Μάγεια!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Μάγεια!!!

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΝΕς ΠΟΥ ΧΩΣΑΝΕ ΜΕΣΑ ΥΠΟΥΛΑ ΟΙ ΕΠΙΤΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΑΛΙΩΣΑΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΕΡΟΝΤΑς ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ ΑΝ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟΝ ΑΠΛΑ ΟΙ ΠΛΑΝΕς ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΞΟΡΚΙΣΜΟς ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΜΑΓΙΑ ΚΙ ΤΕΤΟΙΑ .Ο ΧΡΙΣΤΟς ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΣΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΕΒΙΚΕ ΣΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΑΠΑΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΦΕΡΕ ΜΑ ΕΠΙΤΙΔΙΟΙ ΤΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΑΝΕ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    469
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν η εκκλησια ειχε ισχυ, εφοσον πιστευει στα μάγια, θα τα ελυνε κιολας με τους εξορκισμους και τις προσευχες που αναφερθηκαν και δεν θα υπηρχαν "μαγεμενοι" πιστοι.
    αρα, ή δεν ειστε πιστοι, ή η εκκλησια λεει φουμαρα.
    ψηφιζω το β...
    το παραθετεις πολυ απλα και μπακαλιστικα... ο Θεος εδωσε στον ανθρωπο την ελευθερια να κανει οτι θελει.... η εκκλησια εχει ισχυ? να σου θυμισω οτι αν μεσα απο αυτην την λεξη αναφερεσαι στον τριαδικο Θεο, γιατι εκκλησια στην πραγματικοτητα ειναι ενας χωρος οπου γινεται μια επικληση και προσευχη...Ναι ο τριαδικος Θεος μπορει να λυσει τα παντα, και μαγια, και κατακλυσμους και σεισμους και ολα τα δεινα. Αλλα ο Θεος εχει δωσει την ελευθερια στον ανθρωπο να κανει οτι θελει, γιατι να λυσει μαγια οταν το ιδιο ατομο τα επιδιωκει και πηγαινει σε μεντιουμ? ειναι δικη του επιλογη και μονο, ο Θεος δεν θα επεμβει... Οταν παρεις συνειδητα την αποφαση και τα αποστραφεις ολα αυτα, τοτε Θεος ειναι εκει να σε συγχωρεσει και να σε δεχθει παλι πισω.... Ειναι τοσο αγαπη ο Θεος.. Δυστυχως πολλα πραγματα ειναι στρεβλεμενα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    το παραθετεις πολυ απλα και μπακαλιστικα... ο Θεος εδωσε στον ανθρωπο την ελευθερια να κανει οτι θελει.... η εκκλησια εχει ισχυ? να σου θυμισω οτι αν μεσα απο αυτην την λεξη αναφερεσαι στον τριαδικο Θεο, γιατι εκκλησια στην πραγματικοτητα ειναι ενας χωρος οπου γινεται μια επικληση και προσευχη...Ναι ο τριαδικος Θεος μπορει να λυσει τα παντα, και μαγια, και κατακλυσμους και σεισμους και ολα τα δεινα. Αλλα ο Θεος εχει δωσει την ελευθερια στον ανθρωπο να κανει οτι θελει, γιατι να λυσει μαγια οταν το ιδιο ατομο τα επιδιωκει και πηγαινει σε μεντιουμ? ειναι δικη του επιλογη και μονο, ο Θεος δεν θα επεμβει... Οταν παρεις συνειδητα την αποφαση και τα αποστραφεις ολα αυτα, τοτε Θεος ειναι εκει να σε συγχωρεσει και να σε δεχθει παλι πισω.... Ειναι τοσο αγαπη ο Θεος.. Δυστυχως πολλα πραγματα ειναι στρεβλεμενα
    εισαι τελειως εκτος θεματος.
    εγω μιλησα για την εκκλησια, οχι για τον θεο.
    η εκκλησια δεν ε χει απολυτως καμια σχεση με τον θεο.
    επικαλειται το ονομα του για να κανει μπιζνες, μονο...
    απλα και μπακαλιστικα τα παραθετω γιατι ετσι ειναι.
    μπακαλικο που πουλαει φουμαρα σε απελπισμενους...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    469
    τοτε μαλλον σαν εκκλησια θα αναφερεις τους λειτουργους που ασκουν αυτες τις λειτουργιες... Ειναι ομως ανθρωποι και μπορει να κανουν λαθη και αυτοι..Ο καθενας ιεροκυρηκας ασκει του λειτουρημα του οπως αυτος πιστευει καλυτερα στην εκκλησια που υπηρετει και παντοτε με την οσο περισσοτερη φωτιση του Αγιου Πνευματος εχει, τοσο πιο συνετα και ορθα πρατει και μιλαει... Αν καποιος ασκει αυτο μονο σαν επαγγελμα επιβιωσης και οχι επειδη το ηθελε πραγματικα, τοτε μπορει καποια απο αυτα να ειναι μπαρουφες

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Τι κάθεστε και συζητάτε για τα μάγια έλεος! Καρδούλα μου αν υπήρχαν μάγια τότε θα σου έκαναν κι εσένα μάγια να βρεις ή να ρήξεις τον άντρα που θες με μάγια και να παντρευτείς. Είναι τόσο απλή σκέψη. Ξεκόλλα. Και καθόλου χαζή δεν είσαι, τα έχεις 400. Απλά ίσως είσαι λίγο απόμακρη.
    Last edited by HarleyQuinn; 29-08-2023 at 19:19.

  6. #21
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Η μαμά μου λέει ότι με κάνανε μάγια και δεν μπορώ να παντρευτώ γιατί χειρότερες από μένα πιο χοντρές και πιο άσχημες και χαζές είναι παντρεμένες και εγώ όχι γιατί γίνεται αυτό και πώς μπορώ να το λύσω????? έχω κουραστεί είμαι 48 χρονών και θα μείνω γεροντοκόρη δυστυχώς
    Δελφίνι, συμβουλή μου είναι να πας και να το πεις σε κάποιον ιερέα στην Εκκλησία. Από εκεί και πέρα μην ανησυχείς, και εγώ στο ράφι είμαι, με "μη οργανική-μη καθορισμένη ψυχωση" και 12 συνεχόμενα χρόνια ανίατης καθημερινής κεφαλαλγίας/πονοκεφάλου. Αντίθετα, έχω πολλούς φίλους που κάνανε οικογένεια αλλά δεν είχαν καμία ασθένεια και καμία αναποδιά στη ζωή τους.
    Δεν χρειάζεται να παντρευτείς ούτε να πας σε μοναστήρι. Το μόνο που χρειάζεται, είναι να ετοιμάζουμε την ψυχή μας για την ημέρα του θανάτου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,027
    Quote Originally Posted by Jonathan View Post
    Το μόνο που χρειάζεται, είναι να ετοιμάζουμε την ψυχή μας για την ημέρα του θανάτου
    Αυτά είναι..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,667
    Quote Originally Posted by Jonathan View Post
    Δελφίνι, συμβουλή μου είναι να πας και να το πεις σε κάποιον ιερέα στην Εκκλησία. Από εκεί και πέρα μην ανησυχείς, και εγώ στο ράφι είμαι, με "μη οργανική-μη καθορισμένη ψυχωση" και 12 συνεχόμενα χρόνια ανίατης καθημερινής κεφαλαλγίας/πονοκεφάλου. Αντίθετα, έχω πολλούς φίλους που κάνανε οικογένεια αλλά δεν είχαν καμία ασθένεια και καμία αναποδιά στη ζωή τους.
    Δεν χρειάζεται να παντρευτείς ούτε να πας σε μοναστήρι. Το μόνο που χρειάζεται, είναι να ετοιμάζουμε την ψυχή μας για την ημέρα του θανάτου.
    Γεννηθήκαμε για να πεθάνουμε φίλε μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    εσύ κάνεις λάθος ! στα μάγια πιστεύει η εκκλησία μας και ο ¨Αγιος Κυπριανός αν θέλεις να ξέρεις ήτανε μάγος που μετάνιωσε και άγιασε
    Είναι αλήθεια,όντως!Δοκιμασε λιβάνι..λιβανίζε συνεχώς το σπίτι..αν υπάρχει κάτι θα φύγει..αλλιώς πάνε σε έναν καλό παπά να σε ευλογήσει..ότι και να είναι θα φύγει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    εσύ κάνεις λάθος ! στα μάγια πιστεύει η εκκλησία μας και ο ¨Αγιος Κυπριανός αν θέλεις να ξέρεις ήτανε μάγος που μετάνιωσε και άγιασε
    Έχω ακουστά για το Λίβανι του αγ κυπριανου,δεν γνώριζα τα υπόλοιπα!Πολυ ενδιαφέρον τα όσα λες.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙς ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΟΙ ΣΥΓΚΥΡΊΕς ΣΥΝΤΕΛΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΕΙΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΊ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΙ ΤΕΤΟΙΑ .ΑΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΗΤΑΝ ΑΛΗΘΙΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΎΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΑ ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ ΕΜ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩς .ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ ΔΕ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕΝΤΑ ΟΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΙΔΕς ΚΙ ΜΕΓΑΛΟΥΛΙΔΕς ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ?? ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ας ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟ ΦΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑς ΚΙ ΜΙΑ ΗΡΕΜΙΑ ΨΥΧΙΚΗ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    262
    Στείλε μου μήνυμα ασπεργκερ..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥς ΕΚΕΙ . ΠΕς ΜΟΥ ΕΔΩ ΤΙ ΘΕς ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    262
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥς ΕΚΕΙ . ΠΕς ΜΟΥ ΕΔΩ ΤΙ ΘΕς ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ??
    Αυτά δεν λέγονται δημοσίως,γιαυτο σου είπα να μου στείλεις μήνυμα!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    τι αφορα αυτο ακριβος ???κατι για σενα προσωπικά ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φύση και μαγεία!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 18-12-2018, 16:33
  2. Replies: 12
    Last Post: 01-12-2016, 22:48
  3. Πραγματικότητα – Κοσμογονία – Μαγεία
    By AnonymousVIP in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-08-2011, 18:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •