Μεταπτώσεις διάθεσης στη σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    3

    Μεταπτώσεις διάθεσης στη σχέση

    Καλησπέρα!
    Έχω μία σχέση σχεδόν ένα χρόνο. Όλο αυτό το διάστημα υπάρχουν περίοδοι που αισθάνομαι πολύ ωραία, είμαι σίγουρη για τα συναισθήματα μου και σκεφτομαι τη σχέση πιο μακροπρόθεσμα. Υπάρχουν όμως και άλλες που αμφιβάλλω για αυτά που νιώθω και σκέφτομαι να χωρίσω. Αυτό δεν έχει να κάνει με τη συμπεριφορά του φίλου μου, η οποια ειναι πολυ καλη προς εμενα.
    Αυτό που με ανησυχει ειναι οτι αυτέσ οι μεταπτώσεις συμβαίνουν συχνά.

    Ποια είναι η δική σας γνωμη γι' αυτό?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καταρχην ειναι η πρωτη σοβαρη σχεση σου η εχεις κανει και αλλες?
    Αν οχι, με τις προηγουμενες τι παιζοταν σε αυτο το σημειο???
    εν ολιγεις ειναι κατι μονιμο, η τωρα το παρατηρησες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Μήπως σε αυτή την σχέση, που όπως μας λες είναι καλή, σε φοβίζει η δέσμευση;

    Ή μήπως είναι απλώς ένα αβάσιμο αλλά ένστικτο ότι κάτι δεν πάει καλά;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    3
    Είναι η πρωτη μου σχέση.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Πιστευω οτι οι η ελλειψη εμπειριας σε κανει να νιωθεις ανασφαλης.
    Αισθανεσαι οτι απο καπου πρεπει να φυλαγεσαι και αυτο φαινεται να σε κανει να εισαι κουμπωμενη.


    Σιγουρα καπια στιγμη μπορει να τον (σε) βαρεθεις - δεν ειναι κακο, το αντιθετο μαλιστα.
    Αστο ομως για τοτε και προς το παρον ζησε στο χαλαρο αυτο που εχεις.
    Οτι αλλα βαριδια βαζεις στους ωμους ειναι σε βαρος της σχεσης σου - εσενα και του φιλου σου.


    Θα προτεινα να τα συζητησετε ολα αυτα, μιας και αυτος θα σε ξερει καλυτερα απο ολους.
    Μην κανεις το λαθος να τα κρατας μεσα σου, πολυ συντομα θα εκραγεις και δεν θα ξερεις το γιατι....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    15
    εγω συμφωνω με τους προηγουμενους!σιγουρα αυτα που νιωθεις συμβαινουν λογο ελειψης εμπειριας!γι αυτο εχεις αυτες τις αμφιβολιες...καταρχην ειπες οτι ειστε μαζι ενα χρονο εξηγησε μου λιγο αν θελεις πως τα πατε αν ειστε καλα στην σχεση σας...εχεις σκεφτει το ενδεχομενο το να ψαχνεις κατι αλλο?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    3
    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε προβλήματα. \'Οτι προκύπτει το λύνουμε, και ακόμα και τις δικές μου μεταπτώσεις τις αντιμετωπίζει με κατανόηση. Δεν ξέρω αν είναι η ιδανική σχέση, αλλά σίγουρα είναι πολύ καλή.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Χριστίνα το να μην ξέρεις τι θέλεις από μια σχέση είναι από μόνο του ένα πρόβλημα , άλλωστε τι σημαίνει ιδανική σχέση , τα ιδανικά είναι μόνο θεωρητικά , στην πραγματικότητα τα πράγματα είναι διαφορετικά πιο πεζά, αλλά εξίσου όμορφα και ελκυστικά. Όσο για τις μεταπτώσεις αυτό είναι κάτι που δεν το συνδέεις με τον σύντροφο σου αλλά με σένα , τι οφελεί άραγε να απαλλαγείς από κάτι το όποιο με όσα λες δεν συμβάλει στις μεταπτώσεις σου άλλα αντιθέτως δείχνει κατανόηση και βοήθα στην επίλυση ; Είναι δικό σου θέμα μικρούλα όποτε , μην ψάχνεις για λύσεις αλλού . Πες μας και άλλα για να μπορέσουμε να σου μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα , γιατί τα στοιχεία που δίνεις είναι πολύ λίγα .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •