για σας παιδες...ειδα το φορουμ και ειπα να εξομολοηθω το προβλημα μου μπας και καποιος με βοηθησει ..
ειμαι 18 χρονων πριν 4-5 χρονια αλλαξα χωρα πηγα καπου στο εξωτερικο,και στην αρχη οπως ηταν φυσικο ειχα προβλημα με την γλωσσα ειχα αγχος τι θα πω πως θα το πω,την γλωωσσα ευτυχως την εμαθα πολυ καλα αλλα το αγχος που εχω οταν μιλαω το εχω ακομα .Και γενικα ειμαι αγωδεις ατομο σε συνδυασμο με την αλλαγη και το ρυθμο ζωης που πρεπει να ακολουθω εδω με εεχει οδηγησει να ειμαι αντικοινωνικος ,να μην μιλαω πολυ,να μην εχω φιλους,να φοβαμαι να πω κατι να μην το πω να μην γελασουν μαζι μου.....και ετσι το αποτελεσμα ειναι να εχω στρες ,αγχος συνεχεια να μην μπορω να ειμαι ο εαυτος του,να μην μπορω να ειμαι αυτο που ημουνα πριν......
το κακο ειναι οταν γυραναω στην πατριδα να δω τους φιλους μου εκει στην αρχη εχω προβλημα(τουλαχιστον τις πρωτες μερες) ....αλλα οταν πιω καμια μπιριτσα και μου φυγει το αγχος ειμαι αυτο που ημουνα καποτε ,ειμαι ο εαυτος μου μιλας με ολους γελαω κανω πλακες φλιρταρω με κοριτσια ,αλλα ολα τελειωνουν οταν τελειωσει και η δραση του αλκοολ .......
Και θελω να ρωτησω το εξης- ειχα ακουσει για καποιοα χαπια οχι χημικης φυσεως τα οποια απλα σε χαλαρωρουν για να σου φυγει το αγχος ..χωρις ομως να σε κανουν να κοιμασαι απλα χαλαρωνεις ,φευγει το στρες...γαι να κανουν αυτα που κανουν ολοι οι κανονικοι ανθρωποι να κανω φιλους, να εχω κοπελα.....
(πολλοι σπανια μου εχει συμβει να ειμαι ο εαυτος μου να ειμαι χαλαρος ,χωρις αγχος στρες....και για αυτο ζηταω αυτα τα χαπια θελει να ειμαι περισσοτερο ετσι )
pls little help