Δύσπνοια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147

    Δύσπνοια

    Βρε παιδιά έχει κανεις κατι αναλογο? Με πιάνουν κατι δύσπνοιες περιεργες ειδικα οταν είμαι χαλαρη . Πχ πηγαινα για καφε με το σύντροφό μου και ένιωθα αυτο δύσπνοια σαν φούσκωμα. Τώρα πάλι χωρίς να κάνω κατι ιδιαίτερο εβαζα τα μαξιλάρια σωστά και άρχισε πάλι αυτο(εχω ηδη πάει σε ενα καρδιολόγο - υπέρηχος βγηκε οκ μικρη παλινδρόμηση βαλβίδας που το ξέρω ηδη 27 χρόνια τωρα δεν εχει αλλαξει κατι) αλλα αρχίζω να φοβάμαι. Καθε φορα που με πιανει (με εχει πιασε και μια φορα στον υπνο) οξυγόνο, παλμοι ολα ολα ολα τελεια! Δεν μπορώ να καταλάβω.. πείτε ρε παιδιά μπορεί να ειναι ψυχολογικο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Κάθε μέρα δύσπνοια κ πόνος στο στέρνο πίνω ζάναξ κ κάπως ηρεμώ...υποφέρω κάθε μέρα όλη μέρα..βέβαια εγώ δεν νιώθω ποτέ χαλαρή

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Κάθε μέρα δύσπνοια κ πόνος στο στέρνο πίνω ζάναξ κ κάπως ηρεμώ...υποφέρω κάθε μέρα όλη μέρα..βέβαια εγώ δεν νιώθω ποτέ χαλαρή
    Και εσυ? Μάλιστα ωραία περνάμε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Έκανα κ αξονική θώρακα γιατί πονάω στο στέρνο σαν φλεγμονή κ όλη τν ώρα κρατάω το στέρνο κ νιώθω δεν μπορώ να αναπνεύσω...δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω κάνω κύκλους σε γιατρούς επίσης αγκομαχάω με 2 βήματα.αύριο ξεκινάω αγωγή με αντικαταθλ.τι να πω....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Έκανα κ αξονική θώρακα γιατί πονάω στο στέρνο σαν φλεγμονή κ όλη τν ώρα κρατάω το στέρνο κ νιώθω δεν μπορώ να αναπνεύσω...δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω κάνω κύκλους σε γιατρούς επίσης αγκομαχάω με 2 βήματα.αύριο ξεκινάω αγωγή με αντικαταθλ.τι να πω....
    πονο δεν εχω εγω . Αύριο εγω γαστ/γο μηπως φταίει που κανω παλινδρόμηση

  6. #6
    Εχω κ εγω θεμα παλινδρομησης με καιει ο λαιμος μου που κ που καθε 2 με 3 βδομάδες παρα πολυ ο φαρυγγας κ θελω να περνω βαθιες ανασες!
    Πηγα σε πνευμονολογους αλλα ακρια δεν έβγαλα!
    Καποτε κανω εισπνεομενο γιατι φοβάμαι!
    Ενημερωσε με

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    147
    Quote Originally Posted by Annitoulla View Post
    Εχω κ εγω θεμα παλινδρομησης με καιει ο λαιμος μου που κ που καθε 2 με 3 βδομάδες παρα πολυ ο φαρυγγας κ θελω να περνω βαθιες ανασες!
    Πηγα σε πνευμονολογους αλλα ακρια δεν έβγαλα!
    Καποτε κανω εισπνεομενο γιατι φοβάμαι!
    Ενημερωσε με
    Βρηκα πολλά ατομα με παλινδρόμηση κ δυσπνοιες

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •