Πονοκεφαλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117

    Πονοκεφαλος

    Να ρωτησω οι πονοκεφαλοι που νιωθετε ειναι τυπου τασεως? δηλαδη ενα αισθημα βαρυ κεφαλι και πιεση στο πανω μερος?
    Αν ναι ποσο καιρο σας ταλαιπωρουσε.. εμενα πλεον παει 2 βδομαδες το θεματακι και κατανταει λιγο σπασικο μαζι με την ασταθεια ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Ναι,ναι!σαν να σε σφιγγει το κεφαλι γυρω γυρω!ειναι πολυ επιμονοι...δεν μου περναει ουτε με παυσιπονο.Εκανα μια μαγνητικη εγκεφαλου,δεν ειχα τιποτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    σε ταλαιπωρει πολυ καιρο ρε noelia? σε πιανει οταν ξυπνας μηπως ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    τον ειχα μια βδομαδα!ναι με επιανε μολις ξυπνουσα,ειδικα ομως οταν ξυπνουσα αργα!τι ωρα ξυπνας το πρωι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    το θεμα ειναι οτι εχω προβλημα λιγο με τον υπνο αυτρες τις δυο βδομαδες νομιζω ξυπναω δυο τρεις φορεςε το βραδυ και σκεφτεικα μηπως ειναι απο αυτο οι πονοκεφαλοι και οι αζλααδες.... μου βρηκαν και μια μικρη μυωπια εντωμεταξυ και μου παν μηπως ειναι και απο αυτο...
    γενικα ξυπναω 9 απο το κρεβατι αλλα μπορει να εχω ξυπνησει και νωρτιτερα απλα χουζουρευα,.. να σου πω με τι σου περνουσε?
    και γενικα σου περασε μολις εκανες μαγνητικη εγκεφαλου ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Μονο με το ponstan ημουν καλυτερα,αλλα εχει παρενεργειες με πονο στη μεση,στα νεφρα.Εγω αυτον τον υπνο που ξυπνας το βραδυ,τον ειχα οταν ημουν πολυ αγχωμενη.Μηπως εισαι αγχωμενη?οταν εκανα μαγνητικη ναι μου περασε γιατι μου περνουσαν απο το μυαλο μου τα χειροτερα!Πηγα και σε νευρολογο για τον αυχενα μου,και μου ειπε οτι μπορει να προκαλεσει και αυτο πονοκεφαλους!εχεις προβλημα με τον αυχενα σου?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    πρωτον ναι ειμαι αγχωμενος γιατι δεν ξερω τι εχω και σκεφτομαι συνεχως μηπως εχω κατι... γιατι εγω δυσκολα ειχα πονοκεφαλους... πηγα και σε ορθοεπεδικο μου πε οτι ειναι απο κακη σταση στον υπολογιστη ολο αυτο... αλλα παντα εγω τοσα χρονια ετσι λαθος καθομουν τωρα με επιασε... τωρα φοραω και γυαλια επισης για να δω πλεον μηπως ειναι απο τα ματια... αλλα και αυτο χλωμο αφου τοσα χρονια λογικα θα ειχα αυτη τη μικρη μυωπια ...
    απο τοτε σε εχει ξαναπιασει?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Εδώ είναί ένα ενδιαφέρον άρθρο: http://www.headaches.gr/index.php?option=com_content&view=article& id=16&Itemid=4

    Εμένα αν και σπάνια με πιάνει όταν κοιμάμαι πολλές ώρες (ιδιώς με κακή στάση του κεφαλιού) ή είμαι αγχωμένη. Πολύ συχνά αποτελεί μια σωματική εκδήλωση στρες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμενα με πιανει εξαιρετικα σπανια...και παντα οφειλεται σε κουρασμενα ματια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    το θεμα ειναι οτι πλεον εχω χασει την μπαλα και δεν ξερω απο που μπορει να ωφειλοντγ.... ειναι απο τα ματια ειναι απο τον αυχενα απο ανγχοσ... χμμμμ εχω μπερδευτει.... το θεμα ειναι οτι δεν ποναω απλα ειναι ενοχλητικο να νιωθεια σαν να εχει δυο βιβλια πανω στο κεφαλι σου ολη την ωρα.... δεν με ποναει ομως......
    και μενα παλια με επιανε καμια φορα αν κοιμομουν πολλες ωρες πανω απο 10 ενιθωα ακομα πιο πτωμα και με επιανε ετσι το κεφαλι μου.. αλλα τωραα δεν ξερω αν κοιμαμε καν 4-5 ωρες κανονικου υπνου....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    φορας γυαλια?εμενα ο νευρολογος μου ελεγε οτι ο αυχενας μου και το πολυ αγχος δημιουργουν εναν εκρηκτικο συνδυασμο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    τωρα πλεον ναι... αλλα δεν εχω πολυ μυωπια... δεν ειναι απο εκει παντος το πε και ο παθολογος...
    ο νευρολογος πο πηγα ειναι απλα βλημα... του ειπα τι εχω που ποναω λεει οκ δεν εχεις κατι.. ξεκουραση και μην καθεσαι πολυ ωρα στον υπολογιστη..,. χαχαχα ουτε καν με εξετασε και τον ξαναπηρα μετα απο μια βδομαδα και λεω ακομα εχω τα ιδια συμπτμωατα και ζαλαδες πλεον.. λεει οκ παρε το μαγνησιο που μου δωσε ο παθολογος και μεχρι τα μσεα οκτωμβη αν δεν περασει ξανα ερχεσαι
    τι να πω .... ελεος....
    παντως μυωπια εχω πολυ λιγο... κατω απο ενα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    τοτε αποκλειεται να ειναι απο τα ματια.Μαγνησιο μου ειχαν δωσει και μενα,τιποτα δεν εκανε.Μου ειχε πει ο νευρολογος οτι ο πονοκεφαλος τυπου τασεως ειναι πολυ συχνος και οφειλεται συνηθως σε συσσωρευμενο στρες!εχεις σκεφτει να κανεις μαγνητικη?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    117
    μπααα ουτε αξονικη δεν θελω να κανω που μου πε ο ΩΡΛ θα κανω αυτο για το λαβυρινθο... εσενα σου ειπε ο νευρολογος να κανεις την μαγνητικη ?
    εβλεπε κατι και σοθ πε να κανεις μαγνητικη δηλαδη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    Οχι,οχι!ο νευρολογος δεν εβλεπε τιποτα,εγω τον πιεσα να μου την γραψει γιατι νομιζα οτι ειχα...τα χειροτερα!Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται αλλα του την ζητησα επιμονα για να μου φυγει η ιδεα οτι κατι εχω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •