Τα πιο ηλιθια και αστεια πραγματα που ακουσατε σχετικα με την ασθενεια σας.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Τα πιο ηλιθια και αστεια πραγματα που ακουσατε σχετικα με την ασθενεια σας.

    Να αρχισω εγω...το πιο ηλιθιο που εχω ακουσει απο γιατρο οταν του ειπα ειμαι σχιζοφρενης και παιρνω φαρμακα...με ρωταει επιτρεπεται να εχεις σεξ?

    (Φυσικα μπορει να ηθελε να πει αν επιτρεπεται να κανει αυτην την ερωτηση...δηλαδη κανεις σεξ αν επιτρεπεται να ρωτησω?...αλλα ρωτησε το πιο πανω.)

    Θα μου ερθουν και αλλα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    λοιπον θα σου πω κι εγω ενα κουλο
    δρ:προσπαθησε να μου εξηγησεις τι συμβαινει οταν παθαινεις κρισεις
    -νιωθω το μυαλο μου να παιρνει επικυνδυνα στροφες
    δρ:δεν καταλαβαινω
    -να σου το πω παραβολικα σαν το πλυντηριο στο στηψιμο που παιρνει τοσο γρηγορες στροφες που νομιζεις οτι θα σπασει
    δρ:εξακολουθω να μην καταλαβαινω
    -τι να σου πω εχεις δει πληντυριο στις γρηγορες στροφες που σου δινει την αισθηση οτι θα σπασει?
    δρ:ναι αλλα δεν ημουν ποτε μεσα!!!!!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    lol
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    απαπα...ακου ο γιατροσ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω οταν πηγα στον ψυχιατρο πρωτη φωρα... και χωμα μεσ τα κλαμματα εγω προσπαθουσα να του εξηγισω ποσο ευκολα στεναχωριωμουν..

    γιατροσ¨- δωσε μου ενα παραδειγμα
    εγω- να πχ στεναχωριεμαι φρικτα και μπορω να κλαιω 2 μερεσ επειδηπχ ο φιλοσ μου που με εχει συνιθησει να μου κραταει το χερι...μια μερα μπορει να ξεχαστει και να μην μου το δωσει...και παρ ολο που καταλαβαινω τουσ λογουσ για τουσ οποιουσ μπορει εκεινοσ να μην με κραταει..πληγωνομαι..ποναω.. ..

    γιατροσ- ναι ε?...αλλλο?

    εγω.- τι να σασ πω.... όλα..μπορει να κλαιω ολη μερα επειδη θα σκεφτω τον κοσμο στον οποιο θα ερθουν τα παιδια μου... την σκληροτητα και την αδικεια αυτου του κοσμου...το οτι γινεται σεισμοσ η πολεμοσ καπου τωρα...

    γιατροσ( αφηνει κατω το στιλο..κατεβαζει τα χερια και με υφοσ πραγματικα εκπληκτο και με φοβερη απορεια γραμμενη στο προσωπο του) ((σαν να λεει \"τι λεσ τωρα βρε παιδακι μου\" λεει - Αντα...αληθεια σε πληγωνουν ολα αυτα τοοοσο πολυ...???....


    δεν ηξερα να επρεπε να κλαψω η να γελασω..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ρε Αντουλα επρεπε να του πεις οχι ι απλα βαριομουν σημερα κι ειπα να ερθω μια βολτα σε εναν ψυχιατρο!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    87
    Κλασική πρώτη ερώτιση.
    ------ Ακούς Φωνές ?????

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by keep_walking
    Να αρχισω εγω...το πιο ηλιθιο που εχω ακουσει απο γιατρο οταν του ειπα ειμαι σχιζοφρενης και παιρνω φαρμακα...με ρωταει επιτρεπεται να εχεις σεξ?

    (Φυσικα μπορει να ηθελε να πει αν επιτρεπεται να κανει αυτην την ερωτηση...δηλαδη κανεις σεξ αν επιτρεπεται να ρωτησω?...αλλα ρωτησε το πιο πανω.)

    Θα μου ερθουν και αλλα...
    Θα πω αυτά που με εξόργισαν....

    1.Αν δεν πήγαινες σε ψυχίατρο θα γινόσουν ή *******,ή μαστούρα,ή αλκοολική.
    2.Μην κάνεις σοβαρή σχέση όσο χρόνια-πόσα;-θα κάνεις ψυχοθεραπεία γιατί θα μου την χαλάσεις.-Χάλασε το γλυκό....(Η δωδέκατη εντολή:Ου σοβαροσχετισθείς εν όψει χαλεπών ψυχοθεραπευτικών καιρών)
    3.Την όποια σχέση σου θα την φέρεις στην ψυχοθεραπεία..(Εύλογα ρώτησα:θα φέρω τον γκόμενό μου στο ιατρείο;;;)..συνεχίζω:Για να πάρει την ευλογία μας...
    4.Γιατί βγήκες με αυτόν;Είναι ψυχαναγκαστικός.(Γιατί δεν ρώτησες πριν τον μπαμπάκα; ή Γιατί δεν βγαίνεις μαζί μου;;)
    5.Όποιος κάνει μαζί σου σχέση αυτο τον καιρό θα δυστυχήσει..(Για να δείξει την σοβαρότητα της κατάστασης μου και το πόσο σοβαρά πρέπει να σκεφτώ την αποδοχή της αύξησης της ταρίφας την επόμενη φορά. θα έπρεπε να απαντήσω:Ε,τότε να κάνω σχέση μαζί σου)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    λοιπον θα σου πω κι εγω ενα κουλο
    δρ:προσπαθησε να μου εξηγησεις τι συμβαινει οταν παθαινεις κρισεις
    -νιωθω το μυαλο μου να παιρνει επικυνδυνα στροφες
    δρ:δεν καταλαβαινω
    -να σου το πω παραβολικα σαν το πλυντηριο στο στηψιμο που παιρνει τοσο γρηγορες στροφες που νομιζεις οτι θα σπασει
    δρ:εξακολουθω να μην καταλαβαινω
    -τι να σου πω εχεις δει πληντυριο στις γρηγορες στροφες που σου δινει την αισθηση οτι θα σπασει?
    δρ:ναι αλλα δεν ημουν ποτε μεσα!!!!!!!!
    Τι σκατά σπούδασες τότε ρε μαλάκα;Εμένα πάντως ο πρώτος μόλις του είπα: όλα μαύρισαν,ο ουρανός θα με πλακώσει αμέσως έπιασε τι παίζει και μάλιστα συμπλήρωσε και άλλα συμπτώματα χωρίς να του τα πω.....έπρεπε να του πω :Ναι βασικά έχω συμπτώματα κατάθλιψης και πανικού...U know..συνεχίστε εσείς ως δόκτωρ την συνταγογράφηση των Ladose που παίρνει και η φίλη μου και μου είπε ότι είναι απίστευτα..Εκ πρώτης όψης των 20mg μη με βαρύνουμε πολύ.Για ό,τι άλλο χρειαστώ θα είμαι μαζί σας......χεχε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by aliento
    Κλασική πρώτη ερώτιση.
    ------ Ακούς Φωνές ?????
    Εμένα δεν μου έκανε τέτοια η δεύτερη...Απλά μόλις μπήκα μέσα πρώτη φορά και ήξερε πως θα ερχόμουν εγώ μιας και με εμένα είχε κλείσει ραντεβού μου έριξε ένα:Περιμένουμε κάποιον άλλο;;;Στις σκάλες δεν ακουγόταν κανένας συνεχίζω........Σου λέει αυτή μπορεί να συνοδεύεται και από κανάν άλλο φανταστικό φίλο........Ναι τον φίλο μου τον Σνούπυ έπρεπε να πω.......Πάντως μου το έθεσε κομψά για το αν έχω ψευδαισθήσεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by Kassi
    Originally posted by aliento
    Κλασική πρώτη ερώτιση.
    ------ Ακούς Φωνές ?????
    Εμένα δεν μου έκανε τέτοια η δεύτερη...Απλά μόλις μπήκα μέσα πρώτη φορά και ήξερε πως θα ερχόμουν εγώ μιας και με εμένα είχε κλείσει ραντεβού μου έριξε ένα:Περιμένουμε κάποιον άλλο;;;Στις σκάλες δεν ακουγόταν κανένας συνεχίζω........Σου λέει αυτή μπορεί να συνοδεύεται και από κανάν άλλο φανταστικό φίλο........Ναι τον φίλο μου τον Σνούπυ έπρεπε να πω.......Πάντως μου το έθεσε κομψά για το αν έχω ψευδαισθήσεις...

    καλο...χεχεχεχεχεχ....

    \"θελεισ να ερθει και αλλοσ?.δεν σου φτανω εγω?....παιδιαααααα ελατε μεσαααα!!!.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    τωρα που ειπαμε για ψευδαισθησεις

    δρ:ιωαννα πιστευεις οτι υπαρχουν πνευματα?
    -ναι
    δρ που επιρρεαζουν τη ζωη σου?
    -ναι
    δρ¨ποσα δαιμονακια καθονται σε εκεινον τον καναπε????

    παιδια να τα μαζεψουμε κ να τα γραψουμε σε βιβλιο
    δεν ειναι μονο αυτο που λενε τι ακουν οι ψυχιατροι αλλα κ το τι ακουμε κι εμεις απο δαυτους
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ένας ψυχολόγος (2 φορές πήγα όλο κι όλο σ\'αυτόν) ο οποίος δίδασκε και σε μία σχολή μου είχε πει ότι ήθελε να με δουν κάποιοι μαθητές του και να προσπαθήσουν κι εκείνοι να με βοηθήσουν.Δήθεν θα μου έκανε καλό το να έχω πολλούς θεραπευτές,να συζητάω με διαφορετικά άτομα,να μου δείξουν κάποιες ασκήσεις κλπ.Εννοείται ότι δεν ήθελα και ούτε σ\'αυτόν ξαναπήγα.Ε όχι και να γίνω μάθημα σε σχολή..Δηλαδή όποιος κατάφερνε να με βοηθήσει θα έπαιρνε και καλύτερο βαθμό στο μάθημά του?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Λοιπόν, θα βάλουμε τα παιχνιδάκια εδώ, και θα παίξουμε ένα παιχνιδάκι, οκ?
    Σχημάτισε ένα γεννητικό όργανο.
    Τέλος. Είσαι λεσβία και να το παραδεχτείς.

    -Χαίρετε!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ?τνοινγκ? αυτο τι ηταν?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •