η αδερφη μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    mary12
    Guest
    Ειδικά όταν ξαναπει ότι δεν θα μπορέσω να ανεξαρτοποιηθω, με κοροϊδεψει που τρέφομαι σωστά, με κρίνει που δεν μου αρέσει η ζωή σε κωμόπολη , θα ευθύνομαι εγώ αν μετά από όλο αυτό το ψυχολογικό πόλεμο εν τελει επηρεαστω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις δεν θα ήθελα να λαβω περισσότερες . Καλή συνέχεια

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    mary12 ,καλησπερα κι απο εμενα,ως προλογο θα ελεγα οτι οταν θετεις ενα θεμα προς συζητηση δεν ειναι λογικο αλλα και δεν ειναι θετικο για εσενα να απαντανε οπως θα περιμενεις, το να διαβαζεις μηνυματα οπου επιβεβαιονουν την δικη σου σκεψη κι γνωμη για το προβλημα με την αδελφη σου μονο σε εσενα δεν κανει καλο! Δυστυχως η αληθεια" ποναει" αλλα πρεπει να την διαβαζεις, αν οχι την αληθεια την ξενη γνωμη, να τις διαβαζεις και να τις κρινεις! εννοειτε οτι δεν παει να πει οτι αυτα που γραφουμε εδω μεσα ειναι οι λυσεις στο προβλημα σου - αφου οι πιο πολλοι εχουμε πιο μεγαλα προβληματα απο εσενα και εχουμε πολυ πιο δυσκολια στο να τα καταλαβουμε- ομως σαν νεα κοπεμα καλο ειναι παντα να εχεις τα αυτια σου ανοιτα- η τα ματια σου- και μετα ας τα πετας στα σκουπιδια.Φιλικα στο λεω .
    Τωρα για το προβλημα σου, η γνωμη μου ειναι οτι ολα θα περασουν και θα ειναι μια μικρη αναμνιση σαν ερθει ο καιρος οπου θα ξανα μετακομισεις , διοτις σε πολλες οικογενειες γινεται αυτο που υπαρχει σε εσας! και ξερεις ποιου ειναι το πιο μεγαλο φτεξιμο? δεν ειναι δικο σου, δεν ειναι της αδελφη σου αλλα ειναι των γονιων σας! κατα κανονα οταν δυο αδελφια εχουν σοβαρο προβλημα επικοινωνιας ειναι οι γονεις που φταινε! Δεν ξερω αν εισαι η μεγαλυτερη η οχι, αλλα θα σου πω κατι, οταν λες οτι σε κρινει, οτι σε χαρακτιριζει, η οτι σου κανει κουμαντο στην ζωη ειναι μαλον λαθος, το σωστο ειναι οτι εσυ την αφηνεις να σε χαρακτιριζει, να σε κρινει, εσυ την αφηνεις! , Μην της δινεις το δικαιομα! πρεπει να βαζουμε ορια στις κοινωνικες μας επαφες! πρεπει να μην αφηνεις κανενα! οχι μονο την αδελφη σου, αλλα ουτε τον μετεπειτα ανδρα σου να σε κρινει και να επεμβαινει στην ζωη σου!
    Την επομενη φορα λοιπον να αντιδρασεις με δυναμη! να καταλαβουν ολοι οτι δεν ειναι στο ελεος κανενος! να μαθουν οτι υπαρχουν ορια!να μαθουν να σε σεβαστουν! και καλα θα ηταν να ζητησεις κι συμπαρασταση των γονιων σου!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by mary12 View Post
    Ειδικά όταν ξαναπει ότι δεν θα μπορέσω να ανεξαρτοποιηθω, με κοροϊδεψει που τρέφομαι σωστά, με κρίνει που δεν μου αρέσει η ζωή σε κωμόπολη , θα ευθύνομαι εγώ αν μετά από όλο αυτό το ψυχολογικό πόλεμο εν τελει επηρεαστω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις δεν θα ήθελα να λαβω περισσότερες . Καλή συνέχεια
    Τους τοξικους ανθρώπους τους κάνουμε στην άκρη για να μην μας επηρεάζουν. Ποια απάντηση θα σε ικανοποιουσε; Μια συνταγή για το πως θα αλλάξεις ένα τοξικό άνθρωπο; Σκοπος σου είναι να αναπτύξεις άμυνες γιατι στη ζωή σου θα συναντήσεις πολλούς τοξικους ανθρώπους.

  4. #19
    mary12
    Guest
    Μενω στο ότι μπήκα για να κατευνασω λίγο τα συναισθήματα και πίσω από την μάσκα της ανωνυμίας μέχρι και άτομο να πει ότι εσεις έχετε πιο σοβαρά προβλήματα βρηκα , γιατι ειμαι νεα λες και ξερει τι προβλήματα έχω εγώ. Οπότε με αυτά και με αυτά αν και εχω λιγο καιρο εδω βλεπω οτι δεν μ'αρέσει η φάση του φόρουμ . Παρακαλώ να μην απαντήσει κάποιος περαιτέρω δεν θα ξαναμπώ και να απαντήσει για να δω τι έγραψε. Θα μείνω να συζητάω τα προβλήματα μου κυριως με τον ψυχολόγο μου . Καλη συνεχεια

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mary12 View Post
    Μενω στο ότι μπήκα για να κατευνασω λίγο τα συναισθήματα και πίσω από την μάσκα της ανωνυμίας μέχρι και άτομο να πει ότι εσεις έχετε πιο σοβαρά προβλήματα βρηκα , γιατι ειμαι νεα λες και ξερει τι προβλήματα έχω εγώ. Οπότε με αυτά και με αυτά αν και εχω λιγο καιρο εδω βλεπω οτι δεν μ'αρέσει η φάση του φόρουμ . Παρακαλώ να μην απαντήσει κάποιος περαιτέρω δεν θα ξαναμπώ και να απαντήσει για να δω τι έγραψε. Θα μείνω να συζητάω τα προβλήματα μου κυριως με τον ψυχολόγο μου . Καλη συνεχεια
    Ωραια , εφερες ενα θεμα οπου θα μπορουμε τα μελη του φορουμ να κουβεντιαζουμε χωρις να απαιτειτε η παρουσια σου.
    Ετσι λοιπον απο τα μηνυματα καταλαβα οτι η mary12 εχει θεματα αντικοινωνικοτητας σε σημειο που να παρερμνηνευει την πραγματικοτητα ωστε να μπορει να βγαινει αδικιμενη, δυστυχως ειναι συνηθες αυτο σε ατομα που δεν εχουν φιλους-φιλες ,σε ατομα με ψυχολογικες δυσκολιες. Αυτο ειναι τοξικο ατομο και οχι τα οσα γραφει συνεχως!, οταν καποιος νομιζει οτι το συμπαν συνομοτει εναντιον του τωτες το προβλημα δεν το εχει το συμπαν αλλα αυτος!
    Ειναι κριμας οπου η αδελφη της θεματοθετριας ενω ενδιαφερετε εντελη και προπαθει να ενταξι στην κοινωνικοτητα την αδελφη της, αυτη αδιαφορει, της ανταπαντα με ασχημο τροπο κι γενικα ειναι πολυ αρνιτικα απεναντι της.
    Βεβαια εχει την δικαιολογια οτι ηταν σε μια αλλη πολη μονη της, οπου ενιωθε ανεξαρτητη ενω τωρα ξανα γυρναει στο πεδικο δωματιο της! οπου θα πρεπει να συζει.Ομως δεν ειναι με ξενους! ειναι με την οικογενεια της! αρα θα πρεπει να ειναι πιο ανεχτικη! και πιο χαλαρη! Και εμενα με νευριαζαι θυμαμαι οπου εμενα με τους δικους μου, οπου ειχα προβλημα με τον υπνο η με την προσωπικη μου ηρεμια!, ομως τωρα που ζω μονος μου μερικες φορες τα θυμαμαι και μονο ασχημα δεν τα σκεφτομαι!

  6. #21
    mary12
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-08-2020 at 11:09.

  7. #22
    Κοίτα και εγω ειχα κανει ενα θεμα χωρις καν εκνευρισμό και μου επιτέθηκαν. Δεν εδωσα σημασια σε αυτα τα ατομα. Εδωσα ομως σημασια στα ατομα που έκατσαν ομορφα καιι μου εδωσαν 2 με 3 συμβουλές! Δες και εσύ αυτά τα ατομα στο θεμα σου.. Ηδξ βρηκα δυο ποτ σου απάντησαν με ευγένεια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,828
    Ρε συ μαιρη καλεσ ειναι οι απαντησεισ οχι τελειεσ αλλα καλεσ το προβλημα που ειναι θα τισ ξαναδιαβασεισ ηρεμη και θα δεισ καταλαβεσ τιποτα απο αυτα που σου γραψα στο αλλο γτ εδω ειναι για τισ ιδιοφυειεσ ψαξε το σου ειπαν αρκετα πραγματακια για να εχεισ να σκεφτεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by mary12 View Post
    Η αδερφη μου ειναι ενα ατομο που αν το γνωριζα εκτος δεν θα το εκανα ποτε παρεα . Εχοντας φυγει για σπουδες απο το πατρικο εχω βρει τα πατηματα μου και χωρις τοξικοτητες η καθε μερα ειναι ελπιδοφορα . Γυρνωντας πατρικο , απο τις 5 μερες συνηθως και μετα αρχιζουμε και τσακωνομαστε . θεωρει οτι ειναι σωστη ενω δεν ειναι . αν της κολλησει κατι στο κεφαλι θα επιμεινει . τρωει συνεχεια μαλακιες και με πιεζει να τρωω και εμενα . βγαινει πιο πολυ για το φαι παρα την παρεα συνεχεια και μου λεει ''ελα θα εχει και (ονομασια φαγητου)" . εγω εκει που σπουδαζω πηγα διατροφολογο για να μαθω να με τρεφω σωστα για λογους υγειας . και γενικα εκει δεν εχω λιγουρες , τρωω οταν πειναω και τερμα . ομως αν εχω μεσα στο σπιτι καθε μερα 2λιτρο παγωτο μπορει να φαω χωρις να το θελω . αυτη εχει γυρισει πισω πατρικο και ενω ειναι νεα δεν εχει πολλα ενδιαφεροντα , μονο παρεες που εμενα μου φαινονται ολες ρηχες με αυτα που συζητανε . αυτη μου λεει οποτε βγαινει με αυτα τα 15 ατομα και δεν καταλαβαινει οταν της λεω οτι δεν θελω να παω . τους βαζει ολους αχταρμα , μια φορα βγηκαμε μαζι και τους καλεσε εκεινη την ωρα και κατεληξα να ακουω το κοντο και το μακρυ καθε πικραμενου (σορυ αλλα αυτα τα ατομα για εμενα ειναι προς αποφυγην) . βγαινει με εναν συγγενη που συμπαθω , του ειπα να μου στειλει για καφε οταν ειχε ερθει να την συναντησει τις προαλλες και αυτη πεταχτηκε και ειπε ΄΄σημερα που θα βγουμε γτ δεν ερχεσαι '' .αλλα σε φαση οτι δεν εχει λογικη που ζηταω να τον δω αλλη μερα. ορια μηδεν . οταν της συζητας στα σοβαρα η δεν απανταει η απανταει στην πλακα . αυτο που με εξοργιζει ειναι οτι θεωρει οτι αυτη ειναι η νορμαλ . σημερα που τσακωθηκαμε και παλι ελεγε οτι ειμαι λαθος της ειπα οτι επειδη εκεινη φτανει στο 1 και εγω στο 7 για αυτο δεν μπορει να καταλαβει . και μου απαντησε οτι εμαθα 5 πιπες και τις λεω . το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω φτασει ακομα στο σημειο να μην με ενοχλει που ενω βλεπω τα παραλογα , αντιδρω σε αυτα και εκεινη θεωρει οτι εγω ειμαι η παραλογη και μαλιστα μου κανει και επιθεση . Μου εχει σπασει τα νευρα . Εδω εχει απαντησει ειρωνικα στην επιθυμια μου να μην γυρισω πατρικο μετα τις σπουδες , τυπου '' καλα κανε ονειρα ολοι γυριζουν '' ενω εγω ξερω ατομα πολλα που δεν γυρισαν . της ειπα σημερα οτι επειδη εκεινη ειναι τοξικη και εχει βρει και αλλους που ειναι τοξικοι δεν σημαινει οτι αυτη και οι φιλοι της ειναι οι νορμαλ . αλλα φυσικα θεωρει οτι εγω εχω το προβλημα και οχι εκεινη . μου θυμιζει κατι που ειχα διαβασει , οτι ο χαζος παντα θεωρει τον εαυτο του εξυπνο
    Δεν έχεις λυση παρα μονο να μην πηγαινεις στο πατρικό σου. Ειναι ατομο που δεν ταιριάζετε, δεν σε καταλαβαίνει, δεν πρόκειται να συμφωνήσει με εσένα και πάντα θα έχετε προστριβές. Έχεις 1000 δικια αλλά δεν πρόκειται να αλλαξει εκεινη τη ζωή της για την ζωή σου. Εκεινη εχει παρει αποφαση να μεινει στο χωριο ή στη κωμοπολη και πέρα βρέχει. Το τι θα κανεις εσύ με τη ζωή σου κανεις δεν μπορεί να το ορίσει, είναι θεμα δικών σου αποφάσεων και επιλογών. Αν εσύ βάλεις σκοπο και δουλέψεις για να μεινεις στη Αθηνα στο Λονδινο ή την Νεα Υόρκη θα το κάνεις άσχετα με το αν δεν σε πιστεύουν ή σαρκάζονται την επιλογή σου αυτή και σουλενε οτι και εσύ εκει θα γυρισεις.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    προσωπικα ,σου αναφερα με απολυτη ευγενεια να διεκδικεις και να επιδιοκεις να σε σεβοντε ολοι οχι μονο η αδελφη σου!
    Εσυ απαντησες κατις ξεκαρφοτο οπου δειχνει ξεκαθαρα ενα δυστοχως συνηθες προβλημα , το οτι εθελοτυφλωντας αλλαζεις αυτα που σου γραφουν και καταλαβαινεις αλλα.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 13-08-2020 at 11:17.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Καλησπέρα mary12,

    Διάβασα όλα αυτά που έγραψες και λυπάμαι για την κατάσταση που περνάς. Το σωστό θα ήταν να καθήσεις μια μέρα να συζητήσεις ήρεμα και ωραία με την αδερφή σου αυτά που σε πειράζουν, αυτά που σε απασχολούν και οτιδήποτε άλλο. Αν από τη στιγμή δεν σεβαστεί κάποια πράγματα, δεν έχεις άλλη επιλογή από το να πας κάπου αλλού ή απλά να προσπαθήσεις να την αγνοήσεις για να μην επηρεαστείς. Δυστυχώς όταν δεν έχετε το ίδιο μήκος κυμάτων ή τουλάχιστον να υπάρχει σεβασμός μεταξύ σας, αυτό μπορεί να καταντήσει τοξικό.

    Γνωρίζω πολύ καλά πως είναι κάποιος να σε κρίνει, να σε προσβάλλει, να σχολιάζει για κάθε τι που κάνεις. Εσύ προσπάθησε να μην της δίνεις σημασία αν βλέπεις ότι δεν καταλαβαίνει.

    Όσο για τις απαντήσεις που δίνουν κάποιοι, απλά προσπάθησε να καταλάβεις ότι δεν έχουν όλοι το μυαλό και την καρδιά ή τέλος πάντων ενσυναίσθηση να καθήσουν να γράψουν μια απάντηση που να σέβονται τα συναισθήματα του άλλου. Προσπάθησε να μην δώσεις πολύ σημασία σε αυτό. Δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να μπαίνουν από την μεριά του άλλου και να σε νιώθουν... Κάποιοι μόλις δουν ότι σε επηρεάζουν, θα προσπαθήσουν να σε ρίξουν και άλλο γι'αυτό μην δείξεις κάτι τέτοιο.. Άστους.

    Αυτά...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,828
    Μαιρη οτι γινεται στην κοινωνια γινεται κι εδω εδω σε ενα θεμα τουσ μαζεψεσ ολουσ τι θελω να πω αν τα ελεγεσ αυτα σε 10 ατομα αυτα θα σου λεγαν και αυτα που λεμε δειχνουν τον χαρακτηρα μασ οι ψυχολογοι το ξερουν αυτο οτι αυτα που λεμε δειχνουν εμασ κι οχι τουσ αλλουσ οσο για τον πανου ειναι τραχυσ ο τροποσ που εκφραζετε και αν πιασεισ το νοημα απο αυτα που λεει κατι λεει κι αυτοσ η ζωη δεν ειναι η απο εδω η απο εκει ειναι ολο σαν ενα σαντουιτσ το τρωσ ολο δεν τρωσ μονο το απο εδω η μονο το απο εκει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Καλησπέρα mary12,

    Διάβασα όλα αυτά που έγραψες και λυπάμαι για την κατάσταση που περνάς. Το σωστό θα ήταν να καθήσεις μια μέρα να συζητήσεις ήρεμα και ωραία με την αδερφή σου αυτά που σε πειράζουν, αυτά που σε απασχολούν και οτιδήποτε άλλο. Αν από τη στιγμή δεν σεβαστεί κάποια πράγματα, δεν έχεις άλλη επιλογή από το να πας κάπου αλλού ή απλά να προσπαθήσεις να την αγνοήσεις για να μην επηρεαστείς. Δυστυχώς όταν δεν έχετε το ίδιο μήκος κυμάτων ή τουλάχιστον να υπάρχει σεβασμός μεταξύ σας, αυτό μπορεί να καταντήσει τοξικό.

    Γνωρίζω πολύ καλά πως είναι κάποιος να σε κρίνει, να σε προσβάλλει, να σχολιάζει για κάθε τι που κάνεις. Εσύ προσπάθησε να μην της δίνεις σημασία αν βλέπεις ότι δεν καταλαβαίνει.

    Όσο για τις απαντήσεις που δίνουν κάποιοι, απλά προσπάθησε να καταλάβεις ότι δεν έχουν όλοι το μυαλό και την καρδιά ή τέλος πάντων ενσυναίσθηση να καθήσουν να γράψουν μια απάντηση που να σέβονται τα συναισθήματα του άλλου. Προσπάθησε να μην δώσεις πολύ σημασία σε αυτό. Δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να μπαίνουν από την μεριά του άλλου και να σε νιώθουν... Κάποιοι μόλις δουν ότι σε επηρεάζουν, θα προσπαθήσουν να σε ρίξουν και άλλο γι'αυτό μην δείξεις κάτι τέτοιο.. Άστους.

    Αυτά...
    Σοβαρά;;;;

    Από πότε δλδ εμείς γράφουμε αρλούμπες και δεν έχουμε ενσυναισθηση και εσυ τα γράφεις τελεια;

    Και τη παρακινείς κιόλας να μη δώσει καμία σημασία σε όσα της γράψαμε. Θες να την αφήσεις στη φούσκα της και στην επιθετικότητα της και να μη δεχτεί τη γνώμη κανενός;; να τη βοηθήσει θες ή να της χαϊδέψεις τα αυτιά;;;;;;


    Αν θες να ξέρεις έχω ζήσει παρόμοια σχήματα σχέσεων με οικογενειακά πρόσωπα. Δεν είπα πουθενά ότι η αδερφή της είναι λάδι και καλη και φταίει για όλα η θεματοθετρια. Έστω ότι η αδερφή της την έκρινε συνέχεια από παλιά και την υποτιμούσε. Τώρα πια και η θεματοθετρια είναι υποτιμητικη και επιθετική μαζί της. Ακόμα και σαν "εκδίκηση για τον ψυχολογικο πόλεμο". Έχουν πλεον δημιουργήσει ένα σχήμα σχέσης που η μία υποτιμά και κρίνει την άλλη άσχετα από ποια το ξεκινησε.

    Και είπα ότι για να λυθεί αυτό πρέπει κάποια να δείξει ανωτερότητα... να αφήσει την επιθετικότητα στην άκρη,να φερθεί διπλωματικά και να δείξει αποδοχή και σεβασμό για να τα πάρει πίσω. Αφού αυτή είναι πιο έξυπνη ας κάνει πρώτη τα στραβά ματια στην επικριτικοτητα της αδερφής της. Να την κανακευσει λίγο και να της μιλήσει γλυκά. Και η άλλη ας την βρίζει. Κάποια στιγμή και η άλλη θα αλλάξει στάση από τα καλοπιασματα και θα σταματήσει να τη πυροβολεί !! αυτό είπα. Αλλά πρέπει πρώτα κάποια να κάνει την αρχή. Την ανακωχή.

    Εάν αυτό δεν είναι εφικτό καλύτερα να αλλάξει σπίτι από το να αλλάξει στάση.

    Πάντως θεματοθετρια ήρθαμε εδώ. Σου γράψαμε απόψεις καλές με όλη τη καλη διάθεση να βοηθήσουμε και μόνο που δεν μας διαολοστειλες.

    Μήπως είναι του χαρακτήρα σου να παρεξηγείς τα πάντα, να μη δέχεσαι τίποτα και να έχεις άκαμπτο τρόπο σκέψης και γενικότερη επιθετικότητα;;;;;;;;

    Να το κοιτάξεις....Γιατί καμία φορά μπορεί να μην είναι απειλητικά τα μηνύματα που μας στέλνουν οι άλλοι....Όμως εμείς να τα βλέπουμε στραβά! Και από εκεί να ξεκινάνε όλα σου τα προβλήματα ....Ακόμα και αυτό με την αδερφή σου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Από πότε δλδ εμείς γράφουμε αρλούμπες και δεν έχουμε ενσυναισθηση και εσυ τα γράφεις τελεια;
    Ο ζωρζ πανού την αποκαλεσε τοξικη και αντικοινωνικη σε αντιθεση με την καλαγαθη αδερφη της ουτε λιγο ουτε πολυ. Αντε να μην ζητησεις αυτοδιαγραφη μετα.

    Καπως ετσι καθισταται βρισκω ανωφελο να προσπαθουμε να εξηγησουμε την τοξικη προσωπικοτητα σε ενα μελος, και ποσο μεγαλη σημασια εχει η απαγκιστρωση της απο αυτη, οταν τοξικα μελη περιφερονται ανενοχλητα και σαμποταρουν θρεντ ανθρωπων που ζητουν βοηθεια.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ο ζωρζ πανού την αποκαλεσε τοξικη και αντικοινωνικη σε αντιθεση με την καλαγαθη αδερφη της ουτε λιγο ουτε πολυ. Αντε να μην ζητησεις αυτοδιαγραφη μετα.

    Καπως ετσι καθισταται βρισκω ανωφελο να προσπαθουμε να εξηγησουμε την τοξικη προσωπικοτητα σε ενα μελος, και ποσο μεγαλη σημασια εχει η απαγκιστρωση της απο αυτη, οταν τοξικα μελη περιφερονται ανενοχλητα και σαμποταρουν θρεντ ανθρωπων που ζητουν βοηθεια.
    Από το πρώτο της ποστ όμως ήταν επιθετική με όλους.. Άσχετα με το τι είπε ο πανου μετά που είναι ασχολίαστο. Η κοπέλα δεν ήθελε να δει την ιστορία από άλλη οπτική και ήθελε η συζήτηση να εξελιχθεί με ένα συγκεκριμένο τρόπο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η αδελφή μου έχει σχιζοφρένεια
    By stellagla89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 160
    Last Post: 14-07-2021, 08:51
  2. Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
    By void in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-11-2014, 23:51
  3. Η αδερφή μου
    By αλεχ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 03-01-2013, 08:24
  4. Για την αδερφη μου..
    By Αριαδνη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 04-08-2012, 19:16
  5. πως να βοηθησω την αδερφη μου;;;;;;;;;;;;
    By yiuli_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2009, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •