Ντρεπομαι, αλλά... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by bologna78
    Αν εκείνη μου ελέγε να αφήσω τον έρωτα μου... όσο περιέργο και αν ακούγεται , θα το έκανα.
    Επειδή θα ήμουν στην κατάσταση \"μέθης\" από τα συναισθήματα και πιστεύοντας πως ήταν τόσο αντικείμενική και να θέλει το καλό μου, για να μήν είμαι υπερβολική, θα ελεγα κατα 90% πως θα τον άφηνα. Αν πάλι (αν και δεν το πιστευω αυτό) δεν τον χώριζα, αν δηλαδή κατα 10% δεν ακολουθούσα την συμβουλή της , σίγουρα δεν θα της μίλαγα τόσο κυνικά και απαξιωτικά όπως μου μιλησε εκείνη.

    Έχω μια σχέση και πριν γίνουν όλα αυτά ήμουν ευτυχισμένη. Τώρα που τα ζω όλα αυτά κλονιστηκε η σχέση μου.
    Δεν πιστεύω πως μπορει να με αγαπήσει κανεις.
    Πάντα πίστευα πως ο σύντροφος ( ο πραγματικόσ σύντροφος,α υτόσ που θα ήταν ο ένας και μοναδικός) θα με αγαπούσε τόσο δυνατα όσο η μητέρα μου...θα με πρόσεχε τόσο όσο εκείνη...
    Τώρα όλα άλλαξαν...
    Δεν πιστευω κανέναν...
    νομιζω πως εισαι λαθος,τι σχεση εχει η αγαπη της μανας σου προς εσενα με την αγαπη του συντροφου προς εσενα;αν θα σε αγαπαει η μανα σου θα σε αγαπαει ο συντροφος σου και το αντιθετο;αν την αγαπας εσυ την μητερα σου τοσο πολυ οσο λες,γιατι δεν την συγχωρεις για την αποφαση της,να πεις πως εχει κανει ενα λαθος σαν ανθρωπος που ειναι.αυτο ειναι αγαπη,ετσι το ξερω εγω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    οταν λες οτι σου μιλησε απαξιωτικα?σου ειπε να κοιτας τη δικη σου ζωη?καταλαβαινω οτι νιωθεις ασχημα για λογαριασμο της . εγραψες πριν οτι γνωριζεις την γυναικα του..αλλα δεν φταις εσυ ομως για την τροπη της σχεσης αυτης.δεν εισαι εσυ η υπολογη σε καμια περιπτωση.

    α.. κι επισης..ουτε οι γονεις μας δεν ειναι τελειοι. οπως κανεις.οπως ουτε καν εμεις. δυστυχως η ευτυχως ερχεται καποια στιγμη που συνειδητοποιουμε οτι ειναι απλοι θνητοι με ελαττωματα και λαθη..
    Dum spiro spero (?)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Κουράστηκα Εμπνευστή...
    Κουρελιάστηκα...
    Βγάζω κραυγές απελπισιάς και δεν με ακουεί κανείς...
    Απελπίστηκα από τα σημαντικότερα κάστρα στα οποία έψαξα και δεν βρήκα...
    Με τρομάζει το μέλλον, όχι απλά δεν έχω περιέργεια αλλα φοβάμαι τόσο που δεν θέλω να πάω εκεί...
    Θελώ απλά να γραφτεί...GAME OVER
    Οι κραυγές μου δεν είναι για να σωθω, αλλωστε αργά ή γρήγορα θα καταλήξω κάπου,...
    Οι κραυγές μου είναι για να καταλάβουν ακόμα και την τελευταία στιγμή ποια είμαι...
    Δεν θέλω να ΄΄εχουν αυτοι οι 2 άνθρωποι μια τετοια γνωμη για εμένα...δεν ειμαι εγω...πρεπει να το μάθουν εστω και τωρα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ποια εισαι;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    και να σου πω και κατι αλλο;θελεις να αποδειξεις πως δεν εισαι εγωιστρια;παρε τηλ την μητερα σου και πες,συγνωμη που τοσο καιρο δεν σου σηκωνα το τηλεφωνο,διαφωνω με τις αποφασεις σου αλλα σαν μητερα μου σε αγαπω και σε θελω κοντα μου.δεν θα σου ξαναμιλησω για την αποφαση σου και θα ειμαι παντα κοντα σου σε οτι ζητησεις οπως θα θελα να εισαι και εσυ.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Όπως βρήκε κάποιον άλλον εκείνη και έτσι εύκολα τα πέταξε όλα τα άλλα συναισθήματα που είχε για εμένα έτσι πολύ πιο εύκολα ο οποίοσδήποτε σύνροφος μπορει να φύγει... Αν το σ\'αγαπάω ξεχνίεται τόσο εύκολα απο την ίδια την μητέρα, πόσο μάλλον από τον εκάστοτε συντροφο.

    Την αγαπάω περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, αλλά μόλις είδε πως ήμουν αντίθετη σε αυτή τηνν σχέση που και για πρακτικούς λόγους δεν μπορώ να ζήσω (ήταν φιλος μου, έμπαινα στο σπίτι τους τόσα χρόνια, για εμένα ήταν πάντα από εκείνους τουσ φίλους που δεν έχουν φύλλο, είναι απλά φίλοι) \'σήκωσε\' τόσο δυνατές αμυνες και είπε τόσα πολλάα...δεν μπορώ να ξεχάσω το ύφος της...Δεν θυμαμαι ποτε να κοίταξε κανέναν με τετοιο βλέμμα.

    Δεν την ενοιαζε το κόστος, αρκεί να μην τον πείραζε κανένας τον καλό της.
    Εγινε ενάς αδειος ανθρωπος , ετοιμος να παλέψει για αυτό που ήθελε, ακόμα και αν ήξερε πως το θύμα στον πολεμο αυτο θα ήμουν εγώ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    δε νομιζω οτι τα πεταξε στα σκουπιδια.σκεφτηκες ομως σαν γυναικα που εισαι κι εσυ :) οτι ηταν ενα ξεσπασμα δικο της αυτο για την δικη της ζωη που δεν ειχε σχεση με εσενα?
    ειπαμε οι γονεις πανω απο ολα ειναι ανθρωποι με αδυναμιες και ελαττωματα...
    ισως θεωρει οτι αυτη η σχεση εγινε τωρα που μεγαλωσαν τα παιδια της πχ και ειναι ικανα να σταθουν μονα τους στα ποδια τους ,να καταλαβουν περισσοτερα πραγματα..χωιρις να ξερω το οικογενειακο ιστορικο φυσικα

    να σου αντιπροτεινω κατι ?
    γιατι δεν <κυνηγας> να κανεις κατι σχετικο με το επαγγελμα σου?καποιο ιδιαιτερο ισως ?μεχρι να δεις τι γινεται?θα σου ανεβασει πολυ την ψυχολογια και θα δεις αλλιως τα πραγματα..
    Dum spiro spero (?)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μην ξεχναμε οτι ειναι γυναικα με ενστικτα.ισως να μην εχει νοιωσει ποτε στη ζωη της κατι τοσο δυνατο,και το μονο εμποδιο στο να το ζησει ειναι η δικη σου αντιθεση.δεν ξερω αν εκανε σωστο η λαθος,δεν κρινω αυτο.αλλα ακομα και αν θεωρησουμε πως εκανε κατι λαθος ειναι μια δικη της αποφαση.που πρεπει να την σεβαστεις.αν δεν την σεβαστεις θα απομακρυνθεις απο αυτην,αυτο ειναι δικη σου επιλογη.ακομα για τα τοσα πολλα που ειπε θελω να σε ρωτησω,εσυ καθοσουν και την ακουγες σιωπηλη;

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Της τα είπα ηδη αυτά Εμπνευστη...
    Πήγα από το σπίτι, είπα να το πάρουμε πάλι από την αρχή...
    Της είπα πως αφού για εκείνη είναι τόσο σημαντικός θα έκανα πίσω και ας ένιωθα ασχημα για την φίλη μου που έχει σπάσει τα τηλέφωνα για να δει γιατι δεν της μιλάω...
    Της είπα πως ίσως να θέλω χρόνο για να δεχτώ καποια πράγματα , αλλά πως θα προσπαθήσω...
    Εκλαψα στα γονατά της και της είπα θα κάνω ότι μπορώ για να μην την χάσω...

    Εκείνη είπε πως τώρα είναι αργά... Αυριο μεθαυριο θα κάνω την δική μου οικογένεια και πως δεν την χρειάζομαι πια. Είπε πως έκανε υπομονή 32 χρόνια και τώρα θέλει να κάνει την δική της ζωή...

    Εκανα οτι μπορούσα, απλά δεν θέλει να είναι μαζί μου...
    Ζει τον έρωτα της ...

    Της είπα πως είμαι πολύ ταλαιπωρημενη ψυχολογικά με αυτά που γίνονται τον τελευταιο καιρό και εκείνη μου είπε να βρω στήριγμα στον συντροφο μου , όπως και εκείνη βρήκε στον δικό της...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Δυστυχώς όταν μου δίνουν \'χαστουκια\' δεν απαντώ... το πολύ πολύ να κλαψω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    για να λεει πως τωρα ειναι πολυ αργα σημαινει πως εγινε κατι αρκετα μεγαλο,ισως καυγας που ακομα δεν μας το εχεις πει.Υπαρχει μια εκφραση,\"το αιμα νερο δεν γινεται\".δωσε λιγο χρονο στην μητερα σου να καταλαγιασουν τα συναισθηματα της.αστην να ζησει τον ερωτα της,και μακαρι να ειναι πραγματικος και οχι ψευτικος.δεν πιστευω πως δεν σε αγαπαει,πιστευω πως απλα δεν ειναι ικανη να σκεφτει αυτη τη στιγμη.και πως ειχατε ενα σχοινι και το τραβουσατε και οι δυο μεχρι εκει που δεν παει.δωσε ενα περιθωριο χρονου,ενα μηνα και το ξανασυζητατε,εν τω μεταξυ ασχολεισου με κατι αλλο,πραγματα που ηθελες να κανεις και δεν εκανες.παρε τον δεσμο σου και πατε μια εκδρομη.δυστηχως τιποτε δεν ειναι σταθερο σε αυτη τη ζωη, ειναι το τιμημα μας για να λεγομαστε ελευθεροι να αποφασιζουμε ελευθερα.απλα βλεπουμε θετικα και ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα....

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    22
    Όταν το ανακάλυψα (γιατί φυσικά κανένας δεν μου το είπε) έγινε μέγαλος καυγας... και μέχρι να καταφέρω να συνείδητοποιήσω το ποιός ήταν με ποιά...μου πήρε χρόνο...
    Η μαμά μου είχε γίνει η κοπέλα του φίλου μου...και η γυναίκα με την οποία ο φίλος μου απατουσε την φίλη μου ήταν η μαμα μου...δεν \"παει\" κατω εύκολα όλο αυτό. Ήθελα και εγω το χρόνο μου για να καταλάβω την καινουργια κατανομή των ρολων.

    Ειλικρινά πνίγομαι από όλα αυτά...δεν ανήκω εγω πουθενα σε αυτό το νεό σενάριο

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Bologna απο την συμβουλη της μητερας σου [να στηριχτεις σε ενα συντροφο οπως εκανε κ εκεινη]δειχνει ποσο ειναι αδυναμη ,ευαλωτη κ ανωριμη συναισθηματικα .Πιστευω οτι πολυ γρηγορα θα χρειαστει την βοηθεια σου.Δεν επιλεγουμε ενα συντροφο για να ειναι το δεκανικι μας.Προσπαθει να σου φορτωσει τις δικες της ενοχες,μην το δεχτεις.
    Προσπαθησε να δυναμωσεις ωστε να μην χρειαζεσαι κανενα να σε στηριζει,απομακρυνσου λιγο προς το παρον αλλα πρωτα δωσε της το μηνυμα οτι θα εισαι διπλα της οταν σε χρειαστει.Εχει καθε δικαιωμα να αποφασιζει για την ζωη της κ να κανει τα λαθη της,κατι που μεχρι τωρα δεν μπορεσε να κανει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    \'\'\'\'\'Ειλικρινά πνίγομαι από όλα αυτά...δεν ανήκω εγω πουθενα σε αυτό το νεό σενάριο \'\'\'\'\'\'\'\'\'\' ..................................... Κι ομως ! φαινεται πως εχει περισεψει ενας ρολος και για σενα !. Συμαχισε τωρα με τον πατερα σου !!! ,,,εστω εικονικα \'\'\'\'και αφου της κανετε τη ζωη δυσκολη (της μανας σου ) ,,,,, τους φτυνεις και τους δυο - περνουνε μια γευση και για το ποια εισαι !- και κανεις τη ζωη σου με τη σχεση σου , που εν τω μεταξυ αδικα εχεις παραγκωνισει ,,, ΑΥΤΑ. για την ωρα δεν βλεπω αλλη κατανομη ρολων. ,,,,,,,,,,,,,,,,, Α, και ξεκολα απ το να κανεις πλατες στην κερατωμενη φιλη,, δεν ειναι δικια σου δουλεια ουτε εχεις κανενα ωφελος,,,,,αργα η γρηγορα ο \'εραστης\' θα ξαναγυρισει σ αυτην και εσυ φας ..πορτα .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    δηλαδη το να κοιταξει τη δικη της ζωη και να αφησει τους γονεις να κανουν τη δικη τους δεν υπαρχει σαν ενδεχομενο?
    Dum spiro spero (?)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •