ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    AFRULA, ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.. ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ, ΑΠΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΙΩΣΗ ΠΑΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    1 εβδομαδα περασε πρεπει να περασουν το ελαχιστο 3 βδομαδες να αισθανθεις κατι.Κουραγιο και προσπαθησε...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ..ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΠΟΝΑΩ..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    ........ μου την δίνει όταν γράφω κάτι και μετά χάνεται και πρέπει να το ξαναγράψω......... αγκρρρρ

    Για το αν δουλεύουν τα φάρμακα, για το αν θέλουν 2 ή 3 ή 4 εβδομάδες , για το αν ο γιατρός σου έκρινε σωστά ότι τα χρειάζεσαι , για το αν η πιθανότητα να \"κολλήσεις\" είναι μεγαλύτερη από την πιθανότητα να βοηθηθείς, για το αν ο γιατρός σου σε βοηθάει και με άλλους τρόπους πέρα από την αγωγή (όπως και το αν η αγωγή είναι η πατερίτσα που μετά από κάποιο χρόνο την πετάς και περπατας μόνο σου έστω και με ζόρι στην αρχή) σίγουρος και απόλυτος ΔΕΝ είμαι.

    Αλλά για το ότι ΚΑΙ ο πόνος ΚΑΙ το κλάμα ΚΑΙ η μαυρίλα φεύγουν είμαι απόλυτος και σίγουρος.
    ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ και εσύ
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #20
    Originally posted by afrula
    Αυτος ειναι ο τροπος μου και αν σαρεσει
    Αφρούλα....προσωπικά, ούτε και μένα μου αρεσει....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    CHRPAP μια βδομάδα, είναι πολύ νωρίς ακόμα..
    Πάνω στο μήνα φαίνεται κ αν τότε δεν έχεις ουσιαστική αλλαγή ή παρενέργειες που σε ενοχλούν, θα πρέπει να το συζητήσεις με τον ψυχ κ οτι κρινει εκεινος για καλύτερο.
    Συνήθως οι αγωγές δίνονται για να σε βοηθήσουν, κάνε υπομονή..

  7. #22
    ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕ 20 ΜΕΡΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΚΙ ΕΓΩ LADOSE ΠΙΝΩ. ΓΙΑ ΤΑ TAVOR ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ XANAX. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΣΑΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ. ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ Ή ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΟ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΝΗΛΙΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΝΑ ΣΕ ΗΡΕΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΡΕΜΕΙΣ ΝΥΣΤΑΖΕΙΣ. ΕΜΠΙΣΤΕΥΣΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ. ΘΑ ΣΤΟ ΞΑΝΑΠΩ. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΩ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ. ΜΕΤΡΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟΣΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΟΥ. ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ 100% Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Εγω επαιρνα λαντος για 2 χρονια κ σε συνδιασμο με ψυχοθεραπεια βοηθηθηκα κ βγηκα απο μια πολυ δυσκολη φαση.ξεκινησα απο 1 την ημερα μετα 2 στη συνεχεια ενιωσα οτι εξαρτηθηκα αλλα τελικα βγηκα πολυ καλυτερα!το μονο που μου συνεβη κ δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι ειναι απτα χαπια ειναι η κατακορυφη μειωση της σεξουαλικης ορεξης πραγμα που ισχυει μεχρι σημερα.Εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτο?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΔΟΝ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΥΡΑΝΝΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ AGH ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΩ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ..ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΕΞ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ..ΛΕΤΕ ΝΑΝΑΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΑ??

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    προσωπικα αρχισα να βλεπω διαφορα διαθεσης σε 4-5 ημερες.Αλλα σιγουρα ο γιατρος σου ξερει τι πρεπει να κανεις.τον εχεις εμπιστοσυνη?οσο για το σεξουαλικο το εχω κ γω μεγαλη απορια γιατι αλλαξα ριζικα κ πανε 2 χρονια που σταματησα τα χαπια.ισως ομως να φταιει κ κατι αλλο,τι να πω..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Αfrula και εμένα μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις

    Weird apo σένα μου αρέσουν τα ποιηματάκια σου δηλαδή και οι δυο είστε υπέροχες

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΣΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΑΘΕΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥΛ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΟΓΕΙΟ ΤΟΥ! ΚΑΙ Η ΜΝΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΜΕ ΒΑΣΑΝΖΕΙ ΠΟΛΥ, ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΛΟΓΟ,ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    τι γινεται chrap πως εισαι?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    agh ποσο καιρό τα έχεις κόψει; δηλ. αφηνουν μονιμο προβλημα;
    επαιρνα για 1,5 μηνα, με κανανε χειρότερα, προσπαθω άλλο τοσο διαστημα να τα κόψω, δεν τα έχω καταφέρει ακόμα. αυτο με το σεξουαλικό, τα ίδια έχω πάθει κ γω κ αναρωτιεμαι αν φταιει κάτι άλλο.
    CHRPAP η αλήθεια είναι κ εγω την 1η βδομάδα κ όλο το διάστημα όσο επαιρνα τακτικά τα φάρμακα, τα συμπτώματα έγιναν πιο έντονο, ημουν πολύ πιο χάλια απο πριν, η μελαγχολια, το άγχος, όλα όλα ήταν φοβερά έντονα.. ώσπου επισκέφθηκα αλλή ψυχ κ ευτυχως ειπε να τα κοψω, αν κ συνεχιζω να έχω παρενέργειες, δν ξερω ολα γινονται για καλο κ δημιουργούνται άλλα. παντως, δεν υπαρχουν κ πολλες επιλογες σε αυτη την φάση, γιατι δεν ξέρεις πως θα εξελιγχθεί κ πρέπει να δείς .. την καλυτέρευση.. σε μένα δεν πέτυχε
    κανε λιγο κουραγιο ακομα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Μαρια λαντος παιρνεις?εχω περιπου 2,5 χρονια που τα εκοψα μπορει κ λιγο παραπανω.Οταν αρχισα να σκοφτομαι να τα κοψω πιστευα πως ηταν αδυνατο να ζησω χωρις αυτα αλλα ηταν μια ιδεα.τιποτα παραπανω.κοβονται κ χωρις καθολου παρενεργειες μονο η ιδεα σε κραταει.οσο για το σεξουαλικο αστα να πανε..Απο το ενα ακρο πηγα στο αλλο αλλα παντα υπαρχει η αμφιβολια μηπως ηταν συμπτωση.λεω μηπως αλλαξαν ορμονες..κ.λ.π.το ακουσα ομως μεχρι κ απο την τηλεοραση οτι ειναι παρενεργεια κ απορω αν ποτε μου ξαναρθει ορεξη..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •