Θρησκευτικη ιδψ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Σορρυ δεν ημουν online. Λοιπον σχεδον 1 μηνα μετα η κατασταση χειροτερευει. Δεν βλεπω βελτιωση. Οι δοσεις στα χαπια αυξηθηκαν ομως

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Σορρυ δεν ημουν online. Λοιπον σχεδον 1 μηνα μετα η κατασταση χειροτερευει. Δεν βλεπω βελτιωση. Οι δοσεις στα χαπια αυξηθηκαν ομως
    Μην ζητάς συγγνώμη μην αγχώνεσαι ξερεις θελει και αυτός χρονο να σου βρει τη σωστή δοσολογία. Κάνε λίγο υπομονή και τα καλύτερα έρχονται. Ποτσο καιρο έχει που αυξησε τη δοσολογία;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μην ζητάς συγγνώμη μην αγχώνεσαι ξερεις θελει και αυτός χρονο να σου βρει τη σωστή δοσολογία. Κάνε λίγο υπομονή και τα καλύτερα έρχονται. Ποτσο καιρο έχει που αυξησε τη δοσολογία;
    Χαιρομαι που μου απαντησες ! :) Κοιτα σταδιακα. Δεν μου αυξησε κατευθειαν την εσιλατοπραμη τωρα με πηγε στο 1 1/2 χαπι και το αλλο που μου δινει πρεγκαμπαλινη , παιρνω 1 των 150 mg πρωι και βραδυ. Δεν ξερω ομως οι σκεψεις εκει. Μου ειπε να μην με νοιαζει και να κανω οτι θα εκανα αν δεν ειχα τις σκεψεις, να μην αναβαλλω πραγματα γιατι με κυριευει ο πανικος ή λογω των σκεψεων δεν τα κανω. Μου ειναι δυσκολο αλλα εχω αρχισει να κανω καποια λιγα, σιγα - σιγα. Δεν ξερω ειμαι απαισιοδοξη, ευχαριστω για το ενδιαφερον σου !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Χαιρομαι που μου απαντησες ! :) Κοιτα σταδιακα. Δεν μου αυξησε κατευθειαν την εσιλατοπραμη τωρα με πηγε στο 1 1/2 χαπι και το αλλο που μου δινει πρεγκαμπαλινη , παιρνω 1 των 150 mg πρωι και βραδυ. Δεν ξερω ομως οι σκεψεις εκει. Μου ειπε να μην με νοιαζει και να κανω οτι θα εκανα αν δεν ειχα τις σκεψεις, να μην αναβαλλω πραγματα γιατι με κυριευει ο πανικος ή λογω των σκεψεων δεν τα κανω. Μου ειναι δυσκολο αλλα εχω αρχισει να κανω καποια λιγα, σιγα - σιγα. Δεν ξερω ειμαι απαισιοδοξη, ευχαριστω για το ενδιαφερον σου !
    Oχι να μην εισαι απαισιοδοξη να είσαι βεβαιη πως θα δεις βελτίωση απλώς θα χρειαστεί το χρόνο του. Από μονη σου λες πως σιγά σιγά βλεπεις διαφορά. Κάνε υπομονή και θα δεις πως με το καιρό θα φτασεις εκεί που θες

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Oχι να μην εισαι απαισιοδοξη να είσαι βεβαιη πως θα δεις βελτίωση απλώς θα χρειαστεί το χρόνο του. Από μονη σου λες πως σιγά σιγά βλεπεις διαφορά. Κάνε υπομονή και θα δεις πως με το καιρό θα φτασεις εκεί που θες
    Το ελπιζω . Σε ευχαριστω !

  6. #21
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Καλησπερα. Εκτος ολων των αλλων τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω θρησκευτικη ιδψ. Ξεκινησε , μια μερα που ημουν πολυ αγχωμενη με μια αλλη εμμονη και πεταχτηκε και αυτο. Θεωρησα οτι μαζι με τη λεξη Θεος σκεφτηκα μια βλασφημη σκεψη , βασικα αυτο δεν εγινε ποτε. Ομως μετα απο αυτο μου κολλησε οτι για να ειμαι καλα πρεπει να πληγωσω ενα συγκεκριμενο ατομο , εννοω με συναισθηματικο τροπο. Αλλιως θα <<αποδεχομαι >> αυτην την σκεψη που ουτε καν ηταν κατι αλλα εγω νιωθω απιστευετες ενοχες και στην ουσια αν το κανω αυτο μετα ο Θεος θα με τιμωρησει και θα εχω συνεχεια τις βασανιστηκες ιδεοληψιες , σεξουαλικου περιεχομενου που εχω. Πραγματικα ειμαι σε αδιεξοδο , οσο και αν φαινεται χαζο το μηνυμα. Δεν θελω να πληγωσω αυτο το ατομο αλλα απο την αλλη μου δημιουργει απιστευτο αγχος η σκεψη του οτι θα ειμαι υπο την τημωρια του Θεου και οτι εχω παει εναντια στα θεια. Οποιαδηποτε συμβουλη καλοδεχουμενη
    Gtyos αυτό με τις τύψεις ότι έκανες κάτι κακό στο παρελθόν, το οποίο αμφιβάλεις το έχεις ξεπεράσει;
    Έχω φοβία ότι έκανα κάτι κακό στο παρελθόν...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •