ομοιοπαθητικη κι αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    15

    ομοιοπαθητικη κι αγχος

    Εχει δοκιμασει κανενας ομοιοπαθητικη και να μου πει και αποτελεσματα για αγχος;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Βοηθάει σίγουρα, άλλους πολύ κ άλλους λίγο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Άγχος είναι το μεσαίο μου όνομα... Έχω πάθει τα πάντα σχετικά με το άγχος... Κρίσεις πανικού, αρρωστοφοβία (την έχω παντρευτεί), αυπνία και όλα τα συναφή. Έχω πάει σε ψυχίατρο, έχω κάνει θεραπείες με αγχολυτικά, αντικαταθλιπτικά και τα τελευταία χρόνια δεν βγαίνω από το σπίτι αν δεν έχω στην τσάντα μου το περιβόητο xanax το οποίο είναι το δεκανίκι μου. Μέχρι που κάποια στιγμή τα είδα όλα και είπα ότι δεν πάει άλλο.
    Εδώ και 1 μήνα άρχισα ομοιοπαθητική. Τις πρώτες 20 μέρες είδα κάποια βελτίωση μέχρι που σταμάτησα και τα xanax. Βέβαια τις 3 πρώτες μέρες τα είδα όλα από τα συμπτώματα στέρησης αλλά το ξεπέρασα. Όμως τις τελευταίες μέρες τα συμπτώματα άγχους δυνάμωσαν. Η γιατρός μου, μου είπε ότι όλα αυτά που έχω θα βγουν στην επιφάνεια πριν ηρεμήσουν και αυτό είναι η έννοια της ομοιοπαθητικής. Ελπίζω στο καλύτερο. Από ότι ξέρω η ομοιοπαθητική θέλει υπομονή και επιμονή. Θα δείξει. Πιστεύω ότι αν βρεις τον κατάλληλο γιατρό για να σε βοηθήσει και να σου ταιριάζει θα πάνε όλα καλά.

  4. #4
    Originally posted by ermione
    Άγχος είναι το μεσαίο μου όνομα... Έχω πάθει τα πάντα σχετικά με το άγχος... Κρίσεις πανικού, αρρωστοφοβία (την έχω παντρευτεί), αυπνία και όλα τα συναφή.


    Ερμιόνη να σαι καλά, γέλασα τόσο με τον μηνυμα σου! Μου αρέσει που κάνεις χιούμορ με αυτό, φαίνεται πως το ξορκίζεις έξυπνα....



    Έχω πάει σε ψυχίατρο, έχω κάνει θεραπείες με αγχολυτικά, αντικαταθλιπτικά και τα τελευταία χρόνια δεν βγαίνω από το σπίτι αν δεν έχω στην τσάντα μου το περιβόητο xanax το οποίο είναι το δεκανίκι μου. Μέχρι που κάποια στιγμή τα είδα όλα και είπα ότι δεν πάει άλλο.
    Εδώ και 1 μήνα άρχισα ομοιοπαθητική. Τις πρώτες 20 μέρες είδα κάποια βελτίωση μέχρι που σταμάτησα και τα xanax. Βέβαια τις 3 πρώτες μέρες τα είδα όλα από τα συμπτώματα στέρησης αλλά το ξεπέρασα. Όμως τις τελευταίες μέρες τα συμπτώματα άγχους δυνάμωσαν. Η γιατρός μου, μου είπε ότι όλα αυτά που έχω θα βγουν στην επιφάνεια πριν ηρεμήσουν και αυτό είναι η έννοια της ομοιοπαθητικής. Ελπίζω στο καλύτερο. Από ότι ξέρω η ομοιοπαθητική θέλει υπομονή και επιμονή. Θα δείξει. Πιστεύω ότι αν βρεις τον κατάλληλο γιατρό για να σε βοηθήσει και να σου ταιριάζει θα πάνε όλα καλά.


    Μπράβο, συνέχισε τον αγώνα σου και να σαι καλά γι αυτό το μήνυμα αισιοδοξίας. Να ξέρεις πως έκανες πολύ κόσμο εδω μέσα να αισθάνεται καλύτερα!



  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Χαίρομαι αν σας έκανα να νιώσετε λίγο καλύτερα. Ακόμα και τώρα που σας γράφω νιώθω ότι μια μέγγενη σφίγγει τον εγκέφαλό μου. Εννοείται βέβαια πως νομίζω πως έχω πάθει εγκεφαλικό, όγκο στον εγκέφαλο και ότι άλλο χειρότερο μπορεί να συμβεί. Άστα να πάνε. Τι να κάνω όμως? Προσπαθώ να αγνοώ τα συμπτώματα. Το χειρότερο είναι πως ο άνδρας μου που είναι γενικά χαλαρός όταν εγώ φουντώνω μου λέει. Μην ανησυχείς αγαπούλα μου θα ζήσεις. Διάβασε ένα βιβλιαράκι να ηρεμήσεις. -ΤΙ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ??? ΕΓΩ ΠΕΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ??? Εκεί είναι που μου φουντώνει ο πονοκέφαλος και θέλω να τον πνίξω γιατί δεν με καταλαβαίνει. Χάλια... Επίσης έχω γίνει το φάντασμα του σπιτιού. Όταν κοιμούνται όλοι εγώ κυκλοφορώ στο σπίτι σαν την τρελή. Καταραμένη αυπνία. Όταν πάω να κοιμηθώ νομίζω ότι θα πεθάνω, ότι θα κοπεί η αναπνοή μου και όλα αυτά τα όμορφα...
    Τώρα ξεκινάω το δεύτερο μήνα ομοιοπαθητικής. Η γιατρός μου λέει ότι πάω καλύτερα και ότι σε 15 περίπου μέρες θα είμαι ακόμα καλύτερα. Πρέπει να ομολογήσω όμως ότι είναι καλύτερα η κατάθλιψή μου. Αν σταματήσει και το σφίξιμο στο κεφάλι θα ανάψω μια λαμπάδα ίσαμε το μπόι μου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •