Ημερολόγιο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 255
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ιωάννα προσεχτικά μόνο με το σύστημα απογείωσης, μπορεί να χτυπήσεις άσχημα...
    κι εμείς σ΄αγαπάμε και θέλουμε να είσαι καλά!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    κάθε πρωτοχρονιά είναι η γιορτή μου. φέτος, ήταν η πρώτη φορά που την πέρασα μόνος μου και σου ομολογώ πως πέρασα τέλεια. επιλογές για να βγω υπήρχαν αλλά αφού δεν μπορούσα να είμαι μαζί με αυτούς που ήθελα να είμαι και προκειμένου να είμαι με άλλους και να σκέφτομαι άλλους αποφάσισα να την βγάλω μόνος μου. μετά τα οικογενειακά φιλιά λοιπόν άραξα στο σπίτι μου, μόνος μου όπως είπα, πίνοντας κρασί και ακούγοντας ηλεκτρονική μουσική. ένα έχω να πω, ημερολόγιο, το πρωί όταν ξύπνησα ένοιωθα υπέροχα...
    πέρα από την τύχη, οι επιλογές μας είναι αυτές που καθορίζουν τη ζωή μας. εύχομαι οι επιλογές που θα κάνουμε το 2007 να μας κάνουν ευτυχισμένους και νας οδηγήσουν όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που θέλουμε να είμαστε!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    Originally posted by raphsssodos
    Ιωάννα προσεχτικά μόνο με το σύστημα απογείωσης, μπορεί να χτυπήσεις άσχημα...
    κι εμείς σ΄αγαπάμε και θέλουμε να είσαι καλά!
    Σ\'ευχαριστώ πραγματικά ραψωδέ μου για τα λόγια σου!
    Μην ανησησυχείς πάντως...η απογείωση είναι σε ελεγχόμενα επίπεδα :)
    Χρόνια σου πολλά :)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    Λοιπον, ας γραψω και εγω, εχω ανα καποιες μερες σκαμπανεβασματα, μπορει μια μερα ολα τελεια και την αλλη χαλια η δυο μερες καλα και η επομενη μετρια, αλλα τη μερα της πρωτοχρονιας περασα απιστευτα ωραια, εριξα απιστευτο γελιο,ηπια ΠΑΡΑ πολυ αλλα οχι σε σημειο να γινω χαλια γιατι θελει πολυ για να φτασω εκει (lol) και πανω απο ολα εδωσα χαρα σε μια κοπελα απο εδω που το χρειαζοταν και την εκανα να νιωσει ξεχωριστα και να ξεχασει το φοβο της με τον κοσμο τελειως. Ηταν σαν να μην ειχε τπτ ποτε.. Και νιωθω πολυ ωραια γιαυτο. Α και θελω να πω ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους σας που οποτε ερχονται μερες που δεν ειμαι καλα μπαινω εδω και παιρνω θαρρος.. Σας ευχαριστω να ειστε ολοι παντα καλα..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    αγαπητό ημερολόγιο
    σε διάβασα...
    πες σ\' όλους τούτους εδώ που έγραψαν το 2007, πως τους εύχομαι ό,τι καλύτερο, πως νιώθω κάπως κοντά τους, είτε έχουν είτε δεν έχουν κάποια διαταραχή...
    σε καιρούς και κοινωνίες διαταραγμένες, όλοι διαταραγμένοι είμαστε, απλώς κάποιοι το λένε και κάποιοι όχι, ή κάποιοι είναι περισσότερο από τους άλλους.
    αγαπητό ημερολόγιο ρώτα την ιωάννα, τα ποτηράκια της τι σχήμα έχουν; διότι αν είναι 7 ποτηράκια κρασιού είναι σαφώς σίγουρο πως η μηχανή της τρέχει πολύ...
    και να προσέχει...
    το λέω, ημερολόγιό μου, γιατί κι εγώ πρέπει να προσέχω...
    μ\' αρέσει να φτιάχνω κεφάλι, και σαφώς έμαθα πως πρέπει να προσέχω. πέστης το και για κείνην...
    και τι ακούω εδώ!
    γλυκύτατο το καράβι σας!
    καλό δρόμο σε όλους αυτή τη νέα χρονια.
    να ευχηθώ και κάτι στον εαυτό μου;

    να μην αναβάλλω αυτά που πρέπει να κάνω!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    Originally posted by τι-ποτέ

    αγαπητό ημερολόγιο ρώτα την ιωάννα, τα ποτηράκια της τι σχήμα έχουν; διότι αν είναι 7 ποτηράκια κρασιού είναι σαφώς σίγουρο πως η μηχανή της τρέχει πολύ...
    και να προσέχει...
    το λέω, ημερολόγιό μου, γιατί κι εγώ πρέπει να προσέχω...
    μ\' αρέσει να φτιάχνω κεφάλι, και σαφώς έμαθα πως πρέπει να προσέχω. πέστης το και για κείνην...
    τι-ποτέ μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!έχεις απόλυτο δίκιο οτι θέλει προσοχή με τα ξίδια...η αληθεια είναι ότι τα ποτηράκια ήταν κρασιού και μάλιστα γεμάτα μέχρι επάνω!
    το καλό όμως είναι ότι τέτοιες \'κρεπάλες\' επιτρέπω στον εαυτό μου μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις όπως γιορτές κλπ...συνήθως βάζω ένα φρένο στην αχαλίνωτη επιθυμία μου για ποτό...:)

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    35
    Αγαπητό ημερολόγιο (των άλλων...εγώ μόλις σε γνώρισα....) βρες μου έναν τρόπο να κοιμάμαι τα βράδια σε παρακαλώ!!Κουράστηκα να ξενυχτάω κάθε βράδυ και το πρωί να νιώθω ένα πτώμα και να μην μπορώ/πρέπει να κοιμηθώ παραπάνω γιατί όλοι αναρωτιόνται γιατί δεν κοιμήθηκα το βράδυ.Ημερολόγιό (τους) σήμερα δεν έκανα τίποτα...γύρναγα όλη μέρα μέσα στο σπίτι,σερφάροντας στο νετ.Ημερολόγιό (τους) δεν είναι ζωή αυτή...κουράστηκα λέμε!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    γέμισες κόσμο αλλά και υποχρεώσεις. πρέπει να θυμηθείς να πεις στην ιωάννα να προσέχει με τα ποτηράκια, στην τι-ποτέ που της αρέσει να κάνει κεφάλι να προσέχει επίσης, και τελευταίο -αλλά σημαντικότερον- πρέπει να βρεις έναν τρόπο για να κοιμάται τα βράδια αυτή που μόλις σε γνώρισε. και είμαι σίγουρος, ημερολόγιο, πως θα φανείς αντάξιο των προσδοκιών.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    αχ ημερολογιο..
    αλλη μια νυχτα χωρις σκοπο
    μια καληνυχτα που να την πω?
    μολις γυρισα απο εξω.αυριο εχω διαβασμα για την διπλοματικη.δεν εχω καμια ορεξη.αλλα τι να κανεις?
    καληνυχτα σε ολους.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Αγαπητό ημερολόγιο,

    βοήθησέ με να βρω τη δύναμη και τη διαύγεια να σκάψω όσο πιο βαθιά γίνεται στο σκοτεινά πηγάδια της ψυχής μου...
    να φτάσω στον πάτο τους και να αντιμετωπίσω τους δαίμονές μου...
    Κι αφού φιλιώσω μαζί τους και τους πείσω να υπακούν στο θέλημά μου, όχι από ανάγκη αλλά από σεβασμό, να μπορέσω να βοηθήσω και άλλους να φιλιώσουν με τους δικούς τους.
    Μάκια...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Αθήνα
    Posts
    145
    Ψτ, να σου πω...

    είδα πώς απλώνουν τα παιδιά εδώ την ψυχή τους, στα λευκότατά σου φύλλα, κι έχω νιώσει έντονα την επιθυμία να στην απλώσω κι εγώ... είναι πολλά αυτά που θέλω να βγάλω, αλλά οι σκέψεις δεν μπαίνουν σε μια γραμμή... το μυαλό και η καρδιά πλακώνονται ζωηρά μεταξύ τους. Τη μια καταφέρνω να τα εκλογικεύσω όλα, και νιώθω μια ηρεμία και μια ικανοποίηση, την άλλη με κατακλύζουν τα συναισθήματα που παραμένουν δυνατά τα άτιμα.
    Κάποιες φορές καταφέρνω και τα βάζω όλα στη θέση τους. Αλλά αυτά δεν κάθονται φρόνιμα. Δε μ\' ακούν. Σηκώνονται και τρέχουν πέρα δώθε και με κάνουν άνω κάτω κι άντε να τα συμμαζέψω πάλι από την αρχή και να ξαναβρώ πώς τα είχα βάλει να κάτσουν...Μήπως τα αλλάξω θέση και κάτσουν πιο καλά αυτή τη φορά...
    Με τη μια ή την άλλη, δεν έχω καταφέρει και πολλά τελικά... Όταν ανάβουν πάλι τα αίματα, κατεβάζω πλέον το διακόπτη. Γιατί άκρη δε βγάζω και έχω πλέον κουραστεί. Κρατάω όμως με το ένα πόδι τη λογική κάτω και με το άλλο την καρδιά, και δεν έχω πόδι να κάνω βήμα μπροστά... Κι έχω και σένα να μου λες: \"Μη νομίζεις παρελθόν ό,τι άφησες στη μέση...\"
    Κατάλαβες τώρα γιατί όσο και να με καλείς δεν ξέρω από πού να αρχίσω και πού να καταλήξω;...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by aggeliki
    \"Μη νομίζεις παρελθόν ό,τι άφησες στη μέση...\"
    σωστός ο ποιητής...

    έδιτ ον
    \"Δώσε το μπλε στο γκρι, κάνε το μοβ γαλάζιο
    Δώσε παλμό στο πριν, καν\' τη βροχή σινιάλο
    Σκαρφίσου πάλι ένα σκοπό, παίξε αυτόν που σ\' αρέσει
    Μη νομίζεις παρελθόν, ότι άφησες στη μέση\"
    έδιτ οφ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ημερολόγιο,

    ο έρωτας είναι πολύ σπουδαίο πράγμα, ο έρωτας μπορεί να νικήσει τα πάντα...ο έρωτας είναι η πιο γλυκιά μου ήττα...ο έρωτας...

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    35
    Aγαπημένο ημερολόγιό (τους ) που λες,ξύπνησα και σήμερα είχαμε λιακάδα και από την μια σκέφτηκα nice ευκαιρία να πάνω μια βόλτα με τα πόδια αλλά,από την άλλη θα ήθελα να έχει συνεφιά να δω τα σύννεφα που τόσο αγαπώ.Παράξενο μου αρέσουν τα σύννεφα και τα χρώματα στον ουρανό αλλά όταν έχει συννεφιά και μαυρίλα θλίβομαι.Παλιά αν ήμουν με ανθρώπους που αγαπούσα δεν με ενοχλούσε η συννεφιά...αλλά πια δεν την αντέχω (μπας και είμαι τρελή??πως γίνεται να λατρεύω τα σύννεφα και να μην αντέχω την συννεφιά :D).Σκέφτηκα πως το μεσημεράκι είναι ο κατάλληλος χρόνος.Αλλά να.....ένιωθα τόσο κουρασμένη πάλι στις 4 με πήρε χτες ο ύπνος και ξύπνησα πάλι νωρίς...και είχαμε και τις καθιερωμένους τσακωμούς στο σπίτι (νόμιζα πως είχαν πια χαθεί αλλά που τέτοια τύχη) και δεν είχα όρεξη να κάνω τίποτα...κλείστηκα στο δωμάτιο,έκλεισα τα παντζούρια να μην μπαίνει πολύ φως μέσα και ξάπλωσα, έμεινα έτσι εκεί για κανένα τετράωρο,μεταξύ ξύπνιου και κοιμισμένου,άλλοτε να σκέφτομαι να άλλοτε να ονειρεύομαι.Όταν βγήκα ξανά από το δωμάτιο είχε νυτχώσει πια.Περιττό να πω πως όταν σηκώθηκα είχα πονοκέφαλο...τίποτε άλλο δεν έγινε σήμερα...όλα ήρεμα και ανούσια κύλησαν.Αύριο....θα δούμε....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by Even_Angels_Fall
    (μπας και είμαι τρελή??πως γίνεται να λατρεύω τα σύννεφα και να μην αντέχω την συννεφιά :D).
    όχι ρε...υπάρχουν κι αυτοί που τους αρέσει η σπανακόπιτα αλλά ουχί το σπανακόρυζο...:o

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •