Διαγνωση Διπολικης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    38
    οταν λες μειωνεται η ενταση>?η καταθλιψη δηλαδη τι ενταση εχει?εγω εχω χασει φιλιες γτ δεν ανταποκριθηκα και δεν εκανα κ σχεση γιατι φοβηθηκα .....αν ανεβω σιγουρα θα κοινωνικοποιηθω γτ ειμαι ετσι σαν ανθρωπος αλλα ποιος θα με αγαπησει αν δεν αγαπαω εγω εμενα?εγω με αγαπαω μονο σε υπομανια και νορμοθυμια στην καταθλιψη θελω να πεσει να με πλακωσει το ταβανι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Η ένταση της κατάθλιψης.. το πόσο σε ρίχνει, το αν την παλεύεις χωρίς αντικαταθλιπτικά κτλ.

    Το ίδιο νιώθω κι εγώ στην κατάθλιψη, υπομονή θα βελτιωθεί η κατάσταση όταν σταθεροποιηθείς.
    Η διάθεσή μας είναι σαν ένα εκκρεμές, όσο περνάει ο καιρός και με την σωστή αγωγή, κάνει μικρότερες διακυμάνσεις.
    Αυτός είναι ο στόχος άλλωστε, διακυμάνσεις πάντα θα υπάρχουν, όπως και για όλους τους ανθρώπους.
    Το θέμα είναι να είμαστε λειτουργικοί σε βάθος χρόνου και όχι μόνο σε υπομανίες (ιδέα μας ότι είμαστε, ενοχλητικοί είμαστε) και νορμοθυμίες.
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    12
    μπορει να μου πει καποιος σε τι τιμη ειναι το zyprexa 5 mg???

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    24,33 €

    Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων

    Ζήτα να στο γράψουν, θα πληρώσεις το 20% αν θυμάμαι σωστά..

    Επίσης, είναι ένα φάρμακο που έπαιρνα για αρκετό καιρό στην αρχή. Βαρύ και με έκανε ζόμπι.. Βέβαια έπαιρνα 20mg. Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει καλύτερα.
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Jaded Future View Post
    24,33 €

    Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων

    Ζήτα να στο γράψουν, θα πληρώσεις το 20% αν θυμάμαι σωστά..

    Επίσης, είναι ένα φάρμακο που έπαιρνα για αρκετό καιρό στην αρχή. Βαρύ και με έκανε ζόμπι.. Βέβαια έπαιρνα 20mg. Ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει καλύτερα.
    Εμενα με γαληνεψε γιατι ημουν αυπνη 1 εβδομαδα αλλα μετα ενιωθα χαρακτηριστικα να μου βαραινει τα ακρα ...στην yoga 2 φορες με πηρε ο υπνος .....και ηθελα να τρωω μερεντες και αλλες λιχουδιες...

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    38
    Καλημερα πηγα εχθες στον γιατρο μου.....μου αυξησε τη δοσολογια στα 60mg ladose κ μ προσθεσε και valdoxan το βραδυ.....μου πε οτι ειναι αρκετα βαρια η καταθλιψη μου και να μην πιεζομαι για τπτ ακομα....ειναι ενας γολγοθας...αλλα ολα γινονται για καποιο λογο.....εχω ξεκινησει αγωγη απο τελη αυγουστου και ακομα κουβερτακι και τηλεκοντρολ......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. αντικαταθλιπτικα και κινδυνος διπολικης
    By thundercuts87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-2016, 13:44
  2. Συμπτωματα διπολικης
    By roy in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 14-01-2015, 22:22
  3. Replies: 53
    Last Post: 31-07-2013, 19:26
  4. αντιμετώπιση διπολικής διαταραχής
    By athina_christin in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-10-2011, 11:03
  5. ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΔΙΠΟΛΙΚΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗΣ
    By tourleader in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-05-2006, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •