Μου αρέσει κάποιος, αλλά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Μου αρέσει κάποιος, αλλά...

    Χαίρετε…
    ήθελα κάπου να το εκφράσω μιας και για καιρό δεν έχω μιλήσει για αυτό.

    Είμαι ένας νέος στα 28 έτη και απολαμβάνω όσο μπορώ την καθημερινότητα στο νησί μου.
    Σεξουαλικά έχω πολλές εμπειρίες, όμως στα συναισθηματικά και σε κάτι πιο ουσιαστικό το χάνω. Είτε γιατί δεν ασχολήθηκα αρκετά, είτε γιατί δεν προέκυψε… είναι λίγο δύσκολο στο μικρόκοσμο ενός νησιού για έναν άνθρωπο που ελκύεται από το ίδιο φύλο.
    Έχω να μιλήσω μόνο για ένα-δυο φλερτ βαρετά που έτσι κι αλλιώς δεν ήταν να προχωρήσουν, για έναν μονόπλευρο έρωτα στα 22 μου που δεν κατάλαβα τότε γιατί αφέθηκα και για ένα φλερτ από απόσταση με έναν χειριστικό νάρκισσο που δεν γνώρισα ποτέ από κοντά και που ήταν η αφορμή να πάθω ένα μπαμ μέσα μου και να κάνω επανεκκίνηση στα 25 μου, να αγαπήσω για πρώτη φορά εμένα και να απομακρυνθώ από ό,τι κι όποιον τοξικό.

    Ας πάμε και στο θέμα.
    Είμαι για τρίτη σεζόν σε μια εργασία που μου αρέσει.
    Εκεί γνώρισα κάποιον που όταν μπήκε χειμώνας και τελείωσε η σεζόν και σταματήσαμε, λίγο καιρό μετά άρχισε να περνάει από το μυαλό μου ο συγκεκριμένος, έτσι χωρίς λόγο. Και κάπως έτσι εισχώρησε στη σκέψη μου κι άρχισε να μου αρέσει.
    Δεν είμαστε ίδιο πόστο κι η επικοινωνία μας λιγοστή και η τυπική για το απαραίτητο της δουλειάς.
    Τα πρώτα δυο χρόνια δεν του έδινα ιδιαίτερη προσοχή.
    Όμως κάτι με ελκύει σε κείνον. Όπως επίσης δεν γνωρίζω πολλά για εκείνον. Φοβάμαι ότι πλάθω πραγματάκια με το μυαλό μου πάλι. Χωρίς ιδιαίτερο συναίσθημα εννοείται, απλά με αυτή την έλξη απέναντι του. Με το να παρατηρώ φέτος πράγματα από κείνον πχ κάτι βλέμματα του από απόσταση όταν ρίχνω κι εγώ αυθόρμητα, βοήθεια κάποιες φορές στη δουλειά, ξεκινά κουβέντες που γυροφέρνουν τη δουλειά και κάτι τυχαία αγγίγματα πχ στα χέρια. Κάτι που δεν θυμάμαι να γινόταν, αλλά και ίσως να είναι τυχαία. Και πάλι δεν γνωρίζω πολλά για εκείνον.
    Μάλλον θα έπρεπε να το βγάλω και να τον βγάλω από το μυαλό μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    397
    Γιατί να τον βγάλεις?κάνε κίνηση. Αν έχεις δικό σου σπίτι κάλεσε τον ή κανόνισε να βγείτε έξω. Σίγουρα είναι δύσκολο να του πεις πως σου αρέσει και γουστάρεις να κάνεις σχέση μαζί του, αλλά αν του εκδηλώσεις πως προτιμάς άνδρες θα μπορέσει και αυτός να το διαχειριστεί διαφορετικά.
    Αν δεν θέλει θα ξεκόψει και θα τον βγάλεις από το μυαλό σου. Μπορεί όμως να θέλει... να εκτονωθεί σεξουαλικά. αν σε εκμεταλλευτεί για να βγάλει τα απωθημένα και να βολεύει με έναν ντόπιο θα έχεις μια ακόμα εμπειρία με έναν που σου αρέσει.
    Γιατί όμως να χάσεις την ευκαιρία, ίσως τελικά να σε ερωτευτεί και να θελήσει να κάνετε σχέση και να ζήσετε μαζί.

  3. #3
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Γιατί να τον βγάλεις?κάνε κίνηση. Αν έχεις δικό σου σπίτι κάλεσε τον ή κανόνισε να βγείτε έξω. Σίγουρα είναι δύσκολο να του πεις πως σου αρέσει και γουστάρεις να κάνεις σχέση μαζί του, αλλά αν του εκδηλώσεις πως προτιμάς άνδρες θα μπορέσει και αυτός να το διαχειριστεί διαφορετικά.
    Αν δεν θέλει θα ξεκόψει και θα τον βγάλεις από το μυαλό σου. Μπορεί όμως να θέλει... να εκτονωθεί σεξουαλικά. αν σε εκμεταλλευτεί για να βγάλει τα απωθημένα και να βολεύει με έναν ντόπιο θα έχεις μια ακόμα εμπειρία με έναν που σου αρέσει.
    Γιατί όμως να χάσεις την ευκαιρία, ίσως τελικά να σε ερωτευτεί και να θελήσει να κάνετε σχέση και να ζήσετε μαζί.
    Δεν ξέρω σε τι φάση βρίσκεται και τι του αρέσει και πολύ φοβάμαι ότι απλά μόνο σε μένα αρέσει...γενικά δεν ξέρω κάτι άλλο εκτός από το όνομα του...κι επιπλέον δεν ξέρω πως να κάνω την αρχή λόγω των περιορισμένων επαφών, είναι διαφορετικά τα πόστα, η δουλειά πολλή οπότε ούτε χρόνος...δεν θέλω να εκτεθώ λόγω της δουλειάς αν είναι λάθος η κίνηση...
    πάντως παρατήρησα τα χέρια του...ελεύθερα δακτυλιδιού, οπότε ίσως καλό σημάδι

  4. #4
    Δεν τον θες πραγματικα. Επι δυο χρονια δεν του εδινες καμια σημασια. Βαρεμαρα αισθανεσαι λογω ελλειψης φλερτ. Ασε που δεν γνωριζεις αν ειναι γκει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    397
    Δεν χρειάζεται να είναι γκέι. Ρώτησε απλά αν είναι μόνος στο νησί και αν θέλει να βγείτε μαζί, να πάτε έστω σε μια παραλία. Ούτε αυτός θα θέλει να εκτεθεί .αν όμως τον γνωρίσεις καλύτερα θα δεις τις προθέσεις του, μπορεί να ξενερώσεις. Αφού δεν δουλεύει μαζί σου , αν του πεις πως σου αρέσουν οι άνδρες αν έχει πρόβλημα θα απομακρυνθεί δεν μπορεί να κάνει τίποτα παραπάνω . Χωρίς αποδείξεις γιατί να τον πιστέψουν αν μιλήσει σε συναδέλφους. Αν συμπεριφέρεσαι σωστά ποιός θα ασχοληθεί με τι σου αρέσει να κάνεις στο κρεβάτι .

  6. #6
    Quote Originally Posted by Νικος Νικος View Post
    Δεν τον θες πραγματικα. Επι δυο χρονια δεν του εδινες καμια σημασια. Βαρεμαρα αισθανεσαι λογω ελλειψης φλερτ. Ασε που δεν γνωριζεις αν ειναι γκει.
    Παίζει υποσυνείδητα να μπήκε στο μυαλό μου (επειδή είναι λίγο του στυλ μου) λόγω της μεγάλης ερωτικής ερημιάς που ζω, μόνο για να'χω κάτι να ασχολούμαι; Το σκέφτηκα κι αυτό...

  7. #7
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Παίζει υποσυνείδητα να μπήκε στο μυαλό μου (επειδή είναι λίγο του στυλ μου) λόγω της μεγάλης ερωτικής ερημιάς που ζω, μόνο για να'χω κάτι να ασχολούμαι; Το σκέφτηκα κι αυτό...
    Μα το λες και μονος σου. Καψουρα δεν ειναι σιγουρα. Το βασικο ειναι να καταλαβεις αν ειναι gay, bi ή str8. Αν ειναι το τελευταιο τζαμπα χαλιεσαι.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Νικος Νικος View Post
    Μα το λες και μονος σου. Καψουρα δεν ειναι σιγουρα. Το βασικο ειναι να καταλαβεις αν ειναι gay, bi ή str8. Αν ειναι το τελευταιο τζαμπα χαλιεσαι.
    Νομίζω δεν θα ασχοληθώ άλλο...
    προ ολίγου πέρασα κοντά του, που έπιανα βάρδια και εκείνος σχόλαγε...ήταν με κάνα δυο συναδέλφους και μιλούσαν...χαιρέτησα και δεν μίλησε κανείς...
    μάλλον θα συνεχίσω να μην ασχολούμαι μαζί του, πόσο μάλλον να τον ανακαλύψω...δεν έχει νόημα...όλα στο μυαλό το δικό μου...

  9. #9
    Νομίζω δεν μπορώ να τον βγάλω από τη σκέψη μου...
    δεν ξέρω, πολλές φορές όταν είμαι χαμένος στη δουλειά, νιώθω σαν να ρίχνει ματιές από κάπου κι όντως το κάνει...πρέπει να το κατάλαβε κι εκείνος ότι κλέβω κι εγώ ματιές...άλλες φορές όταν με αντιληφθεί ότι πήγα για δουλειά, έρχεται κοντά, πιάνει κουβέντα, τάχα πως θα ασχοληθεί με κάτι κοντά μου...όλα για 3-4 λεπτά...
    συν τοις άλλης έχω σημάδια και το διαισθάνομαι ότι δεν είναι μόνος, οπότε είναι σοβαρός λόγος να πάψω να τον σκέφτομαι...δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει σε όλο αυτό...

Similar Threads

  1. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 00:06
  2. μου αρεσει καποιος
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-06-2015, 09:39
  3. μ'αρεσει αλλα δεν ξερω τι να κανω....
    By manosthess in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2014, 00:46
  4. Μ'ΑΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ
    By seleios in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 00:52
  5. ...τα χειρότερα έρχονται μετά αλλά μ΄αρέσει!!!!
    By eimaiok in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2010, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •