να τον βγάλω απ\'το μυαλό μου? και πώς αφου δε μπορώ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 157
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Και πάλι κακώς ή κακώς έτσι είναι τα πράγματα.. θέλει χρόνο. Να σου κάνω μια ερώτηση; Έχεις μετανοιώσει για αυτό που έκανες;

  3. #18
    Originally posted by kgana
    Θεοφανία για αυτό ακριβώς το λόγο δεν ήθελα κ τόσο πολύ να γράψω το θέμα μου γιατί ήξερα οτι θα με παρεξηγούσαν όπως εσύ.
    τι έχει η αυτοεκτίμησή μου? γιατί να με δει γιατρός?

    όντως όταν έκανα αυτά που έκανα τα έκανα γιατί το ήθελα και τα φίλοι που λές οτι ήταν οι άλλοι που πήγα το δέχτηκα απλά ως εμπειρία δεν είπα οτι έγινε κάτι υπο πίεση.
    Αν εσύ πέρασες καλά εμένα μου περισσεύει.....από κει και πέρα η άποψη μου είναι πως όταν ένας άνθρωπος μοιράζεται τόσο εύκολα, είναι πολύ δύσκολο να απαιτεί μοναδικότητα....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Οι πράξεις μας κάποιες στιγμές έχουν συνέπειες.. Προσπάθησε να βγεις από αυτό το λούκι! Και κάτι άλλο, αν αποφάσιζε τελικά να είναι μαζί σου, πιστεύω πως σε όλη την διάρκεια της σχέσης θα προσπαθούσες να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!! Δηλαδή η ζήλια θα πήγαινε σύννεφο.. Από την στιγμή που καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται αλλιώς, συνέχισε γιατί φαίνεται ότι έχεις την δύναμη να πεις ΤΕΡΜΑ σε όλο αυτό που συμβαίνει.. Μην μετανιώνεις!! Είναι εμπειρία που θα θυμάσαι για πάντα...

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Στο αρχικό σου μήνυμα αναφέρεις πως έχεις ένα οικογενειακό πρόβλημα.. Αυτό ίσως θα έπρεπε να το συζητήσεις με κάποιον ειδικό ή με κάποιον άλλο που θέλεις...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,863
    Originally posted by kgana
    Θεοφανία για αυτό ακριβώς το λόγο δεν ήθελα κ τόσο πολύ να γράψω το θέμα μου γιατί ήξερα οτι θα με παρεξηγούσαν όπως εσύ.
    τι έχει η αυτοεκτίμησή μου? γιατί να με δει γιατρός?

    όντως όταν έκανα αυτά που έκανα τα έκανα γιατί το ήθελα και τα φίλοι που λές οτι ήταν οι άλλοι που πήγα το δέχτηκα απλά ως εμπειρία δεν είπα οτι έγινε κάτι υπο πίεση.
    αν οντως τα ηθελες αυτα που εγιναν και αισθανοσουν καλα και κανοντας τα και με τον εαυτο σου, καλως τα εκανες.
    εχω την εντυπωση ομως οτι καπου ανεφερες οτι δεν ηθελες πιανα σου κουβαλαει φιλουςτου και πραγματι ειχε αραιωσει και τι εκανε σπανιοτερα...η καπως ετσι,..
    αυτο το σπανιοτερα δηλαδη το ηθελες η το ανεχοσουν για να εξακολουθεις να τον βλεπεις?

    εσυ εισαι η μονη καταλληλη να κρινει αν οτι γινοταν ηταν παντα απο σεβασμο στον εαυτο σου και στους αλλους η απο υποτιμηση του..σκεψου το και απαντησε το στον εατο σου.δεν χρειαζεται να το απαντησεις σε μας

    περα απο αυτο ομως,ακομα κι αν εσυ οντως οσο εκανες αυτες τις συναντησεις οντως τις ηθελες και καποιαστιγμη επαψες να τις θελεις, δεν πορεις να εχεις την απαιτηση κι απ τους αλλους να αλλαξουν τις ιαθεσεις τους και τις απαιτησεις τους απο σενα...οσο εσυ θεωρεις αδικο απο τον Π. να μην αλλαζει την σταση τοθ και να μην σε θελει για κοπελα του, αλλο τοσο κι αυτος μπορει να θεωρει αδικο το οτι εσυ ενω στην αρχη συμφωνουσες στο σκετο κι αποβληματιστο σεξ, τωρα ζητας αλλα...
    και βεβαια δεν εχει κανενα λογο να σταματησει να σε βλεπει οσο εσυ του παρεχειςαυτο που θελει ασχετως αν εσυ το κανεις πλεον μονο για να εισαι κοντα του.αν πληγωνεσαι λοιπον απο την σταση του, εσυ εισαι αυτη που πρεπει να βαλει το στοπ.αυτος μιαχαραιναι βολεμενος εφοσον παιρνει αυτο που ζηταει και θαρθει και μια ωραια μερα που θα γνωρισει καποια που οντως θα την θελει για κοπελα του και τοτε θα κοψει και το σεξ μαζι σου και το πληγμαθα ειναι ανυποφορο.

    κατα τη γνωμη μου, φυγε αμεσα.
    θα μπορουσα να σου πω , ξεκαθαρισε του απλα τι θεςκαι φυγε αν δεν στο δωσει ,αλλα πραγματικαδεν πιστευω οτι δεν εχει καταλαβει τι θες ουτε οτι θελει να στο δωσει..

    ακομα,ειτε το θεωρουμε σωστο η δικαιο ειτε οχι, χωρις ηθικη κριτικη,συμφωνω μαυτον που ειπε οτι δεν συμβαινει καθολου συχνα ενας αντρας που ξεκινησε μια γνωριμια με μια κοπελα που εκανε σεξ με τους φιλους του να την θελει στην συνεχεια για συντροφο του..

    αληθεια, τι ηλικια εχεις?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Πρέπει να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη και φυσικά να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση και να καταλάβεις ότι αυτή η ιστορία δεν είναι για σένα... Μακάρι να ήταν το αντίθετο αλλά δεν είναι. Θα πονέσεις αλλά θα το ξεπεράσεις όπως τόσα και τόσα στην ζωή μας.. και αργότερα όταν θα το θυμάσαι θα γελάς...

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Δεν μπορώ να ξέρω πως είναι οι σχέσεις σας αλλά αν είναι σοβαρό το θέμα δεν θα ήταν άσχημο να επισκεφτείς έναν Κοινωνικό Λειτουργό ή Ψυχολόγο, πιστεύω πως θα σε βοηθούσε πολύ με αυτό το θέμα. Αν πάλι κρίνεις ότι δεν είναι κάτι τόσο πολύ σοβαρό δεν χρειάζεται... Ίσως είναι και υπερβολικό.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    49
    Ερώτηση: Όταν έφερε τον φίλο του ή τους φίλους του πως ένιωθες; Τι συναισθήματα είχες; Είναι σημαντικό...Και αν δεν σε ενοχλεί μπορείς να πεις τον αριθμό ή είναι πολύ προσωπικό; Συγγνώμη κιόλας...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

  15. #30
    Ρέμεντι....για άλλη μια φορά με κάλυψες ....
    Είναι κρίμα μέσα από τα προβλήματα που περνά ο καθένας, να χαραμίζει έτσι τον εαυτό του.
    Πραγματικά λυπάμαι....

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •