Τί έφαγα σήμερα! - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 90 of 90
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Αυτο σκεφτομαι κ εγω περισσοτερο!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Originally posted by alexandrita
    Originally posted by POZ
    + μια μπριζόλα μοσχαρίσια και ενα κότατζ με λάδι.τραγική κατάσταση.
    ε οχι και τραγικη!!!!
    καλέ!τα υπόλοιπα δν τα είδες?τώρα έχω ακόμα δυσπεψία πάντως..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Originally posted by alexandrita
    ναι!!!! αλλα πραγματικα ειχε γινει το στηθος μου απαισιο,πολυ χαλια... μαλλον απο το πολυ τρεξιμο και την απουσια περιοδου.
    σκεψου οτι τα 70Α μου επλεαν,και τα στραπλες μου επεφταν... ενω φορουσα 75Β
    το είχα πάθει κ εγώ όταν είχα αδυνατίσει πάρα πολύ, φορούσα τα στράπλες κ όταν σήκωνα τα χέρια μου έπεφταν..με το που πάχυνα όμως μεγάλωσε κ το στήθος.Αλεξανδρίτα πρέπει να πάρεις ακόμη λίγα κιλάκια..ουσιατικά μπορεί να μη έχεις πάρει κ καθόλου βάρος αν έκανες κ αυξητική.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    τα ειδα!
    μη νομιζεις κι εγω συνεχισα τελικα. τρομερη πεινα σημερα,λογω κλεισουρας + βαρεμαρας. με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην κατεβω στο μινι μαρκετ............

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Originally posted by alexandrita
    τα ειδα!
    μη νομιζεις κι εγω συνεχισα τελικα. τρομερη πεινα σημερα,λογω κλεισουρας + βαρεμαρας. με νυχια και με δοντια κρατιεμαι να μην κατεβω στο μινι μαρκετ............
    μακάρι να το έκανα απο πείνα κ εγώ αλλά...άλλοι είναι οι λόγοι.Τον χαλβά να φανταστείς τον έφτιαξα γιατί δν έχω ούτε ένα ευρώ , αλλιώς θα χτύπαγα κ εγώ τν φούρνο κανονικά..Και βέβαια κλεισούρα αναγκαστική λόγω αφραγκίας..μα ΤΙ ωραία που είναι αυτή η ζωή!τέλος πάντων ας μην ξεφέυγω απτο θέμα.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    Πωωωωω!έρχεται η κολλητή μου γιατί με άκουσε στα χάλια μου και φέρνει πίτσα και μπύρες...................................... ...................ευτυχώς που θα νιώθω καλύτερα μετά την πίτσα δλδ..:puzzled::puzzled:

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    αχ δε της λες να περασει μια βολτουλα κ απ το δικο μου σπιτακι?χιχι

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Originally posted by POZ
    Πωωωωω!έρχεται η κολλητή μου γιατί με άκουσε στα χάλια μου και φέρνει πίτσα και μπύρες...................................... ...................ευτυχώς που θα νιώθω καλύτερα μετά την πίτσα δλδ..:puzzled::puzzled:
    αστα κι εγω χαλια,δυο πιτες και μια κρεπα σοκολατα,αλλα με πολυυυυ σοκολατα.
    υπερφαγικο σιγουρα,ισως και βουλιμικο.ειμαι ετοιμη να εκραγω.
    ο εμετος ομως δεν υπαρχει ουτε καν σαν σκεψη :starhit:

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    ρε γμτ το θέμα είναι οτι ούτε πεινάω, ούτε η πιτσα μ αρέσει, τζάμπα θερμίδες και μ@λακίες τώρα.είμαι πουμαι χάλια να απογίνω..ήρθε..καλό βράδυ κορίτσια!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    550
    και συνεχίζω με τα σημερινά , όχι τπτ άλλο , να τα βλέπω απο αύριο να μου κόβεται η όρεξη..
    μεσημέρι>ένα γιαούρτι, μια σοκοφρέτα,μισο πακέτο πατατάκια, μισό πακέτο γαριδάκια απο χτες(ούτε 10χρονο να ήμουνα)
    και μετά παραγγείλαμε>μια μακαρονάδα λαχανικών -υποτίθεται- τίγκα στο κεφαλοτύρι, 2 σκορδοψωμάκια, μια μπύρα.
    αν πεινάσω αργότερα...αέρα κοπανιστό γιατί το σπίτι είναι άδειο!αλλά σιγά μην πεινάσω..

  11. #86
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    11
    Kalispera ki apo mena...

    Simera imouna oli mera spiti, einai i defteri mera pou prospathw na min kanw voulimiko, kai enw xthes pige kala simera eimai sto tsak
    na ksefygw...

    To prwi efaga giaourti me dimitriaka kai mia frygania, meta efaga ena milo ki ena mantarini.
    To mesimeri evala sto fourno ena mpifteki, ena kremmydi, ena kolokuthi, miso karoto kai 2-3 patatakia mikra. Ta efaga ola mazi me mia tortilla kai eskasa.
    Twra to vrady eixa epithymia gia glyko kai efaga mia mpanana , ena milo kai 2-3 koutalakia merenda.
    Niwthw oti ksefyga kai eimai sto tsak na faw ta panta giati etsi ki alliws itan mia xameni mera... To skeftomai omws...
    Kai niwthw aforiti dyspepsia...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by victoria19
    Τον τελευταιο καιρο κανω υπερφαγικα επεισοδια. (Ωραια... θα αρχισουν καποιες παλι τα σχολια με τις πρασοπιτες και το σιροπι σιδηρου). Τα θεωρω υπερφαγικα επεισοδια γιατι τρωω αρκετα (για τα δικα μου δεδομενα) και χωρις να εχω τον ελεγχο. Μασαω και καταπινω γρηγορα, χωρις να ευχαριστηθω την γευση, τρωω χωρις να μπορω να σταματησω και μερικες φορες αν δω την ζυγαρια να δειχνει 1 κιλο παραπανω απο τα κιλα που ημουν το πρωι, φροντιζω να αποβαλλω το φαγητο. Επισης αρχισα να παιρνω καθαρτικα καθε 3-4 μερες. Το στομαχι μου εχει μεγαλωσει (κριμα και το ειχα συρρικνωσει) και πλεον πειναω καθε 5-6 ωρες. Τεσπα... αποφασισα να αρχισω να γραφω εδω γιατι ισως η καταγραφη με βοηθησει και ισως σταματησω τα υπερφαγικα επεισοδια. Αν δεν σας αρεσουν οσα λες, αγνοειστε με και μην με ειρωνευτειτε.

    Απο αυριο λοιπον... θα γραφω εδω τι εφαγα.
    Το θυμασαι αυτο;

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by victoria19
    σημερα (δεν θα ντραπω και θα τα πω ολα) εφαγα:

    6 μπαρες δημητριακων (γι'αυτο δεν πρεπει να αγοραζω συσκευαση με μπαρες απο το σοθπερ μαρκετ), 1 μοσχαρισια μπριζολα και 1 σαλατα αγγουρι-ντοματα. α... και ηπια και 2 ποτηρια γαλα και εφαγα 1-2 κουταλιες γιαουρτι. απο αυριο... θα περιορισω τα οσα τρωω. πρεπει να ελεγχω τον εαυτο μου.
    Για σενα θεωρεις οτι αυτο ειναι πολυ.οκ.Το να περνας ομως στα καθαρκτικα κ στον εμετο ειναι μια αλλη κατηγορια που σε τοποθετει σε ενα συμπερασμα:οτι αμεσα θα πρεπει να τηλεφωνησεις στο κεντρο Ανασσα κ να κλεισεις αμεσα ενα ραντεβου.Ειναι δωρεαν

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Originally posted by victoria19
    alexandrita: ευχαιστω για την συμβουλη. πραγματι , πρεπει να αρχισω να αυξησω τις καυσεις μου. μαλλον απο βδομαδα θα αρχισω γυμναστηριο. ευκαιρια να γυμνασω και τους γλουτους μου που δεν μου αρεσουν

    lessing: αυτον τον καιρο τρωω περισσοτερο απο οσο συνηθιζω γιατι εχω ξεκινησει διαβασμα για την εξεταστικη και εχω αγχωθει. και εξαιτιας της ελειψης ελευθερου χρονου εχω να βγω με τους φιλους μου (που μενουν Αθηνα) δυο βδομαδες. και αυτο με εχει σκοτωσει ψυχολογικα και εχω στραφει στο φαγητο για να βρω καποια χαρα, καποια ευχαριστηση. μεγα λαθος.
    Αυτο τον καιρο τρως παραπανω απο οσο συνηθιζεις διοτι εκτος απο αυτα που ανεφερες ΕΠΙΣΗΣ πριν πεσεις σε υπερφαγικα(για τα δικα σου δεδομενα) ετρωγες λιγο κ ησουν ευχαριστημενη. Οσο κ να σε κραζαν οι αλλοι για τα σιροπια σιδηρου,εσυ ησουν ευχαριστημενη διοτι ειχες μαθει να ελεγχεις την πεινα σου.Ομως ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ,ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ.Τι θα πει αυτο πραχτικα;Οτι οσο κ να μειωνεις την τροφη,καποια μερα δεν θα αντεξεις κ θα πεσεις παροδικα σε υπερφαγια κ μετα παλι απο την αρχη προσοχη κ.λ.π.κ.λ.π.οποτε 2 ειναι οι δρομοι:Η θα εισαι παντα στα ορια του επιθημητου σου βαρους κοροιδευοντας τον εαυτο σου λεγοντας οτι δεν εχεις διατροφικη διαταραχη κ σε διαρκη μαχη με την τροφη κ επαναλαμβανομενα υπερφαγικα επεισοδια εφορου ζωης αν δεν κανεις θεραπεια,η θα μπεις για τα καλα στο τριπ της ανορεξιας με ακραια καταληξη το θανατο.Αυτα δεν τα λεω εγω τα λενε οι γιατροι σε ολες τις ημεριδες των διατροφικων διαταραχων.Αν επιλεξεις να μην κανεις θεραπεια ,σε ολη σου τη ζωη θα κοιμασαι κ θα ξυπνας με την εννοια κ την εμμονη του φαγητου.Και ξερεις καλυτερα απο μενα ποση απεραντη μοναξια κρυβει το να προσποιεισαι οτι εισαι τελεια εχεις την τελεια ζωη τους τελειους φιλους οι οποιοι δεν εχουν ιδεα πια πραγματικα εισαι.Μπορεις να εχεις μια τελεια ζωη δεν ειναι ακατορθωτο,αλλα αυτο προυποθετει την τελεια σχεση με τον εαυτο σου.Και η τελεια σχεση με τον εαυτο θελει να βγουν ολα τα σκοτεινα κ κρυφα σημεια του στη φορα, για να ισσοροπησουν με τα φωτεινα κ να αναδιαμορφωθουν καταλληλα.Πολυ απεχει ομως απο την τελειοτητα μια δ.δ.Και μοναξια απιστευτη μοναξια να μην ξερει κανεις πραγματικα τα ατελη σου σημεια μαζι με τα φωτεινα που εχεις οπως να νοιαζεσαι για τους φιλους σου,να προσπαθεις να τους κανεις να ειναι καλα κ.λ.π.κ αλλα πολλα που ειμαι σιγουρη οτι εχεις.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    respect lessing...............

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •