τι να κανω???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8

    τι να κανω???

    Βοηθεια ειμαι μητερα τριων ανηλικων παιδιων και αντιμετωπιζουμε ψυχολογικη κακοιποιηση απο τον πατερα συζυγο,αρνειται να προσφερει οικονομικα για τροφη και ενδυση των παιδιων,αρνειται να λαβει μερος σε εκδηλωσεις-δραστηριοτητες των παιδιων,λειπει συνεχως γιατι δουλευει (δηθεν)πραγμα που δεν το καταλαβαινω αφου δεν πληρωνεται και δεν διαθετει χρηματα στην οικογενεια του.Απαγορευει να πηγαινω μονη τα παιδια βολτα γιατι δεν εχω το δικαιωμα οπως αναφερει.Ποτε δεν εχω δωσει δικαιωματα σε κανενα και παντα ημουν ΚΥΡΙΑ στο σπιτι μου.Τα παιδια δεν ασχολουνται με τιποτα εχουν χαμηλες επιδοσεις στο σχολειο διαταραχες στον υπνο τους.Η υγεια μου κλονιζεται καθε μερα παρουσιαζω κι αλλο προβλημα λογο του στρες.Το εμποδιο που εχω και δεν μπορω να φυγω ειναι οτι υπεγραψα ενα συμβολαιο που δεν μου εξηγησαν οι αρμοδιοι και αν το ακυρωσω καλουμαι να επιστρεψω ενα χρηματικο ποσο,βλακεια μου αλλα γιατι πρεπει να πληρωνουν οι τρεις αθωες ψυχες γι αυτο.Εκει χρειαζομαι την βοηθεια γιατι δεν εχω χρηματα για δικηγορους.Εχω αγανακτησει δεν θελω τιποτα απο αυτον τον ανθρωπο.Οσο μενω μαζι του ειμαι θυμα αλλα και συνεργος του σε ολη την ιστορια.Πρεπει να προστατεψω τα παιδια μου!!!!Χρειαζομαι πληροφοριες για να δω τι μπορω να κανω να ακυρωθει το συμβολαιο που υπεγραψα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Γιατί δεν πας στην αστυνομία να ρωτησεις????

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    Να μου κανει τι η αστυνομια ειμαι σε επαρχια και γνωριζονται ολοι μεταξυ τους.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Σε δικηγόρο καλύτερα!

    τί συμβόλαιο είναι αυτό τί γράφει;


    Πάρε τώρα τηλ σε έναν οποιοδήποτε δικηγόρο να ρωτήσεις

    θα σου πουν κάτι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    ειναι τροποποιηση προγραμματος του ΟΑΕΔ το οποιο αλλα μου ειπαν και γι αλλα υπογραψα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    δεν ακούγεται σημαντικό

    δεν νομίζω να σε εμποδίζει αυτό ιδιαίτερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Κατσε γιατι δεν καταλαβα μαλλον καλα... εσενα δεν σε ενδιαφερει να φυγεις απο τον άντρα σου γενικα, παρα μόνο να απελευθερωθεις απο το συμβόλαιο????? Η κάνω λάθος?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    να ρωτησεις εναν δικηγορο,αυτοι ξερουν νομικα τερτιπια να σπανε συμβολαια!παρε οικονομικη βοηθεια απο εναν φιλο,δεν εχεις εναν φιλο-φιλη?κ επισης βρες την δυναμη να στον στειλεις τον κυριο,μην καταστρεφεις την ζωη την δικη σου κ των παιδιων σου!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    ειδη ρωτησα στον οαεδ και μου ειπαν οτι αν ακυρωθει πρεπει να επιστρεψω τα χρηματα που ελαβα,το κυριο θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει μια ,και ειμαι ανθρωπος που εχω μαθει να μη ζηταω και να μη κλαιγομαι προσπαθω ΜΟΝΗ να τα καταφερω να φυγω.Ειναι μπερδεμενη κατασταση και πιστευω οτι αυτο κανει τον συζυγο να φερεται ετσι γιατι ξερει οτι ειμαι δεσμευμενη.Εδω εγραψα για να μου πει καποιος αν του εχει συμβει κατι παρομοιο για να δω τι μπορω να κανω και οχι για να με κρινουν δεν ειναι ευκολο ξερετε αλλα το θελω παρα πολυ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ανεφερες ψυχολογικη κακοποιηση νομιζω..τεσπα αν ενιωσες οτι σε κρινω,σου ζητω συγνωμη..δεν εχω ιδεα κ επιμενω να συμβουλευτεις δικηγορο..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΨΑ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ.καλη δυναμη.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    το πρωτο βημα ειναι να φυγω απο τον συζυγο αλλα το συμβολαιο με εμποδιζει πως θα μεγαλωσω μονη τα παιδια μου αν μου χρεωσουν τα χρηματα η καποιο αλλο προστιμο αυτο θελω να ξεκαθαρισω,γιατι αν δεν τα επιστρεψω πανε στην εφορια και το να χρωστας στο κρατος και να ξεκινας μια νεα ζωη δεν ειναι οτι καλυτερο.Το ζησουν θεμα ειναι να ζησουν καλυτερα τα παιδια.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τι προγραμμα του οαεδ ηταν αυτο?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    δεχτη η συγγνωμη,απλως εχω μαθει λογο των καταστασεων να κλεινομαι στον εαυτο μου οριστε τωρα συζηταω με ξενους και οι δικοι μου δεν εχουν ιδεα.Εχω μπερδευτει παρα πολυ,εχω νευριασει με τον εαυτο μου γιατι εκανα την βλακεια,ξερω οτι εχω τη δυναμη να φυγω αλλα φοβαμαι μη χειροτερεψω τη ζωη των παιδιων μου.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    γιατι εισαι τοσο ανασφαλης βρε παιδι?συζητησε με την οικογενεια σου να σε βοηθησει δεν ειναι κακο..ακομα κ λαθος να εχεις κανει!αυτομαστιγωνεσαι αυτη την στιγμη!επισης μην τρελενεσαι με το χρεος,δεν υπαρχει ελληνας που να μην χρωσταει,παρολα αυτα ολοι εχουν παιδια κ τα βγαζουν περα!
    εν ολιγοις δεν θα σε κανει καποιο χρεος σου δυστυχισμενη εσενα κ τα παιδια σου!αλλα η κατασταση η οποια περιεγραψες..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    8
    προγραμμα νεων επιχειρισεων για 12 μηνες με επιδοτηση .δεσμευση για 12 μηνες .υποχρεωτικοι οι 12 μηνες αν κρατησεις την επιχειρηση αλλους 12 επιπλεον χρηματα που δεν ειναι υποχρεωτικοι.ηρθαν οι ελεγκτες και μου ειπαν αν κρατησεις την επιχειρηση συνολικα δυο χρονια παιρνεις παραπανω χρηματα εγω σκεφτηκα αφου δεν ηταν τοτε τα προβληματα μου τοσο σοβαρα να το κανω,μετα διαβασα ολο το χαρτι και τα ψιλα γραμματα και λεει για 3 χρονια οτι πρεπει να διατηρησεις την επιχειρηση για να παρεις τα λεφτα η επιστρεφεις αυτα που εχεις παρει.Ειναι της ευρωπαικης ενωσης του ΕΣΠΑ και ειναι μπερδεμα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •