ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125

    ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣΜΟΣ

    Καλησπερα σας, ειλικρινα αυτη την στιγμη ειμαι σε ασχημη κατασταση.. ημουν με ενα παιδι 1,5 μηνα τωρα και ξαφνικα σημερα με χωρισε! ο λογος? δεν εχω βγαλει ακρη.. η αληθεια ειναι οτι εγω μενω επαρχια και πριν απο μια εβδομαδα ειχα ανεβει στην Αθηνα στο σπιτι του και ετυχε εκεινες τις μερες να ειναι και οι γονεις του μαζι...δεν ειχα προθεση να μεινω αλλα ανεβηκα για κατι δουλειες πανω και επρεπε καπου να μεινω...Αυτος με κατηγορησε οτι ειχα μια απαθεια σε πολλα πραγματα.. Υποψιαζομαι οτι η μητερα του θα του εβαλε λογια..τι να πω? ειμαι πικραμενη..ειμαι μολις 23 χρονων και φοβαμαι μην με παρει απο κατω...

  2. #2
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Καλησπερα σας, ειλικρινα αυτη την στιγμη ειμαι σε ασχημη κατασταση.. ημουν με ενα παιδι 1,5 μηνα τωρα και ξαφνικα σημερα με χωρισε! ο λογος? δεν εχω βγαλει ακρη.. η αληθεια ειναι οτι εγω μενω επαρχια και πριν απο μια εβδομαδα ειχα ανεβει στην Αθηνα στο σπιτι του και ετυχε εκεινες τις μερες να ειναι και οι γονεις του μαζι...δεν ειχα προθεση να μεινω αλλα ανεβηκα για κατι δουλειες πανω και επρεπε καπου να μεινω...Αυτος με κατηγορησε οτι ειχα μια απαθεια σε πολλα πραγματα.. Υποψιαζομαι οτι η μητερα του θα του εβαλε λογια..τι να πω? ειμαι πικραμενη..ειμαι μολις 23 χρονων και φοβαμαι μην με παρει απο κατω...
    Καταρχήν είσαι πολύ μικρή για να σε πάρει άπο κατω ένας χωρισμος και μάλιστα από μια σχέση μολις 1.5 μήνα.
    Δεν θεωρώ σωστό να πας να μείνεις εκεί μαζί με τους γονείς του ενώ στην ουσία δεν το ξέρω ήξερες κι αυτόν καλά καλά. Ίσως αυτό να ήταν μια λανθασμένη κινηση που τον ενόχλησε.
    Όταν λεει είχες μια απαθεια σε σχέση με τι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    μα ηταν δικη του η προθεση να μεινω εκει και ας ηταν και οι γονεις του μαζι.. γενικα αλλα πιστευω οτι εννοω οτι δεν βοηθουσα την μητερα του οσο θα επρεπε..

  4. #4
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    μα ηταν δικη του η προθεση να μεινω εκει και ας ηταν και οι γονεις του μαζι.. γενικα αλλα πιστευω οτι εννοω οτι δεν βοηθουσα την μητερα του οσο θα επρεπε..
    Και η δική του προταση θεωρώ ότι δεν ήταν καλή αλλά και το γεγονός ότι δεχτηκες να πας για μένα ήταν ακόμη χειρότερο.πάντως δεν είναι λόγος χωρισμού δεν βοηθουσες στο σπίτι χωριζουμε.
    Κάτι άλλο έχει παιχτεί.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    δεν ξερω τι να πω.. μεχρι χθες ηταν ολα ενταξει.. δεν ξερω τι να σκεφτω..

  6. #6
    Λιζάκι,

    δική μου άποψη είναι ότι δε σε ήθελε κ πολύ και βρήκε μια αφορμή. 1.5 μήνας ήταν, σε γνώριζε ακόμη, ειδε πραγματα που δεν του αρέσουν και το έληξε.

    Και λαθος σου να πας να μεινεις σπίτι του, αν έχεις δουλεια σε άλλη πόλη και δεν εχεις που να μείνεις πας σε ξενοδοχείο. Μερικές φορές προτείνουν πραγματα από ευγένεια οι άνθρωποι , τα οποία πάλι από ευγένεια πρέπει να τα απορριψεις.

    :p δεν κυριολεκτούμε σε όλα.

    Και να μη σε πάρει από κάτω ακριβως γιατι ήταν 5 εβδομάδες υπόθεση, δεν εφαγες τα χρόνια σου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Προσπαθω να μην με παιρνει απο κατω και ισως ηταν για καλο αφου τελειωσε τοσο νωρις..μαζι με αυτο ομως προστεθηκε και η ανεργια μου πλεον αφου δεν ανανεωθηκα στην δουλεια που εργαζομουν..δεν ξερω τουλαχιστον εγω και η οικογενεια μου ειμαστε υγιης..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Προσπαθω να μην με παιρνει απο κατω και ισως ηταν για καλο αφου τελειωσε τοσο νωρις..μαζι με αυτο ομως προστεθηκε και η ανεργια μου πλεον αφου δεν ανανεωθηκα στην δουλεια που εργαζομουν..δεν ξερω τουλαχιστον εγω και η οικογενεια μου ειμαστε υγιης..
    Κοίταξε θα μπορούσε να σε κρατήσει κάβα κάνα δυο χρονάκια ταλαιπωρίας ακόμα μέχρι να βρει τίποτε αλλο, οπότε σεβασου το και μην τον σιχτιριαζεις, επιλογή του ήταν το έκανε πράξη αρκετά σύντομα και θα πονέσεις κι εσύ αρκετά λιγότερο. Διέγραψε το σιγά σιγά και προχωρα, αν τυχόν τα ξαναβρειτε να ξέρεις ότι θα είσαι υπεύθυνη των επιλογών σου.

  9. #9
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Κοίταξε θα μπορούσε να σε κρατήσει κάβα κάνα δυο χρονάκια ταλαιπωρίας ακόμα μέχρι να βρει τίποτε αλλο,.
    Πολύ σωστό αυτό!

    Λιζάκι κοπέλα μου, και δουλειά θα βρεις και άντρα. Λίγη υπομονή, οι πρώτες εβδομάδες ειναι λίγο ζόρικες.

    Εκμεταλλεύσου το για να δουλέψεις στον εαυτο σου, διαβασε, αρχισε νεο χόμπι, γυμνάσου, ψαξε νεα δουλεια και γνωρισε κόσμο.

    :) όλα καλα θα πάνε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    τα λογια σας μου εφεραν ανακουφιση...ηδη σιγα σιγα νιωθω πολυ καλυτερα! σας ευχαριστω πολυ!απλα αυτος ο ανθρωπος ηταν υπερβολικος απ την αρχη...μενω επαρχια και αυτος Αθηνα και επεμενε να μετακομισω αμεσως στην Αθηνα! Ομολογω οτι ενιωθα αρκετα πιεσμενη.. δεν ηθελα τοσο συντομα να ανεβω στην Αθηνα.. εκανα ομως υποχωρησεις..αντι να το τελειωσω εγω πιο νωρις που ενιωθα οτι πιεζομουν το τελειωσε εκεινος χωρις συγκεκριμενη αιτια..τι να πω? νιωθω ισως και τυχερη..θα κουβαλιομουν στην Αθηνα για χαρη του και μετα θα μου ρχοταν πιο χειροτερα...

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Κορίτσι μη στεναχωριέσαι όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι

    κάτι στο μεταξύ σας δεν πήγε καλά και δεν προχώρησε.......Χωρίς απαραίτητα να φταις εσύ....

    1μισης μήνας είναι πολυ μικρό διάστημα για να είσαι σίγουρος ότι ταιριάζεις με κάποιον.....Στην αρχή αρέσες στον πρώην σου όμως γνωρίζοντας σε καλύτερα μπορεί να είδε ότι δεν είσαι αυτο που ψάχνει αυτό που θα ταυτιστεί......

    Φυσικα και μπορεί να επηρεαστεί από τη μαμά του .......οι περισσότεροι άντρες σε μικρές ηλικίες δεν έχουν δική τους άποψη και επηρεάζονται πολύ από γονείς και φίλους........Όμως αν καιγόταν για σένα δεν θα άφηνε τόσο πολύ χώρο στα λόγια πχ της μαμάς ή των φίλων του για σένα

    Οπότε δες το σαν κάτι μικρό που τελείωσε και πήγαινε για άλλα

    Μη στεναχωριέσαι ποτέ για κάτι που τελείωσε! να είσαι ευγνώμων που το έζησες ακόμη και αν ήταν λάθος γτ από τα λάθη μαθαίνουμε

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Μη στεναχωριέσαι ποτέ για κάτι που τελείωσε! να είσαι ευγνώμων που το έζησες ακόμη και αν ήταν λάθος γτ από τα λάθη μαθαίνουμε
    ποσο σωστο ......καποιος που δεν κανει λαθη η παιζει εκ του ασφαλους η δεν παιζει καθολου ..... παντα διδακτικα τα λαθη ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    δεν ειναι σε μικρη ηλικια..με περναει 10 χρονια..πολλοι αντρες επηρεαζονται πολυ απ την μαμα τους οσο χρονων και να ειναι...

Similar Threads

  1. Ξαφνικός και αιφνιδιος πόνος στο στήθος
    By nomoretears in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-2018, 03:30
  2. Ξαφνικός προβληματισμός
    By Riddle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 01-10-2017, 17:12
  3. Ξαφνικός χωρισμός και απογοητευση
    By georgia763 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 28-03-2017, 16:26
  4. ΞΑΦΝΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ
    By Law in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 169
    Last Post: 08-01-2016, 13:11
  5. Ξαφνικος πονοκεφαλος..λιγων δευτερολεπτων...
    By Touch_The_Sky in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-07-2011, 23:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •