φοβίες κρίσεις πανικού-ζωντανός-νεκρός
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44

    φοβίες κρίσεις πανικού-ζωντανός-νεκρός

    καλησπέρα και απο εμένα εδώ και αρκετά χρόνια ταλαιπωρούμε απο κρίσεις πανικού και φοβία για την ζέστη μετά απο μια θερμοπληξία που είχα πάθει!στην αρχή είχε ξεκινήσει με φοβία για την ζέστη και μετά ήρθε η πρώτη κρίση πανικού και η σωματοποίηση του αγχους που νομίζω ότι θα πεθάνω απο έμφραγμα(ταχυκαρδίες,πνιξί ματα,πονους στο στήθος,τάση για έμετο κ.λ.π)!το καλοκαίρι γενικά δυσκολέυομαι να μετακινηθώ και η ζωή μου έχει γίνει μαρτύριο!Για να π'αω στην δουλειά σηκώνομαι πρωί πρωί και περιμένω απέξω μέχρι να ανοίξει!σχεδιάζω την κάθε μου κίνηση ώστε να μην φέρω τον εαυτό μου σε δύσκολη θέση!κάνω θεραπεία εδώ και αρκετό χρόνο με φάρμακα αλλά δεν έχω δεί διαφορά!γενικά αισθάνομαι ζωντανός νεκρός και δεν μπορώ να χαρώ τίποτα!εχώ προσπαθήσει αρκετά να το νικήσω αλλά τίποτα στο τέλος χάνω πάντα πλεόν δεν έχω κουράγιο,είμαι 30 χρονών και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πλεόν!είχα και μιά μακροχρόνια σχέση 7 ετών και χώρισα λογικό ήτανε καλύτερα για την κοπέλα με λίγα λόγια "όλα τέλεια"!εχω σταματήσει να γυμνάζομαι για τον φόβο ότι θα πάθω κάτι,έχω παχύνει και καπνίζω πολύ!ο γιατρός μου είπε ότι έχω πάθει και κατάθλιψη!αυτά απο εμένα και έυχομαι σε όλους να έιναι περαστικά....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    Φιλε μου για να γινεις υγειης σχεδον ειμε εγω, θα σου προτεινα να κανεις αυτο που εκανα και γω.Δλδ αυξηση δωσεις χαπιων και θα σου περασουν ολα.Θα εισε ετοιμος για τα παντα.Χωρις εμμονεσ μανιες κλπ.Μετα σιγα σιγα θα τα μειωνεις οσπου να τα κοψεις.Ενας γνωστος μου επαιρνε 17 χαπια και μεσα σ\'ενα χρονο τα κοψε ολα.Γι αυτο λοιπον πρεπει να βρεις την σωστη δοσολογια ωστε να περνασ και καλα και να κανεις οτιδιποτε θες.
    Αυτα.. ΥΠΟΜΟΝΗ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ego perno re paidia 1 seroxat ton 20mg kai eimai poli kala alla eimai ligo me tetomena neyra klp alla eytixosmenh xoris panikous pia.

  4. #4
    Originally posted by iro1
    Νομίζω πως η λύση για τον καθένα είναι κάτι τελείως προσωπικό και δεν είναι σωστό να ακους κανέναν σε θέμα φαρμάκων εκτός του γιατρού σου.Αν δεν είσαι ευχαριστημένος συζήτησέ το με έναν καλό ψυχίατρο και εκείνος θα σου πει αν πρέπει να αλλάξεις ή να αυξήσεις την δόση.Οι περισσότεροι εδώ μέσα μπορούμε να σε καταλάβουμε απόλυτα και έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις όμως δεν είμαστε γιατροί οπότε το μόνο που μπορούμε να λέμε είναι τις προσωπικές εμπειρίες μας και να αλληλοστηριζόμαστε.

    ....ακριβώς!
    Βρες τον γιατρο σου και μίλα του για όσα περνάς. Εκείνος θα αποφασίσει τι θα κάνεις. Πολλά παιδιά εδώ μέσα χρειάστηκαν κάποιο διάστημα για να τους πιάσουν τα φάρμακα και να γίνουν καλά. Υπομονή....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •