αυτη την ανεμελια


    φυσικα θα εχεις αλλα προβληματα και αλλα καλα, καθε εποχη με τα δικα της.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by BettyG

    Την αποζητάμε όμως την "ταφόπλακα" για να βάλουμε το φωτοστέφανο της παντρεμένης, και φυσικά από μέσα μας μας αρέσει που είμαστε ενταγμένες στις παντρεμένες και όχι στις μοναχικές...... αλλά ναι δεν είμαστε ελέυθερα κοριτσάκια..

    Μα θέλει κότσια για να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις εσύ και όχι οι άλλοι, ο κόσμος ,οι νόμοι, η κοινωνία κ.λ.π.
    Betty θα έλεγα ότι είσαι πολύ καυστική η γυναίκα το πρόβλημά της είπε, θα μπορούσε η καθεμία μας να είχε αυτό το πρόβλημα. Και ναι ο καθένας θα ήθελε να έχει μια παρέα μόνιμα, αυτό κακό είναι; Πως μιλάς έτσι; Όσο για την κοινωνία και τους νόμους, πρώτον, άμα παραβείς τους νόμους είσαι παράνομη και δεύτερον με την κοινωνία βάλτα άμα θέλεις εσύ, όμως δεν βγάζει κάπου εκτός από το να μείνεις μόνη σου, ή να τα ακούς μόνο εσύ.
    Αλλά θέλει η μία να τρώει την άλλη εδώ μέσα, σε τέτοια κοινωνία ζούμε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by lbp
    Originally posted by BettyG

    Την αποζητάμε όμως την "ταφόπλακα" για να βάλουμε το φωτοστέφανο της παντρεμένης, και φυσικά από μέσα μας μας αρέσει που είμαστε ενταγμένες στις παντρεμένες και όχι στις μοναχικές...... αλλά ναι δεν είμαστε ελέυθερα κοριτσάκια..

    Μα θέλει κότσια για να κάνεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις εσύ και όχι οι άλλοι, ο κόσμος ,οι νόμοι, η κοινωνία κ.λ.π.
    Betty θα έλεγα ότι είσαι πολύ καυστική η γυναίκα το πρόβλημά της είπε, θα μπορούσε η καθεμία μας να είχε αυτό το πρόβλημα. Και ναι ο καθένας θα ήθελε να έχει μια παρέα μόνιμα, αυτό κακό είναι; Πως μιλάς έτσι; Όσο για την κοινωνία και τους νόμους, πρώτον, άμα παραβείς τους νόμους είσαι παράνομη και δεύτερον με την κοινωνία βάλτα άμα θέλεις εσύ, όμως δεν βγάζει κάπου εκτός από το να μείνεις μόνη σου, ή να τα ακούς μόνο εσύ.
    Αλλά θέλει η μία να τρώει την άλλη εδώ μέσα, σε τέτοια κοινωνία ζούμε.
    Εσύ πάλι μην ακούσεις "αλήθεια" να σου πούν βγάζεις σπυράκια!!
    Ποιός είναι καυστικός κοπέλα μου?
    Λέω την αλήθεια, όπως έχει επικρατήσει που ο γάμος έχει γίνει συναλλαγή και αυτοσκοπός , εκτός βέβαια σπανίων περιπτώσεων.
    Και δεν αφορά μόνο τη συγκεκριμένη κοπελιά, αλλά τις περισσότερες .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Οι αλήθειες ποιές είναι; Ότι φταίω εγώ που δεν χάνω;;;;;; Ναι τρώω κρυφά και έρχομαι μετά και κλαίγομαι με τις ώρες γιατί έτσι μ αρέσει, ή επηρεάζω τον οργανισμό μου με μαγικές δυνάμεις.
    Επίσης οι αλήθειες είναι ότι όλες κρύβουμε μια κατίνα μέσα μας και είμαστε κακιές που θέλουμε το γάμο, ενώ οι άντρες είναι ανώτεροι από μας και δεν θέλουν κουλούρα. Αχαχαχαχα στα λόγια μου έρχεσαι η μία θέλει να φάει την άλλη

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Τώρα για την Κατινα που εσυ αναφέρεσαι , δε θα διαφωνήσω, αλλά τα υπόλοιπα που τα διάβασες? ρεεεε πας καλά?
    μπας και ονειρεύεσαι ξύπνια, και απλα μετεφέρεις τη σκέψη σου?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Λες μην ακούσω αλήθεια και υπέθεσα ότι θα είχες διαβάσει το διπλανό θέμα γιατί είναι σχετικό! Όπα κοπέλα μου δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου. Αν νομίζεις ότι όλες οι κοπέλες είναι κατίνες επειδή θέλουν να παντρευτούν, εγώ πάω πάσο. Δεν έχω να σου πω τίποτα!! Μένω άφωνη!!

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •