Ανχος και στομαχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    Ανχος και στομαχι

    Καλησπερα σε ολους σας...θα ηθελα και παλι την βοηθεια σας...υποφερω απο φοβερο ανχος χωρις βασικα να εχει συμβει κατι ιδιατερο,,,αλλα μετα απο πολυ καρο σκεψης βλεπω πως ειναι συσωρευμενες στεναχωριες αν μπορω να το θεσω κι ετσι...απλα τωρα μου το εχει γυρισει στο στομαχι,.,.το νιωθω καθηνερινα φουσκωμενο και εχω πολυ ρεψιμο ανεξηγητο ομως..τα βραδυα δυσκολευομαι να κοιμηθω και δεν μπορω να φαω καλα...μπορει να ειναι καθαρα απο το ανχος???? ο παθολογος μου επε οτι εκανα γαστριτιδα και να ηρεμησω να κοψω και το τσιγαρο και θα φυγει...πειτε μου την γνωμη σας σας ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    το οτι δεν μπορεισ να κοιμηθεισ καταλαβαινεισ και μονη σου οτι δεν μπορεισ να ηρεμησεισ απο τισ σκεψεισ λογικα που εχεισ, τωρα το στομαχι εχει με τον οισοφαγο ενα σφιγκτηρα που οταν αγχωνεσαι δεν κλεινει καλα και γι αυτο μπαινει αερασ και δεν χωνευεισ καλα αν συνεχιστει αυτο για πολυ καιρο και σε μεγαλυτερο βαθμο παθαινεισ οισοφαγικη παλινδρομηση το σφιγκτηρα αυτον τον επηρεαζει το τσιγαρο το αλκοολ τα αναψυκτικα το προχειρο φαγητο ολα αυτα αν τα κοψεισ θα ανεβασεισ το επιπεδο αγχουσ που αντεχει ο οργανισμοσ σου η αλλη λυση ειναι να κατεβασεισ το επιπεδο αγχουσ του οργανισμου για να μην τα κοψεισ ολα αυτα και για να μην παθεισ και τιποτα αυτο το ανεξηγητο αγχοσ λεγεται αγχωδη διαταραχη αν εμποδιζει την λειτουργηκοτητα σου πρεπει να το ψαξεισ να πασ σε ενα ψυχολογο να βρεισ την αιτια και να καταλαβεισ το μηχανισμο μπασ και βελτιωθει αν το αντεχεισ κανε γυμναστικη μειωνει το αγχοσ και ανεβαζει το επιπεδο αγχουσ που αντεχεισ ετσι πωσ γραφεισ παντωσ δεν βλεπω να ζοριζεσαι και πολυ οποτε τα πιο πολλα ειναι αχρηστα απο αυτα που σου γραψα απλα να ξερεισ να μην το αφησεισ να χειροτερεψει πολυ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •