αντίδραση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1

    αντίδραση

    γεια σας...έχω ένα αγοράκι κοντά 3 χρονών. Ενώ είναι ένα πολύ καλό και υπακουο παιδί, καθόλου ζωηρός, τις τελευταίες μέρες παρουσιάζει μία παράξενη συμπεριφορά. Φωνάζει στον πατέρα του, του λέει πολύ άσχημα πράγματα, όπως ''φύγε απο κοντά μου'', ''θέλω να πεθάνεις'', ''θέλω να σε κάψω'' κ.τ.λ., προτάσεις τις οποίες δεν μπορώ να φανταστώ από πού τις έχει ακούσει. Μερικές φορές πιστεύω ότι απλά ζηλεύει τον πατέρα του, γιατί του φωνάζει '' μπαμπα κοίτα'' και μόλις γυρίσει ο μπαμπας του, το παιδί αρχίζει να με φιλαει και να με αγκαλιάζει, λες και θέλει να τον προκαλέσει. Ειλικρινά έχω ανησυχησει πάρα πολύ. ΔΕν ξέρω πως να το χειριστώ. Θα ήθελα πάρα πολυ να ακούσω τη γνώμη σας.
    ευχαριστώ

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Μια ερώτηση. Που κοιμάται? Μαζί σας ή έχει προσωπικο δωματιο? Τα όρια είναι καλό να τα βάζει ο μπαμπάς. Μοιάζει να είναι σε ανταγωνισμό μαζί του με έπαθλο... εσένα!! Εσύ μην τον μαλώσεις. Λέμε ότι σε τέτοια ηλικία το παιδί φαίνεται να βγάζει οργή σε βαθμο μίσους προς τον πατέρα. Αν και ίσως δεν σε παρηγορώ αυτό είναι κάτι φυσιολογικό. Ζηλεύει όντως. Με το μαλακό γιατί έχει συναίσθηση και τις αδυναμίας του (ότι είναι ενα μικρό αγοράκι που προκαλεί έναν μεγάλο άντρα που τυνχάνει μάλιστα να είναι και ο σύζηγος της μητέρας του).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •