βοηθεια!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    3

    βοηθεια!!

    καλησπερα..μαι ζωη ημουνα μια εμφανισημη κοπελα με ωραιο σωμα..
    2 χρονια πριον παντρευτω εκοψα το τσιγαρο..ξαφνικα εβαλα σε ενα καλοκαιρι 10 κιλα απο 56κιλα κια 1,61 πηγα 66κιλα..πηγαινα σε διαιτολογο οταν αρχισα να ξυπναω για φαγητο την νυχτα..με βοηθησε κατεβηκα 60κιλα γισ τον γαμο..μεσα σε 3 μηνες πηγα 65 κιλα παλι..μενω εγγυος κια φτανω 92!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με βιηθεια διαιτολογου..2 μηνες που πηγα ειχα βαλει ελαχιστα..που να μην πηγαινα κιολας..γενναω και κατεβαινω 80..με πολυ κοπο κια μια διαιτα south beach κατεβαινω 62..τετοια χαρα που ειχα..μετα αφεθηκα σιγα σιγα και μην τα πολυλογω παω γιογιο 2 χρονια τωρα με αποκορυφα τωρα να ειμαι 76!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    τρωω και χωρις να πειναω αρκει να λιγουρευτω..

    ξεκιναω καθε πρωι διαιτα βραδυ την σκατωνω..

    αμα κανω 2-3 μερες διαιτα και μια μερα φαω κατι παραπανω ή ενα γλυκο αυτοματως σταματω την διαιτα το ριχνω στο φαι..και μην φανταστειτε εξαντλητικη διαιατα..διατροφη πιο πολυ..

    γυμναστικη δεν υπαρχει χρονος, χρημμα, ορεξη...

    τα οικονομικα μας χαλια δεν μου κανουνε τα ρουχα μου...δεν μπορω να παρω αλλα και δεν θελω να παρω ρουχα τεραστια!!!!!!!
    τα τελευταια 2-3 χρονια ψωνιζω φτηνα ρουχα γιατι ειμαι σε διαιτα..θα αδυνατισω να παρω καλα και ακριβα..ναι αλλα αυτο ποτε δεν γινεται...και ποτε δεν εχω ρουχα..δεν βγαινουμε πλεον δεν παμε πουθενα η διασκεδαση ειναι το παρκο του παιδιου κανας παιδοτοπος κια φαι με ταινια..μου αρεσει μαγειρευω κιολας

    φανταστειτε δεν τρωω junk food τιποτα..αλλα φτιχνω μονη σπιτικο μπερκγερ σπιτικη πιτσα κτλ...

    αχ δεν ξερω τι μου γινεται..η ψυχολογια χαλια δεν θελω ουτε να βλεπω και ειμαι 32χρονω γυναικα μονο..

    βοηθεια ρε γμτ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    129
    βρε μην τρελενεσαι!!λογικο ειναι να έβαλες κάποια κιλά μετα το γάμο και τη γέννα!και τώρα στο σπίτι ειναι λογικό να τρως και να τσιμπάς από δω και από κει,αφού θα υπάρχουν παντού νοστιμιές,μιας και έχεις να φροντίζεις και σύζυγο και παιδί!μην ακολουθήσεις πάλι στερητικές και χημικές διαιτες και προσπάθησε να τρως ισοροπιμένα, πέντε γεύματα την ημέρα και μην αποφεύγεις τα γλυκά αν σαρεσουν,ενταξέ τα στο διαιτολόγιο σου ακόμη και σε καθημερινή βαση ( το απόγευμα συνήθως που χτυπάν και οι λυγούρες) απλά σε μικρότερη ποσότητα ή πιο υγιεινά!
    [I][COLOR="#800080"]δεν γυρεύω μήτε το σταμάτημα.....
    μήτε το γύρισμα προς τα πίσω....
    γυρεύω το νου, την ευαισθησία και το κουράγιο
    των ανθρώπων που προχωρούν μπροστά!!!!!![/COLOR][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •