Στεφανιογραφίσ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    33

    Στεφανιογραφίσ

    Είμαι γυναίκα 45 χρόνων και σε τεστ κοπώσεως μου βρήκαν μια ένδειξη που θέλουν να διερευνήσουν με στεφανιογραφια. Έχω κλείσει ραντεβού για την Παρασκευή στον Ερυθρό Σταυρό. Αλλά φοβάμαι λίγο. Είναι επικίνδυνο; Έχει κάνει κάποιος άλλος εδώ μέσα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Στεφανιογραφια είχε κάνει μια συμμαθητρια μου στο σχολείο σε ηλικία 16 χρόνων.Ειχε αρρυθμίες και ήταν και θρομφοφιλικη..απ'οτι ξέρω είναι με τοπική αναισθησία ,δεν καταλαβαίνεις κάτι!Τι σου βρήκαν στο τεστ κοπώσεως δεν σου είπαν;
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  3. #3
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Faros View Post
    Είμαι γυναίκα 45 χρόνων και σε τεστ κοπώσεως μου βρήκαν μια ένδειξη που θέλουν να διερευνήσουν με στεφανιογραφια. Έχω κλείσει ραντεβού για την Παρασκευή στον Ερυθρό Σταυρό. Αλλά φοβάμαι λίγο. Είναι επικίνδυνο; Έχει κάνει κάποιος άλλος εδώ μέσα;
    Καλησπέρα. Θα κάνεις αξονική η επεμβατικη στεφανιογραφια; κάνει μια φορά τον χρόνο η μητέρα μου. Η αξονική είναι τελείως αναιμακτικη είναι σαν να κάνεις μια απλή αξονική και κρατάει μισή ώρα. Η επεμβατικη είναι λίγο πιο ζόρικη, γίνεται με αναισθησία αλλά δεν χρειάζεται νοσηλεία. Συνήθως η μητέρα μου πάει το πρωί, κάνει την εξέταση και μετά φευγουμε απλά μετά δεν μπορεί να οδηγήσει. Και στις δύο περιπτώσεις πάντως δεν πονάς. Ίσως στην επεμβατικη έχεις μια ενόχληση στο σημείο που μπαίνει ο καθετήρας.

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Στεφανιογραφια είχε κάνει μια συμμαθητρια μου στο σχολείο σε ηλικία 16 χρόνων.Ειχε αρρυθμίες και ήταν και θρομφοφιλικη..απ'οτι ξέρω είναι με τοπική αναισθησία ,δεν καταλαβαίνεις κάτι!Τι σου βρήκαν στο τεστ κοπώσεως δεν σου είπαν;
    Τι είδους αρρυθμίες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τι είδους αρρυθμίες;
    Αυτό δεν ξέρω να σου το πω...απλά μια μέρα λιποθύμησε,αυτο θυμάμαι..ο χτύπος της καρδιάς της είχε έναν ή δύο χτύπους περισσότερους στον κανονικό παλμό που έχουμε εμείς..
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    33
    Κατάσταση πάνω από 1 χιλιοστό. Οριακά θετική ισχαιμία γράφει το τεστ κοπώσεως

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    33
    Κατάσπαση
    ση πάνω από 1 χιλιοστό. Οριακά θετική ισχαιμία γράφει το τεστ κοπώσεως

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Quote Originally Posted by Faros View Post
    Κατάσπαση
    ση πάνω από 1 χιλιοστό. Οριακά θετική ισχαιμία γράφει το τεστ κοπώσεως
    Δεν είναι επικίνδυνο..είναι τελείως αναίμακτο οπότε μην ανησυχείς καθόλου.Ολα καλα.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν αδυνατισεις , θα σου περασει, ειναι ενας παραγων το παχος ........ παντως ειναι αναστρεψιμη .....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •