αμφιφυλοφιλια στον γαμο - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 271 to 273 of 273
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    γιατι να προσβληθηκε κουμπαρα/κουμπαρε(δεν ξερω και τι εισαι) η θεματοθετρια?
    αυτη η ιδια ειπε αυτες τις εκφρασεις και ηταν η περιγραφη της αληθειας!!!
    πως να το πει το αγγουρι δλδ καποιος????εποχιακο λαχανικο φαλλικου σχηματος???????????

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Εχει περασει καιρος απο τοτε που δημιουργηθηκε το θεμα και δεν ξερουμε τελικα τι εχει κανει η Maggie. Συμφωνω με αρκετες αποψεις που γραφτηκαν πχ για διαχωρισμο της ομοφυλοφιλιας απο αλλα πραγματα σχετικα με ντυσιμο, διαχωρισμος σεξουαλικης ταυτοτητας και σεξουαλικης προτιμησης, τροπους σεξουαλικης διεγερσης κ συμπεριφορας , ελευθεριας σεξουαλικης εκφρασης διχως ταμπελες κτλ και δε θα ηθελα να επαναλαβω κατι , θελω μονο να σταθω σε ενα-δυο σημεια που δεν αναφερθηκαν.

    Ειπε καπου η Maggie οτι ειναι δυναμικη και αυτο το εκλαμβανω ως οτι ειναι δυναμικη στη σχεση της οσο αφορα τη συμπεριφορα της, και ως οτι ειναι πιο δυναμικη απο τον αντρα της.
    Θα μπορουσε λοιπον να συμβαινει το αντιστροφο, να ειναι ο αντρας της πιο δυναμικος απο αυτην κτλ. Αυτα σε οτι αφορα εκτος κρεβατιου.

    Στα περι του κρεβατιου, σε αλλο σημειο που αναφερεται το αν ο αντρας της ειχε δωσει σημαδια οτι του αρεσε ο παθητικος ρολος στο κρεβατι ειπε οχι, το οποιο το εκλαμβανω ως οτι αυτος ειχε το πανω χερι (και δεν εννοω μ\'αυτο την πρωτοβουλια η κατι σχετικο με τη σταση αλλα μια γενικοτερη αισθηση οτι οι ρολοι ειναι καθορισμενοι).

    ΔΗΛΑΔΗ αν μια γυναικα ελεγε οτι θα\'θελε ο αντρας της να ειναι πιο δυναμικος στο σεξ, τι θα σημαινε αυτο? Πιθανοτατα θα σημαινε να ειναι πιο διεκδικητικος, αλλα και πιο σκληρος ισως, ενισχυοντας με καποια εικονα τον αντρικο ρολο που ειχε ηδη.( ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΥ )
    ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΕΛΕΓΕ οτι θα\'θελε μια γυναικα να ειναι πιο δυναμικη στο σεξ, τι θα σημαινε αυτο? Πιθανοτατα θα σημαινε να ειναι πιο διεκδικητικη, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ισως, ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ με καποια εικονα τον αντρικο ρολο ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. (ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΥ) .

    Ο \'\'αντρικος\'\' αυτος ρολος μπορει να δημιουργηθει κ περα απο το στραπ ον, οπως κ ο \'\'γυναικειος\'\' ρολος του αντρα περα απο ντυσιμο με γυναικεια ρουχα.
    Αλλα γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να ειναι αρκετες οι γυναικες που περα απο το να εχουν την πρωτοβουλια ή να παρουν κανενα μαστιγιο (?) δεν καταλαβαινουν αυτη τη διαφορα στη συμπεριφορα του ενεργητικου και του παθητικου.

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι εναλλαγες σε ενεργητικο και παθητικο ρολο γινονται και με το πως συμπεριφερεσαι στον αλλο, ακομη και με την παραμικρη κινηση, αν οι κινησεις αυτες ελλειπαν απο τη σεξουαλικη τους σχεση , μπορει να ηθελε ο αντρας να πειραματιστει κτλ χωρις να σημαινει φυσικα οτι φταιει η γυναικα, γιατι σε δυο ανθρωπους πρεπει να υπαρχει επικοινωνια σχετικα με το τι θελει και τι οχι ο καθενας.
    ΑΥΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΠΑΘΗΤΙΚΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΙΚΟΝΑ. Ειναι καποια στερεοτυπα που υπαρχουν και οπως και να το κανουμε καθοριζουν συμπεριφορες.
    Τωρα αν εννουσε κατι αλλο με τον ορο \'\'παθητικος\'\' αλλαζουν ολα.

    Το τι συμβαινει σε καποιον ειναι αρμοδιος να το ξερει αυτος για τον εαυτο του, ειδικα σε ενα τετοιο λεπτο ζητημα, στο οποιο οταν κρυβεσαι προφανως δεν εισαι ανετα να το εκφρασεις για καποιους λογους. Ελπιζω να πανε ολα καλα

  3. #273
    Quote Originally Posted by MAGGIE View Post
    Αγαπητε krino ακριβως αυτο ειναι το θεμα μου.η ευτυχια και των τριων μας.τον αντρα μου τον αγαπαω αληθινα και θελω να ειναι ευτυχισμενος ακομα και αν αυτο σημαινει πως θα βρει καποια αλλη που θα γουσταρει τετοιες φασεις.αλλα επειδη ειναι πολυ καλος πατερας δεν θελω να στερησω απο το παιδι μου την δυνατοτητα να μεγαλωσει μαζι με τον πατερα της, αρα η λυση για να ειμαστε ολοι καλα ειναι να μεγαλωσουμε μαζι την μικρη και ο καθενας να βρει τι τον ευχαριστει .χωρις αυτο να σημαινει πως θα ειμαστε χωρια.πιστευω πως για χαρη του παιδιου μας μπορουμε να συνυπαρξουμε σαν φιλοι.και αυτο γιατι υπαρχει αληθινη αγαπη και απο τις δυο πλευρες.μπορεις να αγαπας εναν ανθρωπο και να μην τον γουσταρεις σεξουαλικα.τωρα μενει μονο να δουμε πως θα ειναι στην πραξη.θα υπαρχει και πρακτικη δυσκολια γιατι οι γονεις του μενουν στον πανω οροφο οποτε ειναι λιγο δυσκολο να γινουν ολα χωρις να υποψιαστουν την ολη φαση και βεβαια δεν γουσταρω με τιποτα να αντιληφθουν οτιδηποτε σχετικα με τον γιο τους.για αυτον περισοτερο.θα αισθανοταν πολυ ασχημα και στην τελικη το τι κανει ειναι κατι που αφορα τον ιδιο και κανεναν απο τους γυρω μας.αυτο θα το διαφυλαξω οσο μπορω.παντως απο οτι φαινεται η ευτυχια δεν ειναι αναγκη να υπαρχει στα πλαισια μιας κλασικης οικογενειας,η αγαπη ειναι το μονο που μετραει για να ειμαστε ολοι καλα.ελπιζω τουλαχιστον πως η αγαπη και μονο φτανει.ευχαριστω πολυ ολους και ευχομαι ευτυχια σε ολους ξεχωριστα και σε εμας.
    ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ,ΗΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΔΥΟ ΚΟΥΒΕΝΤΕς ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΠΑΜΠΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ...ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΓΥΝΑΙΚΑ Κ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΣΤΟ ΣΕΞ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΠΕΥΛΕΘΕΡΩΜΕΝΟΣ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΙΠΟΙΩ ΔΟΝΗΤΕΣ Κ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ!!!ΕΙΜΑΙ 37 ΕΤΩΝ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 23 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Κ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΔΑΧΤΥΛΟ ΟΠΟΤΕ Κ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΡΕΘΙΖΕΙ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ...ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ Κ ΠΗΓΑ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΔΟΝΗΤΗ Κ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ....ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ,ΤΟ ΟΤΙ ΧΡΗΙΜΟΙΠΟΙΩ ΔΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ...Κ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΕΙΣΤΙΚΟΣ ΣΕ ΠΙΟ ΝΕΑΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΔΟΝΗΤΗ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ....ΜΗΠΩΣ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ.....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΦΗΣ ΜΕ ΔΟΝΗΤΕΣ Κ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΣΤΡΙΝΓΚ ΑΝΔΡΙΚΑ Κ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ.........ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΩΜΑΛΗ Κ ΚΑΠΟΙΑ EXTREME ΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ!!!ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.....ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞA ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΜΕ ΠΗΔΗΞΕΙ ΑΝΤΡΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ Κ ΜΕ ΔΟΝΗΤΕΣ!!!ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ Κ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΕΤΣΙ ΩΜΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΟΝΗΤΗ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ!!!!ΑΠΛΑ ΕΡΕΘΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΕΙ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ,Κ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Κ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ!Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΠΗΔΑΝΕ ΑΝΤΡΕΣ Κ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΡΕΙ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΕΞ Κ ΟΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Κ EXTREME ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΠΟΛΥ!!!!ΑΝΤΙΘΕΤΑ Ο ΑΝΤΡΙΣΜΟΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΤΟΥ!!!ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Κ ΚΑΝΩ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΥΖΥΓΟΣ Κ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!!! ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΝΩΜΑΛΟΣ ,ΓΚΕΥ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ???ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ Κ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΓΚΟΜΕΝΑ ........ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΙΖΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ,ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ,Κ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΒΙΤΙΣΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΕΙ!!!ΤΙ ΝΑΚΑΝΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ???ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!ΤΕΛΕΙΩΝΩΝΤΑΣ ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕΣ ,ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑ Κ ΤΡΕΛΛΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΙΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ,,,,Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Κ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΡΕΘΙΖΟΝΤΑΙ Κ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΟΣ ΤΟΥΣ!!!!!Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!Κ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!!!!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΝΩ ΣΕ ΑΦΤΟ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΥΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ!!!!! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΑ Κ ΑΚΟΥ Κ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!! ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑΝ ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ!!!!!ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ!

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •