Aπίστευτη ζήλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9

    Aπίστευτη ζήλια

    Καλησπέρα,λοιπόν αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τη κοπέλα μου...το πρόβλημα είναι οτι είναι πολύ ζηλιαρά ....Οταν βγαίνουμε βόλτα και προχωράμε και πετάγεται ξέρω εγω καμιά ωραία απέναντι μου κοιτάω λίγο όπως θα έκανε κάθε αρσενικό και κ'αθε γυναίκα που θα έβλεπε εναν ωραίο και αρχίζιε τη γκρίνια...με τη κοπελα αυτή είμαι ερωτευμένος αλλα αυτό είναι κάτι π με ενοχλέι πολύ δηλαδη τ να κάνω να περπατάω με σκυφτό το κεφάλι....τι μπορώ να τις πω για να σταματήσει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Νομιζεις οτι υπάρχουν οι προυποθεσεις στη σχεση σας, ωστε να της μιλησεις ανοιχτα για το θεμα? Χωρις να την κατηγορεις, απλα να της πεις πώς νιωθεις...Κ πώς βλεπει η ιδια την σταση της..Ας πουμε αναγνωριζει οτι ζηλευει? Θεωρει η ιδια οτι η ζηλια αποτελει εμποδιο στην μεταξυ σας σχεση?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9
    Ναι υπάρχουν προυποθέσεις και θα το κάνω αλλα ρε αγορια και κορίτσια του φορουμ πείτε μου ενας ερωτευμένος δεν κοιτάει τίποτα τόσο κακό είναι αυτό δηλαδή?γιατί μου δημιουργούνται και εμένα αμφιβολίες...κακό είναι?

  4. #4
    oxi oxi lion φυσικα και ενας ερωτευμενος μπορει και να κοιταει ματι ειναι αυτο.
    δηλαδη εκεινη δεν θαυμαζει αλλους ωραιους αντρες?
    μαλλον εχει μεγαλη ανασφαλεια και για καποιο λογο δικο της και οχι δικο σου δεν σε εμπιστευεται,κανε μια συζητηση μαζι της οτι σε πειραζει ολο αυτο και μαλιστα δειχνει οτι δε σε σεβεται σαν ανθρωπο αυτη η αρρωστημενη ζηλεια της
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9
    Nαι πρέπει να κάνω συζήτηση γιατί θα μου δημιουργήσει πρόβλημα θα έχω τύψεις μόνο που κοιτάω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Πού πιστέυεις ότι βασίζεται η ζήλια? Όχι της κοπέλας σου, γενικά μιλάμε.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9
    Δεν ξέρω ίσως στο χαρακτήρα του άλλου αυτο που λένε μερικοί οτι οι ερωτευμένοι ζηλέυουν πολυ δεν το δέχομαι γιατί και εγω είμαι ερωτευμένος αλλα δεν κάνω έτσι σε καμία περίπτωση...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    ποσο καιρο τα εχετε με την κοπελα?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    lion23 για μένα δεν είσαι ερωτευμένος. Μην βάζεις αυτή τη λέξη σε αυτή την περίπτωση. Αυτοί που είναι ερωτευμένοι ΔΕΝ κοιτάνε άλλον ή άλλη με τίποτα, και αν το κάνεις αυτό, εγώ πιστεύω έχει δίκιο η κοπέλα σου, γιατί τώρα είναι το μάτι, αύριο θα είναι το φιλί, μετά το σεξ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    μα καλα, αν βγεις μια βολτα και δεν βλεπεις και γυρω σου, θα πεφτεις πανω στα δεντρα!!!

    οταν βγεις, τα κοιτας ολα, και περισσοτερο οσα ειναι εντυπωσιακα,οπως οι ομορφοι ανθρωποι.

    αυτο δε σημαινει οτι σκοπευεις να φλερταρεις, ποσο μαλλον να
    πας με αυτον που κοιτας...

    βεβαια αλλο κοιταω, αλλο ανοιγω το στομα και κολλαω 5 λεπτα χωρις να ακουω τον συνομιλητη μου.
    το τελευταιο θα με ενοχλουσε ακομα κι αν εβγαινα με φιλη μου. δεν εχει να κανει με γκομενικα. δειχνει αδιαφορια για την παρεα σου..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    9
    Remedy 4 μήνες..Lightbluepath εισαι τελείος λάθος ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν θα απατούσα την κοπέλα μου μα σε καμία όμως ούτε το σκέφοτμαι καν...δεν μου περνάει καν απο το μυαλό και αυτό που λες δεν ισχύει οτι δεν κοιτάς άλλο άλλη μόνο να κοιτας δεν λέω τίποτα περισσότερο μου φαίνεται πως έχεις άδικο αλλα ας ακουστούν και άλλες γνώμες

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ λέω τι κάνει ο περισσότερος κόσμος και γιατί πρέπει να ζηλεύουμε. Τώρα αν εσύ είσαι η εξαίρεση τι να σου πω, πρέπει να της το ξεκαθαρίσεις ότι δεν το\'χεις κάνει ποτέ πχ, αν είναι αλήθεια ώστε να μην φοβάται.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Originally posted by lion23
    Δεν ξέρω ίσως στο χαρακτήρα του άλλου αυτο που λένε μερικοί οτι οι ερωτευμένοι ζηλέυουν πολυ δεν το δέχομαι γιατί και εγω είμαι ερωτευμένος αλλα δεν κάνω έτσι σε καμία περίπτωση...
    Εάν πιστέυεις ότι η ζήλια βασίζεται στον χαρ/ρα τότε απαντάς εσύ ο ίδιος στον προβληματισμό σου. Διότι, ο χαρακτήρας του ανθρώπου δεν αλλάζει (υπόψιν: άλλο χαρακτήρας και άλλο προσωπικότητα) οπότε δεν μπορέις να κάνεις κάτι για την ζήλια της κοπέλας σου που στην περίπτωση αυτή αναβλύζει απο τα βάθη της ψυχής της.

    Το ερώτημα βέβαια που τίθεται είναι εάν βασίζεται όντως εκεί.

    Όσον αφορά αυτό που λες για τους ερωτευμένους, θα συμφωνήσω αν και δεν έχω δει πολλούς να το καταφέρνουν.

  14. #14
    αν εμεις οι γυναικες λεμε στι σχεση μας μη κοιτας ,και μη μιλας και μη μη μη,τοτε ειναι μαλλον που θα πρεπει να περιμενουμε 10 κερατα:P
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lion23


    τι μπορώ να τις πω για να σταματήσει?

    τιποτα.
    Απλα εμπλεξες, αποδεξου το και συνεχισε την ζωη σου.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •