ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 312
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999

    ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

    Σκέφτηκα πολύ αλλά είπα να ανοίξω αυτό το θέμα.
    Κυρίως αναφέρομαι στον διαχειριστή, αλλά και στα υπόλοιπα μέλη, που στο χέρι τους είναι να το σεβαστούν ή να το κάνουνε μπάχαλο.
    Ειπώθηκαν τα παρακάτω.
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by keep_walking
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by keep_walking
    Ξερεις γουσταρω να διαβαζω τα αρθρα σου αληθεια...γιατι μου φανηκε καπως βαρυ αυτο που ειπα...λολ αντε να κανεις μετα να κανεις flame war.


    χαχα τι λες πλάκα είχε. Όμως θα σου απαντήσω πολύ πιο βαθιά και ζεστά. Γιατί πιστεύω-καλέ μου keep-ότι μόνο όταν κάποιος σε "τρυπάει βαθιά μέσα...στην ψυχή σου" "νιώθεις" τα πράγματα στην πραγματική τους στάση και υπόσταση


    (standard Weird Response)

    Keep μου καλέ μου,


    Όταν αγαπάμε το μέσα μας βαθιά, όχι μέσα στα λόγια των άλλων, αλλά μέσα στα δικά μας λόγια, θέλω και δεν θέλω, όταν νιώθουμε το είναι μας σαν δικό μας είναι και όχι σαν το είναι της κυρα-μαρίκας

    Δεν μας αγγίζει τίποτα
    βρώμικο, μοχθηρό, άσχημο

    Γιατί το φως που ακτινοβολούμε σκοτώνει κάθε κακια και μύχια σκέψη. Γιατί αυτό το φως μας είναι το δικό μας φως η δικιά μας αλήθεια.

    Είναι η λαμπρή ψυχή μας που καταπολεμά κάθε σκοτάδι και όσο εμείς ξέρουμε πως είμαστε οι ίδιοι, από το ίδιο το φως που εκπέμπουμε εμείς, τότε δεν έχουμε να φοβηθούμε κάτι κρυφό.

    Γιατί αυτό θα το έχουμε φωτίσει ήδη.

    Χρυσέ μου, γλυκέ μου, κλανιέ μου keep

    σταμάτα να ζέχνεις και να μυρίζεις σαν το κουνάβι που απεγνωσμένα τρέχει μακριά από την ίδια του την μυρωδιά

    Μύρισε τα όμορφα, τα ανοιξιάτικα, αρόματα. Κάνε και ένα μπάνιο! Βάλε axe dark chocolate και χαρμάνι

    Και όταν-εσύ ο ίδιος!-μυρίσεις την δικιά σου ευωδία τότε η αιθέρια nympho, αχ, νύφη ήθελα να πω, της αυτο...γνωσίας να έρθει να σε ανταμώσει "πάνω στην μεγάλη σου

    Καθαρή.


    Ψυχή".


    Καλό βράδυ.



    -Weird "You can't get weirder than that" wannabe

    Η προσωπικοτητα ειναι ενα συνολο χαρακτηριστικων οργανωμενων και δομημενων σε καθε ανθρωπο που τον αυτοπροσδιοριζουν.
    Ο Gordron Allport περιγραφει δυο κυριως τροπους να μελετησεις την προσωπικοτητα.
    Την νομοθετικη και την ιδιογραφικη.
    Η νομοθετικη ψυχολογια ψαχνει για γενικους κανονες που μπορουν να αυτοπροσδιορισουν πολλους διαφορετικους ανθρωπους οπως ειναι η αρχη της αυτοπροσδιορισμου.
    Η ιδιογραφικη απο την αλλη πλευρα ειναι μια προσπαθεια να καταλαβεις τα μοναδικα χαρακτηριστικα του καθε συγκεκριμενου ατομου...να συνεχισω?


    Γλυκέ μου keep



    Δεν χρειάζομαι να μου πούνε κάποιοι για μένα, για τα θέλω μου το είναι μου το ντύνε μου. Δεν χρειάζεται να μου πουν τι να φορέσω, πως να σκεφθώ, αν θα ξυριστώ. Άλλωστε δεν τα κάνω συχνά αυτά!

    Οδεύω μέσα από τους δικούς μου δρόμους, σημαίνει έχω τους δικούς μου κανόνες, θεσμούς και μαζοχισμούς

    Η προσωπικότητα είναι κάτι αστρώο κάτι που η σάρκα του ανθρώπου δεν μπορεί να το κλείσει μέσα στα στεγανά της επιστήμης,της λογικής, της σκέψης, το σώμα δεν μπορεί να φυλακίσει την ψυχή

    Νιώσε το είναι σου και ίσως τότε ανακαλύψεις την πραγματική σου ύπαρξη.

    Αλήθεια καλέ μου keep. Πόσο συχνά νιώθεις το είναι σου? Πόσο συχνά αγγίζεις τον εαυτό σου? Πόσο συχνά εξερευνείς τα κρυφά σημεία...της ψυχής σου?


    Μόνο όταν τα νιώσεις...θα φτάσεις στην κορύφωση! Μόνο τότε θα σε νιώσεις!


    Όνειρα γλυκά


    -Weird "things start to get weird when i show-up"
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by keep_walking
    Μαντεψε lol...

    Oh yes got it lolol :P
    Είναι ένας απο τους πολλούς χλευασμούς που θα μπορούσα να προσπεράσω και παροδικά, το έκανα.
    Μα ωστόσο, κατά πόσο τέτοιες συμπεριφορές, χλευασμού και ειρωνείας, πρέπει να είναι ανεκτές?

    Το να επιχειρεί κάποιος να αντιγράψει το ύφος ή το στυλ της γραφής μου αποδίδοντας υπονοούμενα σεξιστικού τύπου, όπως, " Πόσο συχνά αγγίζεις τον εαυτό σου? Πόσο συχνά εξερευνείς τα κρυφά σημεία...της ψυχής σου? Μόνο όταν τα νιώσεις...θα φτάσεις στην κορύφωση! Μόνο τότε θα σε νιώσεις!" θεωρώ ότι είναι μια από τις χειρότερες μορφές χυδαιότητας.
    Όχι γιατί το σεξουαλικό είναι χυδαίο από μόνο του. Χυδαία είναι η συγκεκαλυμμένη πρόθεση γελοιοποίησης μέσω χρήσης του ύφους, του στυλ του άλλου και απόδοσης σεξουαλικής χροιάς στην όποια ευαισθησία του μπορεί να εκφράζει, με το λυρικό του ύφος.
    Κατά τον Πετράν, επρόκειτο για απλή σάτιρα, η οποία για εμένα σαφώς έκρυβε βία, και είναι απαράδεκτο Νίκο μου να γίνονται ανεκτά τέτοια φαινόμενα.
    Να χλευάζουμε την ευαισθησία ( όπως αυτή εκδηλώνεται..) κάποιου στον χώρο αυτόν?
    Και ο διάλογος συνεχίστηκε...

    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by weird
    Originally posted by nature
    Ωραίο και αυτό πάλι!
    Η ειρωνία σε βάρος ξένης πλάτης (εν προκειμένω της weird) σου φάνηκε χαριτωμένη....
    Η υπόδειξη να γράφεις λίγο πιο ευδιάκριτα (που σου έγινε και διακριτικά από τον Πετράν) σε πόνεσε, ε???

    Πετράν η μίμηση ήταν πετυχημένη σαν μίμηση, αλλά δεν μου άρεσε σαν ιδέα.
    Πιστεύω οτι δεν ήταν πετυχημένη.
    Είχε αρκετή δόση σεξισμού μέσα, πράγμα που προφανώς βρίσκεται στο μυαλό του Πετράν, αλλά όχι στο δικό μου.

    κατά τα άλλα, είχε μια δόση ελάχιστη, αληθινής λυρικότητας, δεν λέω.


    E προφανώς εκεί ήταν το πικαντικό της υπόθεσης! Αλλιώς θα ήταν ακόμα ένα βαρετό ψευτο-λυρικό κείμενο!χιχι!
    Μέχρι πότε θα αφήσουμε τα αθώα λολ και χιχι να χλευάζουν με το γάντι? ( λέμε τώρα).

    Νίκο μου, αυτό όλο δεν το γράφω γιατί πήρα προσωπικά τις επιθέσεις του Πετραν, αλλά γιατί θα ήθελα κυρίως να καταθέσω αυτά που θεωρώ κακώς κείμενα και αν θέλεις, την γνώμη σου πάνω σε αυτά.
    εξάλλου, αυτές οι συμπεριφορές γίνονται και προς άλλα μέλη και μάλιστα όταν ζητάνε βοήθεια.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμμμ ναι δεν ηταν σωστο...καθολου και εγω πειραχτηκα αλλα δεν το ανεφερα...το ειδα σαν...μη επιτυχημενο χιουμορ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και φυσικα η καθε ανασφαλεια πληρωνεται κατα καποιο τροπο οπως και η καθε \"αδυναμια\".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πινω πρωινο καφε και διαβαζω.....
    και δεν ξερω τι απο ολα με ενοχλει πιο πολυ.


    Το οτι δεχθηκες τετοιες επιθεσεις (για μενα ειναι επιθεση με ανταγωνιστικους ορους)
    η το οτι υπαρχει η ανοικτη πλατφορμα για αυτο?
    Ολα αυτα τα εχω ξαναδει και παιρνουν αλλοτε ειτε σεξιστικο χαρακτηρα ειτε αλλου τυπου πιο προσωπικο.
    Εχω την εντυπωση οτι τετοιες ιστοριες στο φορουμ ειναι πλεον συνηθισμενες


    Απο μεριας μου,
    το μονο που μπορω να πω,
    ειναι οτι οσοι εμπλεκονται σε τετοιες ιστοριες,
    εχουν ελλειμα και η καλυψη που δινουν για δηθεν σατιρα δεν μου κανει.


    Ειμαι περιεργος να δω ποιοι θα σταθουν ακριβοδικαιοι σε ολο αυτο,
    ποιοι θα κανουν την παπια και ποιοι θα δειξουν το πραγματικο τους προσωπο.
    Η νατουρ, που πηρε θεση, χλευαστηκε για μια ακομα φορα οπως γινεται κατα κορον εδω μεσα.

  5. #5
    το θεωρω απαραδεκτο στα πλαισια της αναγκης μας να σπασουμε πλακα πισω απο την οθονη μας ,να μιμουμαστε τα γραφομενα των αλλων υποβιβαζοντας και γελειοποιοντας την προσωπικοτητα τους με χυδαιο τροπο.απλα απαραδεκτο για ενα τετοιο χωρο αλλα και για οποιοδηποτε χωρο που θελουμε να υπαρχει ενας υποτυπωδης σεβασμος.δεν εχω κατι αλλο να πω....
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    δεν θαθελα να γενικευσω στο θεμα,μιας και πολλες διαφορετικες περιπτωσεις σηκωνουν πολυ νερο και το ποσο αμυνομενος ειναι ο αμυνομενος και αν ειναι παντα πιο βιαιος ο επιτιθεμενος η ο προκαλων τις επιθεσεις, ειναι μια μεγαλη ιστορια.θυμαμαι π.χ. ποσο βιαιος, προσβλητικος, ρατσιστης και χυδαιος ειχε γινει πρωτος ο πανος που ηταν \"θυμα\" ομαδικης επιθεσης και ποσο υποκριτικη η υπερασπιση του απο εξισου βιαιους τυπους και μειδιω.
    το αφηνω λοιπον και μιας και συζηταμε με αφορμη το πολυ συγκεκριμενο αυτο παραδειγμα εχω να πω το εξης.

    φυσικα μπορω να δω το αστειο της υποθεσης στην μιμηση-σατυρα αυτη, και πολλες φορες εχω γελασει με αντιστοιχες προσπαθειες.
    μπορω να δω ομως και το οτι αυτο μπορει να προκαλεσει ενοχληση στο \"αντικειμενο\" της σατυρας και να γινει και πολυ αγενες, οσο χιουμορ κι αν εχει στην εκφραση του.
    προσωπικα θα το διασκεδαζα αν αφορουσε εμενα και ηταν εντεχνο και οχι κακοτεχνο.
    αυτο δεν υποχρεωνει και τους αλλους να το διασκεδαζουν οταν αφορα αυτους.
    θεωρω λοιπον πολυ δικαιη μια αγανακτηση στην τελευταια περιπτωση.

    ΟΜΩΣ
    νομιζω οτι το καλο και σωστο και υγειες για την επικοινωνια ειναι να εκπεμπουμε τα πραγματικα μηνυματα σε οσους συζητουμε και οχι τα αντιθετα.

    αυτο σημαινει, οτι εμενα με εκπλησσει το ανοιγμα αυτου του θεματος απο την γουιρντ, οταν την εχω δει παμπολλες φορες να δεχεται φαινομενικα ανετα την \"σατυρα\" αυτη και να απανταει με εκφρασεις του τυπου \"καλο μου\" και \"χρυσο μου\". ειδα μαλιστα οτι πολυ συγκεκριμενα ειπε στην σχετικη συζητηση οπου διαφοροι αντεδρασαν με την \"σατυρα\" οτι ολα ειναι οκ και δεν τρεχει τπτ..
    με τον ιδιο τροπο εχω δει την γουιρντ να αντιδραει σε πληρη εκνευρισμο και ερριστικοτητα, πραγμα που κατα τη γνωμη μου σημαινει οτι εκπεμπει αηχα μηνυματα.....διφορουμενα πολλες φορες η και εντελως αντιθετα της πραγματικοτητας που βιωνει αλλες.

    δλδ? θα ριξω το οποιο φταιξιμο για την \"σατυρα\" καποιου αλλου στην ιδια την γουειρντ?????
    οχι.

    αλλα ειναι φανερο για μενα,οτι αν στην πρωτοβουλια του πετραν να σατυρισει το υφος της, χωρις εντασεις , απλα και ξεκαθαρα η γουειρντ ελεγε εδω και καιρο και οχι απαραιτητα σημερα \"ξερεις, αυτο που κανεις, εμενα με ενοχλει\" με αυτα η ακομα λιγοτερα λογια, εγω πιστευω οτι ο πετραν θα το εκοβε.
    το να λεει ξεκαθαρα οτι δεν την ενοχλει και να του απανταει με τον ιδιο αυτο τροπο της επιφανειακης γλυκυτητας ενω ειναι τοσο ενοχλημενη απ οτι τελικα φαινεται, και πυροδοτει την αντιστοιχη συνεχεια και προκαλει τον πετραν που αυτο ακριβως σατυριζει...

    εν κατακλειδει
    ναι , φυσικα, θα μπορουσε να ελειπε το ολο περιστατικο αλλα θα μπορουσε να κανει κι η γουειρντ κατι γι αυτο χωρις να προκληθει καμια απολυτως ενταση.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ναι , φυσικα, θα μπορουσε να ελειπε το ολο περιστατικο αλλα θα μπορουσε να κανει κι η γουειρντ κατι γι αυτο χωρις να προκληθει καμια απολυτως ενταση.




    ετσι.
    Αλλωστε και το γκομενακι που περπαταει εξω με μινι δεν προκαλει το βιαστη?
    γιατι να μην βγει με μπουργκα να μην του σηκωνεται και να δινει δικαιωμα???
    Ετσι λοιπον φταιει και η weird που εκανε η δεν εκανε κατι, το ποιο ειναι αυτο, θα βγει μετα την ακροαματικη διαδικασια των ενορκων.....



    Ας το μαζεψω λιγο ομως,
    πιστευω οτι ο πετραν θα αντιληφθει οτι ξεπερασε τα ορια, θα προτιμουσα μια εξηγηση του,
    οτι δεν ειχε σκοπο τετοιο, οπως τα αναφερει η weird και να ληξει ομαλα η ιστορια.
    Πετραν,
    ολοι μπορουμε να περασουμε λιγο απεναντι, δεν ειναι κακο,
    κακο ειναι να μην το παρεις πρεφα και να σφυριζεις αδιαφορα.
    Εστω οτι εκανες πλακιτσα με καλη εννοια,
    αν ο αλλος σου δηλωνει ενοχληση ωφειλεις να το δεις.

    Αλλιως υπαρχει και αλλο δεδομενο,
    κυρα weird σε εχω χεσμενη και λεω οτι μου κατεβει.



    Τελος εκεινο που με ενοχλει πιο πολυ απο ολα,
    ειναι οτι ολος αυτος ο διαλογος, - η σατιρα του αριστοφανη ντεεεεεεεεεεεε.... -
    εγινε γιατι η virtual εικονα του login weird, ειναι μια απεικονιση οπου μπροστα εικαζεται οτι εχει δυο εξογκωματα πλας μια τρυπα....
    αντιθετα αν τα εξογκωματα ηταν αρκετα πιο μπασμενα, και η τρυπα βουλωμενη, τιποτα απο ολα αυτα δεν θα ειχε συμβει και δεν ειχαμε αυτη την φιλοσοφικη συζητηση.....


    Γιατρε μου προβληματιζομαι,
    αν πρεπει να ειμαι ευτυχισμενος που κοιταω προς το πατωμα και βλεπω κατι να υπαρχει αναμεσα στα ποδια μου.
    Παω να πιω τον καφεδακο μου, ενα τσιγαρακι και να το ζυγισω....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Σε παλιότερες και μάλιστα δημόσιες συνομιλίες μας, το συγκεκριμένο μέλος μου έχει δώσει να καταλάβω ότι τον ενοχλεί η συναισθηματική χροιά στο ύφος μου, την οποία θεωρεί υπερβολική, καθώς και ότι πιστεύει πως προσπαθώ έτσι να βγάλω προς τα έξω έναν υποκριτικά καλό εαυτό. Προφανώς, έτσι το αντιλαμβάνεται και μπορώ να το κατανοήσω. Δεν μπορώ όμως να δικαιολογήσω την συγκεκριμένη συστηματική συμπεριφορά.

    Γενικότερα, έχω προσέξει ότι συστηματικά ο Πετράν χλευάζει με σαρκαστικό και καυστικό τρόπο οποιαδήποτε μέλη που εκδηλώνουν την συναισθηματικότητά τους με έναν λυρικό τόνο, δεν θα αναφερθώ συγκεκριμένα, στο φόρουμ είναι μπορεί να τα εντοπίσει κανείς.

    Προσωπικά νοιώθω να καταπιέζομαι όσον αφορά την έκφραση του συναισθηματικού μου κόσμου με τον τρόπο που εγώ επιλέγω. Αυτό είναι το μόνο θέμα μου, όχι ότι πήρα κάτι προσωπικά , βέβαια στην αρχή ναι, είχα ενοχληθεί,και το εξέφρασσα αμεσότατα, χωρίς να δω κανένα μα κανένα αποτέλεσμα.. μετά το προσπερνούσα χωρίς να δίνω σημασία, άλλοτε δίχως ενόχληση, άλλοτε τηρώντας τα προσχήματα για να μην γίνεται ένα μπάχαλο το εκάστοτε θέμα. Ε πλέον έχω αρχίσει να κουράζομαι. Βλέποντας ότι όταν κάθετι που γράφω, μπορεί να ακολουθηθεί από ένα ανάλογου τύπου \"χιουμοριστικό\" σχόλιο, τότε δεν γράφω με την ίδια άνεση, ανεμελιά και ελευθερία. Πόσο μάλλον, να μπω στο φόρουμ για λίγο και να βλέπω μια σαρκαστική απομίμηση του στυλ, του ύφους, του νικ μου, σε άσχετο θέμα.
    Αυτό είναι το κυριότερο πρόβλημά μου αυτή τη στιγμή. Βρίσκω πολλά πράγματα μέσα σε αυτό το φόρουμ και θέλω να νιώθω την άνεση να εκφράζομαι. Αγνοώ τις πιο πολλές ειρωνείες, αλλά κάπου με κουράζει αυτό το συνεχές μαρκάρισμα.
    Ειδικά όταν είναι συστηματικά τα σχόλια για το ύφος μου, την ποίηση, οι ειρωνείες, και το σαρκαστικό χιούμορ.
    Η σεξιστική κυνικοποίηση του λυρικού ύφους κάποιου, μπορεί πιστεύω να εκληφθεί σαν μορφή βίας. Ο άνθρωπος που γράφει λυρικά, εκφράζει κάποια ευαισθησία του εκείνη την ώρα, δεν το κάνει για πλάκα.
    Είναι μια μορφή καταπίεσης και κακοποίησης της ελεύθερης έκφρασης και της ευαισθησίας κάποιου, μέσα στο ίδιο το εικονικό περιβάλλον όπου μπαίνει για να εκφραστεί και πιστεύω είναι καλό να θίγεται.
    Θεωρώ ότι έχω το δικαίωμα να εκφράζομαι ελεύθερα.
    Και εγώ και άλλα μέλη.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by krino

    εγινε γιατι η virtual εικονα του login weird, ειναι μια απεικονιση οπου μπροστα εικαζεται οτι εχει δυο εξογκωματα πλας μια τρυπα....
    αντιθετα αν τα εξογκωματα ηταν αρκετα πιο μπασμενα, και η τρυπα βουλωμενη, τιποτα απο ολα αυτα δεν θα ειχε συμβει και δεν ειχαμε αυτη την φιλοσοφικη συζητηση.....
    Αυτό θα ήθελα να μου το κάνεις λίγο πιο σαφές Κρίνο.

    Την καλήμέρα μου )
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χμμμ ποσο πιο σαφες να στο κανω?

    κοπελα μου καλη,
    αν ειχες δηλωσει αντρας δεν θα διαβαζες οσα διαβασες, απλο δεν ειναι?



    bounjourrrrrrrrrr

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by krino
    χμμμ ποσο πιο σαφες να στο κανω?

    κοπελα μου καλη,
    αν ειχες δηλωσει αντρας δεν θα διαβαζες οσα διαβασες, απλο δεν ειναι?



    bounjourrrrrrrrrr
    Θα ήθελα πολύ να δω τι έχουνε να πούνε οι διαχειριστές μας για αυτές τις συμπεριφορές.
    Καθώς και άλλα μέλη.


    Δεν ξέρω αν είναι καθαρά έτσι το ζήτημα όπως το θέτεις, δεν μπορώ να μπω στο μυαλό του άλλου. Ίδωμεν...
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Εγω παλι δεν εχω καταλάβει...
    Ο καθένας εχει τον τροπο του..εγω τον δικό μου τον λυρικο,εσυ τον δικο σου τον κυνικό ο αλλος τον δικό του τον δεν ξερω εγω τι..
    Επικοινωνουμε περισσοτερο με καποιους δεν επικοινωνουμε σχεδον καθολου με αυτους που δεν ταιριάζουμε,διαμορφωνουμε αποψη για τον τροπο του αλλου και ως εκεί..
    Αν ειναι να κοροιδευουμε ο ενας τον αλλο γιατι εμας δεν μας κανει Ο ΤΡΟΠΟΣ που εκφραζεται..ειναι σαν να μη τον σεβόμαστε!!
    Δηλαδη εγω θελω να γραφω ποιητικα και αναρχα συντακτικά,ετσι ΜΠΟΡΩ ετσι ΕΙΜΑΙ.Αν καποιος δεν με γουσταρει γι αυτο και νιωθει οτι θελει μου το πει κιολας,ας το κανει.Γιατι να του γίνει αυτο συνήθεια?για να μη πω εμπάθεια...
    Εγω εχω προβλημα που δεν σας αρεσει ο τροπος που γραφω ή αυτος που εχει κολλησει να με περιγελάει?
    Εγω προκλητικο βρίσκω ενα περιεχόμενο..δεν θα κολλησω αν το γραφει με θαυμαστικα ,κομματα ή τελιτσες..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    ευχαριστώ πολύ για κάθε απάντηση.
    Όλες παρουσιάζουν μια πτυχή του προβλήματος και όλες έχουνε κάτι να πούνε.

    )
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Κακοποίηση? Δηλαδή όταν ο Λαζόπουλος σατιρίζει την ντενίση η τον πρέκα είναι κακοποίηση? Ναι φυσικά το έκανα για λόγους χιουμοριστικούς και αν πρόσεξες το έκανε και ο keep σε μένα (το κάνεις quote και αυτό) και δεν με πείραξε καθόλου (γέλασα) μπορεί να με σατιρίζει όσο θέλει ο οποιοσδήποτε. Και ναι φυσικά σε θεωρώ ψεύτικη προσωπικότητα και αυτό φάνηκε ότι λίγη ώρα πριν κάνεις το θέμα μου έστειλες u2u με \"καλό μου, χρυσό μου όλα καλά και αν έχεις κάτι ναμου το πεις\" και αντί να μου πεις οτιδήποτε από αυτά που λες εδώ ευθέως έχεις ένα εντελώς άγιο στιλ με χαρούμενες φατσούλες. Εντάξει αυτή είναι η προσωπικότητα σου και χρησιμοποιώ κάποια στοιχεία και τα σατιρίζω όποιος οποιοδήποτε μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποια στοιχεία από την δικιά μου και να με σατυρίσει και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με αυτό, ίσα ίσα που θα γελάσω. Μακάρι η \"κακοποίηση\" να ήταν αυτό αλλά δυστυχώς δεν είναι. Όποιος τα έχει καλά με τον εαυτό του δεν θα κολλήσει σε 2-3 ιντερνετικές πλάκες σε ένα φορουμ και να φτάσει τόσο μακριά ώστε να κάνει ένα θέμα και να πει \"ότι με κακοποιούνε\" στον τομέα \"κακοποίηση\". Δηλαδή αυτό είναι και ντροπή για άτομα που όντως έχουν κακοποιηθεί. Όχι φυσικά και δεν θα ζητήσω συγνώμη για κάτι που ο άλλος δεν μπορεί να \"πιάσει\" και φυσικά δεν έχω να δώσω καμια εξήγηση σε κανένα, πόσο μάλλον σε ένα \"θρεντ-δικαστήριο\".

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird
    Θα ήθελα πολύ να δω τι έχουνε να πούνε οι διαχειριστές μας για αυτές τις συμπεριφορές.


    τωρα οι διαχειριστες,
    ρωτας τι γνωμη παιζει να εχουν οι διαχειριστες σαν τετοιοι η σαν ανθρωποι?
    Σαν διαχειριστες φανταζομαι οτι δεν θα ηθελαν να υπαρχει, αλλα δεν ειναι και νταντα του καθενος.
    Σαν ανθρωποι ειμαι (99%) σιγουρος οτι το καταδικαζουν.

    Απο κει και περα, δεν το εχω σιγουρο οτι θα διαβασεις τις αποψεις τους.




    Καθώς και άλλα μέλη.



    την δικη μου την διαβασες.
    Συμπεριφορες οι οποιες ξεκινουν επ αφορμη το φυλο ειναι σεξιστικες, αλλες που εχουν την καταγωγη ειναι ρατσιστικες και παει λέγοντας....




    Δεν ξέρω αν είναι καθαρά έτσι το ζήτημα όπως το θέτεις, δεν μπορώ να μπω στο μυαλό του άλλου. Ίδωμεν...


    εγω αυτο καταλαβα, αυτο λεω.
    Και μου αρεσει να λεω αυτο που καταλαβαινω και να μην κανω πως δεν ξερω, δεν με αφορα, δεν ειδα, δεν ακουσα.




    προσθετικα ειδα την εκφραση της ρεμεντυ,
    οτι κουνησες η δεν κουνησες και εσυ την ουρα σου....
    αυτο ειναι ενα αλλο κομματι κακοποιησης κατ εμε, αναμενομενο παλι αν θες.

    Να σου δωσω μια αλλη εκδοχη,
    ας υποθεσουμε οτι ελεγες,
    γεια σας ειμαι ο weird, πηγα στρατο ειχα ενα ζορι αλλα τεσπα, οι σκεψεις μου ειναι αυτες και αυτες....
    τοτε θα τα ακουγες απο αλλη μπαντα, πχ εισαι κρυφοαδερφη και αλλα περιεργα.... (οχι βεβαια απο το πετραν για να ξηγιομαστε)


    Εν ολιγεις,
    οπως και να το πιασεις εισαι χαμενη η χαμενος.... (whatever) :P:P:P

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •