Τα ψυχολογικά μου μέσα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Τα ψυχολογικά μου μέσα....

    Καλησπέρα, έχω ξανά γράψει άπειρες φορές στο forum και η αλήθεια είναι ότι ήρεμω αρκετά και μόνο με τις απαντήσεις σας. Είμαι 20χρ και έχει περίπου απ τον Σεπτέμβρη με πιάνουν κρίσεις πανικού. Από εκείνη την ημέρα έχω ταρακουνηθεί αρκετά θα έλεγα, έχω έντονο φόβο ότι θα μείνω '' στον τόπο '' " που λένε. Έχω κάνει τρίπλεξ καρδιάς τον Οκτωβρίο και 2 φορές καρδιογράφημα στον ίδιο μήνα μετά από επισκέψεις στα επείγοντα. Εξετάσεις αίματος ακτίνες θώρακα, θυρεοειδή όλα άψογα. Αυτό το αίσθημα όμως δεν φεύγει. Έχει περίπου 2 μήνες μετά από έντονους καυγάδες με την κοπέλα μου επέστρεψαν όλα αυτά. Άγχος με το παραμικρό η καρδιά μου πετάει συνέχεια, ταχυκαρδίες δυσκολία στην αναπνοή, τρέμουλο. Είναι φάσεις που κάθομαι στην καρέκλα και νιώθω να ταρακουνιέμαι απ τους χτύπους της καρδιάς μου, άλλες φορές όταν ξαπλώνω είναι σαν να δονείται το κεφάλι μου, και νιώθω να κουνιέμαι ολόκληρος. Αυτό το 2μηνο βέβαια, και αλκοόλ πολύ και τσιγάρο από εκεί που δεν ήμουν καπνιστής. Να μπω σε διαδικασία να ξανά πάω για εξετάσεις; Η να τα '' ρίξω '' στις καταστάσεις όλα αυτά; Για την ηλικία μου όπως είπε και ο καρδιολόγος μου έχω κάνει ήδη αρκετά καρδιογραφήματα και εξετάσεις λόγο άθλησης, και μου είπε να μην με ξανά δει μέχρι τα 40 (χιουμοριστικά)

    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. ????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω ρε παιδιά, αφού το λες κι ο ίδιος ότι είναι άγχος και κρίσεις πανικού, τι εξετάσεις να πας να κάνεις; Σε ψυχολόγο πρέπει να πας. Δηλαδή αν σπάσεις το πόδι σου θα τρέχεις σε ΩΡΙΛΑ, θα σου λένε όλα καλά με τα αφτιά σου, θα κάθεσαι να υποφέρεις, το πόδι θα δέσει στραβά, θα ελαττωθεί ο πόνος, θα κουτσαίνεις και κάθε φορά που ο πόνος θα επανέρχεται θα λες μήπως να ξαναπάω για εξετάσεις στον ΩΡΙΛΑ ή στον καρδιολόγο; Αφού αλλού είναι το πρόβλημα και το ξέρεις, γιατί δεν πας στον κατάλληλο ειδικό;

Similar Threads

  1. Στρατος και ψυχολογικα
    By panagiotis93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 08-03-2018, 16:16
  2. ψυχολογικα...
    By manosthess in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 31-05-2014, 14:00
  3. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ
    By kitty21 in forum Ψυχομετρία - Ψυχομετρικά Τεστ
    Replies: 20
    Last Post: 06-05-2010, 01:59
  4. Ψυχολογικά τεστ
    By mmyria in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 10
    Last Post: 10-11-2007, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •