ειμαι πολυ χαρουμενος! - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 90 of 90
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    ειμαι σπιτι.ειναι ολοι τοσο χαρουμενοι...με εχουν βαλει σε διλλημα...πηγα σε ψυχολογο στη Σπαρτη κρυφα.τα λεγαμε για πολυ ωρα μεχρι που δεν ειχε τι να μου απαντησει...εγω φταιω ειμαι καλος στη συζητηση και παντα τους κανω να μη ξερουν τι να απαντησουν...μονος μου μιλαγα!δε ξερω εχω μπερδευτει...τουλαχιστον μου ειπε απο τι προερχεται.(αν και το ηξερα)

    θα αφησω το αλκοολ να κανει κουμαντο σημερα...

    ευχαριστω για το ενδιαφερον να ειστε ολοι καλα.ειστε ξεχωριστα ατομα και ειναι ολοφανερο αυτο.ισως και αυτο να ειναι το μειονεκτημα ολων μας εδω μεσα...

  2. #77
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by katatonia

    εγω φταιω ειμαι καλος στη συζητηση και παντα τους κανω να μη ξερουν τι να απαντησουν...μονος μου μιλαγα!

    το ζητουμενο ειναι να παρεις απαντησεις* ομως, οχι να μην ξερουν τι θα σου πουν.
    Θα προτεινα να αλλαξεις γιατρο ειτε στην ιδια ειτε σε αλλη πολη.



    *αν οχι απαντησεις ακριβως, τουλαχιστον να ανοιχτει ενας δρομος για να σκεφτεις τι τρεχει.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ρωτησες τι εχει ομορφο αυτη η ζωη.Το πρωτο ειναι να μπορεις να αποφασιζεις μονο σου για τη ζωη σου.Να καθεσαι στο σπιτι σου και να ακους την αγαπημενη σου μουσικη.Να πηγαινεις εκδρομη.Να βλεπεις μια γυναικα στα ματια.Να βλεπεις ενα λουλουδι να μεγαλωνει.Να χαιδευεις ενα σκυλο.Να τριβεται μια γατα στο χερι σου.Ενα φιλι.Μια αγκαλια.Αν δεν μπορεις να τα βρεις ολα μπορεις να βρεις καποια απο αυτα.Ουτε εμεις τα εχουμε ολα ... Εισαι ετοιμος να τα χασεις ολα αυτα;τα εχεις χορτασει;

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    ισως σκοπιμα σε αφησε να μιλησεις... μιλωντας με τους αλλους σχηματοποιουμε αυτο που εχουμε ακαθοριστο καμια φορα στο κεφαλι μας στην ψυχη μας..του δινουμε μορφη..μιλωντας για αυτο που μας συμβαινει συνειδητοποιουμε κι εμεις τι νιωθουμε..
    σημασια εχει να νιωθεις καπως πιο ανακουφισμενος..και πιστευω μακροπροθεσμα θα συμβει αυτο..
    καλη δυναμη και να μην το βαλεισ κατω..να εισαι σιγουρος οτι η ζωη εχει δυσκολιες αλλα εχει και χαρες για ολους...

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ποσο χαιρομαι .Χρονια πολλα κιολας.Ειδες που σου τα λεγα?Ο ψυχιατρος σου εδωσε φαρμακα?

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    χαίρομαι πολύ για εσένα.μπράβο που έκανες το πρώτο βήμα και πήγες σε ψυχολόγο.είπες πως έκανε διάγνωση.την αποδέχτηκες;γιατί εάν όχι θα είναι το δεύτερο βήμα και είμαι σίγουρη πως θα το κάνεις και αυτό σταθερά όπως ακριβώς και το πρώτο.να είσαι καλά τώρα και για πάντα

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    για σας.
    μολις ηρθα σπιτι.ξυπνησα πριν μερικες ωρες στο νοσοκομειο και απ\'οτι μου ειπαν λιποθυμησα απο υπερβολικη καταναλωση αλκοολ.δε θυμαμαι τιποτα.νιωθω χαλια...απογοητευμενος.δε εχω ορεξη πλεον για τιποτα.ηταν ολοι τοσο χαρουμενοι χθες...δε μπορουσα τους το κανω αυτο.θα ζησω.χωρις γελιο και χαρες.δε προκειται να ξαναπαω σε ψυχολογο γιατι τα χρηματα προτιμω να τα χαλαω σε ποτα και τσιγαρα.θα ζησω οχι ομως Empneusth για να δω ενα λουλουδι να μεγαλωνει,ουτε για να χαιδευω ενα σκυλο.θα ζησω μεχρι να παθω κατι και να μην ειναι επιλογη μου πλεον.θα ζησω να δω αυτο το κουφαρι να σαπιζει μονο του σε κανα μοναχικο σπιτι.θα ζησω για να κοιταω καθε πρωι απο το παραθυρο μηπως...και απο αυτο θα παιρνω ελπιδα.θα ζησω για να κοιταω τους αλλους ποσο ευτυχισμενοι ειναι και να αναρωτιεμαι γιατι..θα ζησω για να τους ακουω να μου λενε \"τι εχεις;\".θα ζησω για να κοιταζω το ρολοι...θα υπαρχω απλα για να υπαρχω.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    γιατί νιώθεις τόσο απογοητευμένος;δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να σε κάνει να δεις τα πράγματα διαφορετικά;γιατί τόσο μένος με τον εαυτό σου;λες πως δεν θα συνεχίσεις με τον ψυχολόγο.γιατί; δεν σε βοήθησε καθόλου;

    πραγματικά σου εύχομαι το επόμενο πρωί που θα κοιτάξεις έξω από το παράθυρο να αντικρίσεις τον ήλιο με άλλα μάτια.με αισιόδοξα μάτια.

    μην υπάρχεις μόνο για να υπάρχεις όπως λες.να υπάρχεις για να ζεις κάθε στιγμή κάθε λεπτό.

    να είσαι καλά τώρα και για πάντα.

    και μην νιώθεις χάλια για αυτό που συνέβη χθες.οι καταχρήσεις χρειάζονται που και που.φιλιά!!!!!!

  9. #84
    Θεωρώ ότι το βλέπεις από εντελώς λάθος οπτική γωνία. Αυτό που θες να κάνεις δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ νόημα. Δεν σκοτώνεις έτσι τον εαυτό σου. Σκοτώνεις όλους τους γύρω σου.
    Όταν πήγες στον γιατρό σου, τι σκέφτηκες? Ότι θα πας μια φορά,θα του πεις όλα όσα νιώθεις και αυτός θα σου δώσει ένα μαγικό φίλτρο με το οποίο θα φιάξουν όλα? Αν ήταν τόσο απλό θα το είχαμε κάνει όλοι μας και δεν θα είχαμε την ανάγκη κανενός γιατρού. Θ αεξαφανιζόντουσαν όλα μας τα προβλήματα ως δια μαγείας... Το ξέρεις όμως ότι δεν είναι έτσι...
    Αγάπησε αυτό που είσαι... Αγάπησε λιγάκι του εαυτό σου...Με τα καλά του και με τα κακά του... Και δώσε του λίγο χρόνο... Προσπάθησε περισσότερο... Άλλαξε τον τρόπο με τον οποίο βλέπεις τα πραγματα.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    γιατι τοσο μισος για τον εαυτο σου;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by katatonia
    ...θα υπαρχω απλα για να υπαρχω.
    μια που υπαρχεις δεν ζεις κιολας;

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Katatonia, sorry που ρωτάω αλλά αντικειμενικά έχεις κάποιο πρόβλημα; Κοινώς, αντικειμενικά έχεις λόγο να αισθάνεσαι έτσι;

    Βέβαια για τους περισσότερους από εμάς εδώ μέσα δεν υπάρχει αντικειμενικός λόγος, η αλήθεια είναι και το προκαλούμε μόνοι στον εαυτό μας.

    Θυμάμαι επίσης που είπες ότι δεν μπορείς να πεις λεπτομέρειες, αν και πιστεύω καλό θα ήταν, γιατί και εγώ όταν λέω σε άλλους τι πιστεύω για μένα, τότε φαίνεται πόσο βλακώδη είναι στην πραγματικότητα και πόσο αληθινά δεν είναι εν τέλει...

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Bump

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by katatonia
    δε προκειται να ξαναπαω σε ψυχολογο γιατι τα χρηματα προτιμω να τα χαλαω σε ποτα και τσιγαρα.
    Γεια σου κατατονία.
    Εσύ που έχεις σκεφτεί κ νιώσει τόσα πολλά,οπότε κ καταλαβαίνεις τι γίνεται μέσα σου,θεωρείς πως τα ποτά κ τσιγάρα σε κάνουν να αισθάνεσαι πιο καλά κ σου προσφέρουν πιο πολλά απ\'τον ψυχολόγο κ τα επιλέγεις?
    Γιατί τα προτιμάς????

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by katatonia
    θα αφησω το αλκοολ να κανει κουμαντο σημερα...
    Μάλλον δεν έκανε πολύ καλό κουμάντο...οπότε κάνε κουμάντο εσύ τώρα.....
    Γράψε μας αν θες πως είσαι...

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •