Βουπρενοφρινη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10

    Βουπρενοφρινη

    Γεια σας!
    Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται αν μπορει ενας γιατροσ να συνταγογραφησει βουπρενοφρινη και να αγοραστει απο φαρμακειο και αν οχι δινετε σε κεντρα απεξαρτησης?ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10
    να θποθεσω πως δε γνωριζει κανενασ την ουσια??η εγαψα κατι που δε πρεπει ?αν υπαρχει καποιοσ λογοσ που δε απανταει κανεισ μπορειτε να μου πειτε αυτον τουλαχιστον?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Δεν εχω ιδεα για ποια ουσια μιλας.Το εμπορικο της ονομα ποιο ειναι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Αν εχεις καποιο ψυχικο νοσημα, ο καθε γιατρος θα δωσει το καταλληλο σε σενα.Τι σε οδηγει να κανεις διαγνωσεις στον εαυτο σου?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10
    subutex νομιζω λεγεται..κ δεν εχω καποιο νοσημα ευτιχωσ εγο τα χω ξεπερασει λιγα χρονια τωρα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Φιλε μου εχω ανοιξει το θεμα αυτο για την βουπρενορφινη και μαλιστα εχω πει να το κλεισουν οι Διαχειριστες...
    το 8εμα αν κοιταγες λιγο παρακατω θα το βλεπες...αλλα μαλον δεν κοιτας ουτε λιγο παρακατω...
    για να μην σε κουρασω σου δινω το λινκ
    http://e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3861

    ..και με λιγα λογια ΟΧι δε δινετε με συνταγη...ΟΧι δεν πωλειτε στα φαρμακεια...
    Δινετε μοναχα σε οσους αποφασησουν να μπουν μεσω ΟΚΑΝΑ ..δηλαδη για συντηρηση ....διοτι απεξαρτηση δεν ειναι αυτο...αλλα μοναχα αποτοξινοση...
    δεν νιωθει δηλαδη ο εξαρτημενος στεριτικα απο την διακοπη της ηρωινης ..παιρνοντας την...και μετα κατα καπιο τροπο συνεχιζοντας για οσο καιρο κρινουν οι ειδικοι εκει την χορηγητε καπιος ...και νιωθει καλα μεσα του ,φτανοντας καπιοι μαλιστα να μην σκεπτοντε μεχρι και καθολου την ηρωινη μετα...
    Μονο στον ΟΚΑΝΑ λοιπον χορηγειτε...... αλλα και εκει για να καταφερεις να μπεις θα μπεις σε μια λιστα που χρις να υπερβαλω ...περιμενουν τουλαχιστον 3000 παιδια τοξικομανεις για να μπουν ..εναν γωνστο μου τον πειραν πριν 3 μηνες υστερα απο 7 χρονια....
    Αυτη ειναι η Ελλαδα της Γραφειοκρατιας και της Αναισθησιας και της Αδιαφοριας...αφηνοντας καπιον σε μια λιστα θανατου.......
    μονο και μονο επειδη θελει να φυγει απο τον θανατο που λεγετε ηρωινη και θελει να ζησει λιγακι πιο ανθρωπινα μεσω μιας ουσιας που λεγετε βουπρενορφινης -subotex- suboxon
    ασχετα αν θα συντηρειτε με αυτη και δεν θα απεξαρτηθει πληρως...θα αποτοξινοθει ναι,, αλλα δεν θα ΑΠεξαρτηθει......
    Αυτα..!
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10
    το κοιταξα αλλα οκ ουτοσ η αλλος διακρινο ενα\"επιθετικο\"κλιμα εδω μεσα τουλαχιστον οταν ανεβαζει κατι καποιοσ χρηστης..σορυ απλα ειναι κατι που παρατηρησα..βασικα ειμαι 5 χρονια καθαρος απο στεγνο προγραμμα οπως ειπεσ φιλε μου δε πιστευω οτι μπορει κατι αλλο να σε κανει να κοψεις..η γνωμη μου για την ουσια οπως και για τα προγραματα τυπου οκανα ειναι πωσ δεν κανουν απεξαρτηση αλλα πιγενοντασ εκει ατομα ασ πουμε 40 κ χρονον ανθρωποι που ειναι χρονια στη χρηση κ εχουν πελον μια φιλοσοφια να ζουν με αυτη,να περιορισουν τη χρηση ,την εγκληματικοητα,ισωσ να μπορεσουν να κανουν μια δουλεια,δυστιχωσ και το λεω απο πρωσοπικη εμπειρια τετοιοι ανθρωποι δε μπορουνε να μπουν σε κλειστο προγραμμα και κοινοτητα..οταν ημουνα στη χρηση δεν υπηρχε η τουλαχιστον δεν ηξερα αυτη την ουσια και ο λογοσ που την ανεφερα ηταν μια προταση που μου ειπε ενασ απ τουσ πολουσ που βλεπεισ στο κεντρο τησ αθηνασ...\"Με αυτο κοβεισ τη πρεζα φιλε σε κανει καλα πιοσ ο λογοσ να πιεισ αλλα μαλλον δε τουσ συμφερε να γινουμε καλα κ τι θα γινοντοσαν τοσσα κεντρα και τοσοι ανεργοι μετα?τωρα πεζει σε διαπλασια τιμη απ την πρεζα οποτε ξαναγιρναμε στα παλια\"..δε λεω οτι συμφωνω στο οτι κοβεισ την ηρωινη αλλα αμα δε βγαζεισ στεριτικα δεν εχεισ λογο πιεισ ..οσοι πινουν καιρο δε πεινουν για να μαστουροσουν πινουν απλα για να μπορεσουν να σηκωθουν απ το κρεβατι τους..αυτα μη σας κουραζω.
    Συγχρητηρια για το σαιτ ειναι πολυ καλο!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10
    συγνωμη και για να μη γινομαι αδικοσ με τον οκανα καθως εχει κ στεγνα προγραμματα που κανουν πολυ καλη δουλεια,ενουσα προγραμματα που λειτουγουν με \"υποκαταστατα\"..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206

    ΠΡΟς.......moonshadow και οχι μονο.....

    Λοιπον ξανα καλησπερα....
    Και κατ αρχας να σου πω πως εισαι λαθος αν διεκρινες επιθετικοτητα... καμια σχεση τουλαχιστον οσο αφορα τον εαυτο μου σου μιλω...
    Δευτερον Χιλια συνχαρητιρια που εισαι 5 χρονια καθαρος... αλλα αν εισαι κα8αρος 5 χρονια δεν καταλαβαινω τι σε νοιαζει η βουπρενορφινη... εδω καπου δε μας τα λες και τοσο καλα....
    Τι ψαχνεις ?στο κεντρο της Αθηνας ,εντελως καλοπροαιερετα σε ρωτω...
    Αυτοι στο κεντρο της Αθηνας που την χρυσο πουλανε -μαυρα - παρανομα διοτι την παιρνουν τσαμπα απο το προγραμμα και τουλαχιστον οχι απλα δεν θελουν να σταματησουν την πρεζα πηγαν δηλαδη βγαλαν τα στεριτικα τους οι μαγκες... και μετα ξανα το ρηξαν στα ιδια...διοτι εκ του ασφαλους εχοντας ως \"καβατζα το προγραμμα που τουσ την χορηγει δε φοβουντε αν θα χουν στεριτκα οταν δεν θα χουν λεφτα για να την ξανα παρουν την πρεζα.....
    ετσι που λες οι ψευτο μαγκες , ηλιθιοι κατ εμε... πανε και τα πουλανε εξω στην πιατσα...διπλασια και τριπλασια απ οσο εχει μια δοση ηρωινης... για να παρουν την δικη τους δοση....
    ηλιθιοτητα της ηλιοθιτητας...
    Αλλοι παλευοθν χρονια και περιμενουν ακομα να ρθει η σειρα τουσ για να μπουν στον οκανα....
    και αυτοι ,οχι ολοι διοτι δεν ειναι ολοι ειναι καπιοι ευτυχως...κερδοσκοπουν απο αυτο...
    Τριτον ΔΕν κανεις Απεξαρτηση ειπαμε με την βουπρενορφινη
    οπως προ ειπα κανεις συντηρηση παει και Τελιωσε αυτο το ξεκαθαρισαμε , δεν κανεις απεξαρτηση..
    Με την ουσια σου φευγουν τα στερητικα - χαρμανες και Αποτοξινονεσε μεν ΔΕν εχεις ΑΠ εξαρτηθει ,δε ομως.
    Ναι ολοι οσι ειναι τοξικοεξαρτημενοι χρονια φοβουντε να κοψουν την ηρωινη Διοτι φοβουντε τα στεριτικα- χαρμανες...
    αυτο δε σημαινει ομως οτι μολισ παω εγω αυριο το πρωι π.χ και μοιρασω σε Δεκαδες παιδια βουπρενορφινες και τους χορηγησω ποσοτητα τοση ωστε να συνερθουν απο α στεριτικα...
    Εσυτι λες οτι αυτο ηταν παει ολα εγιναν μια χαρα?
    μαλον γελασμενος εισαι... η δεν εχεις ιδεα τι θα πει Απεξαρτηση..
    λες οτι εισαι 5 χρονια Καθαρος...Απεξαρτημενος εισαι ομως?
    δε στο παιζω εξυπνος και συγνωμη αν τυχον με λαμβανεις ετσι και αν σε μπερδεψα...
    Ξανα μανα τονιιζω δεν σου επιτηθομαι, ισα ισα και καθε αλλο , προσπαθω να σε \"ενημερωσω οσο αυτο γινετε, και ειμαι ιανος να μπορω να το κανω ....
    Τεταρτον εισαι και εδω λαθος ,οσο αφορα οτι 40 χρονων δεν μπορει καπιος να απεξαρτηθει και ειναι απλα μοναχα για να απει στον οκανα ΟΧΙ οχι ..οχι MEGA λαθος για να μη σου πω ANT1 ;)
    40 λες ε..... σε πληροφορω 57 χρονων Ανθρωπος τοξικομανης για αρκετα χρονια παρακαλω...
    Και σου μιλω εχοντας τον δει , ζησει .
    Ζωντανο παραδειγμα ....
    ΠΟυ?
    Μπαινοντας και τελιωνοντας το παν εμορφο παν σοφο -σχολείο- προγραμμα Απεξαρτησης 18 ΑΝΩ
    Μπαινοντας λοιπον τρεις φορες στο 18 ΑΝΩ την τριτη φορα συναντησα εναν ανθρωπο 57 Χρονων που ειχε φοβερο πεισμα και θεληση , δεν ηταν τελιος ουτε σουπερ ηρωας...οχι
    ΑΠλα την πηρε χαμπαρι εστω και αργα οτι με αυτο το προγραμμα που ειναι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ και επικεντρωνετε πολυ στον Ανθρωπο και στην διαφορετικοτητα του καθε ενος ....
    Οτι θα τα καταφερει ..και οχι απλα τα καταφερε... αλλα αυτην την στιγμη ειναι και ειδικος Θεραπευτης στο ιδιο προγραμμα 18 ΑΝΩ μαθαινοντας στα παιδια κεραμικη - πυλό που μπαινουν στην δευτερη φαση του προγραμματος 18 ΑΝΩ στην εσοκλειστη δηλαδη...
    Ειναι ενα προγραμμα το οπιο με αλλαξε , μου εμαθε πολλα, εμαθα πολλα, ειδα πολλα, βρηκα το κλειδη .οχι αμεσως ομως το βρηκα αργα και σταθερα με πολλα σκαμπανεβασματα εψαξα και το βρηκα ...
    Με αυτο το σημαντικο κλειδη ,ανοιξα την Βαρια και με 34 φορες κλειδαμπαρομενη Αμπαρα απο το υπογειο.
    Το υπογειο της ψυχης μου και απο κει βγηκαν αγρια και λυσαμσενα απο Φοβο , θληψη,φοβο,λυπη και φοβο, σκυλια που χρονια γαβγιζαν αλλα ουτε το κλειδη ειχα για να τα βγαλω , αλλα ουτε την εσωτερικη ηχωμονοση ειχα για να σταματησω τα επι χρονια γαβισματα τους .
    Το κλειδη λοιπον ειναι στο χερι μου πλεον ,τα σκυλια βγηκαν , τα εκπαιδευσα ,ηρεμησαν , που και που γαβγιζουν οχι ομως απο χρονια εγκλοβισμο πια στο μουχλιασμενο υπογειο... αλλα απο μερικες φορες θυμο , μερικες φορες και Θλιψη ,μερικες φορες και χαζογκρινια, αλλα πρωπαντων απο ΧΑΡα ....
    Ειναι ομως ελενχομενα ολα αυτα ....
    Μηλαω για τα συναισθηματα .
    Ναι φιλε μουγια τα συναισθηματα που ειναι κοινα σε ολους τους Ανθρωπους...
    Δεν υπαρχουν Δυνατοι και Αδυναμοι... Υπαρχουν αυτοι που Εκφραζουν και ξερουν να κοντρολαρουν τα Συναισθηματα τους οπια και αν ειναι αυτα...Χαρα -λυπη- θυμος -φοβος-....... και υπαρχουν και εκεινοι που ποτε δε μπορεσαν - τολμησαν- καταφεραν να τα εκφρασουν - εξωτερικευσουν και μενουν καταχωνιασμενα στο υπογειο που ειναι κλειδαμπαρομενα και παντα ειναι ετοιμα να δωσουν ολα μαζι μια μεγαλη Σπρωξια στην αραχνιασμενη Αμπαρα να εκτοιναχθουν σαν καταραχτης ..αλλα ποτε δε το κανουν...
    και οταν το κανουν θα το κανουν τοσο αγαρμπα και με τοση ατσαλη σπρωξια που θα βρεθουν μαζι με τον καταραχτη ... αν ειναι τυχεροι μπορει να πιαστουν απο κανενα κλαδακι ..Αν αλλιως τους πειρε το ΠΟΤαμι..
    και οπως Ολοι Ξερουμε , το ΠΟταμι πισω δε γυρνα...
    Επιλεγεις- αποφασηζεις- Δυναμη θελησης...
    Μπες και δες ριξε μια δυο -100 ματιες στον διαδυκτιακο χωρο που εχω φτιαξει ....

    Στο δευτερο λινκ σε βγαζει κατευθειαν σε οτι αφορα και οτι μπορει κανεις να μαθει για το προγραμμα ΑΠεξαρτησης 18 ΑΝΩ..
    Με σεβασμο
    Θοδωρης

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__/288688
    (Ανοιγει και βλεπετε καλυτερα μονο με explorer7)
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1
    Ποια βουπρενορφίνη? Εγώ πήγα στη Νότιο Αμερικη, Βραζιλία, πουλούσανε μεθαδόνη, μορφίνη σε φαρμακεία μετά απο συνταγή ενός φίλου συναδέλφου. Σε ενα μήνα έγινα καλά. Τώρα.. που κ που κανένα Λοναγκάλ.


    Αdios !!!:cool:

    YΓ >> Και ναι, το εμπορικό όνομα της βουπρενορφίνης είναι SubUTeX !!!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4
    γεια..
    λοιπον να θεωρησω οτι για να ρωτας για την βουπρε=subutex εισαι χρηστης η εχεις καποιον φιλο χρηστη που θελεις να κοψει.
    εγω αυτη τη στιγμη που σου γραφω ειμαι χρηστης ηρωινης και ειμαι στο σταδιο που θεωρω οτι ηρθε η στιγμη να κοβω σιγα σιγα μια για παντα..
    λοιπον πινω εδω και 5 χρονια περιπου τα πρωτα 3 επεινα καθε 3 μηνες περιπου γιατι σπουδαζα στο εξωτερικο και εκει δεν επεινα τπτ αλλα οταν γυρναγα ελλαδα επεινα οσο ημουν εδω..τα τελευταια 2 χρονια πινω καθε μερα 1γραμμαριο τουλαχιστον και οχι απο αυτο το πραμα που πουλανε στο κεντρο(ομονοια) οι μαυροι που ειναι φαρμακα αλλα απο γνωστο μου dealer που εχει καλο πραμα:p
    λοιπον οπως καταλαβαινεις για να πινω 1g καθε μερα δεν μου λειπουν τα φραγκα..οποτε δεν ειμαι μιζερος πρεζακιας σαν αυτους τους τελιωμενους που βλεπεισ στον δρομο,αλλα δεν παβω να ειμαι και γω πρεζακι..αλλα εγω πεινω καθαρα γιατι το γουστατο και μονο..οποτε δεν εχω τυψεις για κατι..
    για να μην σας κουραζω με την ιστορια μου να μπω στο θεμα..
    τον τελευταιο μηνα εκανα το λαθος να σουταρω..ενω τοσα χρονια επεινα μονο μιτους πριν ενα μηνα αποφασισα να δω πως ειναι το σουτ απο περιεργεια..ετσι μπεικα στο νετ εμαθα πως σουταρεις και το εκανα..αλλα απο κει και περα αφου ανοιξα και αυτη την πορτα το εχω κανει αρκετες φορες..ετσι λοιπον ειπα στον εαυτο μου οτι φιλαρακο δεν παμε καλα..
    δεν παμε καθολου καλα και οτι αν παει ετσι το χασαμε το πρωταθλημα..οποτε αποφασισα οτι εχει ερθει η στιγμη να κοψω..
    (μπαινω στο θεμα)
    εχω ξαναδωκιμασει subutex και ειναι απιστευτο..πινεις το χαπι και αυτο ηταν..καθαρισες..
    ετσι λοιπον εχω στο συρταρι μου 2 subutex για την στιγμη που θα αποφασισο να κοψω..
    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.




    Το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ελπιζω να βοηθησα,οπως ελπιζω ολοι οσοι ειναι αρωστοι απο την πρεζα να καταφερουν να ξεφυγουν απο αυτο τον εφιαλτη συμπεριλαμβανομενου και μενα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στο εύχομαι.Και σ\'εσένα και σε οποιονδήποτε το αντιμετωπίζει,ανεξάρτητα του οικονομικού του εύρους,του φύλου,του γενεαλογικού του δέντρου,ή οποιουδήποτε διαχωρισμού.Και το πρεζάκι του δρόμου δικαιούται βοήθειας.Δεν αποτελεί αυτό κριτήριο φίλε.Ίσα ίσα εκείνος είναι που χρειάζεται περισσότερη στήριξη,γιατί έχει ν\'αντιμετωπίσει ήδη εκτός της πρέζας και άλλης μορφής βία,της κοινωνικής απόρριψης με βάση ιεραρχικής,ταξικής μορφής και ευτελισμού της αξίας της ανθρώπινης ζωής.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4
    δεν λεω εχεις δικαιο εν μερη,αλλα οι πιο πολοι απο αυτους που βλεπεις εκει εξω δεν ειναι οτι απλα ειναι αρρωστοι..πολλοι απο αυτους ειναι κακοι ανθρωποι απλα..ο λογος που πολλοι απο αυτους ειναι στον δρομο ειναι γιατι τους εχουν διοξει απο το σπιτι οι γωνεις τους..και στα λεω αυτα γνωριζοντας τα απο πρωτο χερι..μπορεις να φανταστεις τι μπορει να εχει κανει καποιος ωστε να φτασουν οι δικοι του ανθρωποι να τον ξεγραψουν?που σε γενικη στατιστικη οι γωνεις κανουν τα παντα για τα παιδια τους μεχρι και την ζωη τους θα εδιναν...αλλα φαντασου τι ανθρωπος μπορει να ειναι καποιος ωστε να κανει τους γωνεις του να τον ξεγραψουν..
    για αυτους τους ανθρωπους αναφερομαι υποτιμητικα,οι οποιοι θα χτιπησουν και θα κλεψουν τις μαναδες μας εστω και για 5-10 ευρο ετσι οστε να μπορεσουν να πανε να γινουν και να νιωσουν ψευτικοι βασιλιαδες για 1-2 ορες..
    \"θυμασε ενα περιστατικο που ειχε γινει στην Δοσιτσα εκει που παλια γινοταν το νταραβερι με τα χαπια?\"
    2 πρεζακια μαχεροσαν μεχρι θανατου ενα κοριτσακι 12 χρονων για να του παρουν τι?την σχολικη τσαντα..\"
    προφανος οι τυποι αυτοι ειχαν παρει πολλα μπουμπλεκαν και δεν καταλαβαιναν τι τους γινοταν..θα νομιζαν οτι η σχολικη τσαντα ηταν τσαντα κανονικη που θα ειχε λεφτα...
    τετιους τυπους συχενομαι και τετιους τυπους δυστιχως εχουμε παρα πολους ελευθερους..για τον λογο οτι οι κοινωνια και οι νομοι μας και ολα αυτα ειναι απλα σκατα...

    για να μην ειμαι ομως απολυτος και αδικος πρεπει στο τελος να πω οτι..
    υπαρχουν βεβαια και αλλες περιπτωσεις ανθρωπων του περιθωριου που απλα μπορει να εχουν πολλες τραγικες ιστοριες να μας πουν..
    για να γυρισω ομως στο θεμα μας που ειναι τα subutex να πω οτι

    δεν ειναι μεγαλη κοροιδια να υπαρχει αντιδωτο για την μαστιγα της ηρωινης και το κρατος να μην το δινει καπως πιο ευκολα?γιατι να πρεπει να γραφτο σε προγραμα για να μπορεσω να εχω προσβαση στο χαπι και να μην μου δινεται η δυνατοτητα να το παρω στο φαρμακειο?
    το subutex δεν εχει high δεν νιωθεις τπτ..εγω μονο λιγο υπνηλια αισθανθικα..δεν ηταν σαν την μεθαδωνη..
    ετσι γιατι να μην μπορω να το παρω απο το φαρμακειο αφου ειμαι 18 χρονων +?
    και οκε θα μου πεις οτι μπορει με καποιο τροπο να μπορεσεις να παρασκευασεις πρεζα απο αυτο και ισως αυτος να ειναι και ο λογος..
    αν ειναι ετσι γιατι να μην μπορει να στο συνταχωγραφησει ενας ψυχιατρος οπως γινεται με τα αλλα ψυχωφαρμακα και ετσι να μπορεις να παρεις καπια ποσοτητα 1-2 χαπια(δεν χρειαζεσαι και παραπανω για να κοψεις) ωστε να μπορεσεις να λυτρωθεις απο αυτο το διαολο...γιατι να πρεπει να γραφτο σε προγραμμα που το προγραμμα εχει 100000000 ατομα σε σειρα?

    απλα γιατι τα νιματα τα τραβαν καποιοι οι οποιοι προφανος εχουν κερδος απο την εμπορια της πρεζας και δεν θελουν οι αρρωστοι να γινουν καλα για οικομομικους λογους..

    και σταματαω εδω χωρις να διαβασω τι εχω γραψει γιατι ειμαι κλασμενος και δεν μπορω..λυπαμε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Συμφωνώ απόλυτα ως προς την κριτική σου προς το κράτος.Η αναλγησία του κρατικού μηχανισμού είναι δεδομένη και εξοργιστική.
    Στις υποχρεώσεις του πολίτη είναι πάντα εκεί για να ελέγξουν,όμως στον τομέα των παροχών και των δικαιωμάτων,είναι ασυγχώρητα βραδύκαυστοι,τόσο οι μηχανισμοί στήριξης,η κοινωνική πρόνοια,όσο και ο τομέας της υγείας.
    Ας μην πιάσουμε το κομμάτι της πρόληψης.
    Παρολαυτά,μην απελπίζεσαι,μην το βάζεις κάτω.Προσπάθησε να σκέφτεσαι τη στιγμή που θα ελευθερωθείς από το βραχνά σου,και θα μπορέσεις να ανατρέψεις το σκηνικό που τώρα σε ρίχνει.
    Κουράγιο φίλε!!!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    quenta, καλώς όρισες.λες έπινες κάθε 3 μήνες?δεν είχες στερητικά?
    http://www.mazi.org.gr/

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •